Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   614 / 727
(#) P_Laszlo válasza gyulank hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Csavarozva? :O
(#) gyulank válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
De hátulról kell a fára, és ha a fát beragasztom, nem tudom kiszedni. A fát kérdezem, amin a hangszóró lenne. Hogy ne remegjen be tőle. Mert én eddig csak ragasztottat láttam, amit nem tudok szétszedni, hiába nem szól.
(#) P_Laszlo válasza gyulank hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Azt nem tudtam, hogy hátulról rögzíted. Az egész előlapot lehetne szigetelve csavarkötéssel rögzíteni, csak ne forgácslapcsavarral, inkább valami metrikussal, ami nem lazul ki.
(#) gyulank válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Hogy rögzíteném szemből? Hogy értve szigetelve? A fába miért ne facsavart tegyek? Azt se tudom, a hangszórót hogy csavarjam fába. De két oldalról rendes csavarral+anyával egy lapra rá lehet, oké, ezután gondoltam, hogy ezt a lapot becsavarozom a fába. Hogy kell? Hogy szokták? Miért nem írsz az irodalomról?
(#) P_Laszlo válasza tothbela hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
A másik része sem úgy lesz, ahogy gondoltad, dupla együttmozgó tömeggel negyede lesz az érzékenység, és ngyök ketted a rez. frekvencia.
(#) P_Laszlo válasza gyulank hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Mert közben dolgozok is. A Fórum nem munkahely nekem (sem).

A hangszórót kívülről is fel tudod fogatni szerintem. bár lehet, hogy úgy nem olyan szép. Nézd meg, nálad van. Nem találhatok ki mindent én helyetted.

Küldem az MLTL-es dolgokat.

Az előlap rögzítés lehet olyan, mint a HS282-nél a hátlap: Bővebben: Link A facsavar, forgácslapcsavar viszont ehhez nem annyira jó ötlet, inkább metrikus+körmyös anya.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) gyulank válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Hova? Mikor?
(#) P_Laszlo válasza gyulank hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Most, itt üzenetben....
(#) gyulank válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Egy Bővebben: link van egy hangfal hátáról. Ez az MLTL-ről az irodalom?
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) Robi85 hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Szevasztok.

Olyan kérdésem volna, hogy letudná e nekem valaki modellezni, hogy egy JBL CS1214 hogyan viselkedne reflex dobozban ami 74 liter belső térfogatú? A gyári ajánlás 50 liter és 110mm reflex cső 25cm hosszan benyúlva. Az érdekelne, hogy a nagyobb dobozzal, hogyan változna a reflex cső mérete. Illetve két 80mm-es csővel szeretném ha lehetséges.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) P_Laszlo válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
80 literig teljesen jó. Az 50 ilyen autós méret. Utánaszámolok a csőnek.

@gyulank
Neeeeem. PM.
(#) Robi85 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Rendben. Köszi.
(#) tothbela válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Hát akkor nem sokra mennék a moddal. Kénytelen leszek megbékélni az eredeti állapottal. Legfeljebb 2.1 rendszer lesz egy dobozban.

Azért köszönöm a segítséget.
(#) P_Laszlo válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Mekkora helyiségben szólna?
(#) Robi85 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Általában 20nm. Lenne benne majd egy MNC Ring is. Semmi komoly csak ilyen otthoni zenélgetős dobozok lennének.
(#) P_Laszlo válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
De ez nem jó kétutasnak. Csak szubnak. 20 négyzetméterre talán 30Hz-es hangolással elmegy, de lehet, hogy inkább zárt doboznál maradnék, nagyon kicsi a helyiség.
Az fb=30Hz-hez 110*300mm-es reflexcső tartozik ebben a dobozban.
(#) Robi85 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Értem. Akkor viszont csak szubok lesznek és majd kiegészitem a kis dobozaimmal a magas szekciót. Vagy még van egy B verzióm. Ilyenekbőlegy-egy kétutas doboz. Ezek még elég kultúráltan is néznek ki.
(#) P_Laszlo válasza gyulank hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Bővebben: Link

Valami ilyesmi dobozzal tudnám elképzelni a dolgot. Gyorsan felrajzoltam neked.
(#) P_Laszlo válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Sajnos ezek sem annyira jók kétútban, a középtartomány zavaros lenne.

Ha van ettől jobb képességű kis dobozod, akkor a JBL-el ki tudod egészíteni mélyben.
(#) Robi85 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Értem. Nehéz dolog lesz ez. Azt szeretném inkább ha nem kéne több dobozt kötözgetnem, hanem csak kettő lenne ami 2 utas. Esetleg még a HA-31-422 8 ohm-os változathoz lenne ötleted? Adatlap szerint 100va. Egy Technics SU-V 10x erősítőm van. JBL hangszórókat is kb a ha31 árában betudom szerezni azért gondoltam arra, de mivel 2 utasban nem lenne jó így lehet, hogy nem kell. 3 utast meg nehéz jól összehozni.
(#) P_Laszlo válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Nem egyszerű, az alap H2000 hangszórók 25 centi fölött már nem jók kétutasnak sajnos. Csak egyediben lehet készíteni olyat, amihez nem kell középhangszóró. De a JBL a HA31 áráért jó, azt én a helyedben megvenném, ha úgyis kell rendes mélyhangszóró/szub.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2017
(#) Robi85 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
Rendben van. Esetleg a JBL-el valami 3 utast nem tudnánk összehozni? Vannak még kisebb hangszóróim. Csinálok képeket ha kell, de csak holnap délelőtt.
(#) P_Laszlo válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 15, 2017 /
 
De biztos megoldható, viszont maradék hangszóróból, csak pénzszűkében.
(#) newDesigner hozzászólása Jún 17, 2017 /
 
Hei,

Valaki tud ezekről a Carlsson/hasonmás darabokról valamit? A felújításukat tervezem és bármi infó megtenné.
(#) P_Laszlo válasza newDesigner hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Azt, hogy a hangszórkat ellenőrizni kell. Egyébként ez ilyen nem direktsugárzó, műszakilag úgyis mindig tökéletlen lesz, de a sok visszaverődés kellemes érzetet teremthet.
(#) uniman válasza newDesigner hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
POP-box utánzat lehetne... Bővebben: Link

POP_box.pdf
    
(#) patkany hozzászólása Jún 17, 2017 /
 
Nem régiben számoltam be arról, hogy vettem egy Thonet & Vander Hoch Aktív hangdobozt. Arról is számot adtam, hogy igen megelégedésemre szolgál! De! Azért mégsem ennyire rózsaszín a dolog! Sőt, ami azt illeti, elég különleges hangszórókkal épített hangsugárzó! De nem erről szeretnék most írni.

Az esetem bár különleges, de lehet koránt sem egyedi és szokatlan.
Mielőtt megvettem, egy 2.1 aktív szettet nyüstöltem. Ott sok gond nincs a méllyel, ha kevés adok a subra, had szóljon. Tértől, helytől, berendezéstől függetlenül. Az más kérdés, hogy a hangkép milyen volt ezután...
Nos egy 2 utas rendszernél már nem ennyire puritán a helyzet, mint ahogy esetemben sem.
nem voltak illúzióim a termékkel kapcsolatban, mikor megvettem, utána olvastam alaposan, tudtam némileg mit várhatok a pénzemért. De mégis több ízben okoz csalódást mind a mai napig! És mind kellemesen, mind kellemetlenül.
Terével, tisztaságával, irányítottságával nincs bajom. dinamikáját illetően, sokszor alázza a 2.1 rendszer subját jó műsor anyaggal. És még egy DE! Hisztis, vagy is válogatós a helyét illetőleg.
alább mellékelek egy vátlatot, hogy jelen esetben hova van elhelyezve.
Ebbe a cirka kis kb. 1,5m^3-es "kamrában" olyan mélyet, olyan dinamikát produkál, hogy egy vak teszt után ha meglátná valaki mit hallgatott, nem hinné el! Azt hinné, hülyítem. Pedig nem!
Viszont, a csoda mind addig tart, amiíg ebbe a kis zugban vannak. Ha kiveszem és nyílt térbe helyezem, avagy max hátúról határolja valami, (fal, vagy szekrény sor... akármi, vagy épp akusztikailag az sem) ez a rejtett képesség rögtön elvész. Alig marad ereje, inkább közép sugárzóvá válik. Minden más marad, de a mély ködbe vész.

Mit lehetne tenni?
A miért: Majdan szeretném távolabb rakni a két dobozt egymástól, mert most igen csakély, kb. 1m bázis távolság van köztük. Filmhez ez elég, de én zenére vettem, és szereti az audio phile zenéket is nagyon (ebbe a kis zárt térben).
Plusz mélynyomót nem akarok, már csak dacból sem, mert nagyon szép mélyet tudnak ezek a dobok is. Hangszín szabályzó ötlete elvetve, mert azzal rendelkezik, és teljes kiemelésen is van, és még egy további kiemelés már félő sok lenne a hangszóróknak. Mert attól, hogy a térben elveszik a hang, az a hangszóró még ugyan úgy dolgozik ugye.

A kép magyarázata:
Jobbról szekrény sor (érthetően hosszabban), balról fal. A képen balról csak a szekrény vonaláig rajzoltam a falat, de természetesen azon jóval tovább ér. Mennyezet úgy szintén a szekrény tetőpontja.
Remélem a méretek jól láthatóak! Ha nem, leírom azokat is.
Mint írtam, később szeretném távolabb, magasabbra, állványra rakni a dobozokat, de ha nyílt térbe teszem, oda a mély.
Határoljam le egy akkora légterű "kamrával, mint amiben most van?
(#) newDesigner válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Szinte hozzá sem merek nyúlni Egyébként attól függetlenül kurriózum nekem (is).

Uniman:

Végig nyálaztam én a Carlsson Planetet, de pont ezt nem találtam és valami ilyesmire gondoltam én is.
(#) newDesigner válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 17, 2017 /
 
Na, ellenőriztem Az egyik meg volt bontva korábban. Az ökör a bekötés felől nyitotta fel a mélyet és a rövid vezeték miatt az egyik csatlakozó le van szakadva. Ez forrasztandó.
Egyébként SEAS hangszórókból építették. De, hogy a magasak papír membránszélerősítő ragacsáról mivel mosom le a mocskot, azt nem tudom.
(#) ptesza válasza newDesigner hozzászólására (») Jún 18, 2017 /
 
WD40 - Nagyon szépen old bizonyos dolgokat ,de pappírra nem jó ,mert impregnálja.

Nitro higító - Aromás higító

Ha nem oldja egyik sem akkor magas toulol és xilol tartalmú higítóval.
Ebben a sorrendben próbálnám.
Következő: »»   614 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem