Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   169 / 193
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Tegnap próbáltam 2 db 33v os zénerrel, de akkor a számításaim voltak hibásak... zpd12 és zpd15 jó eséllyel lesz itthon köszönöm reloop!!! Igen már rájöttem így ebédközben hogy 2 db b képezi a feszültségosztást.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 24, 2017 / 1
 
A terven a +-50 V-hoz a két zéner együtt 75 V. Azért van 2 zéner lehetőség, hogy kényelmesebben elérhető legyen a kívánt érték. A két zéner összegének kell 40-44 V körül lennie (+-32V hoz).
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
A szövegértésemen van még mit csiszolni de leginkább figyelmetlen vagyok mostanság... Bocsi és köszönöm.
(#) zotya1983 hozzászólása Máj 24, 2017 /
 
Azt mivel tudom beállítani pl hogy a relé gyorsabban kisüsse az elkókat és azonnal ejtsen ha Videó elveszem a tápegységet?
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Az azonnal-t nem tudod elérni. Ez a védelem nem olyan mint a többi. Egyéb védelmek általában a trafó váltakozó feszültségét is figyelik, és annak megszűnésekor tényleg azonnal oldanak. Ez akár a kikapcsolási koppanást is képes beelőzni.
Ennél a védelemnél más a működés. A puffer feszültségét figyeli, és ha az eléri a zénerrel beállított értéket, akkor old a relé. Tehát azzal tudod valamennyire gyorsítani, ha terheled a puffereket, mondjuk az erősítővel. A logikának az a lényege, hogy ameddig van feszültség, addig az áramkörök jól működnek, függetlenül a bekapcsoltság tényétől.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 24, 2017 /
 
Szépen működik a dc detekt is benne ez a legfőbb dolog amiért erre a kapcsolásra esett a választásom és a felhasználóbarát alakíthatóság Gyakorlatilag a multiméter diódaállásban gnd hez érintve plusz a bemenetre máris leold azonnal.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2017
(#) at22 hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Sziasztok ! Van egy ilyen hangfalvédőm, beüzemeltem dc44,5-kap. Üzemel rendesen csak az R17 ellenállás igen forrósodik meg az R5 ellenállás. Sok neki a dc44,5? dchttp://users.atw.hu/majki/elektro/kapcs/protect/protect.pdf
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) metabo123 válasza at22 hozzászólására (») Jún 24, 2017 / 1
 
Ez a hangfalvédő nagyon komoly! Mármint az első link.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza at22 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
A második linket nekem blokkolja a Malwarebytes !!!
(#) zotya1983 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Nincs benne warez tartalom pedig. Kapcsold ki ideiglenesen...
(#) (Felhasználó 122012) válasza zotya1983 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Nem kapcsolom ki, inkább továbblépek ilyeneknél.
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Már megoldottam, tökéletes most már
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2017

CAM00430.jpg
    
(#) blasz hozzászólása Júl 9, 2017 /
 
Sziasztok,azt szeretném megkérdezni ha a védelemben 2db relé van 1-1 csatornánként,vagyis sztereó,de én a két relét egy csatornára használnám,akkor a 2db 10 amperes relé terhelhetősége összeadódik?
Köszönöm
(#) Toth Attila hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy TA7317p-típusú hangszóró védő ic, Bővebben: Link.
Teszt panelen össze is raktam a következő rajz alapján Bővebben: Link
Annyit változtattam, hogy a +,- táp ágakon lévő 20kohmot 7,5kohmra cseréltem mivel csak így volt meg a 2,5-3,1 volt közötti feszültség a 9-es lábon (+,- 30 volt állt rendelkezésemre, a rajzon szereplő +,- 50-voltal szemben). Ekkor kis idő elteltével be húzza a relét ahogy kell. Működik a hangszóró védelem is. Viszont az 1-es lábra kötött AC- detektálást nem igazán értem. Azt tudom, hogy amikor kikapcsoljuk az "erősítőt" ekkor azonnal megszűnik a segédtáp AC, ekkor azonnal bontani kellene a relének. Ez a funkció nem igazán működött a teszt során, ami furcsa az, hogy segédtáp "AC" nélkül meg sem szabadna húznia a relének. Próbáltam a gyári adatlapot értelmezni de egy két dolog ködös előttem és nem értem.
Ebben szeretnék segítséget és tanácsot kérni Tőletek!
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Júl 16, 2017 / 1
 
Szia! Az 1-es láb egy földelt emitteres NPN tranzisztor bázisa. Amint testhez képest +0,6 V jelenik meg rajta, bontja a védelem a relét. A mintakapcsoláson a 9-es láb és a 19 VAC-ből képzett negatív táp közötti 47 k/100 k osztón a viszonylag hullámos feszültség pozitív csúcsa nem éri ezt a 0,6V-ot mindaddig míg a táp folyamatosan működik. A hálózati feszültség megszűnésével a negatív segédtáp 1 µF pufferét a 15 k ellenállás gyorsan kisüti, gyorsabban mint az erősítő pozitív tápja számottevően csökkenne.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Szia! Köszönöm a választ, ez a segédtáp lehet az erősítő egyik szekunder tekercse, vagy teljesen független szekunder kell? Az alábbi rajzon úgy értelmezem, hogy nincs külön szekunder tekercs a segédtápnak, de javíts ki ha tévedek. Bővebben: Link
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Nem kell segédtáp, hiszen a szekundered alig több az ajánlott 19 VAC-nál. Amúgy a 47/100 k osztó módosításával tetszőleges szekunder feszültséghez igazítható. Érthető a működési elve?
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Szia! Nem teljesen tiszta, de a próbapanelen kísérletezgetek még. Lehet hogy most sokan nevetnek rajtam, mit nem lehet ezen érteni címszóval de ez van. Eddigi próbák során, bekapcsoláskor sem volt úgymond "segédtáp" az 1-es lábra kötve mégis meghúzott a relé. Elvileg ha jól értelmezem a működést az 1-es lábra kötött negatív feszültség jelenléte nélkül meg sem húzhatna a relé? Hiszen kikapcsoláskor ez a hullámzó negatív táp azonnal megszűnik és bont a relé. Én így értelmezem de lehet, hogy még mindig nem jól.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Szia! A következőket tapasztaltam a teszt során: Negatív segédtáp nélkül +0,8 voltot mérek testhez képest az 1-es lábon, ezzel a pozitív feszültséggel nyitnia kellene a tokon belül lévő Q6 tranzisztort azaz a relé be sem húzhatna. Ha adok negatív segédtápot 100kohmon keresztül az 1-es lábra beáll -0,8 voltra testhez képest. Ha egyszerre kapja meg az áramkör a +,- 30voltot, valamint a negatív segédtápot akkor a relé bekapcsolási késleltetése nem működik, azonnal meghúz. Sőt találtam más érdekes dolgot is, ha a pozitív főtápot kötöm a 2,3-as figyelő lábakra működik a védelem (+0,8 voltot mérek a lábakon), ha viszont a negatív főtápot kötöm 2,3-as lábakra bizonytalan a védelem működése (-0,7 voltot mérek a lábakon ami határeset ahhoz, hogy működjön a védelem). Azt hiszem ez a bontott TA7317p IC kuka lesz.
(#) reloop válasza Toth Attila hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Jól látod, az IC hibásan működik.
(#) Toth Attila válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget, azt hiszem marad a uPc1237-es áramkör, de ezt még tanulmányoznom kell.
(#) nandika76 hozzászólása Júl 18, 2017 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni,hogy a Skori féle védelemben +-33 Voltos tápfesz mellet, 1u-os kondik mellé mekkora ellenállás való, hogy az időállandó megmaradjon?
Előre is köszi a válaszokat!
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Szia! Hol van abban 1 µF kondi?
Amúgy az RC kör időállandója változatlan marad, ha kapacitás és az ellenállás szorzata nem változik.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Szia! Az RC körbe raktam 2.2u helyett. Az a helyzet, annyira érzékeny az egyen feszre, hogy az LM 1036-os IC lökéseire (amikor hirtelen, vagy gyorsan tekerem valamelyik potit), rögtön leold.
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Változtattam rajta párhuzamosan van kettő 1u kondi (csak ebből van itthon) meg 33kohm így valamivel jobb de még most is letilt.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Az LM1036-ra nem jellemző, hogy a poti tekerése elvinné a kimeneti egyenfeszültséget, ott valami hibát sejtek.
Az R1-4 lehet 100 k-s.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Írtam a másik(LM1036) topikban.
(#) BI-AMP hozzászólása Aug 13, 2017 /
 
Üdv!
Az épülő TDA7294-es erősítőmhöz lenne szükségem egy hangsugárzó illetve koppanás gátló kapcsolásra. Tudnátok ajánlani valami jól bevált, egyszerű kapcsolást?
(Az erősítő két db. Reloop által tervezet E_2 panel, mely egy fázis fordító segítségével sztereóból hídba lehet kapcsolni).
(#) Alkotó válasza BI-AMP hozzászólására (») Aug 13, 2017 /
 
Illene hozzá Reloop védelme.
Következő: »»   169 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem