Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   74 / 93
(#) kezdoke hozzászólása Jún 27, 2017 /
 
Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni ! Annó építettem egy ST151-et de már azt sem tudom hol van épp ezért szeretném újra megépíteni de már annyi féle fajta kering itt a csoportban hogy elvesztettem a fonalat Jelenleg a fiókban van egy toroid trafóm ami 2x31 Vac-ot tud ehhez szeretnék végfokot építeni esetleg lenne olyan kapcsolásotok ami alkalmas lenne nekem ? Esetleg még az ehhez szükséges dolgok pl.
Előfok, Clip, Koppanásgátló, lágyindító, Ventillátor vezérlő, tónus szabályzó kapcsolásokat is szívesen fogadok!
Köszönöm hogy elolvastad
(#) latyakosa hozzászólása Jún 28, 2017 /
 
Elég lehet az 50V változat a hozzászólásban javasolt változtatásokkal vagy akár az eredeti alkatrészekkel is, kb 43V DC feszültséged lesz egyenirányítás után.
Az előfok, koppanásgátló mind van saját topikjai. Javaslom a kereső használatát!
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2017
(#) Alkotó hozzászólása Jún 28, 2017 / 3
 
Ehhez és ehhez és ehhez kapcsolódva, egy újabb dokumentációs változat. Nem hordoz semmi újdonságot a végeredmény szempontjából, de annál többet nekem személyesen. Szakítva a szokásaimmal elengedtem a megszokott kapcsolási rajz (ProfiCAD) és panelrajzoló (SprintLayout) programokat, és próbálok ismerkedni az Eagle-vel. A régi programokkal sincs semmi baj, de szükség van bizonyos nyitottságra, hogy valódi véleményt lehessen formálni az egyes programokról.
Korábban csak nagyon felületesen láttam rá az Eagle-re, ami alapján szinte használhatatlannak gondoltam (ezért is nem foglalkoztam vele). De most kicsit alaposabb tanulmányozás alapján egyértelműen tévedtem a megítélésében, a program nagyon jól használható. Sajnos durván eltér a rajzolási logika minden általam használt egyéb rajzoló-tervező programtól, ezért nekem a megszokások miatt különösen nagy erőfeszítésembe kerültek az első lépések. Ez a program semmit sem úgy csinál ahogy az nekem logikus lenne, de határozottan van neki egy sajátos fura logikája. Ha erre legalább részben rááll az ember agya, akkor hirtelen működni kezdenek a dolgok. Hozzáértő és segítőkész segítség nélkül sehol sem tartanék, amiért itt is óriási köszönetem Niedziela fórumozónak, aki időt és energiát nem sajnálva támogatta tétova lépéseimet.
A korlátozások most is változatos formában állnak az alkotó fantázia útjában, de ezek szinte sosem céltalanok. Egy részüket az okok ismeretében el lehet fogadni, egy másik részüket trükkökkel lehet kikerülni, és a maradék miatt meg lehet bosszankodni.
Részben a megismerés elmélyítése miatt, részben sajátos alkatrész igényeim miatt minden szimbólumot és tokozást magam hoztam létre, nem használtam semmilyen meglévő makrót.

Két irányból is várom az értő kritikát. Egyszer az elkészült kapcsolást és a tervet illetően, másodszor pedig az Eagle használatát illetően (már amennyire ez megítélhető az eredmény alapján).
(#) at22 hozzászólása Jún 30, 2017 /
 
Sziasztok! St151 modulokhoz elég lenne ez a trafó?

Primer: 220V. Szekunder: 2x49V. 28 voltnál leágazással. Szekunder2: 8 V. kb 200 mA.

Nagyteljesítményű : KB 500VA.

Vastest méret: 11,5x10x6,5 cm

Teljes befoglaló méret: 13x13x10,5 cm.

http://www.kovacselektronika.hu/product/transzformator-vasmag-cseve...ga6775
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2017
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
A legfontosabb adat hiányzik, ezért a dolog gyanús. Nem tudni a szekunder tekercsek vastagságát. A saccolt teljesítmény lehet megtévesztő, mint ahogy a 8V-hoz társított 200 mA is valószínűleg találgatás eredménye.
Tehát lehet jó, de akár mellé is foghatsz. Ilyenkor a próbaüzem lehet a legjobb megoldás, amihez kell néhány mérés is. Az ára határozottan barátságos.
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 30, 2017 /
 
Sajnos nem tudja az Ampert. A szekunder vastagságát ha tudnám akkor az sokat elárul?
Még tudok egy toroidot is az 400W 2x36Vac egyenirányítva 2x50V ami veszélyes a kondikra nézve mert pont annyi van ráírva Max 65-DCV
(#) at22 hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
Sziasztok! Olyan problémám akadt hogy, a bd 242c nek a lába igen elfáradt (ép hogy tartja). Kéznél bd244c meg bd241c van. Valamelyik jó lenne helyette?

CAM00349.jpg
    
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Szia! Csak a BD244 jöhet szóba, a BD241 az NPN.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Rendben, köszönöm. Akkor nyugodtan kicserélhettem bd244-re?
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Júl 1, 2017 / 1
 
Igen, berakhatod nyugodtan. Azért az erősítő hangja lehet kárát látja, hogy sem erősítésben, sem linearitásban sem határfrekvenciában nem egyezik az eredeti BD140-nel.
A téma képmellékleteiben találsz félvezetőkészlet ajánlásokat különböző tápfeszültségekhez.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Júl 1, 2017 /
 
Rendben köszönöm.
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Itt a rajz. Ez alapján lett elkészítve.

https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=15148

https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=15149
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2017
(#) at22 hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Most volna egy toroid jó áron és egy trafó
Primer 230V (2x115V) 600W Szekunder:2X26/52V vagy 4x26V. A huzal 1.8mm az illető szerint kb 8A tudhat. Evvel milyen teljesítményt érnék el?

Van még 1 trafó 300W 2x30VAC-2x34VAC kb 4-5A.
Grundig V5000 ből bontott.
Melyik lenne jobb?
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Ezen TT3 és T6 pozícióban BD140 és BD139 típusok vannak. Én azt kérdeztem -privátban, ezért nem is értem miért hoztad ki ide-, honnan vetted a DB241-242 párost ezekre a helyekre.
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Szia! Lemérte a szekunder huzal vastagságát 1.3mm. Ebből meg lehet tudni hogy bírni e?
(#) Alkotó válasza at22 hozzászólására (») Júl 7, 2017 / 1
 
1,3 mm átmérőjű huzal terhelhetősége 3 A/mm2 áramsűrűséget megengedve 4 A.
Abban nincs egységes vélemény mekkora áramsűrűség engedhető meg, ezért használtam egy középérték körülit. 2,5 A/mm2 a folyamatosan 100%-on terhelt trafóknál is elmegy, illetve a 4 A/mm2 a legtöbb gyakorlati esetben még bőven megengedhető.
A trafó alkalmassága csak részben a kivehető áram függvénye. Másik fontos paraméter, hogy mennyit esik a terhelés hatására a feszültség.
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) at22 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Ma találtam még egyet, egy nagyon jó áron. Ebből mit lehet kivenni teljesítmény szentpontból?

Ablak kersztmetszet: 40*25mm, hossza: kb. 138mm, szekunder fesz: 2x30V, 2x34V. A szekunder dupla huzallal van tekerve 2x1mm.
(#) zotya1983 válasza at22 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
200-250w környéke ránézésre.Ez egy hiperszil trafó de a 30v picit sok lesz az ic k nek...Pláne a hídkapcsolásnak.. Az +-42v, agyon fogja gerjedni, fűteni magát és a torzítás is növekszik..
Ha meg tudod bontani vissza kellene fejteni annyi huzalt a szekunder oldalról hogy kb 2x24 26v váltófeszültséget kapj.Fejből nem tudom hogy hány v ot ad ki egy menet 1mm es huzalból ezen a vasmagon.
(#) blasz hozzászólása Júl 7, 2017 / 1
 
Szia at22 olvasgatom egy ideje a szenvedésedet a végfokkal,és az ötlött fel bennem hogy miért nem cseréled már ki nagyobb fesztürésüre a tranzisztorokat?Tudom újboli beruházás de megszünne ez a trafó anomália végre.2SC5200 és a párja,MJE340-350,a kis tranzisztorok meg talán 200Ft az összes ami kell bele.Rögtön találnál megfelelő trafót hozzá 2x44VAc például,akár a beag trafója is jólenne,és kapható 100 számra.Eltünne a fesz korlát,és tudnál örülni a hangjának,mert szerintem johangú az st. már vagy 6 párat csináltam,és mind müködik jól.és elsőre.2x60Vdc-től 2x95Vdc ig mennek.
Nem akarom bántani a paneljeidet de lehet jól megterhelnéd egyszer és kijönne belőle az éltető füst.
De fel a fejjel fog az szólni rendesen.
Üdv
(#) at22 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Szia! Az st151-nek nem sok. Eddig 44dc-ről ment csak a trafó megadta magát
(#) at22 válasza blasz hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Köszi a tippet megfontolom
(#) blasz hozzászólása Aug 8, 2017 /
 
Teljesen elkészült az ST. végfok panel,bemérve beállitva,meggyötörve 1KHz sinussal több mint 40 percig full teljesitményen.A nyugalmi 4mV/ emitter ellenállás,0.33r 5w,a kimeneti egyenfesz 3-9mV.Már csak valami giga dobozt kell találnom neki.Nem kicsi a panel sem de a toroid se egyszerü méret,plusz a kiegészitőknek is kell a hely.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2017
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Kérdés mennyi volt az a full, a 4 pár tranyóval 400-450W-ot illene neki tudni. A tranyók egész jól bírják a strapát, ha nem főttek meg azon a kis alu fülön. Én közvetlenül a bordára raktam volna őket, persze ezzel a tokkal az rémálom.
(#) blasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 8, 2017 /
 
Szia MJ21193-94 végekkel van csinálva,az a kis alufül az 400x150mm 5mm vastag alulap,mind két oldalt egyformán.Az alulapok középen összecsavarozva rajtuk 3 borda sorban,15mm talpal.Minden illesztés szigoruan pasztázva,kellett is rá rendesen.A tápja eg 2Kw toroid,2x62vAc kimenettel,3.5mm huzallal.Primer szekunder ugyan olyan vastag,de igy is 4vDc-t esik full hajtáson a tápfesz.A kimeneten 54vAc mértem sinus törésnél 6ohm-os terheléssel,ami 486w ha jól számoltam.Persze nem a számok a fontosak hanem az üzembiztos müködés.Amit eddig gondosan épitettem azok hibátlanul müködnek mind.Hála reelop kollega nagyon hasznos tanácsainak,és segitségének.
(#) blasz hozzászólása Aug 18, 2017 /
 
Annyi kérdésem lenne még hogy ugye az alap rajzon 3.3uf tantál kondi a becsatoló.Olvastam hogy a tantál sokat ront a hangon. érdemes volna lecserélni más mondjuk fóliára,vagy hagyjam ugy ahogy ki lett találva a kapcsolás?
(#) Alkotó válasza blasz hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Ez az erősítő nem az audiofil világ panteonjának trónszéke körül foglal helyet, hanem az a dolga hogy lehessen bömböltetni. Ettől függetlenül persze minden alkatrésznek van hatása a hangzásra, de a mérték és az irány túlzottan sokrétű és szélsőségesen szubjektív az eredmény megítélése.
Egy ilyen kondi esetében tipikusan olyan a kérdés, amit ki kell próbálni ha foglalkoztat a dolog.
Esetenként egy 5 Ft-os 10 µF-os elkó is szólhat közel ugyanúgy mint egy 1000 Ft-os gyufásdoboz méretű MKP. Sőt ha az előző fokozat kimenetén van kondenzátor, akkor az erősítő bemenetén akár rövidre is zárhatod a kondit.
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Aug 18, 2017 /
 
Tantált én sem tennék oda, de a fóliák mellett többféle bipoláris elkó is megfelelhet.
(#) Justo válasza blasz hozzászólására (») Aug 22, 2017 /
 
Hello! Én csatolókondenzátornak tantálkondezátort használtam, semmi baj nincs vele, szerintem.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2017
(#) blasz hozzászólása Aug 31, 2017 /
 
Megint sziasztok megkérdezném hogy lehet e javitani alkatrész cseréjével esetleg a hangzáson? Még asztalon van az elkészült darab és mióta kész a szemüvegem és újra látok,kedvet kaptam forrasztgatni újból.
Reloopban bizok mindig van valami isteni szikra ami kipattan neki.De természetesen mindenki tanácsát szivesen veszem.2x85vDc ről jár..Köszi Ő az
Következő: »»   74 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem