Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vag-com-hex interfész (kábel hibák)
Lapozás: OK   57 / 71
(#) lavi94 hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék.
Adott egy 15.7.1 klón kábel, angol verzióval adták. Van rá mód hogy teljesen magyar legyen vagy csak a címkék magyarosítása lehetséges?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Balabmw válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jún 23, 2017 / 1
 
Bármelyik egyszerű/olcsó eeprom íróval tudsz tartalmat módosítani a 93C46-ban. Esetleg kiforrasztás nélkül a panelen is megvannak az eeprom programozó pinjei.
Csak előtte tudni kell, hogy hol és hogyan tárolja a km állást.


Amit USB-vel rákötöttek,az valószínű egy cél programozó volt (UPA-USB, VVDI, XProg,TachoPro stb...)
(#) t4nt1zjeee válasza Balabmw hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Rendben. Értem. Esetleg valami útmutatást tudsz adni, hogy mivel érdemes próbálkozni? Mármint milyen programmal esetleg eszközzel, vagy eeprom programozóval. Esetleg nincs ebben jártasságod? Nem vagyok igazából hülye elektronikához meg ilyenekhez. Csak arra a célra használnám most az egyszer ezt, hogy valós legyen a Km állásom. Soha többet nem akarok ilyennel foglalkozni. Esetleg meg tudnánk oldani valahogy? Tudnál segíteni? Meg is fizetném.
(#) t4nt1zjeee válasza Balabmw hozzászólására (») Jún 27, 2017 /
 
Esetleg meg tudnád mondani, hogy milyen egyszerű/olcsó eeprom programozóra gondoltál? Vagy valahogy tudnál segíteni? Ha lenne programom meg kábelem hozzá megoldanám. De sajna semmim nincs. Esetleg van valami kapcsolás vagy hasonló a 93C46 eeprom-hoz ami tudja írni?
(#) bacalb hozzászólása Júl 9, 2017 /
 
Üdvözlet! Hyundai Tucson 2.0CRDI 2007 folyamatosan ég a "chek engine". Van egy fekete VAG KKL nem usb-s, hanem com-os változat. Ezzel rálehet csatlakozni valahogyan vagy felejtős? Köszönöm, ha segítene valaki.
(#) sanaxx válasza bacalb hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Sztem felejtős, de, ha van hozzá illesztő program amivel COM portként látja gép, talán lehetséges. Van egy Cascade nevű program föleg KIA-hoz-KKL kábelhez, felteszem ide hátha sikerül összevarázsolni vele. HA sikerülne ROM fájlok a ROM mappában.
Bővebben: Link
(#) bacalb válasza sanaxx hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Köszönöm szépen, megyek is próbálom. A Passat-tal amúgy tökéletesen kommunikál.
Régi laptopal, amin van COM-port.
(#) roka válasza bacalb hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Teljesen felejtős a dolog.
Hardwer és szoftver sem tudná kezelni, ha usb-s lenne a kábel akkor is.

ELM 327 interface és MO-Diag progi kell neked hozzá /Csak motor/
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2017
(#) bacalb válasza bacalb hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
Valamiért azonnal kilép a program amint megnyitom a romot(WIN XP). A Win7-es gépen megy a progi, de azon meg nincs com-port.
(#) bacalb válasza roka hozzászólására (») Júl 9, 2017 /
 
A Cascad progiban benne van az auto típusa, ahhoz esetleg milyen kábel való? Lehet legyártható.
(#) sanaxx válasza bacalb hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Cascade
Ha esetleg profi vagy vannak rajzok a neten hozzá. Érdemes a teljes funkcionalitás miatt módosításokat eszközölni a kábelen.(hiscan pro)
Itt látod miről van szó:
Bővebben: Link
K+can kábel jobb lenne ha már can-es az autó.
(#) bacalb válasza sanaxx hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Köszönöm a segítő szándékot, de ezt a kábelt legyártani nem tudom. Marad a rendelés.
(#) vanos325i hozzászólása Aug 25, 2017 /
 
Ha valakit esetleg érdekelne, akkor a már meglévő VCDS kábelt megtudom frissíteni magyar VCDS 17.1.3 ra, vagy angol VCDS 17.8.0-ra. A szoftvert természetesen adom hozzá. A frissítést csak akkor tudom elvégezni, ha Atmega IC-vel van szerelve az interfész! Ára: angol:10eFt, magyar:15e.Ft. Tel.:0620/9792389
(#) T.Deddy hozzászólása Aug 26, 2017 / 1
 
Ezt remélem Te sem gondoltad komolyan 17.8-ra magyarra varázsolom a kábelt harmad áron. Amennyiért vállalod annyiből kínait veszel magyar szoftverrel kínából szállítással. Értem én, hogy idő, meg hát meg kellett hozzá a programozót venni/átalakítani de amit olyan helyről tanulsz amit nem veszel abból ne meggazdagodni próbálj, hanem segíteni... minimális haszonnal. Ne haragudj de nem Te fejlesztetted ki a megoldást. Bocs ha az üzletedet rontom de ez már tényleg kemény...
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Hehe. Kissé viccesnek tartom. Most rendeltem wishen 3700Ft-ért programozó motyót. Igaz az IC-t ki kell szedni miatta. De nekem máshoz kell...
(#) kacsa1 válasza vanos325i hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Szia. Érdekelne a magyarositás. Teljes verzió lesz? Mindent lehet rajta használni?
(#) sanaxx válasza kacsa1 hozzászólására (») Aug 26, 2017 /
 
Még fontosabb az hogy interneten frissíthető lesz-e? Mert ha nem akkor kínai csoda szoftver lesz azt sejtem,de ne legyen igazam.
(#) Tigi69 hozzászólása Aug 26, 2017 /
 
Sziasztok! Érdeklődnék ehhez a kábelhez van Magyarítás? legalább címke ha már a teljes nem is?.. "VAG 15.7 With ATMEGA162 + 16V8B + FT232RL" Köszi szépen előre is.
(#) sanaxx válasza Tigi69 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Az előbb hirdetett módon lehetséges, vagy címkéket magyarosítasz. Labels mappába tedd a kicsomagolt User mappát, a fájlokkal együtt.
Bővebben: Link
(#) Tigi69 válasza sanaxx hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Nagyon szépen köszi! Még azt szeretném kérdezni, hogy ami benne volt azt teljesen töröljem ?
(#) sanaxx válasza Tigi69 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
A User mappáról beszélünk? Mentsd ki őket és úgy tedd bele a fájlokat de teszek fel egy újabb csomagot, 10 percen belül, most nézem egy része az angol címkéknek benne maradt. Bocsi.

UI: Fent van az új csomag!
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2017
(#) Tigi69 válasza sanaxx hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Ami a labels mappában van eredetileg azokat törölni kell? így értettem és ami az user mappában van azt meg bemásolom?
(#) sanaxx válasza Tigi69 hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Nem, a label mappában kell lennie egy User mappában amik tartalmazzák a felhasználó által hozzáadott címkéket.
Egyszerűen másold a kitömörített User mappát a labels-be.
Valahogy így nézzen ki, csak A HGJ mappát kivéve mert az csak a magyarban van.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2017

Névtelen.png
    
(#) Tigi69 válasza sanaxx hozzászólására (») Aug 27, 2017 /
 
Okés értem már. Labels mappán belül is vannak címkék de azt marad az eredeti és az User mappába másolom amit kicsomagoltam. Köszi!
(#) T.Deddy hozzászólása Szept 3, 2017 /
 
Atmega162-höz van frissítés magyarosítással. Official oldalról tölthető a legfrissebb program. Megcsináltam egy párat eddig semmi gond sincs velük. Támogatja a Long Codingot is.
Akit érdekel írjon mailt és tudok infót adni. “deddy91@gmail.com”
Nem kell több label csere, plug’n’play...
(#) cossi hozzászólása Szept 7, 2017 /
 
Sziasztok! A segítségeteket kérném. Egy külföldről behozott autóban találtam ezt a kábelt! megmondanátok,hogy milyen programokkal tudnám használni? Előre is köszönöm.
(#) Balabmw válasza cossi hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Valószínű,hogy be kéne dugni egy PC-be és az op.rendszer eszközkezelőben megnézni miként ismeri fel.
(#) Droot hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Audi A4 b7-hez szeretnék ilyet rendelni. Általános szervizek nullázáshoz, stb. szeretném használni, de jó volna ha be tudnám kapcsolni pl, hogy automatikusan bezáráskor húzza be a tükröket.
(#) kallai83kornel hozzászólása Szept 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Vettem egy Vag171-es kábelt. Első neki futásra program feltelepít, indító exe átmásol, indítás. Program teszt, megtalálja a kábelt, aztán rádug a kocsira(Passat B6 2007) tesztel és látja, hogy bevan dugva. Auto-Scan indít, sok hozzáférési hibát dob ki. kocsiról lehúzva, majd visszadugva már nem látja, hogy csatlakoztatva van. Sem a passatot, sem octaviát, se felicát... semmit nem lát belőlük. Visszatöröltem már a programot újra telepítettem, de semmi... Csatlakozót szétszedve semmi forrasztási hiba nem látható. Esetleg valakinek ötlete? Soros csatin próbáljam? Valaki mentsen meg... Köszönet előre is!

s-l1600.jpg
    
(#) Tigi69 válasza kallai83kornel hozzászólására (») Szept 20, 2017 /
 
Ha van vírusirtó a gépeden és nem tettél pár fájlt az " ellenőrzésből kizárt" amit kért akkor nem fog működni. nekem is karanténba tette aztán utána jó lett. Option menü tesztnél milyen kép jön ki?
Következő: »»   57 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem