Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   286 / 308
(#) abcdabcd válasza wbt hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Offként jegyzem meg, hogy kuka helyett pl én szívesen újrahasznosítom ha amúgy a szemétben végezné... vagy ha úgy van van ennek témája is itt: Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza zenetom hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Nem kell combos, 0,5-1A terhelés is elég. A hangsúly azon van, hogy milyen szabályozási sebességgel és anomáliákkal válaszol a táp a változó terhelésre. Ha visszaolvasol úgy 2-3 évet a topikjában, tanulságos hozzászólásokra fogsz bukkanni.
(#) Hp41C válasza zenetom hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
(#) abcdabcd válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Csak kérdés, hogy a látszólag hasonló/egyforma előlapon kívül a belső ezekben vajon mennyire egyezik meg, mert pl láttam én már ilyesmi külsőt "Tektronix" felirattal is, kérdés mennyire eredeti, a nagy nemzetközi eöbölben láttam, és most rákeresve itt is van egy kép róla: Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 1, 2017 / 1
 
A PS280 rajza fent van a tanyán.
(#) zenetom válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Bár hasonlít, de valószínűleg más, a linken lévőben nincs venti, ki van pakolva a borda hátra.
(#) abcdabcd válasza zenetom hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Ez a típus? Bővebben: Link itt van kép a belsejéről is amúgy
(#) zenetom válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Jaja, ez az.
(#) wbt válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Az tényleg idegesítő lehet. Nálam volt, hogy összeért a kábel és az tűnt fel, hogy bekapcsol a venti, mert melegedett már...
(#) cua válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2017 /
 
Ez valami hihetetlen trehany szereles. Egyszeruen bantja a szemet.
(#) gernerakos hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Üdv!
Hosszú idő után, végre új asztalom van. Ez sokkal nagyobb és masszívabb mint az előző volt, végre rendesen tudok rajta dolgozni. Tegnap költöztem bele, még kicsit üres, és még sok dolgot tervezek bele. Bal oldalt a fal és az asztal közé jön majd egy fiókos szekrény, aminek a tetejére fiókos alkatrész tárolót szeretnék. A világításon is van mit fejleszteni, mert egyelőre csak egy halogén izzós lámpa van a falon, kb 1m-re az asztal felett. Középen a kihúzhatós részren egy evőeszköz tartóban lesznek majd a csavarhúzók, fogók, stb, de ezt még meg kell venni. Jobb oldalt azt az üres részt be akarom polcozni, úgy sokkal jobban ki lehet használni.
Az elosztós rémálom is meg fog szűnni.
A műhelypark egyelőre nem túl nagy, de azért halad. Eddig van egy Ganzuniv 2-m, egy multiméterem, egy oszcilloszkópom, mely sajnos csak 1 Mhz-ig mér, de a semminél több. Ezen felül még egy jelgenerátorom van, és ennyi.

DSC_0129.JPG
    
(#) Laslie válasza gernerakos hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Szép, letisztult (egyenlőre ).
Nagyon jó pofa a szemetes gyüjtőd az asztal alatt!
(#) gernerakos válasza Laslie hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Pedig én csak felvettem a vágányok közül, ezen a képemen rajta is van.
(#) kocsgab002 válasza gernerakos hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Örülök, hogy még használatban van a régi pici fekete tápom
(#) Alkotó válasza gernerakos hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Az ablak ideális ha jobbkezes vagy, és nem tűz be a nap.
A radiátort így eltakarni kockázatos. Gátolja a fűtés hatékonyságát, és fölöslegesen befűt az asztalon lévő eszközöknek.
A "kuka" a legrosszabb helyen van. Elkerülhetetlen, hogy a lábad beleverd. Ráadásul elég nehéz beledobni bármit is, mert éppen az asztal alatt van. Célszerűbb egy nagyobb, amibe akár messzebbről is beledobhatod amit akarsz. Én is ezt csinálom, és ami mellé megy azt utólag szedem össze.
A világítás legyen lokális, és mozgatható, vagy legalábbis legyen ilyen is. Az asztali lámpának nincs párja, főleg ha kicsit hosszabb a karja, és lehet ide-oda ráncigálni.
(#) gernerakos válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Igen, az ablak pont jó helyen van.
A radiátor télen ha ki van nyitva, túlfűti a szobát, és meg nem lehet maradni, van, hogy 26-27 fokot csinál. Így legtöbbször el van zárva, ha nagyon nagy a hideg, (idén volt -10 fok) akkor van csak teljesen nyitva, emiatt nem aggódok a letakarás miatt.
A kukával eddig nem volt bajom, ha útban lesz, akkor egyszerűen odébb lehet rakni.
A világításnak valami ilyesmit akarok: Bővebben: Link

Kocsgab: azóta is gond nélkül teszi a dolgát, bár kicsit gyenge néhány dologhoz.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) Johnycorp válasza gernerakos hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Szia.

Én az asztal jobb szélén lévő, dug-aljanként kapcsolóval ellátott elosztót szétszedném.
Ha belenézel, majd meglátod, hogy miért is.
(#) Tardief válasza Johnycorp hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Ezt kifejtenéd kicsit?
(#) gernerakos válasza Johnycorp hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Nem tudom szétszedni, mert slicc nélküli csavarok tartják össze...
(#) pinyó39 válasza gernerakos hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Gratula! Irigyellek a rend miatt.
(#) gernerakos válasza pinyó39 hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Nem sokáig lesz ilyen.
(#) elektroncso válasza gernerakos hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Alakul ez! Az eddiginél biztos jobb lesz. Hidd el, egy-két év és nem fogsz férni a műszerektől. Ha műszerpolcban gondolkodol, akkor jól gondold meg a mélységét, nehogy úgy járj mint én, hogy túl sekély lett és minden lelóg róla. Sajnos hátrafelé nem tudok bővíteni, így előre toldottam bele a polcba. A konnektorok számával se spórolj. Minél több annál jobb. Ha csinálod a "főelosztót" akkor mindenképp két áramkört alakíts ki, egyet amit gyorsan egy kalapos piros gombbal le tudsz áramtalanítani, ebbe építhetsz be egy soros 100W-os izzót is, amit egy kapcsolóval át tudsz hidalni, hidd el nagyon hasznos lesz. A másik körön legyenek a műszerek, számítógép stb. aminek nem tesz jót ha hirtelen áramtalanítol. Először nekem is egy kör volt, de mindig féltem, hogy ha elkezd valami füstölni és odavágok a piros gombnak akkor tönkremegy a PC is.
Látom nálatok is meleg van!
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) blasz válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Szia pont igy van hetente összepakolom patikára aztán ha készitek valamit 1 óra és káosz.Néha a rendrakás után nincs kedvem szerelgetni mert megint pakolni kell.Hiába kicsit szétszórt vagyok.
Amim van az szinte minden a "kukából" van haza vittem megjavitottam őket.Minden müködik.
(#) Gafly válasza blasz hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Nem túlzás kicsit az a négy páka és négy tápegység?
(#) gernerakos válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Ennyire "bonyolult" elosztóban azért nem gondolkodtam. Lenne egy főkapcsoló, ami 6 db konnektort kapcsolna. Aztán mivel vagy egy 250V-os lágyvasas műszerem, és egy 5A-s árammérőm, gondoltam ezeket bekötöm, ahogy kell. Értelme igazából nincs ezenek a műszereknek, de ha már itt van a szobában, akkor lehet éppenséggel használva is.
Aztán lehet kap egy ilyen öntartós aljzatot is, kalapos piros gombbal, ahogy javasoltad.
(#) blasz válasza Gafly hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
A 4 tápegységet kaptam rosszan annak idején egy öreg szakitól.Ic csere mindben és müködik azóta.A Wellereket olyan szemtelen áron vettem 7db ot igaz 1 db 230V 100W hogy örültem mint majom a farkának.Egyébként néha egyszerre 2 tápot is használok a próbákhoz.Asszony mindig mondja lassan nem marad hely neki....
És látnátok a pincémet mit gyüjtögettem össze......
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2017
(#) Johnycorp válasza Tardief hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Sajnos volt szerencsém szétszedni ilyet. Abban kihajtható voltak a csavarok.
Ugyanis vettem két darabot belőle. Az egyikből jöttek fura hangok néha, mintha kontakthibás lenne.
Érdekes szerelési módszere van. A benne lévő sínek és kapcsolók csúszósaruknál használt módszerrel kapcsolódnak. De az egész számomra bosszantóan lágyan érintkezett, mozgott.
Ráfért egy kis javítás, megerősítés. Azóta jó.
(#) Ge Lee válasza blasz hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Nekem is van 4 pákám (meg egy vacak hakko klónom de azt nem használom), és van hogy egyszerre 3 is be van kapcsolva. Nem mintha ezekkel nem tudnám megcsinálni, de egy jó kis SMD-ző páka (pl. Ersa Icon pico) még hiányzik a készletemből. Tápegységem 6 féle van, meg most készül egy hetedik, annak ellenére hogy én már átestem a ló túloldalára, és már nem gyűjtögetek hanem igyekszem sok mindentől megszabadulni. Amikor költöztem, kb. fél csomagtartónyi cuccot már nem is hoztam magammal, illetve rengeteg mindent eladtam az évek alatt itt az apróban, meg a hirdetési oldalakon.
(#) blasz válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Én mindig azt mondom magamnak,ne dobj ki semmit mert biztos 3 nap mulva kellene máshoz.Amig helységgel birom marad minden.De tény hogy már nem olyan megszállottan gyüjtögetek.De amim van az már marad.
(#) sany hozzászólása Júl 10, 2017 /
 
Kistv egyikőtöknél sincs a műhelyben? Ha nincs akkor csak nekem van. )
Következő: »»   286 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem