Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   468 / 580
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Először is lépj be a teszt módba és nézd meg hogy milyen hiba van benne.Testes betét is okozhatja ezt.
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Itt az sm -jaBővebben: Link
(#) axer69 hozzászólása Júl 7, 2017 /
 
Tiszteletem Mindenkinek ! Mióta szétszedtem összeraktam az indesitet most volt először időm foglalkozni vele. A gép ugyanazt csinálja mint robbantás előtt, de most kiültem az időt édes kettesbe a géppel hogy mit is alkot. Valójában eddig sem mosott hanem 70 percen kersztül tölt, öblít, centifugál, űrít. Hibajelzés nincs az üzemmód ledek folyamatosan váltják egymást. Ha nincs ötletetek veszek másikat.
(#) botesz válasza axer69 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Fűtés van?
(#) axer69 válasza botesz hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
nincs, pedig a fütőszál jó nem szakadt
(#) botesz válasza axer69 hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
Akkor lehet hogy a reléje rossz esetleg a vízszintszabályzó.Fűtőbetét nem testes?
(#) axer69 válasza botesz hozzászólására (») Júl 7, 2017 /
 
nem, kimértem. Az alap probléma bármilyen program indításánál ugyanazt csinálta.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2017
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Szia! Köszönöm szépen a sok infót és segítséget.
(#) botesz válasza axer69 hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Talán azért mert nem fűt...
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Szívesen!Kicserèlted a triacot?
(#) Koncsar válasza botesz hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Szia! Kicseréltem. Az ajtó most már záródik , de a hiba megmaradt sajnos. E43 és E40
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2017
(#) botesz válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 8, 2017 /
 
Akkor még elcsapott valami mást is...remélhetőleg nem proci lábát...
(#) Tityi hozzászólása Júl 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy LG WD-80264NP mosógép, ami egyenetlenül forgatja a dobot.
Úgy került hozzám,hogy nem indult a motor,csak búgott.Kicseréltem a panelon az egy mikrós kondit.Így már elindult,de akadozva.A motor forgórésze leégett.Kicseréltem a motort,de így is centrifugára állítva egyenetlenül jár.Jobbra-balra forogva is ezt teszi.Elindul,de mintha visszaesne folyamatosan a gerjesztés,"hullámozva" 400-as fordulatra állítva is nagyon finoman hallani,hogy a fordulat periodikusan csökken,majd visszaáll.A relék forrasztási pontjait átforrasztottam.
Van valami tippetek,hogy ezt mi okozhatja?
Üdv: Tityi
(#) Dino71 válasza Tityi hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Nézzed át a tachogenerátor kört is a panelon. Meg persze magán a motoron is nem e szakadt. mert az is csinál ilyen problémát. Vagy cserélted a tahót is a motorral? Ha igen akkor a panelon kutakodjál a tacho körben.
(#) Tityi válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Szia!
Egy másik ugyan olyan Wellington motort raktam bele,ami volt benne.Csak az eredeti láthatóan megégett forgórésszel bírt. Amit beraktam,az épnek tűnik,megfelelő, (szinte új) szénkefékkel. Lehet,hogy a motor is a tacho hibája miatt égett le...Délután megnézem.
(#) Dino71 válasza Tityi hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Hát ha össze vissza rángatja mot. fordulatát mert fals jelet kap, akkor elképzelhető. Ez jöhet az elektronikából is mivel a motort cserélted valószínű az elektronika lesz a ludas. Azt nézzed át!
(#) Tityi válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Szia!
Ma méregettem a tacho áramkörben.Hibás ellenállást nem találtam,így el kezdtem a kondenzátorokat mérni.A KIA 358P áramkörében van egy 10 mikrós kondi,aminek az ESR értéke jó,de a Vloss 2.4%-os értéke elég gyengének tűnik.További kondik értékei a képeken. A 470 mikro helyett 440 mikro,1,9% Vlossal szintén gyengének tűnik. Valamint az utolsó 10 mikrós,2.9% Vloss,szintén rossz érték. Cserélem őket és újra próbálom.
Üdv: Tityi
(#) uniman válasza Tityi hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Ha megmérsz egy új elkót, nem vidd vissza a boltba, ha "rosszabb" Vloss-t mérsz rajta...
(#) Atti128 hozzászólása Júl 12, 2017 /
 
Sziasztok! Van egy olyan gondom hogy adott egy Bosch IQ500-as mosógép ami szépen végigviszi a programot kimos és a végén nem áll le hanem az időt 1 percnek jelezve folyamatosan "mos". Pörgeti a ruhát. Szívattyút kicseréltem mert nem tünt a legjobbnak de sajnos nem segített. Tippek esetleg? Köszönóm.
(#) Dino71 válasza Tityi hozzászólására (») Júl 12, 2017 /
 
Lehet méregetni őket, de egyszerűbb cserélni és akkor tuti. A tacho bemenetét is vizsgáljad át.
(#) horexx válasza horexx hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Valaki erre valami iránymutatást tudna írni?
(#) yulo5310 válasza horexx hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
A lehúzott sarukat össze is kell kötni,hiszen lényegében ez egy ki-be kapcsoló! De a kiiktatásakor megfőzi a ruhát,ha nem figyeled a hőfokot!
(#) Sendi hozzászólása Júl 13, 2017 /
 
Sziasztok. A kerdesem Samsung mosogep ajto zarjara vonatkozik. Ha becsukom az ajtot, az ajto kapcsolo zar, es a bimetal csak reteszel, vagy a bimetal zarja a kapcsolot, es reteszeli is azt?
(#) botesz válasza Sendi hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
A bimetál zárja a horgot ami ha reteszelt állapotban van működésbe hoz egy érintkezőt amiből látja a gép hogy zárva van az ajtó.....
(#) Tityi válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Szia!
Ma szerzem be az új kondikat és cserélem őket.A tacho bemenetét is átmérem.
(#) csabibme hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy EWM 1000+ PCB-m AEG Lavamatból. Az történik, hogy az R77-es, 100 Ohmos ellenállás bekapcsoláskor eldurran. Valamelyik relé 50Hz-es rángatózásba kezd, aztán csönd... Ez az ellenállás a tápegység része. Tirac-ot, varistort, mértem. Minden rendben. Az R82 0 hm is elszállt cseréltem, azóta az ok. Máshol az áramköri alkatrészekben nem találtam hibát. Az lenne a kérdésem - kapcsolási rajz híján - hogy mi okozhatja ezt a hibát? Van valakinek ilyen tapasztalata?
(#) maszek0005 válasza csabibme hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Szia! Egy pár jó felbontású fénykép nem ártana a panelről, mert hátha könnyebb felismerni mint típusszám alapján, és akkor könnyebb lesz segíteni.
(#) horexx válasza yulo5310 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Köszi, de alaphelyzetben 0Ohm az ellenállása. OK , azért majd áthidalom.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) yulo5310 válasza horexx hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Még szép,hogy 0 ohm,ilyenkor be van kapcsolva! Melegedés hatására kapcsol ki,a gyárilag beállított hőfok szerint,próbáld ki jó meleg vízbe merítve,ha szakadást jelez,akkor jó.
(#) Atti128 válasza Atti128 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Erre valakinek ötlet?
Következő: »»   468 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem