Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   349 / 570
(#) zoszka válasza berek21 hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
A váltószelep, vagy vezérlés irányába keresgélj.
(#) berek21 válasza zoszka hozzászólására (») Jún 4, 2017 /
 
Köszönöm. Megpróbálom, ha nem megy, akkor szerelő lesz.
(#) ztm hozzászólása Jún 5, 2017 /
 
Hellotok!

SD Semia F24 kazánnál hogyan lehetne a keringető szivattyút járatni? Leszedtem az egyik radiátorom festés miatt és hogy visszatettem megforgatnám a vizet, hogy a levegő kikerüljön a rendszerből. De fűteni nem akarok. 230V-ról megy a szivattyú? Széthúzom a kazánt és direktbe megtápolom a szivattyút okozhat leállított kazánnál vmi gubancot?
(#) JZoli válasza ztm hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Ha jól építették meg a rendszeredet akkor azt a radiátorok végén, vagy esetleges felszálló "vezeték" sarokpontján ki lehet légteleníteni. Szivattyújáratás nem szükséges hozzá.
(#) Gabriellan válasza zoszka hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Szia, köszönöm, hogy írtál, hogy őszinte legyek nem tudom, de akkor azt is megnézzük. Nagyon Köszönöm!!
(#) kisida_2008 hozzászólása Jún 7, 2017 /
 
Üdvözlök minden segítőt Problémám van nekem is a Beretta Idra Exclusive S 20 kazánnal nem vált át meleg vízre csak a fűtés üzemel. Már a szerelők annyi variációt mondtak hiba ként, de megjavítani egyik se vállalja. Új vagy használt kazánt venni a nyugdíjam nem fedezné, nem szeretnék villany bojlert venni.

Sürgős , ha tud valaki szerelőt azt is nagyon megköszönném: kisida
(#) ztm válasza JZoli hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Hali!
Köszönöm, ez a része megvolt. Laikusként úgy gondoltam, hogy ha megforgatom, akkor gyűlik össze az összes bentmaradt levegő a rendszer lemagasabb pontján, ahol rendszeresen légtelenítek is.
(#) Beerhead hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
Sziasztok,
Kazán vezérlő hibajavításában kérnék tanácsot.
A kazán típusa: Vara-Fég Komfort Extra F 25VD
A panel típusa: Nordgas SCHCD2S02P
A hibajelenség: bekapcsol, lemegy az önteszt, a kijelzőn minden adat normálisan megjelenik, elindítja a keringetőszivattyút, ventilátort, talán nyitja a gázszelepet (ebben már nem vagyok biztos, sok minden kattan), és innentől megáll a tudomány. Nem ad szikrát. Egy idő után (1-2 perc) gyújtási blokkolás hibát ír. A keringető szivattyú megy folyamatosan.
Szerelő kijött, kábeleket átmozgatta, új szenzorokkal kipróbálta, vakarózott, szenvedett vele, és azt mondta, hogy panelcsere. Ami 85 ezer. 4 éves a készülék... Évente kipucolva, karbantartva.
Van bármi amin elindulhatok? Az elkók normálisan néznek ki, nem hiszem, hogy tápellátás gond lenne. Szemre minden rendben van, nincs égésnyom se elszíneződés.
Van a panelon valami debug port, ahonnan komolyabb diagnosztika is kinyerhető?
Találtam képet róla (mellékelve), egyelőre nem szereltem ki a kazánból, de teljesen úgy néz ki, mint a képen. A nordgas felirathoz legközelebbi tüskesorra nincs semmi kötve, lehetséges, hogy azon van valamilyen diagnosztika?
Ionizációs lángőr elektródán milyen ellenállást kéne mérni? Gyújtótrafót valahogy be lehet mérni?
Bármilyen műszaki dokumentáció, irodalom is jöhet, angolul is.
Előre is köszönök minden segítséget!

AR152F8A.JPG
    
(#) JZoli válasza Beerhead hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Ezt már láttad?
Bővebben: Link
(#) Beerhead válasza JZoli hozzászólására (») Jún 20, 2017 /
 
Igen, itt van nálam kinyomtatva.
(#) FeriP hozzászólása Jún 20, 2017 /
 
Kedves Fórum Tagok!

Segítséget, ötletet, tippet szeretnék kérni Chaffoteaux Nectra 2.23 típusú kombi cirkó kazán működési problémájával kapcsolatban.
Az a jelenség, hogy kb 5-10 perces meleg víz előállítás után fogja magát és leállítja a melegítést. Leáll a meleg víz előállítása, ha kevés a nyomás, ha hideg vizet adagolok a meleghez.

Átmenetileg segített, ha egy mágnest tettem a "meleg víz áramlásérzékelő" tetejére, nem engedte a mágneses tér a fűtési munka leállását, de már ez sem segít.
A meleg víz áramlásérzékelő tetején van egy kétpólusú sarus érzékelő, azt ellenőriztem, nincs kontakt hibája. A meleg víz érzékelőben van egy fém úszó, annak sincs baja, tiszta, nem vízköves.

Sajnos nincs több ötletem házilag történő megoldásra.

Csatolok képeket, ha valaki látni szeretné és meglátja amit kell.

Tud valaki erre tapasztalatból megoldást vagy ismer valaki egy hozzáértő, becsületes, megbízható szakembert?

Köszönöm előre is a hozzászólásokat!
(#) krabor hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Sziasztok, van egy Saunier Duval isotwin f 30 h mod kazánom, mely meleg víz készítésnél f2 hibakóddal leáll.
Meglátogatta egy szerelő, aki vezérlőpanelt cserélt, meg kitisztította „potom” 62000 Ft-ért .
Miután elment, fél óra múlva, ugyanazt a f2 hibát produkálta.
Hívtam a szerelőt aki megígérte , hogy jön, azóta már a telefonját se veszi fel.
Újraindításnál megy egy félórát és utána leáll.
Mi lehet a baja? Valamint nem szeretnék még egyszer kidobni pénzt az ablakon.
Válaszokat előre is megköszönöm.
(#) Gabcsi hozzászólása Júl 8, 2017 /
 
Üdv!
Saunier Duval Thema 25a. „HMV áramlásérzékelő” tudnátok valami infót adni. (Hiba jelenség)
Működése stb.
Minden választ köszönök!
Üdv: Gabcsi
(#) stamac válasza FeriP hozzászólására (») Júl 10, 2017 / 1
 
Javítottam már többféle vezérlőt, a konkrét típust nem ismerem, hozzászólásom ennek tudatában kezeld.
Az általad írt jelenség áramláskapcsoló hibára utal.
Idézet:
„ha egy mágnest tettem a "meleg víz áramlásérzékelő" tetejére, nem engedte a mágneses tér a fűtési munka leállását,”

Gondolom ez csak a csatlakozás szemrevételezését jelenti, nem műszeres ellenőrzést:
Idézet:
„van egy kétpólusú sarus érzékelő, azt ellenőriztem, nincs kontakt hibája”

Melegvíz készítési parancsot - azaz amikor megnyitod a csapot - a készülékek jellemzően egy beépített áramláskapcsolótól kapják. Ez általában egy a HMV körben úszó mágnes, mely elmozdul az áramlás hatására. Erőtere hatására húz meg egy mágnesezhető anyagból készült szigetelt érintkezőpár. (Reed relé)
Az áramlásmentes illetve áramlásos állapot jól megkülönböztethető kell legyen, ez műszerrel ellenőrizhető.
Kapcsold le a tápellátást, húzd le a csatlakozót, Ohm mérővel ellenőrizheted a működést.
Áramlásmentes: átlag műszer nem tudja megmérni, olyan nagy kell legyen.
Áramlásos: közel 0, de mindenképpen < 10 Ohm.
Ha van elektronikai ismereted és mersz mérni betápolt készüléken, biztosabb eredményt ad a feszültség ellenőrzése a csatlakozó pontokon. Az, hogy mekkorát kell mérned áramlás közben illetve anélkül, illetve egyent vagy váltót, szintén készülékfüggő, de a két állapot mindenképp jól megkülönböztethető kell legyen.
(#) stamac válasza Beerhead hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Ha szikrát sem ad, ne a lángőr környékén keresgélj.
A gyújtótrafó a képről elnézve a középen alul lévő kék kocka, körülötte lévő alkatrészek pedig ennek a szaggató áramkörét alkotják. Trafóhiba nem valószínű, kis menetszám, vastag huzal, nem pusztul meg. Inkább a szaggató, annak a vezérlése, vagy a kör tápja hibádzik.
Ionikus lángőrön amúgy nem tudsz ellenállást mérni, ezek működési alapja a gázláng egyenirányító hatása. Fogdosni, nyalogatni amúgy nem célszerű a lángőr elektródát; 100 - 150V simán előfordul rajta üzem közben.
(#) stamac válasza krabor hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Jobb eséllyel kapsz választ, ha utánanézel mit jelent ennél a típusnál az f2 hibakód.
(#) stamac válasza Gabcsi hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Működését megtalálod FeriP-nek írt válaszomban.
(#) Gabcsi válasza stamac hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Üdv!
Nagyon köszönöm a válaszod!
(#) csjoki válasza FeriP hozzászólására (») Júl 10, 2017 /
 
Szia! Nekem is ilyen kazánom van és már többször kellett cserélni benne áramlásérzékelőt. Egy pici
reed cső van benne és hajlamos nem "biztos" kontaktot adni. Csináltam már házilag is, de hát a gyári az igazi. Egyébként "stamac" jól leírta a hibakeresést.
Üdv: csjoki
(#) Gabcsi válasza csjoki hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Szia! Köszönöm tegnap a szerelő kicserélte. mert nem adott meleg vizet de a fűtés az ment.
Köszönöm a válaszod.
Üdv: Gabcsi
(#) FeriP válasza stamac hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
A meleg víz áramlásérzékelő volt a rossz, a csere megoldotta a problémámat.

A többi, hasonló problémával küzdő Fórum Tagnak jelzem, hogy a mágnesezést ne csinálják utánam, mert az áramlásérzékelőben lévő relé felmágneseződik és elzárt csapok mellett is rövid időre ugyan, de a kazán bekapcsol és melegíteni kezdi a vizet!
(#) FeriP válasza csjoki hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Szia!
Köszönöm szépen a segítséget!
A meleg víz áramlásérzékelő volt a rossz, a csere megoldotta a problémámat.

A többi, hasonló problémával küzdő Fórum Tagnak jelzem, hogy a mágnesezést ne csinálják utánam, mert az áramlásérzékelőben lévő relé felmágneseződik és elzárt csapok mellett is rövid időre ugyan, de a kazán bekapcsol és melegíteni kezdi a vizet!

Inkább kétszer jelenjen meg a köszönetem és a tapasztalatom, mint egyszer sem.

Üdv.: FeriP
(#) CAVAFIX hozzászólása Júl 11, 2017 /
 
HELP HELP HELP!!
Ne ijedjetek meg, csak ennyit tudok angolul
Radiant rbs24 combi cirkó kazán gondom van. Vízkötlenítettem és utána nem kapcsolt be. Illetve nehezen. ment egy hétig és utána már semmi. Melegvíz bekapcsolásakor a szívattyú elindul, majd szikráztat is, de a láng nem jelenik meg. Egy idő után a hibakód : E01
Állítólag a panel jó, kimérték.
Mia a baja lehet?? Lehetséges hogy a gáz nem megy fel ??
Előre is köszi aki segít.
(#) Beerhead válasza stamac hozzászólására (») Júl 11, 2017 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget, megoldodódott a dolog, nagyon rossz minőségű volt a forrasztás, eldobható kínai cuccokban sem láttam még ilyet, újrahúztam, megpucoltam, azóta tökéletes.
(#) stamac válasza CAVAFIX hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Szia!
A hibakód ionizációs hibára utal, azaz a lángőr nem "látja" a lángot.
gépkönyv
Gyújtás előtt a vezérlés minimum gázmennyiséget állít (modulációs szelep), majd szikrát ad.
Ha a szikra jó helyre húz és a gázmennyiség is megfelelő, megjelenik a láng. A lángőr elektródán keresztül érzi ezt a vezérlés, majd a teljesítmény igénynek megfelelően növeli a gázmennyiséget, azaz a láng nagyságát.

Nálad a megadott biztonsági időn belül nem érzékeli a lángot és letilt. A lángőr lehet nem jó helyre van állítva, szakadt a vezetéke, esetleg összeér a földdel. Amennyiben láng sem jelenik meg, nem jó helyre húz a szikra, a gázmennyiség túl kevés, esetleg túl sok. Utóbbi esetben is nehézkes a gyújtás, ha mégis sikerül, az robbanásszerűen történik.

Semmiképpen sem kötekedni szeretnék , de a véleményem nem hallgatom el. Nagy merészség gázkészülékbe ezen alapismeretek nélkül nyúlni.

Hívj szerelőt, hogy szabályozza be a készüléket.

Üdv: stamac
(#) harakaly01 hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
Segítséget szeretnék kérni !Vaillant VU/VUW HU 240-3 Fali gázkészülék ha meleg vizet szeretnék venni, zörög,recseg ropog,majd le esik a falról ! Mi okozhatja ? Köszi a választ !
(#) zoszka válasza harakaly01 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A szivattyú áll, vagy dugulás van, vagy nincs benne nyomás.
(#) balazsgy válasza stamac hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Műszakilag nagyon szépen, egyértelműen és laikusnak is érthetően leírtad a gyújtási folyamatot.
Ezt a folyamatot eddig én nem ismertem, bár sokat kerestem, milyen sorrendben, milyen feltételekkel, hogyan megy végre a kazán indulása. E fórumon sem találtam eddig konkrétan erre utaló leírást.
Így már értem! A lényeg, hogy én is köszönöm szépen az információt, a folyamat leírását!
(#) harakaly01 válasza zoszka hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Köszi a választ dugulás volt !
(#) sasolo hozzászólása Júl 23, 2017 /
 
Sziasztok
Van egy FÉG Komfort V4 tipusú turbós cirkóm amit szerettem volna karbantartatni szerelővel. Mint utólag kiderült szétszedte a váltószelepet is hogy vízkőtelenítse de az össze rákás után már csak a fűtés ment a melegvíz nem. Addig próbálgatta amíg eltörte a tengelyt ami váltószelepben van.Azt mondta hogy majd szerez ilyet és utánna össze rakja. Ennek 5 hónapja telefont nem veszi fel,más szerelők ki sem jönnek azt mondták hogy nem lehet ilyen tengelyeket kapni (2 db)sehol. Én vettem hasonló nagyságú K24 tipusba való felujjító készletet de nem tudom hogy hogyan kell összerakni,ill. a rugókat melyik oldalra rakjam, mert ahogy én össze raktam fűtés volt és melegvízet is adott de csak akkor amikor a fűtés ment. Nem tudom van-e valakinek ehhez a tipushoz a váltószelep összerakásához valami leírása ill. rajza nem baj ha csak kézzel rajzolt is, az nagy segítségemre lenne.
Következő: »»   349 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem