Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   157 / 210
(#) dsanya válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Amit írtál az nagyon érdekel! A Sprint Layout-ot használtam utoljára és nagyon kedveltem (rég volt, 4-es verzió) de a NYÁK betétele háttérképként, erről még nem hallottam. Segítene javítási munkáknál és kapcsolási rajz visszafejtésénél egy ilyen trükk! Most konkrétan egy Canon IX4000 tápegysége van előttem és rettegek a gondolattól hogy kézzel fejtsem vissza a kapcsolást.
Segítenél?

Üdv :dsanya
(#) Ge Lee válasza dsanya hozzászólására (») Jún 21, 2017 / 1
 
Többször le lett már írva, csak vissza kell olvasni. Lefotózod jó minőségben a nyákot, a képet átkonvertálod bmp formátumba, majd beilleszted a képet (van rá külön gomb) a sprint-be mérethelyesen (addig kicsinyíted amíg nem passzolnak tökéletesen mondjuk egy IC forrszemei a betett IC makró méretéhez), és mehet az átrajzolás. Ettől még ugyanúgy vissza kell (ha kell) fejteni a kapcsolási rajzot, mert ez csak egy nyákrajz lesz, az eredeti pontos mása.
(#) zenebolond válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 21, 2017 /
 
Kettővel feljebb ugyanez van leírva.
(#) bozsika003 hozzászólása Júl 14, 2017 /
 
Helló mindenkinek szeretném le elellenőrizni veletek mielőtt meg építeném hol hibáztam egyáltalán jó az elrendezése. Elgondolás egyenirányítás kapcsolásról lenne szó köszönöm szépen !
(#) kokozo válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 14, 2017 / 1
 
Szia!
A Ledek fordítva vannak, és a vezetők vastagságával miért kell spórolni? Mellesleg a teliföld minek?
(#) bozsika003 válasza kokozo hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Hát azért mert hogy fosztás közben tudjam szét osztani a földet
Miért hogyan kellene megcsinálni ? a biztosítékok jók ?
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 15, 2017 / 1
 
Tessék, itt van, a teleföldet kapcsold be, ha nem lenne bekapcsolva!

Power_0.lay6
    
(#) Alkotó válasza bozsika003 hozzászólására (») Júl 15, 2017 / 2
 
Ezt az egészet a nyákterv ellenőrzés témájában kellene megbeszélni, és nem itt!
A teleföldet nem kellene erőltetni. A puffereknél kimondottan kívánatos, hogy az áramirányokat te határozd meg, méghozzá kőkemény elvek szerint. Itt a teleföldnek nincs racionális értelme.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Csak egy kérdés: egy ilyen egyszerű kapcsolásnál mi lehet a gond az "áramiránnyal"?
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 15, 2017 / 1
 
Már megint témaidegen dologról beszélünk, ami szintén jobb helyen lenne a panelterv ellenőrző témában!
A puffer csak akkor tudja a funkcióját ellátni, ha pontosan 1 db vezetéken "befolyik" az áram, és pontosan 1 vezetéken "kifolyik" belőle. Esetenként még arra is ügyelnek, hogy a puffer forrszeme a lehető legkisebb legyen, hogy még ezen a szemen se találjon egyetlen elektron se "egérutat". Tulajdonképpen azt szeretnénk elérni, hogy csak a pufferen keresztül folyhasson áram, és azt megkerülve szinte semmi.
Azt már csak óvatosan hozom szóba, hogy még az is számít, kanyarodik-e a vezetősáv a puffer a lábán. Ideális esetben a vezeték egyenes bemegy, és ugyanebben az irányban kijön a puffer lábából, és csak ez előtt vagy után kanyarodik.
A teleföld itt abszolút megkérdőjeleződik, mert azon senki nem tudja milyen vonalon és mennyi áram fog folyni.
Azért ennek az egésznek 50 Hz-en (100 Hz-en egyenirányítás után), még nincs drámai hatása, de ahogy növekszik a frekvencia, egyre fontosabb lesz a hatás. Egy itteni fórumozó (karesz50) mondta nekem, hogy ha lehet jobb is, miért ne legyen olyan.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Ha témaidegen, mert Te hoztad fel, akkor a másik témában ...
Idézet:
„Már megint témaidegen dologról beszélünk, ami szintén jobb helyen lenne a panelterv ellenőrző témában!”
(#) reloop válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 16, 2017 / 1
 
Üdv! A hatékony szűrés alapja, hogy ne maradjon olyan áramút, mely megkerüli a szűrőkondenzátort. Berajzoltam miért hibás a Sprint-Layout témába feltett ábrád.

Táp.JPG
    
(#) Hp41C válasza reloop hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
... Még mindig maradt négy nem jelölt út...
(#) niedziela hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
Azért annyira nem veszélyes a helyzet, hogy most az elektronokat kelljen nagyítóval üldözni

Power_1.lay6
    
(#) kokozo válasza niedziela hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Szia!
Itt meg a 4 kondi fűti egymást azért nem jó
(#) (Felhasználó 122012) válasza kokozo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
(#) kokozo válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Itt van köztük 1-2 mm, nem érnek össze..
(#) (Felhasználó 122012) válasza kokozo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Ugyan már ...
(#) kokozo válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Fogtál már meg egy 400W-os erősítő kondiját úgy 2-3 óra gyilkolás után? Az az 1-2 mili pont elég arra, hogy a venti körbe tudja fújni..
(#) (Felhasználó 122012) válasza kokozo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Szerinted ki építi meg a feltett rajz alapján ezt? Ugyanezekkel az alkatrészekkel? Mire is lenne használva? Van a kondik között kb. 0,5 mm, szerinted szabvány méretű kondik vannak feltüntetve?
Ezeket is lehetne ventilátorral hűteni! Ha megfigyeled mind 10000-es/63V-os és C8 jelzésű, csak egy példaként lett feltéve ... és már ugranak is rá a hibákra egyesek. Vezetősávok problémája -
bocsánat: áramirány alapján - indult ki ez a rajz ....
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) kokozo válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Rosszul gondolod.. Aki feltesz egy nyák tervet az elvileg az alkatrész méretek helyességét szem előtt tarva teszi ezt azok, szerint legalább is akik próbálnak segíteni. Tehát ha a rajzon egy kondi összeér az a valóságban is össze fog érni mivel mérethelyes.. Mellesleg mi csak segíteni akarunk, és vagy a mi ajánlásaink alapját javítják, vagy egyes javaslatokat elvetve saját feje után megy a kérdező..
(#) (Felhasználó 122012) válasza kokozo hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Végül is itt is hozzá lehetett volna szólni:
fentebb a 400W os lay. file
mert itt pedig nehezen lehet beforrasztani a kondikat, mert összeérnek.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) kokozo válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Ha megnézed én válaszoltam először, de a 3 problémából csak egy 4. re válaszolt
(#) bozsika003 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Uhh köszi ezek az alkatrészek Jézusom át kell néznem ezt a programot.
(#) Edimax hozzászólása Júl 18, 2017 /
 
Üdv: Szeretnék kinyomtatni elkészitett rajzolatot. Egymás mellet két darabot,hogy lehet megoldani.
Próbálgatom de valahogy nem jön össze.
Köszi.
(#) Ge Lee válasza Edimax hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Vagy eleve másolsz mellé még egyet, vagy a nyomtatási ablakában tudod többszörözni, az x és az y tengely irányában is, amíg a lapméret engedi.
(#) twingo16v hozzászólása Aug 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Layout6- hoz tud valaki adni nekem 7805F-hez makrót?
Vagy egy komplett friss alkatrész (makró) adatbázist?
És az is kérdés lenne hová kell másolni őket?
Előre is köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2017
(#) zenebolond válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Ide kell másolni. Nekem van magyar nyelvű összeválogatva, itt nem tudom megosztani, mert 6 mega.
(#) twingo16v válasza zenebolond hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Szia!
A data.hu-ra fel tudod tenni, vagy máshová és a linket meg bemásolnád ide, hogy le tudjam tölteni?
Nagyon szépen köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza twingo16v hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Szia!
Naaaaaaaaaaaaaa ......... makro egy stab.-hoz? nem mondod hogy alapban nincs a programodban egy sima 7805-ös? vagy 78xx?
Következő: »»   157 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem