Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   281 / 360
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Én a 4 megásból is csinálok pontos órát , az atosz által közölt cikkben lévő óra programját én írtam tmr2 ben megy a megszakítás ...
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Én sehol nem mondtam, hogy nem lehet, csak annyit, hogy sokkal egyszerűbb bármelyik megszakításnál..
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Ugyan ilyen egyszerű bármilyen kvarc frekvenciánál ,én 1000hz -t használok ott finomabban lehet pontosítani a kvarc eltéréseit ...
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Azért egy kezdőnek egyszerűbb az enyém, mert nem biztos hogy rájön arra, hogy a rollover értékét át lehet írni, és gyárilag nincs benne ami kell
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Annak a kezdőnek már kb 2 éve elárultam ezt ,csakúgy látszik elfelejtette ...
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Nagyon köszönöm.
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Szia Kaqkk

Gondolom erre a beállításra gondolsz.

osccon.IRCF0 = 1; //ircf0 bitet 1-be állítod
osccon.IRCF1 = 1; //ircf1 bitet 1-be állítod
osccon.IRCF2 = 1; //ircf2 bitet 1-be állítod
osctune.PLLEN = 0; //pll bekapcs

Berakom a nyáktervet, Layouttal csináltam, nézzetek rá kérlek, hátha találtok hibát. Több szem többet lát! És felrakom a kezdetleges (sok munka van még vele) forrást.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2017
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Szia!
Erre találhattál volna jobb topikot is.. De azért megkérdezem.. Mi lesz ebből birkózógép vagy füstgép? (Lásd kép)
A bal oldali relék gondolom a 230V-ot kapcsolják ami közvetlenül a gondolom 24V-os betáp mellett halad el. Biztos jó ez így? Mellesleg itt is minek a teliföld, ha nincs használva semmire csak hibaforrásgenerátornak..
De hogy ne csak a kritizálás menjen.. Hallottál már a ULN2003 tranzisztormező icről? Na ha ilyennel csinálnád, akkor az összes relémeghajtókör tranyója, ellenállásai, diódái helyett csak 2 ic kellene. Kisebb egyszerűbb lenne az egész.
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Köszönöm arrébb rakom ne legyen ilyen közel a lábhoz. Amúgy láttál még hibát?
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Nem ! Én ilyen beállításokat nem használok ,a tmr2 beállításokat a rollover átírását mutattam _beszéltem meg veled az előző projekteddel kapcsolatban .
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 19, 2017 /
 
Na most megfoktál, de utánanézek, hogy mire gondoltál.
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 22, 2017 /
 
Sziasztok

Nagy problémám van, és abba kérném a segítségeteket, hátha valaki tapasztalt ilyen hibát.
Szeretnék egy öntözésvezérlőt csinálni, alapba egy 18f14k22 re írtam volna, az alapokat a flow 5.0.0.1 es gond nélkül lefordította, de mivel nekem több körre van szükségem, így a 18f4620-at választottam. A hiba akkor jön, mikor le akarom fordítani hex-be. Megpróbáltam felrakni az 5.5.2,1 est, de azzal is a mellékelt foton jelzett hibát írja ki, és nem fordítja le. Figyeltem arra, hogy a mentés lehetőleg fő mappába legyen. ez a D:\1122 mappában van a fájl neve locsol.fcf nincs ékezet, semmi. Kérlek segítsetek, projekt bukhat rajta.

Hiba.png
    
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Próbáld újraindítani a gépet,küldd át a forrást megnézem nálam lefordul e ..
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Szia

Újrahúztam, de semmi, most ccleanerrel uninstall flowot, de a registry-ből is.
Nézd meg kérlek, hogy külső kvarcal használnám, jól állítottam be?
Nagyon köszönöm előre is.
Persze még messze nincs készen, de egy nap alatt elég szép teljesítmény
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2017

locsol.fcf
    
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Először nekem is 120 as hibát dobott ,de a gépet újraindítottam és rögtön fordult .
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Újraindítottam, semmi, most a ccleaner dolgozik
A kristályt jól állítottam be?
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Azt nem is néztem ,csak a fordításra koncentráltam.
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Köszönöm, megoldódott a probléma, feltettem a marwale antispyvare progit, és a szemétláda, karanténba helyezte a flow azon részét, ami kelet volna. Külföldi oldalon találtam meg egészen véletlenül a leírást.
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 26, 2017 /
 
Sziasztok

Csinálom az öntözőrendszer programját, és most egy kicsit elakadtam. Adott mondjuk egy egyes idő, ez legyen 6:00 a kettes idő legyen 6:20.
Az oké hogy figyelem az időt amikor 6:00 ókor bekapcsolom a kimenetet, amikor 6:20 kikapcsolom.
Ezt feltételes elágazással oldottam meg. de hogy mondom meg azt neki, hogy 6:01-6:19-ig is maradjon a kimenet bekapcsolt állapotba. majd 6:21-5:59 ig legyen kikapcsolt állapotban. Mégegy elágazással?

1<=2 akkor kimenet on
Ha 2<=1 akkor off
igen ám de de 0:00 perc már kisebb mint az egyes érték de nem egyenlő az egyessel akkor mit csinál a Pic? Jó ez az elgondolás?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2017
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Ha az idő 6:00 -> bekapcsolod.
Ha az idő 6:20 -> kikapcsolod.

Ennyi, nem több. A köztes állapotokat felejtsd el. Ha egy esetleges rövid áramszünet esetén vissza akarod állítani a megfelelő állapotot, akkor alakítsd át az időt számmá.

6:00 -> 6 x 100 + 0 = 600
6:20 -> 6 x 100 + 20 = 620

Ha az idő nagyobb, mint 599 és az idő kissebb, mint 621 -> bekapcsolod, egyébként pedig kikapcsolod.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Köszönöm, én is erre jutottam, nem akarom tovább bonyolítani a progit, így is elég nagyra sikeredett, külön nézem az órát, és a percet vele.
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Szia!
És m i van akkor ha direkt 23:45 és 2:15 közé kell állítani? borul minden..
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Ha nagyobb, mint 2344 vagy kisebb, mint 216 -> bekapcsolás, egyébként kikapcsolás.

Vagy.

Ha nagyobb, mint 214 és kisebb, mint 2345 -> kikapcsolás, egyébként bekapcsolás.

Megfelel?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2017
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Értem Bakman ez egy körre egy ki be kapcsolásra tökéletes, de mi van 10 kör és körönként 4 ki be kapcsolásnál?
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 26, 2017 / 1
 
Valahogy így csinálnám, lásd mellékletek.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Látom, nagyon benne vagytok ebben. Nagyon ravasz megoldás, és tényleg működhet
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 27, 2017 /
 
Sziasztok!

Észrevettem egy hibát a Flow 5.5.2.1-nél. Nagyon sok feltételes elágazást csináltam a programomban, a kimeneteknél is. Ha az elágazásba kézzel írom be a változót, vagy esetleg valahonnan ctrl_c ctrl-v vel bemásolod, a program érzékeli, hogy van ilyen változó, és szépen kifehéríti a csíkot amibe írtál, hogy minden rentben van ilyen változó, amit akarsz parancsot, az jó. De, és itt van a szemétsége, ha a változó nevét másolod, vagy begépeled, az hibás működést eredményezhet. Ha viszont a listából választod ki, akor szépen működik, úgy ahogyan kell.
Hogy miért csinálja nem tudom, de 3 órámat vette el és téptem a hajamat mikor rájöttem!
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2017
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Én mindig gépelem a változó nevét, soha ilyet nem tapasztaltam. Nem lehetséges, hogy hasonló neveket elgépelsz?
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
Átnéztem, tuti az a változónév volt. A ctrl-c és ctrl-v -t nem szereti. Arra már rájöttem. A listából ugyan azt a nevet választottam ki, mint amit begépeltem, érdeles most működil. Remélem, ha elkészül az elektronika, akkor lefordítás után is úgy működik majd, mint ahogy akarom.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 27, 2017 /
 
De te a 6-ost használod már nem?
Következő: »»   281 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem