Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   469 / 580
(#) vityaz hozzászólása Júl 16, 2017 /
 
Sziasztok!
Hozzájutottam egy Whirlpool WFS1273BD vagy WFS1273AW (az első panelen BD, a hátulján viszont AW címke van) hibás mosógéphez. Nem centrizik. Menet közben F06 hibakóddal leáll, amikor a centrifugálás jönne. Ha tesztet indítok rajta akkor meg F27-et dob hibának. Vezetéket kimértem, nincs szakadás a paneltól a motorig. Szénkefék jók, tacho ellenállást mérve 67,5 Ohm. Egy Emerson MCA61/64-148 motor van benne 7 vezetékkel.
Ahogy centrifuga üzemmódban tesztelgettem, arra lettem figyelmes, hogy mintha nem mindig tudná álló helyzetből megforgatni a motort. Ilyenkor búg. Ha óvatosan kézzel rásegítek a nagy szíjtárcsánál, akkor vígan megtekeri.
Szerintetek mivel lehet a gond? Nekem az összes ötletem elfogyott. Lehet, hogy nem jó a vezérlőpanel ehhez a motorhoz? Az F27-es hiba az irányváltó relé hibájára utal és én is úgy vettem észre, hogy amikor "megszorul" akkor jellemzően az egyik irányba teszi ezt.
Köszi,
Vityaz
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2017
(#) stevepapa válasza vityaz hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Mennyire júk a kefék? Mert tipikus kefenyomás hibára utal a dolog.
(#) vityaz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
A kefék szemre jónak tűnnek. 2-3 cm hosszban kijön a házból. Multimeterrel mérve 1-2 Ohm a kefe csúcsa és a vezeték vége között. Szerencsére volt itthon egy régebbi gépből való kompatibilis kefepár, de a cserével is pont ugyanazt a hibát produkálja. Most, hogy nálunk már esteledik, látom, hogy aktívan szikrázik a kefénél. De ha jól tudom ez teljesen normális. Vagy nem?
Irányváltó relé hibáját kizárnám az újabb teszt után. Szépen kattan és próbálja a dobot a másik irányba forgatni. Ha kézzel rásegítek, akkor forog is. De van mikor magától is sikerül megforgatni.
Most, végig asszisztálva végigment egy rövid program (30') Arányaiban 100 tekerésből 70x kellett rásegítenem.
(#) stevepapa válasza vityaz hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Az aktív szikrázás nen jellemzője ezen motoroknak. Enyhe menetzárlatra utal ami a centrizést is megakadályozza. A kommutátor milyen állapotban van?
(#) vityaz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Nem vagyok szakember, csak a saját eszközeimet szeretem megérteni és megszerelni, ha tudom. Így a kommutátorra azt mondanám, hogy jó állapotban van, de nem zárom ki, hogy hibás. Van erre valami teszt? Amikor a keféket ellenőriztem, akkor a kommutátor felszínét 800-as csiszolópapírral átcsiszoltam. Holnap, világosban csinálok róla képet és feltöltöm, ha továbbra is az lesz a gyanúsított. Szóval a "sok" szikra mégsem velejárója. És lehetséges, hogy ezért nem is tudja önerőből megindítani a forgatást? Olyankor erősebben érezni egy kis "amperszagot".
(#) stevepapa válasza vityaz hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Az a szikrák " nagyságától" függ. Ha ívet húz az már gond, az "amperszag" sem igazán jó jel. Jellemző ezekre a motorokra a zárlat egy enyhe multival nem is mérhető már gond.
(#) botesz válasza vityaz hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Motorcserés...
(#) vityaz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Ahogy ígértem, linkelek egy képet a kommutátorról. A tengely nem lóg, nem üt, a kefék nem pattognak rajta.
Viszont a kép közepén látható két cella ellenállása eltér a többitől. Egymás melletti cellákat mérve az ellenállás 0.5 Ohm körül alakul, kivéve ezt a kettőt. Itt 1.6 Ohm. Meg is van égve rendesen.
Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy ahogy írta botesz, motorcsere?

IMG_0817.JPG
    
(#) zolika60 válasza vityaz hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Motorcsere sajnos.
(#) vityaz hozzászólása Júl 17, 2017 /
 
Köszi mindenkinek!
Akkor keresek valami bontottat.
(#) Chipmunk1960 válasza vityaz hozzászólására (») Júl 17, 2017 /
 
Csúzliba még jó lehet!
(#) Atti128 válasza Atti128 hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Ehhez a kérdéshez még egy lenne!
A szuvattyú feletti csőben lévő "ping-pong labdát" elkapta a smdob. Oké hogy negy nélküle is de lehet esetleg csatorna szag a hiánya miatt vagy a bent maradó víznek le kellene zárni a bűzt? Köszönöm.
(#) Ambavir hozzászólása Júl 22, 2017 /
 
Sziasztok.
Indesit Aliomatic mosógép.
Folyamatos kiszivattyúzás, ha rá tudjuk bírni, néha beszív, rögtön ki is nyomja.
Ez is megállás nélkül.
Néha F7, de a fűtéskör úgy néz ki, rendben.
Teszt: titokzatos 0417-t ír.
Erre semmit nem találok sehol.
Találkozott vele valaki? Motort sejtjük.
Ami érdekes, panellel egybeépitve.
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Nem is forgat?Vagy csak próbálna indulni?
(#) Ambavir válasza botesz hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Nem forgat, nem indul.
Nem is próbálkozik. Hallgatóztunk is. Semmi.
(#) Ambavir válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Stevepapa, te kérdezted anno a 0417-t Indesitnél.
Mire jutottál?
(#) stevepapa válasza Ambavir hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Erre szokták mondani, hogy "akasszák a hóhért" szénkefés volt A dolog ügy történt, a kollégámat megkértem nézze meg a keféket. Megnézte, mérte és jó hosszó volt, de a rugója elvolt égve, ezáltal kicsi volt a rugónyomás. 6-szor körbe " szaladtam" a gépet mire ismét eljutottam a kefékhez Tehát alaposan vizsgálni, egy több éves gépnél meg cserélni mindegy mekkora,
(#) Ambavir válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Kösz.
Úgy néz ki, ezek rendben vannak.
Mértünk is: a 220 lement a paneltől. A vékony vezetéken / ti pasik bizton tudjátok , mi az / 10 V ment le.
Ennyinek kell lennie? Párom kérdi....
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Hittem én! Csakhogy ember nem arra válaszolr, amit kérdeztem.
Askoll M500-as motor van benne.
Amiröl már irtál egyszer.
Épp azt olvasgatjuk.....
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Én erről olvastam olyat hogy a panelon van egy 000 feliratú smd ellenállás és az szakadt meg.Persze a szilikon takony alatt.
(#) stevepapa válasza Ambavir hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Az Askoll motor nem szénkefés A motorra 220v váltófeszültség megy, egy induktivitáson (tekercsen keresztül. A motor burkolata alatt van a " lelke" egy 3 fázisú pic vezérelt inverter. Aminek a vezérlése szokott behányni. Ha szerencsétek van a panelon lévő 2 nagy elkó alatt van egy 0 ohmos ellenállás ami szakadt. Ehhez viszon szét kell szedni a motort, szerszámok és némi rutin szükséges hozzá.
(#) stevepapa válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
A motor csatlakozóján állandó hálózati feszültség van!!! Óvatosan piszkálni, megy még oda 5 v a programpanelről, test és a motorindító jel, jelek a mindenkori fordulat függvényében. Emlékeim szerint ha a kapcsolót 0 állásba kapcsolva helyezed áramalá, és egyet tekersz az óramutató irányával megegyező iányba akkor resetel. Be tudod állítani a programot, és a motor egy pillanatra megindul... általában .
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Ezek szerint egyre gondoltunk...
(#) Ambavir válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 23, 2017 /
 
Köszi minden infót.
Mint írtam, párom nem arra válaszolt, amit kérdeztem.
Igen, nem szénkefés.
Közben már tegnap szétszedődött, 0 Ohmos nullátt mutat.
Relét nézegette. Aszondja nem kattog.
Holnap viszi szakihoz. További mérésekre.
Ezen a gépen hol a 0 állás?
(#) botesz válasza Ambavir hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Nincs nulla állás a programokat tudod csak törölni...egyébként beko gép...hulladék.
(#) stevepapa válasza Ambavir hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
A relé a panelon egy " söntöt" kapcsol, ami az indító áramot hivatott csökkenteni. Ha nem kattog nem is akar indulni a motor. Ez esetben valószínűleg eprom hibás, vagy maga a vez ic programja bolondult meg.
(#) botesz válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Esetleg a felső panel nem ad neki feszt.
(#) stevepapa válasza botesz hozzászólására (») Júl 24, 2017 /
 
Igen lehet, meg kell mérni kap é 5v-t, valamint vezérlést. Multival mérve ingadozó feszültség mérhető . A 0 állást 12 őra állásba gondoltam, valahol le van írva hogyan kell resetelni. Majd meg keresem. A panel és tekercsek közt van egy "hőbizti" rózsaszín szilikon tokban az is szokott szakadt lenni. Több változatban készültek ezek a motorok és nem teljesen eyformák fizikailag.
(#) Ruin hozzászólása Júl 26, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Electrolux EWF 1005 tipusu mosogepem es nem futi a vizet.

Amit eddig megfigyeltem es kimertem multimeterrel.

- Minden programot vegigcsinal megallas es hibauzenet nelkul, de egyiknel se futi fel a vizet.
- Futoszal nem szakadt, 23 Ohm-ot mertem rajta
- Thermosztat nem zarlatos/szakadt, ellenallasa szepen valtozik amikor a kezemmel melegitettem, sajnos nem emlekszem az ertekere, talan 3,8Kohm
- Mukodes kozben mertem a futoszalat es nem jelent meg rajta feszultseg.
- Vegignezve a kabelt a viszszintszabalyzohoz vezetett, itt belefujva szepen kattogott.
- Tovabb a vezerlopanelre ment. Azt mar nem szedtem szet.
- Osszes ezzel kapcsolatos kabel atnezve, megmozgatva, egesi nyomok nincsenek rajta.

Szerintetek hol lehet a hiba? Tud e igy meghibasodni a vezerlopanel hogy nem ad ki feszultseget kozben minden program szepen lefut?
Ugyan nem probaltam ki, de inditsam e ugy hogy pl a Thermosztatrol vagy a futoszalrol leveszem az egyik sarut es ad e ki hibauzenetet a gep?
Ezzel ellenoriznem a panlt is hogy figyeli e a futeskort.

Elore is koszonom a valaszaitokat.
(#) botesz válasza Ruin hozzászólására (») Júl 26, 2017 /
 
Valószínűleg relé hiba esetleg hibás forrasztás.
Következő: »»   469 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem