Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Ion saját akkucsomag készítése
Lapozás: OK   6 / 26
(#) bladerock99 hozzászólása Jan 9, 2017 /
 
igen , megvan cseréltem az akkut , és tényleg az volt , köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2017
(#) Endlos hozzászólása Márc 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Nem tudom, jó helyen kérdezem-e.
18650-es Li-ion akkukkal dolgozok, de nem szeretem forrasztgatni, tudtok olyan helyet, (ebay) ahol eleve fülek vannak rajtuk? Vagy az is nagy segítség lenne, hogyan

tudok rákeresni, mit ahsznál erre az angol. csatlakozó lapka, vagy nem tudom. Így néz ki:
(#) nedudgi válasza Endlos hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Angolul tab a forrasztható érintkező.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2017
(#) Hidrowick hozzászólása Márc 23, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!
Akkupack használata kicsit másképp
Bővebben: Link
(#) teszti válasza Hidrowick hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Ötvenezer egy hibás akkuju fúróért?
(#) Hidrowick válasza teszti hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Az újonnan volt 50.ezer 2 akkuval,ezelőtt 7 évvel..
(#) RoliNyh válasza Hidrowick hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Érdekes megoldás, gondolom kb az azonos feszültségű gépekkel működik egyöntetűen.
Bár szerintem a készülékgyártók nem fognak mögéd állni, azért sok szerencsét hozzá...

Az előzőt akkor töröltem...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) Hidrowick válasza RoliNyh hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Vagy egy olyan akkupakkal ami szabályozható , kapcsolható, ne adj isten intelligens módon egy elektronika szabályozza.. de nem ez a fő cél.én nem akkupakkot szeretnék gyártani, gyártatni,, és az is nyilvánvaló ,hogy pár csavarért, stb nem érdemes, inkább ipari felhasználásban,hobbiban stb lenne érdemes foglalkozni vele.
(#) RoliNyh válasza Hidrowick hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
Értem én, hogy te nem az akkumlátort akarod csinálni. De a gyártóknak azon is profitjuk van nem csak a gépen. Főleg a komolyabb márkáknál ahol meg van oldva az akksi utánpótlás is.
Szóval a gyártónak nem érdeke az ötleted pénzelni, mert akkor elesik az akkukon megtermelt profittól.

Ez szerintem csak úgy működne, ha valaki egy komplett vállalkozást építene rá, tehát saját maga gyártaná a gépeket (minél szélesebb kínálatban), a hordozható akkut, és a kesztyűtdet is hozzá.
Ebbe így meg már nagyon komoly beruházás és tőke szükségeltetik hozzá.

Néhány hobbista pedig biztos megcsinálja majd magának otthonra, aki sokat dolgozik ilyen kis gépekkel.
Persze ez csak személyes véleményem, de ne legyen igazam...
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2017
(#) Reuter válasza Hidrowick hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Nagyon jó ötlet! Ezen már én is agyaltam, de ez a kesztyűs megoldás nagyon jó nekünk, nem a ( mindig) gyártóknak. De azért nem sajnálnám őket, ha szabad. Lassan arra épül az elektronikai ipar, hogy csak a gyárit lehessen beleilleszteni, lehetőleg minél drágábban. Egy ellenállás szakadásért kidobni a 25 dkg súlyú, veszélyes hulladékot, és venni újabb "veszélyes hulladékot".
Építő ötlet a videón látottak, ha valaki meg akarja óvni a maradék bolygónkat.
(#) Bluger hozzászólása Júl 21, 2017 /
 
Sziasztok.
Olvasgattam de sehol nem találtam jó és olcsó megoldást. Adott 6db 18650 akku, 3-3 sorba és ez a kettő párhuzamosan van kötve (kb 4000mah), régi notbook akksiból szedtem ki. Ezt szeretném beépíteni úgymond egy házi hordozható hangrendszerbe. A töltését szeretném megoldani de balanceres töltő nélkül. Ha ráépítem ezt a BMS védőt (ebay-ről) akkor sima 12V 1A-es adapterrel tölthetem?
Tudom nem lesz meg a cellánként a 4,2v de ha kevesebb is jó.

s-l1600.jpg
    
(#) weend válasza Bluger hozzászólására (») Júl 21, 2017 /
 
Szia!
Igen.
(#) Bluger válasza weend hozzászólására (») Júl 22, 2017 /
 
Köszönöm
(#) Bluger hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Hello.
Megérkezett a BMS kis panel. Mindent bekötöttem ahogy a fenti képen mutatva van, 12V 1A-es adapterrel. Szépen tölti is felfele, multiméterrel nézem közbe. A gond az lenne, hogy leveszem a töltésről és elkezd csökkenni a feszültség rajat. Ez mitől lehet? Azt hozzáteszem hogy az adapter szépen melegszik, lehet kevés az amper.
(#) RoliNyh válasza Bluger hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Vagy rossz valamelyík cella, esetleg több is. Ellenőrizted egyáltalán a cellákat mielőtt újra bekötötted?
(#) Bluger válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Nem
Laptopból akksiból szedtem ki, egybe vannak hegesztve (6db). Legfeljebb holnap szétt vagdosom, és kimérem. Töltés előtt stabilan tartotta a 10,5-6 voltot.
Nem vagyok annyira otthon az akksikban, csak pár hete kezdtem el foglalkozni vele. Elég ha simán eggyesével kimérem vagy más módszer kell hozzá?
(#) RoliNyh válasza Bluger hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Terheléses vizsgálatot kell végezni minden egyes cellán külön külön.
Korábban már leírtam a műveletet, ha gondolod keresd meg a hozzászólásaim közt...

Szerintem a másik topikban lesz.: Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője...
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2017
(#) RoliNyh válasza Bluger hozzászólására (») Aug 11, 2017 / 1
 
Azt hiszem, ez kell neked.: Li-ion akkumlátor teszt...
És egy kis érdekesség.: Elrettentő példa...
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2017
(#) Bluger válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 11, 2017 /
 
Köszönöm
(#) Pafi válasza Bluger hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
Olyanokra gondoltál már hogy belinkelni a BMS leírását, vagy konkrét mérési eredményeket leírni?
(#) Bluger válasza Pafi hozzászólására (») Aug 12, 2017 /
 
http://www.ebay.com/itm/3S-20A-12-6V-Cell-18650-Li-ion-Lithium-Batt....l2649
Erről lenne szó. Pontról pontra leirom mit hogyan csináltam és mértem.
Mielőt rákötöttem a BMS-t akkor 10,56V volt rajta. Beüzemelés után elkezdte lassan tölteni, 11,64V után kicsit lehúztam az adaterről mert eléggé melegedet. Lehúzás után a feszültség elkezdet rögtön csökkenni, de 11,43 nál megállt, most is annyi. Cellánkénti feszültség: 3,81-7,62-11,43.
(#) Hercooles hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
Sziasztok!

10.8 V-os dremel készülék. Szerintetek gyári töltő képes tölteni, vagy kinyírhatja az új cellákat, ha 2000 mah helyett 3000 mah-es cellákkal helyettesítem?
Vettem LG HG2-es cellákat, összeraktam belőle az akkupakkot, ~11 V volt az összérték, cellánként is megvolt a ~3.6-3.7 körüli érték. Készüléket kipróbáltam ment, de nem erőltettem, feldobtam töltőre.
Elkezdte tölteni, ránéztem kb 2 óra múlva a töltő kialudt (így jelzi azt is ha tele az akku), viszont 0V fesz volt az akkuba. Szétszedtem ,az egyik cella 0V, a másik kettő a gyári 3.6-3.7... Egy cella lehalt.
A cellán nincs sérülés, égésnyom, nem büdös.

A töltő jó. Csináltam anno laptop cellákból akkut, annak a celláit 3x4.2V-ig tölti a töltő... csak már gyengék a cellák.

Köszi a tippet.
(#) zamatőr válasza Hercooles hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Valószínű, hogy túltöltötted és a belső védelem megszakította a "vezetést".Túlnyomás hatására egy membrán elmozdul és megszakad a pozitív pólus.
Ha már úgyis kuka óvatosan benyomod a pozitív pólus közepét egy tompa tárggyal és méred a feszültséget. Amennyiben záródik a kontaktus és van feszültség a gyanúm igaz lehet de ettől még kuka . Bár használható lenne de veszélyes akár robbanhat is.
Ezeket az akkukat csak cellaszintű védelemmel szabad tölteni.
(#) martin96 válasza Hercooles hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Reklamáld meg akitől vetted, hogy rossz. Szinte biztos, hogy nem túltöltés miatt. Akkor a többi cella is töltődött volna (feltéve, ha sorosan voltak kötve és a két végénél töltötted, nem pedig egy cellát 12V-al).
Ezek jó fajta cellák. Ha sorosan vannak töltve, sem fog az egyik jobban feltöltődni, mint a másik, ha mégis akkor hibás.
Ha túl is töltődött volna az egyik, akkor a többi is 4V felett lenne.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) Hercooles válasza martin96 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
A bolt (li-ion.hu) annyit mondott, hogy Ők 3.6 Volt-os feszültséggel küldték... erre nincs gar, fel is van tüntetve az oldalon (amiről infot hirtelen nem látok...) Ami egyrészt érthető, mert ha valaki túlmelegíti forrasztás alatt vagy megkínozza, túltölti stb,.. de azért bevizsgálhatnák, mert tuti van gyárilag is sz@r cella.
A túltöltést Én is kizárom, mert a többi cella semmit nem töltődött... Úgy raktam össze a cellákat, ahogy azelőtt is (csináltam már ilyen pakkot), másképp nem is férne el az akku házában és direkt mértem többször is...
Rendeltem egyet, összerakom, elsőként digitális töltővel töltöm fel, hogy lássam mit csinál.
(#) martin96 válasza Hercooles hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Én itthonról csakis vatera-n vagy jófogásról szoktam venni cellákat. De inkább kínából (Gearbest, banggood, fasttech).
Ha megjöttek töltöm is fel őket, majd kimérem egyesével mindet 2A-es terheléssel. Eddig még nem volt egyikkel sem, mindegyik tudta azt amit kelletett neki, de ha lett is volna 1-2 köztük, akkor nem nagy kár 1000Ft, tekintve, hogy itthon 2700Ft ugyanaz a cella.
(#) Bluger hozzászólása Nov 22, 2017 /
 
Sziasztok
Most lehet furát fogok kérdezni. Szerintetek, hogy érdemes 12V-t csinálni? 3 db celle sorba kötésével vagy 1 db-ot dc-dc buck konverterrel felemelni? A teljesítmény mindkettőnél adot, csak nemtudom mennyit fogyaszt egy konverter. Egy sony VTC6-ról lenne szó, szóval a terhelhetősége elég nagy.
(#) nedudgi válasza Bluger hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
A nagyobb kisütőáram rontja az akkumulátor hatásfokát. Tölteni viszont simább egy külön, vagy akár több párhuzamos cellát.
(#) Bluger válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Köszönöm a választ.
Azzal tisztában voltam, hogy a nagyobb kisűtés rontja a hatásfokát. Akkor lényegében jobb felkonvertálni, csak nemtudom mennyivel merülne hamarabb, mert valamennyi veszteség csak van. Töltésszempontjából igen tényleg egyszerübb.
(#) nedudgi válasza Bluger hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Nem, sorbakötve jobb a hatásfok, a töltés macerásabb. 5 is.A veszteség a konvertertől függ, szerencsés estben egész jó lehet. Akár 96%, de lehet 60% is.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2017
Következő: »»   6 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem