Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Stroboszkóp
Lapozás: OK   115 / 122
(#) levaitamas válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
A téma képei között van, az 5. oldalon a harmadik sorban. Strob néven .Kapcsolás,
Nem akartalak korábban lebeszélni róla, de ezek szerint nem én vagyok teljesen béna ehhez a rajzhoz.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2017
(#) szikorapéter válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Köszönöm,bár a nyákját át tervezem kicsit. Majd felteszem ide a módosított nyákrajzot.
(#) kzozo válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Én ezt régen megépítettem, és működött is.
(#) szikorapéter válasza kzozo hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Nekem eddig csak robbant. Megpróbálom a másik kapcsolást ,meglátjuk az mennyivel jobb. (Amit Levaitamas ajánlott). Abban mekkora lehet maximum a villanócső?
(#) levaitamas válasza szikorapéter hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
1,5kWs-os csövet izzítja.
(#) szikorapéter válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Mert tudom bele 2KW-osat is,ezért a kérdés.
(#) butib hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Üdvözlet
Van egy fényképezeőből kivett villanócsövem . A gyújtótrafó tönkrement szerintem . A csövet sikerült életre kelteni egy öngyújtóval . Szeretném életre kelteni úgy hogy ütemre villogjon , gyújtáshoz is jó legyen , és hogy szabályozható legyen a villogás ez akár 3 panel is lehet . Akkuról működjön 3,7 voltról vagy 7,2 .
Segítséget előre is köszönöm .
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) Massawa válasza butib hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Gyujtáshoz kár ilyesmivel veszödni, arra tökéletesek a mai modern nagyfényü LEDek (pl a kék), csak egy 555-s kell hozzá. A villanocsöhöz rengeteg cucc kell meg a csö is elöbb utobb meghal ( nem arra valo, hogy ennyit villanjon), meg még törékeny is.
(#) butib válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Csináltam 4011-es ic-vel strobószkópot kiegészítve 555-tel motorfordulat ellenőrzésre jól működik csak az a baj vele hogy erősebb fénynél nem látni ezért gondoltam a villanócsőre .
(#) dB_Thunder válasza butib hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Egyik ic-n sem múlik a fényerő! Csupán a ledektől, illetve áramuktól...
Olyan led kell ami megbír fél ampert..sok.
(#) Massawa válasza butib hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Azért kell nagyfényerejü kék LED.
(#) butib hozzászólása Ápr 28, 2017 /
 
Üdvözlet
Szeretném villantani 'meggájveresem' miben találhatok olyan trafót amit lehetne használni ?
(#) fazekas0606 hozzászólása Júl 14, 2017 /
 
Sziasztok van egy AF 350-es strobim csak a led villog pedig új cső van bene a gim lámpa világit mi lehet a gond
(#) proli007 válasza fazekas0606 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Hello! Nem biztos hogy tudják (én biztos nem) hogy milyen ez a strobi. Kapcsolási rajz - fénykép esetleg segítheti a választ és a megoldást. Mérni is kellene valamit, mondjuk a "nagy feszt" a kondin vagy a csövön..
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) fazekas0606 hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
astro af 350 kondin 450 V van igaz darabokba kaptam sokminden hiányzott gimlámpa gyutó tekercs
poti de ezeket beszereztem és bene van

DSCF4147.JPG
    
(#) levaitamas válasza fazekas0606 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Hello!
A világító glimm arra utal, hogy a kondi fel van töltve, elvileg a cső két szélső lábán a 450V DC-t kell mérned. Viszont nincs ami elsüsse. Én a nagyfesz trafóra tippelek, illetve annak vezérlésére. A villogó LED félsiker.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) fazekas0606 hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
a csőnél 630 volt van a nagyfesz trafó az új benne 630 v 100n kondi is új meg a brx49 is csere meg az ic is fogalmam sincs mi lehet vele probáltam kisseb nagyfesztrafóval de aval se villog csak a led reagál a potira
(#) dB_Thunder válasza fazekas0606 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Idézet:
„fogalmam sincs mi lehet vele probáltam...”

Nem lány ez hogy próbálkozni kell vele!
Hibát keresni kell!
Cső jó? Lehet hogy rosszul kötötted be, lehet hogy nem elég a nagyfesz. Egy hagyományos autó gyújtótrafó ilyenkor jól jöhet.
Milyen műszereid vannak?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) levaitamas válasza fazekas0606 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Trafót ki kellene mérni, nem szakadt-e. Kb. 1:60 áttétellel rendelkezik. Ha a trafó mérve jó, akkor a BRX két szélső lábát (MT1-MT2) egy pillanatra rövidre zárva villannia kellene a csőnek.
(#) fazekas0606 hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Trafó jó BRX-nél éritve nem villan
(#) dB_Thunder válasza fazekas0606 hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Az hogy valami új, az nem biztos hogy jó!
Az se biztos hogy jól van belötve, de az infók nem jönnek csak a vakarózás megy. Fotók mérések kellenének..
Egy strobi javítása kb 1óra.
Én azóta kicseréltem egy ablakot a házamban, és még faragnom is kellett, ja meg a kerítésen vezérhuzalt cseréltem, na jó ebben a kölkeim is segítettek.
(#) tahi válasza fazekas0606 hozzászólására (») Júl 16, 2017 /
 
Szia!
A led villog az jó jel, mert a vezérlőjelet az 555-ös ic állítja elő.
A glimm a hálózatifeszt mutatja. A hibát az ic után keresd!
A kapcsolás egyébként itt fent van az oldalon, segíthet a javításban!
Üdv.
(#) trickentrack hozzászólása Aug 10, 2017 /
 
Üdv!
Meg tudnátok mondani, hogy az alábbi kapcsoláson mit jelent az "MP" - "MN" csatlakozás? Oda mit kell kötni?
Előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Kivezérlés jelzőt.
(#) trickentrack válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) proli007 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 10, 2017 /
 
Hello! Nem "kell", csak "lehet". Akár egy analóg műszer (Deprez) is lehet megfelelő előtét ellenállással.
(#) Szabi1 hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Sziasztok! Hogyan lehetne kipróbálni egy 1500W stobo csövet, ha a DC feszültséget megkapja, de a vezérlő elektronika lehet hibás?
(#) levaitamas válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 16, 2017 /
 
Hello!
Állítólag egy öngyújtó piezo-val rákattintasz. Én még nem próbáltam. Mennyi DC-t kap?
(#) Szabi1 válasza levaitamas hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Mi volna ha labortápról adnák neki kis feszültséget, mondjuk csak 24V ot, hogy ne üssön agyon? Egyszer visszarajzoltam a kapcsolását, közzétettem itt a fórumban, amúgy 230V feszkétszerező diódákkal van egyenirányítva.
(#) dB_Thunder válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Idézet:
„Mi volna ha labortápról adnák neki kis feszültséget, mondjuk csak 24V ot,”

Szarnak a pofon...
Következő: »»   115 / 122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem