Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth kérdések
 
Témaindító: Gory, idő: Szept 13, 2005
Lapozás: OK   13 / 19
(#) nedudgi válasza peze hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Mindig ezt csinálja. Annak ellenére, hogy később elég neki az egyik. Azt ne kérdezd, melyik, mert elfelejtettem. A program képes ekkora számokat kezelni?
(#) peze válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Na,ez jó kérdés,mert a kábeles kapcsolatnál tényleg csak mondjuk COM2-őt használ.De a portok kiosztását én nem tudom befolyásolni ugye?
(#) peze válasza Bakman hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) peze hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
De akkor a lényeg az,hogy elvileg a bluetooth-os kapcsolat simán kitudja váltani ezt az USB-soros cuccot,ugye?
(#) Bakman válasza peze hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Kevered. Bluetooth - soros átalakító, illetve USB - soros átalakító. Két eszköz.
(#) peze válasza Bakman hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Ja,igen,igen.Köszönöm!
(#) nedudgi válasza peze hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Be lehet állítani, hogy egy BT kapcsolat milyen COM porton legyen elérhető. De hogyan, azt is elfelejtettem.
(#) peze válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Nem baj,ez is valami,mert megkeresem,kitartásom legendás
(#) peze hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Viszont még valamit észrevettem.A bluetooth eszköz telepítése után,ugye két soros port kerül fel az eszközkezelőbe.Az egyiket használja a telepített bluetooth eszköz,ahogyan az a tulajdonságaiban a hardver fül alatt látható is.Viszont ez a szerencsétlen pic kezelő programom a másikat látja csak,tehát rosszhoz akar csatlakozni.
(#) viaplan hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Bluetooth kapcsoló szeretnék készíteni, adatátvitel nélkül. Azaz ha a telefonom a közelébe ér bekapcsol, ha eltávolodik kikapcsol, ne kelljen nyomkodni hozzá a telefont.
Mi lehet a jó megoldás?

https://www.rpibolt.hu/termek/mobiltelefonnal_is_vezerelheto_kapcso...a.html

Ez valami hasonlót csinál, de nem találtam a leírásban, hogy mi történik, ha eltávolodok a telefonnal, illetve ha újra közel.
Köszönöm
(#) uniman válasza viaplan hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Hello! Ha utána nézel, ez bizony nem a te "eseted", mert ezt "nyomkodni" is kell...
(#) nedudgi válasza viaplan hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
AZt tudod kihasználni, hogy létezik olyan modul, amelyiken a PIO9 jelzi a kapcsolati állapotot. Ha csatlakozott, akkor folyamatosan magas (alacsony), ha keres, akkor villog. Ez a konkrét verziótól függ, nem emlékszem már rá, hogy melyik hogy viselkedik.
(#) mrx23 hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Sziasztok,

Melyik a legolcsóbb okostelefon itthon, ami támogatja a BLE szabványt?
(#) csigafi hozzászólása Szept 17, 2017 /
 
Sziasztok

Nos adott egy fejhallgató ami bluetooth segítségével kommunikál bármivel vezeték nélkül ami képes hozzácsatlakozni. Azt szeretném elérni hogy a telefonomban lévő rádiót lehessen ezen keresztűl is hallgatni. Akadálya ennek hogy a telefon azt kéri csatlakoztasson egy eszkőzt ami egyúttal antennaként is funkciónál. Viszont ha csatlakoztatok eszközt akkor lekapcsolja a bluetooth fejhallgatót mert úgy érzékeli hogy másik fejhallgató lett csatlakoztatva.
Amiket eddig próbáltam

jact átalakító
jack elosztó,
olyan kábel aminek mindkét végén jack dugó van
fejhallgató hosszabitó
sajnos egyik se hozta meg a sikert

Ezért gondoltam írok ide hátha va egy jó tippje valakinek vagy bármi más ötlete
kapcsolási rajz is megteszi persze ha esetleg ehhez lekel gyártanom egy kisebb kűttyűt. Valahogy csak megoldom feltéve ha nem kell hozzá tű páka mert olyanom sajnos nincs.

sajnos a telefonom amihez nem kell annak meg nagyon gyér, gyenge a rádió vétele azzal persze tökéletesen működik tablettel meg pc-vel is.

Talán nem csak én őrülnék ha lenne erre egy áthidaló megoldás
(#) uniman válasza csigafi hozzászólására (») Szept 17, 2017 /
 
Hello! Itt megnézhetsz jópár megoldást...
Telefon típust ugyan nem írsz, de jó pár Alcatel telefonon hallgatható a rádió fülhallgató csatlakozása nélkül.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2017
(#) csigafi hozzászólása Szept 18, 2017 /
 
Szia Uniman kőszőnőm a videókat majd megnézem sajnos jelenleg ez lehetetlen mobilnettel mert az nem korlátlan . Jobban őrültem volna egy leírásnak. na de majd másutt meglesem a videót.
telefon samsung GT-S5230 tipusú. Gondoltam nem igazán számit milyen tipusú telefonról van szó Mert valami típus és platform fűggetlen megoldásban gondolkodtam.
(#) uniman válasza csigafi hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Hello! Azok a videók 3,5 mm-es jack fülhallgató kimenettel ellátott telefonokról szólnak, a GT-S5230 meg nem ilyen.
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Pixi 4 telefonnal ez tényleg sima ügy...kipróbáltam.
Samsung Grand 2-vel nem jött össze nekem sem...
(#) csigafi hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Megnéztem pár videot Ez így oké amiatt nem írtam volna ezt egy sima 60 as szöggel is megoldottam, vagy jack megosztóval vagy átalakitoval stb... ha csak a telefonon hangszóróját szeretném használni. Az a gondom bármilyen ilyen eszközt dugunk belel azt egyúttal fejhallgatóként is érzékeli és nem küldi át a jelet a bluetooth-ra ha nem lekapcsolja. Nekem az lenne a lényeg hogy ne kapcsolja le a bluetooth fejhallgatót ha nem azon át halljam a rádiót nem pedig a mobil saját hangszóróján. Van még egy alcatel onetouch om. Na de azt egyenlőre nem barmolom szét ilyen kisérletekkel . Nézegetem ilyen wirless rádiokat neten azthiszem olcsob lenne venni egy telefont amiben van beépitet antenna . Bár ezt is jó lenne megoldani
(#) krauszkrisztian hozzászólása Okt 8, 2017 /
 
Üdv!
Tudna valaki segíteni egy HC-05ös bluetoith modul kinfigurálásában?
Ha igen, azt megköszönném!
(#) attika válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Google első találata.
(#) krauszkrisztian válasza attika hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
És az Arduino kód is jó?
Ha igen, le tudná írni a lépéseket?
Nem nagyon értek angolul, és nem szeretném elrontani.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2017
(#) attika válasza krauszkrisztian hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Angolul sajnos én se nagyon értek de ilyen alap dolgokhoz nem is nagyon kell.
Ha nem boldogulsz a fordítóval sem akkor ITT és ITT olvashatsz még róla.
Remélem így már többet tudtam segíteni.
(#) KDavid753 hozzászólása Okt 19, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!
Adott egy csr8635 típusú modul, ami be van építve egy erősítő panelbe. Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e valahogy "line in"-t kötni rá? Van valakinek vele, vagy hasonlóval tapasztalata? Van egy pár lába ami ígéretesnek hangzik erre a célra, de nem akarok minden tudás nélkül belenyúlni az áramkörbe.

~Dávid
(#) uniman válasza KDavid753 hozzászólására (») Okt 19, 2017 / 1
 
Hello! Jobb lett volna egy konkrét fénykép a te modulodról...talán ez volna az ?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2017
(#) KDavid753 válasza uniman hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Még sajnos nincs a birtokomban, de elvileg ő az, ebben a modulban.
(#) uniman válasza KDavid753 hozzászólására (») Okt 19, 2017 / 1
 
Ha a "line in" az erősítő bemenetére vonatkozik, akkor végfok IC típusszáma alapján kideríthető.
(#) Koree hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Szervusztok.Egy kérdéssel fordulok hozzátok.Tavaly építettem egy bluetooth vevőt egy gyári autórádióba a kazette mechanika helyére.Sikerűlt működött is mígnem autostól el lett adva.Nos most szintén egy gyári rádióba szeretnék építeni egy vevőt.Némi képp megspékelve.Abban még manuálisan kellett bekapcsolni a vevőt.Viszont támadt egy ötletem, úgy szeretném megcsinálni, hogy a vevö a rádióval együtt kapcsoljon be.Viszont a jele csak hívás közben kapcsolódjon be úgy, hogy rádió akkor váltson át vonal bemenetre.A hívás végén pedig vissza rádióra.A funkció váltás nem probléma a rádió oldaláról azon van egy Tel mute jel amit földre húzva átvált bemenetre.Az lenne kérdésem, hogy van e olyan bluetooth velvő aminek van olyan kimenete ami hívás közben aktív és használható más készülék vezérlésére?
Amit tavaly használtam vevő az ez.Gondoltam még a státusz led figyelését is de nem szeretném túl bonyolítani pláne microcontrolerrel.
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 3, 2017 /
 
Sziasztok!
Olyan Bloetooth modult keresnék, ami nem csak vesz.. helyesebben olyat ami csak ad!
Audio jelet szeretnék továbbítani!
Alapjaiban egy ilyet szeretnék megvalósítani, csak nekem egy picit más lenne a cél.
(#) Firefighter1 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Ilyet találtam de ez tokkal vonóval van! vagy ilyen áron ne akarjak kötözködni? rendeljem meg aztán bombázzam le róla a burkolatot?

Vajon a párositása hogy működik? Automata? Elég sok ezközt felsorol mint párositható eszköz... de vajon az e-bay-es modulokbol épített "bluetoothos hangszórókkal " funkcionál?
Következő: »»   13 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem