Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   354 / 570
(#) lnandi válasza briki hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Megoldódótt. Füstgáz termosztát baja volt.
(#) briki válasza lnandi hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Akkor jo ha megoldodott. Bocs de beneztem azt hittem turbos a kazanod, de kemenyesnel nekem a pdf en amit belinkeltel E03 a fustgaz termosztat hiba nem E14.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2017
(#) sakrafi válasza sct hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Szia!
Váltószelep betét csere komplett megoldja a problémát.
Itt nézz körül:https://www.inone.hu/index.php?route=filter&filter=category|86/...type|3
(#) coffein hozzászólása Szept 21, 2017 /
 
Sziasztok!
Ariston kondenzációs kazánnal kapcsolatban kérdezem. A kazán teljesítményének 1/7-re tud lemodulálni. Ha a menübe belépve a teljesítményét leveszem 60%-ra, akkor annak a 60%-nak is le tud modulálni a hetedére?
(#) briki válasza coffein hozzászólására (») Szept 21, 2017 /
 
Tovabb gondolva ha az 1/6 reszig lemodulalod annak is az 1/ 7 reszeig ukbol lemodulal? Termeszetesen a teljes gaznyomas 1/7 reszeig tudod leszabalyozni. A vegtelensegig nem lehet leszabalyozni pl visszagyulladas miat.
(#) Mikulás74 válasza oregbeatsuhanc hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
Köszi!
Én is szétszedtem darabokra ezt a kazánt kb 4 éve, ecetben pároltam a darabokat pár napig, végén ragyogott az egész, mint a Salamon tke.
Előtte orrán-száján csöpögött, azóta egy csepp víz nincs alatta.
Azt hiszem új hőcserélőt vett rá az előző tulaja, de én is kitisztítottam 4 éve.
Eleinte megy a melegvíz, aztán ha csökkentem a nyomást, akkor kikapcsol, és megjelenik a piros lámpa, és újra kell indítani.
(#) kiskanyi hozzászólása Szept 22, 2017 /
 
Sziasztok
Ariston tx23 mffi készülékhez keresek keringtető szivattyut. Hátha tud valaki ilyet
Köszönöm Gergő 06709789590
(#) oregbeatsuhanc válasza Mikulás74 hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
"Eleinte megy a melegvíz, aztán ha csökkentem a nyomást, akkor kikapcsol, és megjelenik a piros lámpa, és újra kell indítani."

Ha csökken a bemenő víz"nyomás", . inkább mennyiség - azért kapcsolgat ki-be ( pl. nálam ), mert a gázégő nem tud lejjebb modulálni. Ilyenkor esetenként a váltószelepet is szokta jelezni, villogtatni.
Ez esetben a piros resetgombbal, vagy ki-be kapcsolással lehet újra indítani.
Ettől azért nem szabadna egyből a piros jelzésre kiállni. Az áramlás érzékelő- kombinált csap bemenetnél van egy réz szita szűrő. Az is tiszta?
Ha kicsi a vízmeggyiség a hőcserélőben "csökkentem a nyomást" akkor a fűtővíz túlmelegedhet és akkor beavatkozik a hővédelem NTC. Ezt a hibát - piros led - már tényleg resetelni kell.
A meleg víz potméter lejjebb tekerésével is meg kellene nézni.
Zavart okoz a rendszerben ha a hálózati víz nyomása alacsony, vagy levegős, mondjuk történt egy javítási vízlezárás és valahol levegő maradt a rendszerben, mert az összes csap nem lett kiengedve. ( Ez egyszer velem is megesett. )
Szóval nézelődj, érdeklődj, meg lesz a hiba oka előbb, utóbb.
(#) lnandi válasza briki hozzászólására (») Szept 22, 2017 /
 
A pdf-ben nekem se volt benne. Én is úgy jöttem rá, hogy multiméterrel kimértem az érzékelőket a kazánban.
(#) Paralisa hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy 2004-es saunier duval renova star f24-el kapcsolatban lenne kérdésem.
A tavalyi télen 2x ki kellett savazni a hőcserélőben a melegviz oldalt,mert szép lassan teljesen elzáródott és nem folyt át a viz egyáltalán.
Nyáron fűtés nélkül tökéletesen működött,de most ahogy elkezdtem fűteni megjelent a csapokban,tusoló rózsában a kivált vizkő 1-3mm-es darabokban.
A rendszert tavasszal átmosattam,kapott egy TF1 iszapleválasztót.
A fűtés szépen dolgozik,csak a melegviz oldalt elvizkövesiti.

Megoldás lehet,ha a rendszert lágy vizzel feltöltetném?Vagy hőcserélőt kéne cserélni?Vagy kazánt?
Vagy mi lehet a gond?
(#) fox310 hozzászólása Szept 23, 2017 /
 
Sziasztok! Van 1 vestend quazar24f komi bi cirkotuurbos kazánom a probléma az hogy bekaocsolás után aláng érzékelő nemérzékelés kb másodper után kialszik mit lehetne tenni vele hogy működjön
(#) briki válasza Paralisa hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
A futesi korben ha nem toltogeted allandoan utana a vizet akkor egyszer kivalik belole a vizko es utana mar lagy viz lesz benne. A vegtelensegig nem tud a vizko kirakodni. A vizben is adott mennyisegu oldott asvanyi anyag van csak. Kicsit ellentmo dasos az urasod szamomra. Mivel ket kulon allo hermetikusan elzart rendszerbol all a kazan futes es hmv oldala nem mehet a egyikbol a masikba normal esetben. Ha pedig megis atmegy ( nem tudom mennyi nalatok a halozati viznyomas ) ha nagyobb mint 3 bar akkor a futesi oldalon megemelkedne a nyomas es kinyita a biztonsagi szeleped es csopogne a viz.
Vizkomentes vizet vizlagyitoval tudsz kesziteni ha nagyon vizkoves a csapviz. Nem olcso dolog egy ilyen gep. Kezi vizlagyito 30 ezertol gepi automata 140 ezertol indul. Nekem az ismeretsegi korombe magnese vizlagyito van pl flodravin ami ugy 20 ezer ft- lasd tv reklam internet stb. Igaz ok nem kazanhoz hasznaljak csak a kifolyo csapoknal a vizko miatt allitolag kevesebb vizko van igy mint az elott, de ez csak az Ő elmondasuk.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2017
(#) briki válasza fox310 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Meg kell tisztitani az ionaram erzekelojet. Porcelan szigetelesu elektroda az egoterben. Csiszolopapir megfelelo hozza.
(#) fox310 hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Sziasztok! westen wuazar 24f komb cirkó turbós addig működik mig megy a szikáztató utánna letilt mi lehet a baja?
(#) fox310 válasza fox310 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
próbaltam de semmi
(#) sakrafi válasza fox310 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Szia!
Nem lett véletlenül fordítva bedugva a dugója,fázis érzékeny.
(#) fox310 válasza sakrafi hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
próbáltam azt is semmi
(#) sakrafi válasza fox310 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Akkor lehet,hogy lesz egy panel cseréd.
(#) fox310 válasza sakrafi hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
hol tudok szerezni?
(#) merciabc válasza Koncsar hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Szia!
Nem fogsz találni!
Én a lángőrben vettem univezális elektródát, és behajtogattam!
(#) merciabc válasza fox310 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Nem érzékeli a lángot az ionizációs érzékelő.
Nézd meg az elektródát, a kábel, a panelhez vezető kontakt pontokat. A hibák sokszor apro csatlakozási pontoknál vannak.
Ha ezek jók, a panelen kell keresni hajszál-repedést a forrasztási pontokon.
(#) sakrafi válasza fox310 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
(#) fox310 hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Sziasztok! Na végre beindult panel hiba volt találtam egy műszerészt aki kazán panelokat javít gyorsan és olcsón dolgozik még vannak ilyenek.

-- Mod: Figyelj az írásmódodra, annak minőségére főleg.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) pajo13 hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Üdvözlet a Mestereknek!
DÉG Colibri KT-E kombi turbós kazán hibáról érdeklődnék.A kazán véletlenszerűen, ritkán kiáll hibára, piros led világít, ventillátor és a kerinető egy ideig megy.Reset után rendesen megy.A hiba tavasz óta fennáll de ritkán jelentkezik.Volt itt szerelő de akkor éppen nem tudtam a hibát prezentálni.Égő tisztítás,csatlakozók átvizsgálása,ntc csere stb. nem segített.Azóta figyelem mikor jelentkezik a hiba,de nehéz mert ritka. Most,hogy fűtünk gyakoribb.Napi egy-kettő.
Amit eddig megfigyeltem,hogy nemgyújt be.
Tehát elindul a folyamat,keringetés,szellőztetés indul zöld led villog amikor gyújtani kéne aztán piros.Ventillátor keringés megy.Reset és jó.Akár egész nap.
Ami gyanús, hogy a gázszelep néha búgó hangot ad, da akkor is ha hiba nélkül ég a tűz.Nem tudom jelent-e valamit.Gyanú:szelep (sig sigma 845),elektronika,kontakthiba.
Mit tegyek,hogy kiszűrjem a hibát?
Köszönöm a válaszokat.
(#) JZoli válasza pajo13 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Szikrát ad? Ha igen akkor lehet gázszelep, ha nem akkor ott valamelyik érzékelővel gond lesz.
(#) pajo13 válasza JZoli hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Ez a baj, hogy nem tudom biztosan mondani,hogy van vagy nincs szikra mert ha leszedem a kazán elejét, hogy lássak valamit akkor nem jön elö a hiba.Ha 100-szor elindítom egymás után akkor sem.Egyszer volt,hogy mondjuk egymás után 5 ször nem indult,hurrá erre vártam végleg bedöglött,meg lesz a hiba!Leszedtem a burkolatot start és megy.Azt hittem letépem a falról!
(#) pajo13 válasza pajo13 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Próbáltam az érzékelőket lehúzogatni egyesével, de akkor más a hiba jelenség.Ezt a hibát csak úgy tudom előidézni,ha elzárom a gázt.
Azt nem tudom megállapítani,hogy nem akar vagy nem tud begyújtani.
(#) JZoli válasza pajo13 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Ez így presszosztát hibának tűnik. Ugyanis ha leveszed a burkolatát akkor a helyiségből könnyebben kap levegőt, így mindig el tud indulni. A kéménye rendben van? Cső a csőben kéménye van, vagy külön légbeszívó csöves? Ezeket nézd át első körben.
(#) pajo13 válasza JZoli hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Cső a csőben.Turbós kazán zárt égésterű.Ha leveszem a kazánburkolatot attól még kintről szívja a levegőt.Ha presszosztát hiba lenne akkor már a ventillátor elindulása után hibába menne.Itt valamilyen szinten elindul a begyújtási folyamat mert akkor villog gyorsan a zöld led.
(#) merciabc válasza pajo13 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Ha leveszed a burkolatot, az az megmozgatod a házat-elindul?
Radiant sistem: oldalba vágod, jó egy ideig?
Vagy valamelyik relé kontaktja gyengült el, vagy forrasztási hiba.
Következő: »»   354 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem