Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1243 / 1384
(#) RoliNyh válasza niedziela hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Igen már rájöttem. Most más gebassssssssz van. Elkészítettem egy projektet, mentettem.
Bezártam a progit, aztán újra elindítottam, és nyitnám meg a projekt fájlt, hogy folytassam,
és pofánvág egy hibaüzenettel.:

Viszont "init.scm" fálj sehol nincs a gépen...
Neked van ilyen fájlod?

Error.png
    
(#) niedziela válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
\gerbv-2.6.0\share\gerbv\scheme\ ide kell másolni

init.scm
    
(#) RoliNyh válasza niedziela hozzászólására (») Szept 23, 2017 1 /
 
Naja, most találtam meg én is...

Bővebben: Link

Melyík nagyokos cseszett mellékelni a letöltött fájl mellé ezt is...

Komolyan, néha olyan szarvashibái vannak egykét programnak, amitől a frász tör ki.
Pedig simán elkerülhető lenne, ha odafigyelnének kicsit...
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2017

GerbV.png
    
(#) niedziela válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 23, 2017 /
 
Nem tudom, nekem alapból benne volt a programban.
(#) david08 hozzászólása Szept 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy a lötstop fóliát kb. hány fokon kell laminálni?
A válaszolat előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza david08 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Ugyanúgy 110 mint a DRY (először hidegen felrakom , majd azután melegen 2-3 menet a laminálóban)
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2017
(#) david08 válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 1, 2017 /
 
Rendben, köszi a segítséget.
(#) kaqkk válasza david08 hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Előhívás és egy óra pihentetés után be szoktam égetni (sütőben) 300fok 20 perc ...
(#) ktamas66 hozzászólása Okt 7, 2017 / 8
 
Kaptam egy kiszuperált nyomtatót (HP P2015), hozzá utángyártott tonereket. Sokkal szebb a nyomtatási képe, mint az enyémnek, ezért próbálkoztam vele. Kellet variálni a vasaló hőmérsékletén néhányszor, de végül egész ígéretes.

DSC04941.JPG
    
(#) gerry válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Ha valaha ilyet tudtam volna vasalni, akkor biztos nem filmmel, meg fotólakkal csinálnám a nyákokat! Gratulálok, jól néz ki!
(#) teszti válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Szia!

A lyukak ki is vannak fúrva?
(#) ktamas66 válasza teszti hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Igen, a nagyok 0,9, a viák 0,6-os fúróval. És már le is van kenve gyanta-denszesz oldattal.
(#) attika válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Az a hálós rész a proci alatt a hűtés miatt van, vagy más célt is szolgál?
(#) teszti válasza ktamas66 hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Hogyan fúrtad hogy ilyen szép sorjamentes lettek a lyukak?
(#) ktamas66 válasza teszti hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Dremellel fúrtam, lehet sikerült élesebb fúrókat kivenni a dobozból. A múltkor egy életlenebb 0,6-os leszakított pár viát a másik oldalról mire észrevettem és kicseréltem, de itt már a terven is nagyobbra vettem egy tizeddel.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Helló!

Mitől lehet az, hogy ha rávasalom szépen a NYÁK-ra a papírt, akkor maratáskor a festék alá mar? (pl.: egy nagyobb fóliasziget közepén is, és mindenhol.) Nem látszott rajta hiba. Lehet az a gond hogy alacsony hőmérsékleten vasaltam? (Új forrásból szerzem be a vasalnivalót, azóta van ez.) Vasalás után akár körömmel is le lehetett kaparni. ez normális? (régebben nem volt ilyen, akkor még alkohollal sem lehetett lemosni úgy ráégett)
Előre is köszi!
(#) attika válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 9, 2017 / 1
 
Mivel maratsz? Ha peroxid és sósav keveréke akkor kicsit lassíts a folyamaton és adj hozzá egy kis vizet.
Nekem ez sokszor segített ha rosszabb minőségű lett a vasalás.
Mondjuk nekem nem jön le körömmel meg én laminálom és nem vasalom.
(#) kaqkk válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 9, 2017 / 1
 
A papírt kezeld nitrógőzzel , egy nagy 5l es befőttes üvegbe tedd be a papírt (az üveg fala mellé ) majd dobj az üvegbe egy nitrohígítóba mártott papírzsepit azután fedőt rá és 5-10 perc múlva kiveszed szárítod a papírt majd vasalod . Azért lukacsos mert az újabb nyomtatók tonerspórolás okán visszaveszik a por menyiségét a nagyobb felületeken , a nitrógőz viszont megoldja a toner felületét és összemosódnak a hiányos foltok ..
(#) szucsistvan123 hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Köszi a válaszokat!
kipróbálom!
(#) kaqkk válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Acetonnal is próbálkozhatsz (körömlakk lemosó) az is oldja a tonert
(#) Daszkalosz hozzászólása Okt 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy nyák tervem és aki elkészítené(külföldön) RS-274 formátumban kéri a fájlokat.mivel tudnám átkonvertálni?
Köszönöm
(#) Alkotó válasza Daszkalosz hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Leginkább azzal a panelrajzolóval, amivel a terv készült. Ez a normál gerber formátumot jelenti, és a rajzolatokra vonatkozik, ami mellé még kell egy furatleíró állomány is ami általában Excelon.
Ha a terv mondjuk PDF formátumban van csak meg, akkor nem tudod konvertálni. Ilyenkor megoldás lehet a meglévő terv alapján "berajzolni" valamilyen nyáktervező programba, ami aztán generálja neked az export fájlokat.
(#) Daszkalosz válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Ez egy akvárium vezérlő terve,amit egy külföldi forumról szedtem le becsomagolva. Volt benne minden formátum
GBO,SCH stb. Eagle progiba raktam be. Az összes rajz megvan az elkészítéshez.
Kérdésem lenne,hogy akkor az Eagle progival meg lehet csinálni azt a formátumot. Nem nagyon értek hozzá,azért kérdem.
Köszönöm
(#) eyess válasza Daszkalosz hozzászólására (») Okt 12, 2017 / 1
 
Parancsolj.

Bővebben: Link
(#) Daszkalosz válasza eyess hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Köszönöm!
Este megnézem.
(#) Alkotó válasza eyess hozzászólására (») Okt 12, 2017 / 1
 
Hasznos kis okosság, de ez majd a következő lépés lesz, amikor már az elkészült gerbereket akarja a készítő ellenőrizni a gyártás előtt.
(#) Alkotó válasza Daszkalosz hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Ha az összetartozó (konzisztens) sch és brd megvan, akkor azzal sok mindent lehet csinálni az Eagle-ben. Ha csak sch van akkor az baj, abból nem tudsz panelrajzolatot generálni. Ha csak brd van, az már akár jó is lehet, abból jó eséllyel a CAM feldolgozó megcsinálja ami kell.
Én nem vagyok értő szakembere az Eagle-nek, csak a felszínt kapirgálom, de ha felteszed ide a brd-t, akkor akár én, akár a jobban felkészült fórumozók megcsinálják neked a szükséges kimeneti fájlokat.
Ehhez azonban tudni kell mi van a terven, és abból mit akarsz látni a panelon. A külföldi gyártók sok mindent tudnak neked kínálni, aranyozás, forrmaszk, szelektív ónozás, meg ki tudja még mi mindent.
(#) Daszkalosz válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Köszi. Elvileg sikerült átkonvertálni. Ha még sem jó,akkor felrakom ide.
Köszönöm mindenkinek a segítséget
(#) layout hozzászólása Okt 14, 2017 /
 
Sziasztok!
Tud valaki segiteni hidrogén peroxid beszerzésében?
Tudom hol lehet rendelni,találni stb...... csak nem tudok elmenni kerekesszékkel!
Előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza layout hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Melyik szegletében a világnak?
Következő: »»   1243 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem