Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   78 / 113
(#) OFK válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Persze, így hagyom, csak sávváltáskor recseg-ropog...
(#) kristikoma válasza OFK hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Kapcsolókat tisztítsd meg rendesen!
(#) OFK válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Megtörpént...
(#) kristikoma válasza OFK hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Ha ezek után is recseg, át kell nézni a vezetékelést. Tesláék a B4 sorozatban nem túl jó árnyékolt vezetékeket használtak. Szükség esetén cserélném a hibásakat.
(#) OFK válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Köszi, úgy lesz.
(#) Abukodonozo válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Szervusztok!

Először is Áldott Húsvéti Ünnepeket mindenkinek. Más locsolkodik, én természetesen magnózom. Itt egy kis update: arra jöttem rá, hogy már felvétel előtt is hallható az, hogy az egyik csatorna mélyebb. Ha felvétel állásba kapcsolok és Source állásban belehallgatok a műsorforrásba, már akkor hiányoznak a magasak. Ezt minden bemenetnél produkálja, ami nem meglepő, mert rajz szerint ugyanaz az erősítő fogad minden csatornát (Aux, Tuner, Phono stb.). Akkor feltételezem, hogy a hang már egyből ezzel a hangszínnel kerül a szalagra, tehát mielőtt továbblépnék, azt a részt kéne átvizsgáljam amin a jel átmegy a bemenet és a LINE OUT között. Meg is találtam a rajzot csak azt sem tudom, hol keressem a bajt...
(#) Abukodonozo válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Előmágnesezést állítva javult kicsit a helyzet. Nagyon be kell szerezzek egy szkópot, hogy rendesen beállítsam...
(#) joci hozzászólása Máj 10, 2017 /
 
Hozzánk is megérkezett!!!
A magyar Djabe együttes megjelentette lemezét kétféle orsós magnószalag formátumban.
Link: http://djabe.hu/product-category/reel-to-reel/
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Jún 13, 2017 /
 
ÜDV!
Ma úgy döntöttem szeretett mambó orsósomat egy picit rendbe rakom, mivel a mehanikájával ezer gond van. Nos kezdtem is ott hogy a fejtakaró alatti részeket letakarítom. Kiszedtem a fejhidat.
NOS, itt van egy rugó ami a görgőt nyomja a lendkerék csonkjához. De ezt nem tudom vissza rakni!
Esetleg itt volna itt egy olyan kedves mambó tulajdonos és megtenné nekem hogy ezt a rugót lefotózná hogy hogyan kell vissza tenni! Tényleg nem tudom hogy kell!
Előre is nagyon szépen köszönöm!
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Jún 14, 2017 /
 
Közben egy barátom segített a dologban. Sikerült vissza tenni. Viszont van vele még dolgom rendesen
(#) blasz hozzászólása Aug 4, 2017 /
 
Sziasztok szert tettem egy AKAI MK 2-es magnóra aminek mindene kifogástalanul müködik szinte,kivéve hogy nem törli le a szalagot teljesen.Törlés után nagyon halkan hallani a törlés előtti felvételt. Nem nagyon javitottam még orsós magnót de ha van segitség a hiba megkeresésére neki ugornék.Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2017
(#) Massawa válasza blasz hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Ennek több oka lehet. Elöször is el kell dönteni, hogy mi töröl; a törlöfej vagy a felvételi elömágnesezés. Ragassz egy szigetelöszalagot a felvételi fejre és ugy inditsd el a törlést/felvételt. Ha változik valami akkor jön a köv lépés.
A törlöfej kopása, a törlöoszcillátor szintje, a szalag vezetése és tipusa stb.
(#) blasz válasza Massawa hozzászólására (») Aug 4, 2017 /
 
Köszönöm hazajövök kiprobálom amit irtál.
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Aug 14, 2017 / 1
 
A törlőfej állása is lehet a probléma oka, bár most így nem tudom lehet-e ebben állítani a törlőfej állását!
(#) gabi98 hozzászólása Okt 3, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy akai 4000 ds-Mk2 magnóval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A magnóba az előző tulaj GX fejeket rakott. Ezekkel lejátszás állásban nincs is probléma de a felvételt nem tudom működésre bírni. Szkóppal mértem a fej kapcsain az előmágnesezést és arra jutottam hogy ha leforrasztom a fejet akkor a kábelen mérhető a kb. 15V előmágnesező feszültség de ha rácsatlakoztatom a fejet akkor rögtön leesik olyan 4V-ra. Próbáltam állítani rajta a Bias szabályzó trimer kondikkal de ez volt a max amennyit ki tudtam hozni belőle. Próbáltam másik GX felvevőfejjel és próbáltam másik elektronikával is (volt itthon egy bontott), de a mért értékek minimálisan változtak. Mindeközben a törlés gond nélkül működik. Lehetséges hogy a gép csak szimplán nem tudja kihajtani a GX fejeket? Egyáltalán mennyire csereszabatosak ezek a fejek az eredeti 1 mikronos fejekkel?
Előre is köszönök minden választ!
(#) kristikoma válasza gabi98 hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
Mechanikailag megoldható a csere, többen csináltak ilyet. Viszont elektromos oldalról már nem csereszabatos. A helyedben szereznék belevaló fejeket. Azzal jó lesz. Ha mégis ragaszkodsz a GX fejhez: műszerek, beállító szalag és cserealkatrészek segítségével hozzáállítható a felvételi korrekció. De ez nem egyszerű.
(#) gabi98 hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Köszönöm a gyors választ. Esetleg akad itt valaki aki csinált már ilyet? Minden tanácsot szívesen vennék.
(#) blasz hozzászólása Okt 8, 2017 /
 
Sziasztok,elképzelhető hogy az AKAI MK2 magnómban elfáradtak a kondik?Néha kihajitja a mutatokat,és nagyon pattog minden kapcsoló már,de a kapcsolók nem kontaktosak.Szétszedés előtt áll,előtte inkább kérdezek.
40 éves már...
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2017
(#) doktor válasza blasz hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Szia!
Nem jellemző, de előfordulhat.
Én ha már hozzá kell nyúlni, javaslom a teljes felvevő-lejátszó elektronika teljeskörű felújítását.
(#) blasz válasza doktor hozzászólására (») Okt 8, 2017 /
 
Szia az miből áll?
(#) Totottkaposzta24 hozzászólása Okt 11, 2017 /
 
Sziasztok!
Szereztem egy Tesla Sonet Duot. Elázott szegénykém, és bekapcsolt állapotban hagyták, így lett a lendkerék gumiján egy mélyedés, és ezért kopog az egész.
Tehát keresek bele jó állapotú lendkereket, és egy jó állapotú fa dobozt.
Köszönöm
(#) Bubó1971 hozzászólása Okt 14, 2017 /
 
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nem rég vettem egy Philips N4414 típusú lejátszót. Szíjakat kellett cserélni rajta, a régiek elfolyósodtak( ilyet még nem láttam olyan lett mint a folyékony bitumen). Három motoros a mechanika. Külön motor hajtja az orsókat és egy a szalag továbító tengelyt. A gondom az hogy akár lejátszásra, előre vagy hátra csévélésre kapcsolok, mind a két orsó meghajtó motor dolgozik egyszerre. Valaki találkozott már ilyen jellegű problémával? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) ozpecs válasza Bubó1971 hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Ennél a tipusnál konkrétan nem tudom de 3 motorosnál ugy szokott lenni, hogy a lejátszás felvétel során a hátrafelé tekerő motor kisebb nyomatékkal teker és igy oldják meg a szalagfeszítést ez nem gond általában
(#) pjg válasza Bubó1971 hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Persze. Lejátszáskor a baloldali orsó visszafelé forog, fékként dolgozik.
Tegyél rá szalagot. Vissza tekeréskor, előre tekeréskor a másik orsó fékként visszafelé forog.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2017
(#) Bubó1971 hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Köszi. Megpróbálom.
(#) mohinger hozzászólása Okt 31, 2017 / 1
 
Kedves Fórumtársak!

Szeretettel meghívlak benneteket egy jövő hét végén, Békéscsabán megtartandó rendezvényre, ahol jómagam is részt veszek, mint kiállító és rengeteg sok szép muzeális készülék lesz majd látható.
Köszönöm, ha eljöttök!
(#) pjg válasza mohinger hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Ki a rendező? Kié a cuccos?
(#) mohinger válasza pjg hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Szia!

A társszervező én vagyok, a feleségem a főszervező, aki a Vasutas művház igazgatója. Budapestről Maróti Gábor hozza el a magnóit, hihetetlen különlegességeket is prezentálva. Mezőberényből Bereczki Lajos hoz csodaszép rádiókat, valamint Békéscsabáról Kohári Imre a Jókai színház hang- és fénymestere hozza el a rádióit és Bartus Gyula Jászai díjas színész magnógyűjteményét láthatjuk. Jómagam és kollégám is prezentálunk pár orsós és kazettás régiséget.
(#) pjg válasza mohinger hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Vörös szikrátok van?
(#) mohinger válasza pjg hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Még nem tudom. Ebben a pillanatban is folyik az egyeztetés, ki mit hoz.
Következő: »»   78 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem