Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Chip
 
Témaindító: Ardwaark, idő: Ápr 21, 2007
Lapozás: OK   11 / 13
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Szia ! Csak annyit tudok, hogy még tavaly decemberben elkészült a teszt wafer és tesztelték. Most milyen stádiumban van még - nem tudom. Gondolom nem akarják elhamarkodni, nehogy valamilyen hiba kerüljön bele.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2013
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Újabb infók a propeller 2-ről: Alap adatok, kép a teszt panelről...
(#) HERC hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Ott a kép melletti szövegben már említés tesznek C kernelről akkor lehet hogy
már alapból nem fog a spin interpreter betöltődni?

Pdfbe belenézve jól ki van találva a dolog tetszenek az ujítások..
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
(#) kameleon2 válasza HERC hozzászólására (») Okt 31, 2013 /
 
Ahogy elnéztem a fejlesztés menetét - sok ötlet a felhasználóktól is származott.. Így lehet igazán jót csinálni.
(#) silent15 hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Sziasztok, simpi ajánlásával most kezdtem el foglalkozni a propeller chippel, leszedtem a gépemre mindent(IC-m még nincs , de majd lesz az is ), az USBdrivert, és a SimpleIDE-t, leszedtem a tutorial könyvtárat is, onnan megnyitottam a Hello vga.c fájlt, amikor le szeretném fordítani akkor ebben a sorban;
  1. vgatext *vga;                                 // VGA identifier

A hiba pedig ez ;
Idézet:
„C:/Users/Tamás/Documents/SimpleIDE/Learn/Simple Libraries/Text Devices/libsimpletext/simpletext.h:367:5: note: expected 'struct text_t *' but argument is of type 'int *'”

Ez a gyári fájl, hozzá sem nyúltam, ezért kérdezem mit ronthattam el telepítés közben, hogy ez sem tetszik már neki.
Köszönöm!
(#) silent15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
SZia, leszedtem a honapjukról, és ebben ez van;
  1. /*
  2.   Hello VGA.c
  3.  
  4.   Test some of the vgatext library's features with a VGA display.
  5.  
  6. */
  7.  
  8. #include "simpletools.h"                      // Library includes
  9. #include "vgatext.h"
  10.  
  11. vgatext *vga;                                 // VGA identifier
  12.  
  13. int main(void)                                // Main function
  14. {
  15.   vga = vgatext_open(0);                      // Open VGA port with P0 base
  16.    
  17.   dprint(vga,"Hello VGA.\n");                 // Message + newline
  18.   dprint(vga,"Hello again!\n");               // Another message
  19.  
  20.   vgatext_setXY(3, 4);                        // Set position
  21.   vgatext_setColors(5);                       // Set color palette
  22.  
  23.   dprint(vga, "* <- x=3 y=4 color=5");        // Text at position in palette
  24. }

A propellert akkor mindjárt felrakom.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Igen, ezt szedtem le, csak rossz helyre másoltam be Így már jó minden.
EZeken a leírásokon kívűl nem tud valaki küldeni még C forrásokat, vagy leírásokat, amiket nemigazán találtam, az a chip felkonfigurálása , delay beálítás stb.
Köszönöm.
(#) silent15 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Csak a PIC-eket is eddig C nyelven csináltam, és már viszonylag jól megy, de csak viszonylag, és ezért nem szeretnék új nyelvbe kezdeni, hogy ne zavarjam meg magam, de majd lehet ránézek a spin-re.
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 25, 2017 / 1
 
Újabb hírek (3 és fél év telt el) Tokozásról írnak.
A thermal pad -ra tervezik kötni a chip összes föld pontját.
(#) silent15 válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Kiváncsi vagyok hogy valaha is elkészülnek e vele.
2014-ben közzétettek egy tervezett specifikációt, és azt mondták hogy karácsonyra talán meglesz. (Na de melyik karácsonyra ? )
(#) kameleon2 válasza silent15 hozzászólására (») Ápr 26, 2017 /
 
Készen volt, de módosítottak rajta a felhasználók kérésére. Ez a hátránya a nyílt fejlesztésnek, mindenki beleszól. Cserébe remélhetőleg tényleg jó funkcionalitással fog bírni.
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 28, 2017 / 1
 
Nem annyira újdonság de... használhatóbb azok számára, akik kompakt megoldást keresnek. A kis panelen már rajta van az USB vezérlő chip és a csatlakozó is. Kevesebbet kell nyűglődni a körítéssel.
(#) zenetom válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
ChipCAD-nél van/lesz, de nem olcsó: Bővebben: Link.
(#) Hp41C válasza zenetom hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Így lett a 3000 Ft -os Propeller I IC -ből (+ 500 Ft Memória + ~1000 Ft USB CDC + táp + reset gomb) 17000 Ft -os fejlesztő.
(#) zenetom válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Kétszer annyi, mint a Parallax oldalán.
(#) Hp41C válasza silent15 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
A késés már jóval meghaladja a PIC32MZ -ét...
(#) silent15 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Még nem jött el a 17-es karácsony (vagy 18, 19 ...).
(#) Bucherátor hozzászólása Okt 11, 2017 /
 
Egy kicsit off-topic.
Tud valaki olyan Magyarországon is kapható Parallax Propeller fejlesztőpanelt, amit nem a ChipCad forgalmaz?
Az utóbbival nincs sok bajom, de a régieket (amit pár megoldáshoz használtam) már nem forgalmazzák, az újak pedig nekem nem megfelelőek.
Ajándékba szánom, de nincs időm a gyári nyákot legyártatni és beültetni, és egy héten belül oda kellene adnom.
Ötlet valakinek?

Köszönettel: B
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2017
(#) kameleon2 válasza Bucherátor hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Szia! Sajnos vagy a Parallax, vagy a ChipCAD. Én direktben rendeltem sokszor a Parallaxtól, mert a ChipCAD-nél soha semmi sincs raktáron, ők is rendelik. Cserébe viszont emlékeim szerint volt olyan oldal, ahonnan ingyen lehetett kérni a Parallaxtól demoboardot. Én is rendeltem, igaz akkor úgy kaptam meg, hogy a Parallaxnál rendeltem, de a ChipCAD-nél lehetett átvenni. Kompletten a boardot és a könyvet is. Vagy megpróbálod, hátha van még eladó boardja: PIPI kollégának. Én anno az első panelemet tőle vettem, ma is használható.
(#) pipi válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 11, 2017 /
 
Megtaláltuk egymást, beszéltünk
Sajna elfogyott, után kéne gyártatni az meg hosszú idő, vagy rövid idő de nagyon drága
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2017
(#) kameleon2 válasza pipi hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Mindig az idő.... Kár. Gondolom te már egészen más irányba fordultál. Mármint el a Propellertől...
(#) pipi válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
A propeller vadhajtás volt ki kellett próbálni, egyszerű videomegjelenitésre jó lett volna, sok videos progit kipróbáltam, de nem lett ilyen jellegű munka. Me úgy látom megállt a propeller, ha jól tudom az igért újabb chip ki sem jött.
Inkább pic, meg mostanában esp
(#) GPeti1977 válasza pipi hozzászólására (») Okt 12, 2017 /
 
Meg még valamire jó, széles sávú órajel generátornak, 1Hz és 128Mhz között.
(#) silent15 hozzászólása Jan 26, 2018 / 1
 
Vadhajtás ide vagy oda, engem még mindig foglalkoztat a chip és ünnepélyes alkalomból (ma vége a vizsgáimnak) megterveztem egy panelt a gyári kapcsoláson és a saját szájízemen alapulva. Az ötlet abból indult, hogy tényleg jó videomegjelenítésre, akkor meg már csináljunk belőle játékkonzolt. Mellékelem a panel képét, még jó-párszor átnézem, átgondolom újratervezem, aztán mehet is gyártásba

Akinek van reális ötlete, hogy esetleg mi kerülhetne rá, ne kíméljen. SD kártyán gondolkoztam még, de már csak 2 szabad lábam akad, esetleg odateszek majd még egy nagyobb méretű memóriát.

UI: pipi kollega panelja nekem kifejezetten tetszik, tökéletes, de itt törekedtem az egyoldalas panelra, ami 4 átkötés kivételével sikerült is. Ami macerás a VGA csatlakozó, minden egyéb könnyen utánaépíthető még otthoni panelgyártási technológiával is.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2018

propeller.JPG
    
(#) pipi válasza silent15 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Hali!
A lábkiosztást miért nem a lábak mellé tetted? Simán elférne úgy látom...
Nem tudom mekkora a panelod, ha kisebb mint 100*100mm akkor kinában olcsójé lehet gyártatni.
Enyém kicsit nagyobb, régen a Satronikban gyártattam.
(#) silent15 válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
A lábkiosztást azért oda tettem, mert ott sok hely volt.
Olyan 105x140mm, de azért megpróbálkozok a kínaiakkal majd, bár elvileg elég drága ez már, 3500Ft / panel. Még végülis jobban jár az ember mint egy gyári panellel. Ha sikerül lejjebb zsúfolnom a dolgokat, és mondjuk áttervezem kétoldalasra akkor levihetem 100x100mm maxra és úgy már csak 1000Ft / panel árban jön ki.
(#) kameleon2 válasza silent15 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Szia! Én is hozzáfogtam, de idő hiányában félbeszakadt. Én a Propelleres Spectrum emulátoron dolgoztam, van kész panelem is. Ami nem tetszett az eredeti koncepcióban, hogy semmihez nem volt illeszthető. Az én koncepcióm úgy indult, hogy méretre be lehessen szerelni egy meglévő, régi ZX Spectrum dobozába. Úgy azért a feelingje egészen más. Ráadásul ilyen doboz mindig van a neten, utángyártott, akár több színben is. Azaz nem kell feltétlenül kisebbnek lennie a panelnek, de ha figyelembe veszed valamelyik régi gép doboz adottságait, akkor projektként is sokkal sikeresebb lehet. Én szurkolok neked! Egy korai elgondolásom egy újabb, de méretkompatibilis dobozzal. Azóta elérhetőbbé vált ez is, egy barátom most várja a 3D nyomtatót, amire 1:1-ben ki is férne. Bővebben: Link mint kész Propeller projektet. Van egy félig élesztett panelem.
(#) pipi válasza silent15 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Nem egészen...
10 db 100*100 kb 20$ fuvarral Bővebben: Link
(#) silent15 válasza pipi hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Szia!

Ezt az oldalt nem ismertem. Így megérné újratervezni. A furatok amiket készítenek mind galvánfuratok?

Így sokkal jobban megérné. Sajnos így a kezdők számára történő utánaépíthetőség elveszik (részben ez volt a cél), de anyagi megfontolásból mégiscsak sokkal jobban megéri ezt. És akkor le lehet zsúfolni kétoldalasra 10x10cm -re. Elkezdtem egy új elgondolást eszerint, játékkonzol elrendezésben. Elülső részen lenne a csatlakozó a 2 kontrollernek (ez majd egy újabb kör lesz, hogy miként is nézzen ki az is) hátul a videokimenetek, audiokimenetek és a tápcsatlakozó.

Írok majd fejleményeket és ha vannak rá érdeklődők akkor szívesen megosztom majd a tervet
(#) pipi válasza silent15 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Igen lyukgalvános.
Miért veszne el az utánépítés lehetősége?
Vagy 2 oldalas, vagy 1 oldal plusz pár átkötés...
Következő: »»   11 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem