Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   190 / 292
(#) pajo13 hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Üdvözlet a Mestereknek!
DÉG Colibri KT-E kombi turbós kazán hibáról érdeklődnék.A kazán véletlenszerűen, ritkán kiáll hibára, piros led világít, ventillátor és a kerinető egy ideig megy.Reset után rendesen megy.A hiba tavasz óta fennáll de ritkán jelentkezik.Volt itt szerelő de akkor éppen nem tudtam a hibát prezentálni.Égő tisztítás,csatlakozók átvizsgálása,ntc csere stb. nem segített.Azóta figyelem mikor jelentkezik a hiba,de nehéz mert ritka. Most,hogy fűtünk gyakoribb.Napi egy-kettő.
Amit eddig megfigyeltem,hogy nemgyújt be.
Tehát elindul a folyamat,keringetés,szellőztetés indul zöld led villog amikor gyújtani kéne aztán piros.Ventillátor keringés megy.Reset és jó.Akár egész nap.
Ami gyanús, hogy a gázszelep néha búgó hangot ad, da akkor is ha hiba nélkül ég a tűz.Nem tudom jelent-e valamit.Gyanú:szelep (sig sigma 845),elektronika,kontakthiba.
Mit tegyek,hogy kiszűrjem a hibát?
Köszönöm a válaszokat.
(#) Banyik hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
A következő a problémám van egy Immergas victrix 26 KW-os kombi kondenzációs kazánom, ami két hibakódot dob: 20:Hibás láng (parazita láng) blokkolás 37:Alacsony feszültség.
A kazán nem gyújt be.
A szerelő cserélt lángőr elektródát, hiba nem szűnt meg,
Gyújtó elektródát nem cserélt illetve, gyújtót sem, állítása szerint vezérlőpanel csere, ami 70 ezer forint. A kazán 4 éves, de már nincs gari. Nagyon úgy tűnik, hogy nem nagyon tudja mi a hiba, csak tapogatózik, ha ez így halad lassan 100 ezer lesz a javítás.
A panelon semmi égés, zárlat nem látszik.
A vezérlőpanel száma: IMMERGAS 1.034123, nem tud valaki olyat Győr-Moson-Sopron megyében aki ezt tudja javítani.
Vagy valaki találkozott már hasonló hibával?
Fotók mellékelve

IMG_7195.JPG
    
(#) pjg hozzászólása Szept 24, 2017 /
 
Sziasztok.
Adott egy FÉG kazán. Az a baja, hogy amikor a termosztát leállítja szinte üvöltő hangja van. Felforr a víz. Gondolom az utókeringető elektronika adta be az unalmast. Mi szokott elromlani? Van e róla valakinek kapcsolási rajza?
Köszi.
(#) merciabc válasza csabca12 hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Hm.
Csak igazam volt.
(#) merciabc válasza Banyik hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Szia!
Sajnos találkoztam a hibával.
Istenítették az Immergast, jól megkérték az árát, és pont 4 éves volt az is! Egy rakás ... az egész kazán, és drága hozzá minden!
A rossz kommunikáció vitte magával a ventillátor vezérlést is, ugyan evvel a hibával.
A tulaj végül lecseréltette a kazánt, egy normálisabbra.
De hogy vígasztaljalak, az ariston 2év után nyekken le,
pont hogy kihúzza a gari lejártáig.
Hm. Mint ha így lennének tervezve.
Ha vissza olvasol tavalyról, rengeteg időt eltoltam vele, sajnos feleslegesen.
Szóval nem sok jóval kecsegtetlek.
Sorry.
(#) mugab válasza pjg hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
(#) pjg válasza mugab hozzászólására (») Szept 24, 2017 /
 
Ez az! Köszi szépen.
(#) Bender hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Üdv

Ez az NTC volt egy cirkóban. A két lába közt szakadást mérek és a lábak és a test közt is. Gondolom ez nem normális állapot, mert azért valami ellenállást csak kéne mérni. Mit lehet tudni erről az alkatrészről? Csak ennyi van rajta, hogy ITS 69...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2017
(#) sakrafi válasza Bender hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Szia
Milyen kazánban volt? Egyébként általában 10k az értékük.
(#) Bender válasza sakrafi hozzászólására (») Szept 25, 2017 /
 
Valami stiebel eltron. 18 éves
(#) mugab hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Sajnálatos módon alkalmam nyílt megismerni a FÉG C21 kazán vízcsapházat és a gázarmatúrát.
Ha valakit majd érdekelnek részletek szóljon.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Szept 27, 2017 /
 
Vesten Quasar kazán, parazita láng hibát dob. A gyújtó tekercse szakadtnak tűnik. Egy elektródás, gyújtás és lángfigyelés. Létezik, hogy szakadt a gyújtótrafó ? Ezért a lánghiba ?
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2017
(#) sakrafi válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Szia!
A gyújtáskábel zavar szűrősre cserélése általában megoldja a hibát.
(#) kalmi.kalmi válasza sakrafi hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Köszi a választ. Csak az a zavaró, hogy a szikratrafó szakadtat mutat. A szekundere szakadt. Még 200Mohm-ban is. Nem értem....
(#) ha6qt válasza mugab hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Én éppen nyáron javíttattam meg a gázszerelő volt osztálytársammal ezeket az alkatrészeket, igaz, C24 kazánnál.

A vízarmatúra kiengedte e vizet a tömőszelencénél, és felnyomta a gázarmatúra nyomórúdjához. Szerencsére feljebb nem ment a víz.

Láttam szerencsétlenebbül járt embereket, akiknek a gázarmatúra belseje gyakorlatilag barázdásra rohadt a bejutó víztől. Remélem, Te is megúsztad vízarmatúra-javítással.
(#) mugab válasza ha6qt hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Nekem a nyomórúd is szorult ezért azt is meg kellett tisztítanom, és újra kennem, ezért szét kellett szednem a gázarmatúrát is.
Azért az meglepett, hogy a tengely gáztömítését egy zsírpaca adja...
Meg az is, hogy a vízarmatúra tömszelencéjénél a cseréhez az új tömszelence tengelyét a régivel kell kinyomatni, hogy a gumi ne sérűljön. (Erre magamtól jöttem rá, senki nem szólt )
(#) SzF hozzászólása Okt 2, 2017 /
 
Segítséget kérek!
Egy Thema Classic F AS 24E tipusú kazánom van. Régi motoros, de eddig nem volt vele probléma. Valamikor április végén leállítottam és néhány napja, a szokatlanul hideg reggelek miatt indítottam újra. A múlt pénteken viszont F2 hibajellel leállt. A kihívott szerelő megállapította, hogy a ventillátor a panelból megkapja a 220V -ot, ám a visszamenő ágon nem kap "0"-át. Mivel ő nem ért az elektronikához levonult, én maradtam a prolémával. Több szervíz és szakember megkérdezése után úgy tűnik az IRIS 1,0 panellelt kell cserélni.
A beszerzés folyamatban van, de a szerelő után talátam egy szabadon lóbó csatlakozót amelynek sem a funkcióját, sem a csatlakozási helyét nem találtam.
Megtudná mondani valaki, hogy ez mi, és hova kell bedugni? Vagy csupán egy bővítéshez gyárilag beépített elem, amelyre jelenleg nincs szükség?
Előre is köszönöm a tippeket.
(#) molnarp hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki magyar nyelvű használati utasítást FÉG Unical QONPAC CTFS 24F-hez?
Eddig csak olaszt találtam.

image.jpeg
    
(#) ha4nz hozzászólása Okt 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni SD thema classic F24 gázkazán F13-as hibakódjával kapcsolatban? Vezérlő panel hiba. Nekem úgy tűnik, hogy egy fűtési ciklus végén áll le hibára, de néha hmv után is.

Előre is köszönöm!
(#) merciabc válasza ha4nz hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szia!
Cseréld ki a reléket benne!
(#) ha4nz hozzászólása Okt 5, 2017 /
 
Valamelyik beragadt, vagy nem húz? Úgy tudom két panel is van benne, melyik panelen vannak relék? Még nem szedtem szét, csak mintha a fórumon kettőről írtak volna...
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2017
(#) merciabc válasza ha4nz hozzászólására (») Okt 6, 2017 /
 
A narancs színű relék súlyponti elmozdulásuk miatt kikopnak, hogy függőlegesen vannak a panelen-nem tudod üzembiztosra megjavítani őket!
Félre kopik a forgópontnál, és annak annyi-random szerűen működnek csak.
(#) kkrisz223 hozzászólása Okt 7, 2017 /
 
Sziasztok! Kellene egy kis segítség. Egy Westen Quasar 24 kazánom van. A következő a probléma vele: Teljesen véletlenszerűen leáll, miközben engedi a melegvizet, de reset után újra megy. Tegnap egyszer csinálta ezt. ma kétszer, de órák óta jó. Ideiglenesen lett feltéve tegnap, mert az Ariston kazánom panele meghalt. A bal alsó lámpa villog ilyenkor, amikor ez a hiba történik. Ezek a képen a gáz kimaradás jelzőnek van írva:

https://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=268323

Mi lehet a gond vele?
(#) molnarp válasza kkrisz223 hozzászólására (») Okt 7, 2017 /
 
Hali!
Nekem Fég van, de hasonló hibája volt. Ott a lángmoduláció potija volt túl alacsonyra állítva. Néha a fele égéstér gyulladt be. Azóta csak 1-2 hetente áll le mikor a vizet elzárom, ez már talán nyomáskapcsoló lesz.Szerelőre bíznám, gázzal nem szórakozok.
(#) StMiklos hozzászólása Okt 7, 2017 /
 
Szevasztok!

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy FÉG kazán CH-12-40 vezérlő paneljén az U7-IC(?) milyen típusú és hozzáférhető-e a CH-12-40v1.5 tartalom esetleges utánépítés, javítás esetén.
Az összes többi alkatrész még talán itthon is van a fiókban (nincs még pontosan feltérképezve), ez az áramkör a gátja az esetleges javításnak, ami télvíz idején időben kritikus.
Ez az a vezérlő, amelynek digitális a hőfokkijelzője és hibakódokat is jelenít meg, ha arra kerülne a sor.
Most került a képbe a családban (ház vétel) egy ilyen, első tele nálunk, most üzemeltük be először, működik, de ennek kapcsán merült fel az esetleges hiba és a javítás lehetősége.
Válaszotokat előre is köszönöm, üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2017
(#) Kazanbaj hozzászólása Okt 13, 2017 /
 
Kedves Mindenki!
Van egy 6 éves ZCK-24HE gázüzemű szivattyús fűtő készülékünk (ez a hivatalos neve), aminek a hibáját a gázszerelő többszöri próbálkozás után sem volt képes megjavítani.
A hiba: a fűtést a szobatermosztát indítja, a szikra után a láng belobban, majd 2 – 3 másodperc után kialszik. Ezt próbálgatja folyamatosan, és ha szerencsénk van, 20 – 30 próbálkozás után elindul a fűtés. Ha türelmetlen vagyok úgy is elindítható a fűtés, ha a melegvíz csap nyitásával a melegvíz szolgáltatás elindítom, majd elzárom. Ez után a fűtés folyamatosan működik. A készülék nem jelez hibakódot. A hibajelenség folyamatosan alakult ki. Az előző évben 1 – 2 próbálkozás után indult a fűtés, most egyre inkább tartunk a végtelen felé.
Kérem, adjanak tanácsot a hiba okának megszüntetésére.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdvözlettel: kazanbaj
(#) pjg válasza Kazanbaj hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Ionizációs a lángőr?Annak az érzékelője lehet oxidos, elégett.
(#) Kazanbaj válasza pjg hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Tisztelt pjg, a szerelő egy hete cserélt érzékelőt, ez valószínűleg nem lehet hibaok. Köszönöm a segítségét.
(#) Sebi válasza Kazanbaj hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Az, hogy a melegvíz nyitásra helyreáll, azt a gyanút ébreszti bennem, hogy a váltószelepen lévő mikrokapcsolót nem működteti a mozgás, kontakthibás, vagy vizet kapott.
Nem vagyok készülék javító, de egy elektronika javítása után a helyszínre kellett mennem és ezt tapasztaltam...
(#) Kazanbaj válasza Sebi hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Azt, hogy a váltókapcsoló működik, talán bizonyítja a tény, ami a hibátlan átkapcsolást jelenti a melegvíz szolgáltatás és a fűtés között.
Következő: »»   190 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem