Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   246 / 342
(#) pjg válasza elektroton hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Egy mágneskapcsolóval csak ki - be kapcsolás megy.
(#) Helios válasza elektroton hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Szia.

A tekercse 220V-os. A tulaj egy szalagfürészre szeretné tenni. Elmondása alapján kb. 2kW-os lehet a motor, az adattáblája nincs meg. Viszont 3 fázissal szeretné táplálni.
(#) Helios válasza pjg hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Szia. Ezt a rajzot használhatom egy az egyben? Ha igen, a vészleállito gombot hova iktassam be?
(#) pjg válasza Helios hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Igen.
Rögtön a biztosíték után. Az F5 elé.
(#) Helios válasza pjg hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Értem. Így a vezérléshez szükséges "fázist" szakitja meg, ezálltal függetlenül a gomboktól megszűnik az öntarto állapot, a mágneskapcsoló tekercse elejt?

F5 két csatlakozási pontja a hökioldo segédérintkezöi lennének?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2017
(#) pjg válasza Helios hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
Igen, igen!
(#) pgabor79 válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 17, 2017 /
 
Köszönöm szépen Tomi!
6 kivezetés van!
Ami még mindig foglalkoztat: vajon gyári tekercselésű-e a motor??? Lásd fentebb a csatolt képen. Azert kételkedem csak, mert láttam néhány netes képet Evig motorok kötődobozairól, és volt ahol precizen, kábelsaruval vannak rögzítve a kivezetések a bekötőcsavarokhoz. Némelyeken még fel is vannak cimkézve. Az én motoromon csak be vannak szorítva a leblankolt kabelvégek....
Amugy meg azt hiszem szét kell szednem teljesen a motort, mert szerintem csereérettek a csapágyak. Esetleg akkor többet láthatok, már ami a tekercselést eredetiségét illeti?!
(#) INOX 4 EVER hozzászólása Okt 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy régi Evig 3 fàzisú motorom amit 3 fàzisról akarok üzemeltetni.
Mindenhol azt olvasom, hogy ha az adattàblàn 380/220 van akkor csillagba kell kötni, ha 380/660 akkor deltàba.
Ezek szerint ezt csak kizàrólag csillagba hasznàlhatom?
(#) ha9pi.feri válasza INOX 4 EVER hozzászólására (») Okt 18, 2017 /
 
Igen.
(#) czibulak hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Üdvözlet. Van egy pfaff varrógép motorom amit természetesen 3 fázisra szántak de a táblácska szerint elmegy 1 fázisról is(220/380). Ide már a jól ismert indító kondenzátor plusz munka kondenzátor kombinációval érkezett. A kérdésem az, hogy a képen látható kivezetés ami alul egy fehér drót felül egy barna és eredetileg a fekete biztosíték foglalatra volt kötve az nem egy Indító tekercs monofázisra?
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2017
(#) Tomi111 válasza czibulak hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Szia! Nem ismerem ezt a motort, de nem valószínű. Szerintem inkább eredeti csillag kapcsolásban a csillagpontról (és az egyik fázisról )vettek le 230V-ot valaminek. Talán féknek? Csak a motor van nálad vagy a komplett varrógép?
(#) elektroncso válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Lehet, hogy világításnak, ha már varrógép.
(#) erbe válasza czibulak hozzászólására (») Okt 28, 2017 / 1
 
Az a tekercs világítási célra készült. 12 V-os lámpát lehet rákötni.
(#) Robi1205 hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék.

Kaptam egyik ismerősömtől egy asztali körfűrészt.
4 vezeték lóg ki (kék, barna, zöldsárga) a fekete ki van hagyva és így van rákötve a 3 vezetékes kábelre, bekapcsoláskor a motor búg kézi rásegítésre felpörög.
A motor adattáblájára 380v van írva, lehet ezt így használni?



Segítőkészségeteket előre is köszönöm.

1.jpg
    
(#) Gafly válasza Robi1205 hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Lehet lelopták róla azt a dobozt, ahol az indító nyomógomb és/vagy kondenzátor volt.
Sokat ne kínozd, mert aztán sehogy sem tudod használni, pedig ránézésre jó gép...
(#) Robi1205 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Értem, köszi.
Egy kapcsolódoboz van rajta, balra 1500 jobbra 3000 fordulat középen 0 állás
A motorból 2 gégecső megy a dobozba onnan meg a 4 vezeték
(#) Gafly válasza Robi1205 hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Akkor további fényképek...
És tényleg ne kínozd.
(#) Robi1205 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Nem használom, ilyen mint ez csak nincsenek lábai
Bővebben: Link
(#) czibulak válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Köszönöm a Válaszokat!

A varrógép nem a motor sajátja, s még csak az asztal sem sajátja egyiküknek sem.
Kíváncsiságból le fogom mérni hogy mi mindent tud ez a világító tekercs.

Érdekes megoldás, más gépeken külön trafót láttam világításra.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy 3 fázisú 1.1KW-os motorom. Szeretném 1 fázisra kötni. A bekötés módja megvan (még az is hogyan kell forgásirányt váltani) viszont nem tudom hogy oda üzemi vagy indító kondenzátor kell? Az 1,1KW-hoz 80µF kondenzátort számoltam. 60µF-os üzemim van, viszont 80-ast nem nagyon találok. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) erbe válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
60 µF üzemi sok hozzá. Indítónak próbáld ki!
(#) szikorapéter válasza erbe hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Indítónak 60µF akkor üzeminek mekkora kell?
(#) erbe válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
~25 uF. Ha emellé indítónak használod a 60-ast, meg is van 85 µF indításra.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
(#) szikorapéter válasza erbe hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Van egy 30µF-osom az akkor elvileg megteszi üzeminek. (450V ~ 30µF MK50-60Hz +-5%) és akkor a 60-asat meg egy nyomógombbal hogy el tudjam indítani a motort arra amerre szeretném?
(#) erbe válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
A forgásirányváltáshoz az üzemit is váltani kell. Meg kell próbálni a 30 µF-ossal. Ha nagyon brummog vagy melegszik, kisebb kell. Lehet, hogy az üzemivel is elindul, de vannak motorok, aminek kell az indító lökés.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
(#) HöTö hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Üdvözlök minden fórumozót!

A következő problémával fordulnék hozzátok. Van egy 220/380-as villanymotorom ami 1.1kW-os a cosfi pedig 0.78 (Ha jól olvastam az adattáblát, ugyanis eléggé olvashatatlan). Az lenne a kérdésem hogy mekkora üzemi kondenzátort tegyek a gépre? Néztem több helyen is a kondenzátor méretezésére vonatkozó infókat, de csak ökölszabályokat találtam amik elég széles értéktartományon mozognak (5µF/100W üzemi, 20µF/100W indító vagy 60-80µF/1000W üzemi, 120-180µF/1000W indító).

Közvetlenül az ez előtti hozzászólásban láttam, hogy egy hasonló teljesítményű gépre 25µF/400V-os kondenzátort javasoltak. Kipróbáltam ezt az értéket, de a motor csak billegett. Próbálkoztam egy 100µF/400V üzemi kondenzátorral is, de ezzel is csak billegett a motor.

Az általam alkalmazott bekötést és párképet a motorról mellékeltem. A segítséget előre is köszönöm.
(#) ha9pi.feri válasza HöTö hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Szia! Próbáld meg berántani, kondenzátor nélkül (egy madzagot rátekersz a tengelyére, bekapcsolod és gyorsan megrántod), ha jó a motor be kell indulnia és néhány perc járatás után sem szabad melegednie. Ha beindul és nem melegszik, akkor nem jó a kondenzátor, ha nem indul be, rossz a motor.
(#) VIM válasza HöTö hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Szia! A motor tekercseinek ellenállását ellenőrizted mielőtt bekötötted volna? Ez a motor működött három fázisról? Az áthidalások alatt kifogástalan a kötések kontaktusa? Az ökölszabály az jó közelítéssel 8µF/100W üzemi de ezt majd ellenőrizni kell a motor áramfelvételénél.
(#) pjg válasza VIM hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Én 4µF/100W -ról tudok.
(#) VIM válasza pjg hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Igaz, hogy 4.7-re jön ki az általános érték de mindig kevésnek bizonyul a próba során. A kisebb teljesítményeknél 735W-ig rendszerint a nagyobb értéket kellett használnom.
Következő: »»   246 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem