Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp átalakítás
 
Témaindító: kand, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   190 / 200
(#) Poli válasza teglascs hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Szívesen.
(#) Kovidivi válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 19, 2017 /
 
Attól is függ, milyen csavarbehajtót rak a tápra. Nekem évekig ment egy egyszerübb fajta, lefogtam a behajtót, lekapcsolt a táp. Majd ráraktam egy eredetileg 9.6V-os ütvefúrót, és a táp tönkrement az első nagyobb terhelésnél. Gondolom az ütvefúró nagyobb áramot szeretett volna felvenni, mint a behajtóm maximális terhelésen.
(#) Rózsa Sándor hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Sziasztok!
Elkészítettem az akkus fúrógéphez a trafós ,egyenirányítós, 2000µF-al szűrt tápot és műxik működik is tökéletesen. Ezért köszönöm a javaslatokat.
Most, hogy olvastam a fórumot és is kedvet kaptam, hogy a számítógép (ATX) tápból, csináljak egy olyat, hogy a 3,3-5-12 voltot kivezetem fix tápként. De a 12V-os oldalán még egy 10w-os led LED izzót sem tudok működtetni (~1A), mert állandóan lekapcsol a táp. Kipróbáltam, amit itt a fórumon olvastam, hogy a visszacsatolás miatt terhelni kell az 5V-os ágat, de hiába tettem oda 5w-os izzót, a 12V- os rész akkor is lekapcsol.Ebben kérnék szépen segítséget, melyet előre is köszönök.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) RoliNyh válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Milyen az a "10W-os LED izzó"? Van beépítve áramkorlátozó ellenállás? Vagy tettél elé?
Ha nincs, akkor tedd össze a két kezed, hogy csak a tápod tilt le, és nem a "LED izzód" füstölt el...
(#) Rózsa Sándor válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Szia!
10W SMD LED SPOT (MR16, GU5.3, 12V, hideg fehér. Nem tudom, hogy mi van benne, nem bontottam.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2017
(#) Rózsa Sándor válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Ilyen:
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2017

izzo.png
    
(#) RoliNyh válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Köss vele sorba egy 20Ω 50W ellenállást, nézd meg úgy birja -e?
(Esetleg próbáld 10Ω 5W -al ha nem villan...)
Ha igen, a te tápoddal is az lesz a baj, hogy a hirtelen nagy áramimpulzus miatt tilt le.

Jó lenne tudni mi van benne, mert ha van beépített elektronika/ellenállás
(bár az elektronikát nem nagyon nézem ki belőle),
akkor működés közben megpróbálhatod áthidalni a külső ellenállást, és megláthatod hogy megy -e folyamatosan. Viszont ha nincs benne semmi, szó sem lehet az ATX tápról ellenállás nélkül üzemeltetni, tehát az áthidalásos módszert se próbáld ki. Ebben az esetben ha a külső ellenállással működik, mérd meg az ellenálláson eső feszültséget, és az átfolyó áramot, és ha ez kissebb mint 5W (pl 2W, 1W de az értéke ugyanaz), akkor akár kissebb teljesítményűre is cserélheted ami esetleg bele is fér a házba. Viszont mielőtt betennéd, egy két órán keresztül folyamatosan próbáld és nézd meg mennyire melegszik az ellenállás. Ha nagyon, akkor vigyázz mert ha beépíted, akkor elolvadhat a műanyag ház.

Ha megteheted, nem árt kipróbálni labortápról, vagy másfajta tápról...

Ezek után két lehetőséged van. Ha nincs benne semmi a LED -en kívül, vagy áramgenerátorról üzemelteted, vagy bármilyen feszültséggenerátoros tápról, de akkor megfelelően méretezett előtétellenállást KELL használni hozzá...
(#) Rózsa Sándor válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Kedves RoliNyh!
Nagyon szépen köszönöm a részletes útmutatást. Holnap kipróbálom a javaslataidat, mert most csak "beugrottam" és láttam, hogy válaszoltál és úgy gondoltam, hogy illik válaszolni. Holnap a próbálgatások után visszajelzek. Addig is még egyszer köszönöm az infot.
(#) 444Tibi válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Ne írj már bolondokat, 20W előtét meg labortáp, elolvad stb, (már bocs)
az egy szabvány 12V ledes spot, az égvilágon semmi nem kell elé, csak a 12 volt és kész.
Érdekes is lenne hogy akik megvásárolják, még hüvelykujjnyi előtétellenállásokat építenének be a konyhapultba, labor áramgenerátorral együtt..
Nem vesz fel 1 ampert se, és nincs hidegindítási áramlökése, úgyhogy vagy rossz a táp, vagy a kolléga a segédtáp 12 voltot próbálgatja, mondjuk az is tud 1 ampert, de nem mindig, 7812 van a régebbi tápokba a segédágon.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2017
(#) RoliNyh válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Pardon, ezt elírtam.:
Idézet:
„Köss vele sorba egy 20Ω 50W ellenállást, nézd meg úgy birja -e?”


Valójában 5W -osra gondoltam...
(#) RoliNyh válasza 444Tibi hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Azt én innen nem tudom eldönteni, hogy a koléga jól használja -e a tápot, vagy működőképes -e egyáltalán.
És mivel márkát nem igazán látok a világítótesten, egy két kínairól simán el tudom képzelni, hogy a LED -en kívül más nincs benne. (Láttunk már ilyet.)
Azért írtam amiket írtam...
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2017
(#) 444Tibi válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Ok de ha még kínai is, ráadásul a fénykép alapján magyar üzlet forgalmazza,
ha 12V van ráírva, akkor annyi, ha 230V akkor annyival meg lehet táplálni.
A 12 voltos ledszalagon is csak annyi van hogy 12V.

Számtalan kukorica, spot és led refit rendeltünk már kínából, semmi gond nincs velük.
A régi Baumaxos occó ledes spotok viszont 1 évet bírtak csak. Fene se érti.
Habár már a kínait is hamisítják a kínaiak, pl. a Convoy középkategóriás akkus zseblámpáit,
a hamisítványok megtévesztésig ugyanolyan kinézetűek (képen, megfogva már gagyi) csak cree led helyett vacak ledet tesznek bele, nudli akkuval.
(#) JZoli válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Nem lehet, hogy az a táp csak készenlétbe van kapcsolva? A megfelelő (zöld) vezetéket összekötötted a testtel?
(#) Rózsa Sándor válasza JZoli hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Kedves JZoli!
Először is mindenkitől elnézést kérek, de "elkaratéztam" az ujjamat és most gipsszel írok.
Igen a táp zöld vezetéke a testen van. A táp hibátlan (ezt jeleztem az elején, amikor még az akkus (akkumulátoros) fúróhoz akartam használni, de lebeszéltek róla).Van rajta bekapcsológomb. Terheletlenül a bekapcsolásra indul és meg vannak a feszültségek (3,3- 5-12 V(helyett 11,75V). Mint előttem egy fórumozó és is arra gondoltam, hogy jó lesz fix. feszültségű tápegységnek pl. próba panelekhez, led (LED) lámpákhoz, stb. De ha rátettem egy 10W-os led (LED) izzót, akkor nem akart működni, mert azonnal letiltott a táp. A 12 voltos kimenethez 18A-t ír. Hiába tettem az 5V-os kimenetre terhelő ellenállást vagy izzót, a helyzet ugyanaz volt. Az izzó egyébként Phillips és hibátlan. 444Tibi írta, hogy a segéd tápot próbálom, de én az eredeti kimeneteket vezettem ki banánhüvelyekre, így nem tudom, hogy milyen segédtápról van szó. Elolvastam többször is a javasolt megoldást (Több feszültségű stabilizált táp gyorsan, olcsón), de semmivel nem lettem okosabb, mert továbbra is letilt a táp. Egyedül odáig jutottam, hogy a 12 V-os 1W és 3W-os izzót működteti.
_más-
Nem szeretném, ha én miattam a fórumtársak között (444Tibi - RoliNyh) között vita alakulna ki, mert annyit nem ér az egész. Még azt meg kívánom jegyezni, hogy nem vagyok kezdő az elektrónika világában, de a számítógép tápegységekben nem vagyok otthon.
Valamint köszönöm ismeretlen fórumtárs (fel) jelentését, ami után kijavították a hozzászólásomat, a mostaniban igyekeztem én javítani.
Addíg is köszönöm szépen mindenki javaslatát.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017

111.jpg
    
(#) JZoli válasza Rózsa Sándor hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Oké, így most megtudtuk a részleteket is, így azért más a helyzet. Ha nem a készenléti táp részét használod, akkor az a táp nem működik rendesen, mert egy 10W-os LED-et simán bírnia kellene, főleg mivel annak nincsen nagy indulóárama mint egy izzónak. Ennek viszont ellent mond, hogy azt írtad, a tápegység működő gépből származik. Ez így anomáliának tűnik. Valami bagatell hiba lehet ott. Esetleg meg kellene mérni a feszültséget azzal az 1 és 3W-os égővel, hátha abból lehetne valamit leszűrni.
(#) Rózsa Sándor válasza JZoli hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Köszönöm szépen az info-t.Megmérem a dolgokat és visszajelzek.
(#) Rózsa Sándor válasza JZoli hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Kedves JZoli és a többi segítőkész fórumtárs!
Köszönöm szépen a segítséget, megoldódott a helyzet. A mesében sincs ilyen. A tápot szétszedve az egyik vezetékszálból egy vékony huzalrész kilógott és hozzáért egy ellenálláshoz és ezt eltávolítva ( a vezetéket újraforrasztva), működik a táp. A 12 V-os 50W-os LED-et gond nélkül működteti a táp. Köszönöm szépen még egyszer mindenkinek. További szép napot kívánok.
(#) teglascs válasza Poli hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Bekötöttem a 230V-ot, a nyák egyik furatánál a védőföldet is. A biztosíték rendben van, mert utána is ott van a hálózati fesz, viszont a kimeneteken nem észlelek semmi életjelet.
Mit csinálhatok rosszul? Vagy esetleg hibás a táp?
(#) eyess válasza teglascs hozzászólására (») Okt 30, 2017 / 1
 
Akkor ezek szerint a ventilátor sem megy ?
(#) Poli válasza teglascs hozzászólására (») Okt 30, 2017 / 1
 
Szia!
A Zöld és egy Fekete (PS-On, GND) össze van kötve?
Ha igen, akkor a 2005-ös Ic-n nézd meg, hogy kap-e táp feszültséget. (1-12 láb)
2005 adatlap: Bővebben: Link

Nem árt, ha ezt a cikket elolvasod Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) teglascs válasza Poli hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Nem voltak, de most összekötöttem őket, és gyönyörűen megjelentek a 3/5/12 V-ok.
Ventillátort találtam a házba illő méretűt itthon, kapcsolót már rendeltem, ill. szerzek banánhüvelyeket is. Köszi!
(#) teglascs válasza eyess hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Ez egy kibelezett táp, venti nem volt benne, de persze a csatlakozójánál megnézhető, hogy kapna-e tápot. De nem csak akkor kellene elindulnia a hűtésnek, ha a hűtőbordák már melegek?
(#) Poli válasza teglascs hozzászólására (») Okt 31, 2017 / 1
 
Elvileg igen, de bekapcsoláskor fel kell pörögnie a ventilátornak.
Használd egészséggel.
(#) Mircsof hozzászólása Okt 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy táp SBY részét próbálom átalakítani, de számomra érthetetlen oknál fogva ha terhelést kötök az egykori SBY 5V-ra akkor leesik a feszültség 2,5V környékére. Pont mint a linkelt hozzászólásban. A terhelés egy PC ventilátor a maga 150mA áramával.
Terhelés nélkül 10,9V van az egykori 5V helyén a TL494 táplábán 19V van ami az 5V terhelésére még emelkedni fog 2-3V értéket.

Sajna akkor nem lett leírva, hogy sikerült-e megoldani a problémát. Bővebben: Link

Bárminemű segítséget szívesen vennék, mivel már kifogytam az ötletekből.
(#) llaczo hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok.
Nagy bánatomra kifüstölt a 750w-os tápom kimeneti szűrő tekercsei. Egy ferrit gyűrűn több táp is átmegy (nem tudom a pontos nevét)
Meg tudná e mondani valaki hogy mi okoz ilyen típusú hibát?
Esetleg javított már valaki hasonlót?
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv. Laczo
(#) llaczo válasza vargaf hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Sajna már letekertem a magról, de egy másik képen meg tudom mutatni.
Itt a D-vel jelzett elem lesz az.

táp.jpg
    
(#) vargaf válasza llaczo hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Az a transzformátor, nem szűrő. Ahhoz hogy az tönkremenjen nagyon durva zárlatnak kell lenni valahol.
(#) llaczo válasza vargaf hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Körbe mértem a nagyobb elemeket, de nem találtam zárlatot. Tüzetesen át fogok mérni mindent.
Köszi.
(#) Ge Lee válasza llaczo hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
A D az a kimeneti fojtótekercs, anyaga nem ferrit hanem porvas. A 750W-osnak becézett táp teljesítményét nyugodtan oszd el kettővel, hacsak nem valami extrém magas frekin megy de azt nem gondolnám, plusz ahhoz a primer puffer is kevés.
Ha éveken keresztül jól működött akkor vagy túl lett terhelve, vagy valami oknál fogva nagyobb feszültség-idő terület jutott a fojtóra. Lehet hogy a vas is melegedett rendesen, ami már azért is gyanúra ad okot, mert azon a két sárga kábelen mintha a fojtó hőmérsékletének figyelését oldották volna meg, elég szokatlan módon. Az elkókat is végigmérném ESR-re, lehet hogy már a végüket járják.
(#) Ge Lee válasza vargaf hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Most álljak neki negatívokat nyomkodni a hozzászólásaidra? Ne vezesd már félre a kérdezőt! Igen, az a rajz a trafó rajza, azt is én tettem fel ide. Ez a trafó a képen C-vel van jelölve, a D az a fojtó. Ha szerinted nem így van, akkor nem nagyon értem miért írsz ebbe a topikba, mert akkor előbb inkább olvasgatni kellene.
Következő: »»   190 / 200
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem