Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   47 / 81
(#) dudi6 hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Sziasztok!

Most vettem egy Tesla nzc 431 -s lejátszót és a lift kapcsoló nem engedi rá a lemezre a kart. A kis kattanás hallatszik amikor átkapcsolom, de semmi se történik. Mi lehet a gond? Meg tudom, csinálni házilag vagy vigyem szervízbe? Ékszíjat hol tudok hozzá venni? 160x2 mm négyzetes.
Milyen hangszedőt érdemes venni bele? AT91-t néztem ki. Ha van valakinek eladó jó áron akkor érdekelne.
Köszönöm
(#) Fantasy válasza dudi6 hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Üdv. Nekem is van egy ilyen gépem, szíjat jó néhány éve a Sini-nél vettem hozzá. A lift kérdés: több mint 30 éves lemezjátszóról beszélünk, a lift egy sűrű zsirral kent rúd ami egy csőben mozog fel-le egy rúgó ellenében, a lengedés gyorsaságát, fékezését a zsír sűrűsége adja, sajnos 30 év után ez a zsír megkeménykedik benne és a mechanika nem akar mozogni. Szét kell szedni, kitakarítani a régi zsír maradványait, a sajátomban sűrű szilikonzsírral pótoltam, egész jó lett. A hangszedő: Az AT91-t nem ismerem, az AT71-t viszont igen, nekem nem tetszett a hangja, tudtam szerezni pár éve új, sosem használt tűt a gyári VM2102 hangszedőbe, messze jobban szól, mint a 71, ( Shure és Ortofon hangszedőket is próbáltam, azok is nagyon jók, érdemes megpróbálni őket.)
(#) dudi6 válasza Fantasy hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, akkor nekiállok szerelni.
Pontos beállításhoz tud esetleg valamit javasolni? Az a kis kapcsoló a S kar mögött az mire való?
Elérhető ehhez a típushoz valahol leírás?
(#) doktor válasza dudi6 hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
A karnak a lemezvégén az automata kikapcsolását lehet állítani./ ki-be/

Az AT91-es, is jó, de az AT95 BL emelt feszültséggel még jobb.
(#) Fantasy válasza dudi6 hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
A zsírban csúszó rúd végén a rúgó mögött, ha jól emlékszem egy anyával lehet beállítani a leengedés sebességét. A gyári beállítás le is van festve. A kis kapcsoló fealadatát már leírták előttem. A szíjra ezt találtam hírtelenBővebben: Link, de ez horror ár. Ha tartósan nincs használva, érdemes a szíjat levenni, hogy ne nyúljon állásában.
A saját gépemben a tányér alatti műanyag tárcsa külső futófelületét amin a szíj fut, a tengelyhez képest esztergán felszabályoztattam, nem volt teljesen középpontos, hangmagasság ingadozást észre lehetett venni(nyávogás).
(#) Fantasy válasza dudi6 hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Ilyen leírást találtam hozzá, sajnos nem magyar.Bővebben: Link
(#) dudi6 hozzászólása Okt 20, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat. Ez a Sini hol van helyileg, van weboldaluk vagy valami elérhetőségük?
Tűnyomás beállításhoz van esetleg valami jó videó, még sose állítottam be ilyet?
(#) doktor válasza dudi6 hozzászólására (») Okt 21, 2017 /
 
Szij:

http://www.amatorbolt.hu/
https://hqelektronika.hu/
Ezenkívül a pc bontó árul átalakító készletet lapos szíjhoz.

A meghajtó, és lemeztányért érdemes , ahogy irták szabályoztatni, valamint, ha szétszeded mindenképpen újrakenni.

Tűnyomás beállítás:
Mérleg/ nyugalmi/ állást kell elérni leengedett liftnél a karral lemeztányér felett, ekkor nullázód a számlálót, és a hangszedődre megadott gyári értékre beállitottod, súly számtárcsa együttes befelé / hangszedő irányába / történő mozgatásával.
Ezután beállítod az antiskating értéket a tűnyomással megegyező értékre.
(#) dudi6 válasza doktor hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Köszönöm!
Hogy illetve inkább hol lehet felszabályoztatni?
Lehet kapni valamilyen átalakítót hangfalhoz? Vagy át lehet forrasztani valahogy, hogy sima újabb kéteres hangfal kábelt rá tudjak kötni?
(#) pastizsolt hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Sziasztok!Egy olyan problémában kérném a segítségeteket,hogy használtan vettem egy dual lemezjátszót és csak monóban szól,a csatlakozó kábelek jók,a fej lehet problémás?Válaszokat köszönöm!
(#) bta válasza pastizsolt hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Karkábel jelvezetékek zárlata is lehet akár...
(#) CHZ válasza pastizsolt hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Idézet:
„csak monóban szól”

Mit értesz ez alatt? Csak egyik oldal szól, vagy nincs térhatás? Nagy különbség, hibakeresés szempomtjából!
(#) pastizsolt hozzászólása Feb 26, 2018 /
 
Csak a jobb oldal szól.
(#) CHZ válasza pastizsolt hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Mérj az RC dugókon ellenállás mérővel, MM PU esetén kb. 500-800 Ohm.
Ha szakadást találsz, akkor a PU betét kivezetésein ismételd meg, ha ott nincs szakadás, kábel csere a megoldás.
(#) hszuzz hozzászólása Ápr 6, 2018 /
 
Vettem egy 1980-ban gyártott centert.A felkapcsoláskor bekapcsol a lemezjátszó motorja és mindig megy ,ha rádiót hallgatnék is.Valahogyan meg lehetne állítani,hogy ne mindig forogjon?Másik kérdésem az lenne,hogy a lemezjátszóból alig megy hang az erősítő részhez ,teljes hangerőn is alig hallani mi lehet a baj?Köszi
(#) Epu2 hozzászólása Ápr 7, 2018 / 1
 
Mechanikus hibája van. Lehet, megerőltették a kart, ami elforgott a tengelyen és nem működteti a kikapcsoló mechanikát. Vedd le a tányért és ellenőrizheted. Persze lehet még ritkább hiba, hogy a mechanika a tányér alatt elhajlott, eltört, az érintkezők meggyűrődtek.
(#) fecameca válasza hszuzz hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Silver az nem egy márka. Csak ezüstöt jelent angolul. A kar hibáját már előttem megválaszolták. A pick-up kristályos? Akkor lehet törött kristály. A tűje nem törött? Az erősítőjét kipróbáltad már valami mással is? Mágneses hangszedőt utoljára kompletten olcsóbban kaptam, mint a tűt bele egyedül. Ráadásul Ortophont vagy Shure-t lehetett kapni 2000-ért ami mindkettő elég nagy márka. Ez volt ezelőtt legalább 10 éve. Ma nem tudom hogy mi a helyzet. A kristály hangszedőst viszont el kell dobni, hacsak nem szerzel valami régiséget, amiben van.
(#) hszuzz válasza hszuzz hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Silver a márkája.Shin shirasuna japán gyártó.Az erősítő minden mással normális hangerőn szól.A tű amúgy szép tisztán adja le a hangot csak nagyon halk.
A kart megnézem még jobban.A tányér alatt nem látok semmit ami rossz lenne.
(#) hszuzz válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Íme az első a képen.

image.jpeg
    
(#) hszuzz válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 7, 2018 /
 
Köszönöm,megnézem a kart vhogy.
(#) doktor válasza hszuzz hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Szia!
A hangszedőn, ha találsz feliratot, azt lenne érdemes megnézni, beazonositani, esetleg fényképezni.
A lemezjátszó komplett egységét, szereld ki,és ezután tudod tesztelni a működést.
Jellemzően, nem a tányérnál, vagy alatta, hanem a karon elhelyezett érintkezők, szoktak elállítódni.
Szerencséd van, a pontos adtok alapján találsz hozzá javítási kézikönyvet, beállitási adatokkal.
(#) hszuzz válasza doktor hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Köszi,sajna nő vagyok és teljsen amatőr,de megpróbálok mindndent.
(#) hszuzz válasza doktor hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Köszi,a kart mozgattam ide-oda,de nem volt semmi változás.Mikor kikapcsoltam és visszament magától a helyére ott is elkezdtem nyomkodni és mikor erősebben lenyomtam a helyén megállt a forgás.Így a kar rögzítő pántot rákapcsoltam és jelenleg áll.Viszont a hangja ugyanolyan halk,megtakarítottam mindent a fejen.Ennél többet nem tudok most vele tenni.A tű és fejcsere elég drága,marad így.
(#) doktor válasza hszuzz hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Értem, most jó lenne legalább egy fénykép a hangszedőről, valamint, a készülék hátlapján lévő adattábláról, ezenkívül az elejéről az üzemmód kapcsolókról.

Érdemes lenne, több alkalommal kikapcsolt állapotban, átmozgatni 10-20 alkalommal.
(#) Moszkvai válasza hszuzz hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szia! A lemezjátszó az erősítő "Phono" bemenetére van csatlakoztatva?
(#) doktor válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Szia!
Általában belülről vannak csatlakoztatva gyárilag./táp+ hangszedő/
(#) Moszkvai válasza doktor hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
A 100-as és 200-as modell úgy néz ki mint ha külön lenne.
Bár sok infót nem találtam róla.
(#) doktor válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
A 200-as biztos külön van, és gyárilag Sansui MM hangszedővel szerelték, tehát elképzelhető az is amit te írtál, hogy nincs csatlakoztatva a lemezjátszót , erősítőt összekötő kábel.
Képek, sok kérdésre választ adhatnak.
(#) Moszkvai válasza doktor hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Igen. Képek sokat segítenének. Előlapról, és a hátuljáról. A neten nem találtam ilyeneket.
(#) hszuzz válasza doktor hozzászólására (») Ápr 9, 2018 /
 
Kapcsolók,fej,hátulja.Ahol a fehér vezeték van az a rádió rész.A lemezjátszó teljesen be van burkolva belül se lehet hozzáférni csak pár vezeték jön ki a burkolatból ami megy a táphoz és phonó kapcsolóhoz van forrasztva.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2018
Következő: »»   47 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem