Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   99 / 138
(#) pjg válasza uniman hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Hol kapható bontott?
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Szinte mindenütt az országban.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2017
(#) andrÁSZ válasza uniman hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Szia.
Hibásan fogalmaztam,igen az elégett ,kilyukadt változat pontosan úgy nézki az enyém is mint azon a képen.Tehát az már kuka kategória?
Köszi.
(#) zolika60 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Aug 29, 2017 /
 
Idézet:
„"Szakavatottak" az elégett "fémsapkát" eltávolítva üzemeltetik tovább magnetronjukat...”
Persze ki is dobhatod.
(#) pimpoka hozzászólása Aug 31, 2017 /
 
Szervusztok! Miért lehet,hogy a mikróm megmelegíti az ételt egy darabig és valami kikapcsol benne. Egy bizonyos idő után visszakapcsol mert a hangján hallom és ujból melegít Köszönöm a hozzáértő válaszokat. Igaz nem egy vadi új készülék.
(#) uniman válasza pimpoka hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
Hello! Típust ugyan nem írtál, de "fogjuk rá", hogy a magnetronon van egy bimetálos hőkapcsoló, melynek melege lesz és kikapcsol. Hogy miért, annak neked kéne utána járni...
(#) erbe válasza pimpoka hozzászólására (») Aug 31, 2017 /
 
A mechanikus időzítős többfokozatú mikrónál a fokozatok úgy működnek, hogy kisebb teljesítménybeállításnál pl. 10 másodpercet fűt teljes teljesítménnyel a magnetron, 5-öt pihen. Ezt jól hallani. A mechanika kopásával előfordul, hogy bár max. teljesítményre van állítva a gomb, mégis szakaszol. Kicsit túlfordítva a végálláson (ütközésig) beáll újra max. teljesítményre, folyamatos üzemre. Ha nem lenne megkopva, nem lehetne túlfordítani.
(#) fagor hozzászólása Szept 4, 2017 /
 
Panasonic 4 DIMENSION mikrohullámú sütő - hőlégkeveréses, 250C-ot is tud - mikrózása gyenge. A sütő kb 30 éves, de a mai hasonló kaliberű sütőknél még mindig sokkal komolyabb gép, ezért szeetnénk megtartani. Egy mikrószerelő javasolta, hogy a kondenzátort cseréljem ki. A benne lévő kondenzátor 1 nF volt, a belerakott 0,91 nF. Lehet ebből baj a továbbiakban?
A képeken látható alkatrészt holnap megveszem és kicserélem, ez okozhatja a mikró gyengülését és mi a neve?
Mi lehet még a hiba oka? A szerelő szerint a magnetron nem okozhatja a gyengülést.
(#) zolika60 válasza fagor hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Ezt a kondenzátort is cseréld ki, mert láthatóan rossz. Viszont a szerelő szerintem a magnetronhoz kötött pohár méretű, nagyfeszültségű kondenzátorra gondolt. Olyan 1µF lehet, vagy ahhoz közeli.
(#) steelbird válasza fagor hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Szia.
A képen lévő kondinak nincs köze a melegítéshez, illetve a hőteljesítményhez.
A szerelőd rosszul tudja... A magnetron okoz főzési teljesítmény csökkenést.
(#) uniman válasza fagor hozzászólására (») Szept 8, 2017 /
 
Nekem is DIMENSION4 Bake & Grill Panám van...de ennek van egy típusszáma is (NN-xxxx).
A tiédnek nincs ? ...mert a "hőlégkeverést" kétkedéssel olvasom ...

A "magnetron nem okozhatja a gyengülést"...ennek is ellentmondanék !
A magnetron újra cserélése után megtudhatnánk...persze az ára miatt bizonyára ez nem fog megtörténni.
(De pl. az én mikróm új ára 85e körül mozgott)
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2017
(#) kisninja hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Sziasztok van egy dimarson mikrónk ami melegítés közben égett papírszagot és füstöt áraszt. Lehetett hallani hogy szikrázik ám nem láttam nyomát sem. Szétszedtem kipucoltam de semmi nyom mi égett. Tipp mi adhat égett papírszagot.
(#) Near válasza kisninja hozzászólására (») Okt 3, 2017 /
 
A sütőtérben lévő csillámlemez nincs szétégve?
(#) Ge Lee hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Azoktól kérdezném akik "nagyüzemben" javítanak mikrót, hogy az alkatrészeket hol szerzik be? A nagyfesz bizti mellett egy 0,91µF/2100V-os kondi kellene, de horror árban van csak, olyan 4-5000-nél kezdődik, annyiért már kapni használt mikrót. Illetve találtam egy helyet ahol van de ezekhez képest gyanúsan olcsón.
(#) user1914 hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Szevasztok!
Keresem a Samsung RE-370TC mikro tasztarurájának kapcsolási rajzát. A rajta található Texas proci típusa M95090. Bárminermű rajz segítség lenne, mert a tápokat elvileg megkapja és nincs kiszáradt kondenzátora. Ha gondol egyet eldobja az agyát, és sípol. Semmire nem reagál. Lehet valahol a reszet áramkört kellene megnéznem , vagy a bejövő 50 Hz óra impulzust, de sajnos semmit nem találok róla.
Köszönöm a segítséget előre is.
Üdv. M.
(#) pjg válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Ennél olcsóbban bontóból, roncstelepről.
(#) Ge Lee válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Bontottak 2000-2500 körül vannak, amikért még vagy el kell menni, vagy szállítási költséget kell fizetni, és 3000-3500-ért meg már vannak használt mikrók.
Semmi garancia nincs arra sem hogy a bontott kondi nem fogja megadni magát néhány hét vagy hónap után. Már azon is gondolkodtam hogy összerakom fóliakondikból, de most éppen abból sincs itthon akkora feszültségű és értékű. Na mindegy, a gazdája majd eldönti hogy mi legyen vele...
(#) pjg válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Ismerős tv szerelőtől kértem üres mikró dobozt. Nem volt. Kiment a garázsba, behozott egyet. Nesze. A lágyindítás ellenállása volt szakadt. Azóta is működik. Egy mikrós doboz kéne üresen..... Lötstop égető lenne belőle.
(#) mindenes válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Valszeg Valószínűleg Mmade in China, és ezért kerül ennyibe._Mint tudjuk, keleti társaink mindent olcsóbban állítanak elő sok esetben kevesebb-vagy gyengébb minőségüű anyagok felhasználásával. Legfőbb ismertetőjegye ezeknek a kondiknak, hogy méretben jelentősen kisebbek szoktak lenni az átlagtól._Mindez persze nem jelenti azt, hogy ezek a kondik nem lennének ugyan olyan jók.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) pjg válasza mindenes hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Ebay-n is 2-3 ezer Ft.
(#) mindenes válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Ha látnnánk egy fotót az alkatrészről az többet mondana.
(#) pjg válasza mindenes hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
(#) mindenes válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Elnézést, azt hittem ettől egyértelmübb a dolog:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2017
(#) Museto hozzászólása Okt 22, 2017 /
 
Sziasztok "sorstársak"! Elektrolux EMS2685 Típusú mikróm magnetronja megadta magát. Ez egy elég drága beépített készülék, Semmi gond nem volt vele immár 14 éven keresztül, a bajság az, hogy ilyen jelzésü magnetron alkatrészt nem találok (SHARP 2M226 RU-MZA321 04 - 02521). Gondolom a "2M226" jelzés a mérvadó, ha más gyártótól találok ilyent akkor az beépíthető? Természetesen fontos az azonos rögzíthetőség. Egyébként a dolog úgy kezdődött. hogy a 8A-os biztosíték kiment, csere után a gép elindult, de nem melegít semmit. A panelokon, trafón nem látható rendellenes elváltozás.
(#) vargaf válasza Museto hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Ezt találtam:
2M226 magnetron
(#) Dino71 válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2017 / 1
 
Orczy ba szokott lenni bontott 1000ft alatt.
(#) Gafly válasza Dino71 hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Jé, nem is tudtam hogy bontottakat is árulnak.
Én még ott tartottam, hogy felújított cuccok is vannak.
Jó tudni, köszönöm
(#) Museto válasza Museto hozzászólására (») Okt 22, 2017 /
 
Abban erősítsetek meg kérlek, hogy ha a 2M226 betűjel megegyezik, akkor nem kell foglalkozni a gyártóval meg az egyéb feliratokkal?!
(#) mindenes válasza Museto hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Nyugodtan mehet bele a másik gyártóé.
(#) tamas9702 hozzászólása Okt 23, 2017 /
 
Üdvözletem!

Lenne egy elég régi (15-18 éves) mikró.
Elégette a csillámlemezt (vagy harmadik alkalommal, ráadásul egyszer a nagyfeszültségű biztosítekot is) és most kiverte a hálózati 8A-es biztosítékot is mellé. Bónuszként elvillant a trafó nagyfeszültségű szekunderének vasmaghoz való kötése is. Nemtudom, hogy ezt az áthúzás vagy valami más okozta-e.
Kondi jónak tűnik, diódát kimérni nem tudom. Csillámlemez csere és festés javítás után kipróbáljam szerintetek egy másik trafóval, vagy valószínűleg kuka az egész? Nem ennyire megpörkölődve ugyan, de előtte is ment a magnetron.
Válaszokat előre is köszönöm!
Következő: »»   99 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem