Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   193 / 276
(#) norbo hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
sziasztok
Adott egy mig 160 co hegesztő.de nagyon nehéz és van felesleges mma inverteres hegesztőm. A co-ból kivenném a trafót amit az inverterrel helyettesítenék működhet??

IMG_6585.JPG
    
(#) Dr Nagyfeszültség válasza norbo hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Nem fog működni.
(#) norbo válasza Dr Nagyfeszültség hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
kifejtenéd egy kicsit bővebben?
(#) Melphi válasza norbo hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Az MMA ejtő karakterisztikájú vagyis hegesztéskor letörik a feszültség, a co nál meg tartja a feszültséget, nem törik le. Kb ennyi.
(#) dokidoki válasza norbo hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Agyszerűen azért, mert a CO - ill. MIG az nem MMA ... Keress rá a kettő közti alapvető különbségekre.
(#) Melphi hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Éppen ezen szívok én is, van egy brutál jó huzaltoló egységem, de sehol nem találok hozzá olyan invertert amibe nincs gyárilag beépítve a tolóegység, vagyis van de azok a 400A++os inverterek.
(#) GPeti1977 válasza norbo hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Körülbelül te vagy a 100. kérdező aki pálcás inverterrel akar hegeszteni co-val.
(#) Phile80 válasza norbo hozzászólására (») Okt 29, 2017 /
 
Működik, csak nem olvad be úgy mint egy MIG/MAG gépnél. Pár éve többen is kipróbáltuk és beszéltünk róla ebben a topikban.
(#) TWS hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Sziasztok.
Vásároltam egy használt gépet. Sajnos adattábla nincs rajta és a gyártót sem tudtam belőni. Compact MIG 160 a típusa. Vásárláskor tudtam, hogy a gázszelep környékén gond van, az eladó elmondása szerint folyamatosan engedte a gázt, de már jó ideje nem használta részben emiatt. Én most megnéztem és egy 230-es szolenoid van bent, ami szinte boltinak tűnik, kikötöttem és megnéztem külön hálózatról, szépen kapcsol és átenged. A sarukon a kapcsoló feszültség 28V a multiméter szerint. Én arra tippelek, hogy az előző tulajdonos kicserélte a régi szelepet, de nem jó típusra. Rákeresve általában 230 és 42V-os szelepeket találtam. Jó lehet a 28V amit mértem, vagy rosszul mértem, esetleg más gond lehet?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Ui: képet este tudok feltölteni, ha érdekes, de a vezérlőpanel és a csatlakozó kiosztás eléggé hasonlít a már linket WEL3-3b típuséra.
(#) Hetope válasza TWS hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Léteznek 24 voltosak is !
(#) TWS válasza TWS hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Pár kép...
(#) TWS válasza Hetope hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Ebben biztos voltam...
Valami beszerzési forrást esetleg tudsz Bp-en?
Webshop, ahol ár is volt, egy helyen találtam, de az nagyon kínainak nézett ki.
Ma voltam egy hegesztéstechnikai boltban, ahol az eladó váltig állította, hogy a gépbe 230-as kell, ő csak azt tart. Ráhagytam.
Ezért az 5000 forintos alkatrészért nagyon nem kóricálnék már feleslegesen.
A többi bolt pedig titkolja az árait, amit én nem szeretek, vagy nincs feltüntetve a forgalmazott alkatrészek között, hogy tartanak-e.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) selout válasza TWS hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Azért azt jó volna tudni, hogy mekkora árammal lehet terhelni a kártya mágnesszelep kimenetét. Ha netán relét teszel egy adott mágnesszelep árama miatt, akkor akár 230V-os mágnesszelep is lehet...
(#) TWS válasza selout hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szerintem ha a szolenoidot bírja a kimenet, akkor a relét is...
Gondoltam is erre, de szerettem volna átalakítás, fabrikálás, nagyobb utánajárás nélkül megúszni a dolgot, amennyiben lehetséges (vagy legalábbis minimálissal). A relének megint csak helyet kell kialakítani, vezetékezni kell. Megmondom őszintén most hegeszteni szerettem volna, nem kitanulni a felépítését a gépnek. Persze az sem árt, de majd ráért volna...
(#) selout válasza TWS hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szerintem amúgy simán találsz a neten megfelelő szelepet.
(#) mpisti válasza TWS hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Nézd meg hány V-os a mágneskapcsolója, nagy valószínűséggel a szelep is ugyanolyan feszültségű. Ehhez a vezérlőkártyához ajánlott hogy mágneskapcsoló és a mágnesszelep azonos feszültségű legyen. A legegyszerűbb megoldás a a mágneskapcsoló tekercsvégeire van kötve a mágnesszelep vezetéke is.
(#) mpisti válasza selout hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Ennek a kártyának(4.2) nincs külön mágnesszelep vezérlő kimenete. A 4.3-as elvileg elő van készítve rá de nincsenek az alkatrészek beforrasztva.
(#) TWS válasza mpisti hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Egy fórumos kollégánk tud segíteni szelep ügyben.
Ha véletlenül azzal sem menne, holnap lesz több időm foglalkozni a géppel.
Reggel belenéztem, de nem jól látható a felső rész számomra.

Addig is köszi mindenkinek!
(#) kocsora hozzászólása Nov 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Éppen most végeztem a visszaolvasással az elejéről. Jó hosszú olvasmány volt, de nagyon hasznos. Mostmár legalább van fogalmam a technológiáról.
Én is az MMA átalakításon gondolkodtam, míg nem kezdtem el olvasni a fórumot...
Az eltöltött idő alatt legalább ráébredtem arra ismét, hogy "sz@rból nem fonsz ostort, de ha fonsz is, nem pattintasz vele".
Szóval, szeretnék én is építeni egy hegesztőt. Sok cuccom van is hozzá. A műhelyem is lassan kialakítás alatt lesz. Most költöztünk egy másik házba, ahol már lesz normális hely a hobbira.
Azon gondolkodom, hogy vegyek-e egy lomis osztrák 3 fázisút és azt javítsam meg, vagy nulláról építsek egyet.
Személy szerint a lomis mellett vagyok, hiszen abban jórészt minden megvan, "csak" meg mell javítani.
A fórum információiból kiindulva valószínűleg elektronika hibásak lehetnek a kidobott lomis hegesztők. A vezérlők viszont könnyen pótolhatók, ha jól gondolom. Ha nincs leégve a trafó, ezt tartom a jobb megoldásnak.
A szakmám elektroműszerész, bár 20 éve csak hobbi szinten művelem, így nézzétek el nekem a sületlen kérdéseket. Másik elfoglaltságom a hobbi cnc, autószerelgetés. Sajnos sok elfoglaltság, sok nyitott projekt betegségben szenvedek

Egyelóre ennyit rólam. Folytatom a virtuális agyelszívást. Ha konkrét kérdésem lesz, jelentkezem.
(#) selout válasza kocsora hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Lomisoknál előfordul jó nevű gyártó gépe is hibásan, azzal jobban járnál mint egy kínaival.
(#) kocsora válasza selout hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Én is ezt gondolom.
Eldobható kínait semmiképpen nem akarok.
(#) mpisti válasza selout hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
És olyan is előfordul, hogy lomistól vásárolt osztrák vagy német területről behozott gép kínai vacak. Tehát csak óvatosan. Ha bele tudsz nézni a belsejébe vásárlás előtt,az sokat segíthet a gyártás helyét illetően.
(#) erbe válasza mpisti hozzászólására (») Nov 6, 2017 / 1
 
Ha nagy és nehéz, az már jó jel.
(#) mpisti válasza erbe hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Ez igaz szokott lenni.
(#) Melphi hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Tudtok nekem kapcsolási rajzot adni egy THE-300 as hegesztőhöz.
Köszönöm.
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Ilyenről lenne szó, az lenne a gond hogy nincs hegesztőáram, sejtésem szerint a vezérlés mehetett el, de nem találok róla rajzot.
(#) erbe válasza Melphi hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Mágneskapcsoló csattan bekapcsoláskor?
(#) Melphi válasza erbe hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Az nem, szépen bekapcsol, szerintem a vezérlés szált el,azt mondta a tulaj hogy a panelt már javították, de az az emberke már nem dolgozik, én megjavítanám de jó lenne egy rajz hozzá.
(#) erbe válasza Melphi hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Rajzom nincs. Sajnos, a javítandó eszközök ~90 %-át ma már rajz nélkül kell javítani. Manapság már nincs benne a rajz a használati utasításban vagy a csomagban.
Viszont mivel hazai, biztos akad, aki ismeri.
(#) Phile80 válasza Melphi hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Szerintem nem sokra mennél vele, mert az UAA145 nem beszerezhető csak ilyen 15000Ft/db árakon Ebay-ről. Általában az adja be a kulcsot, 3db van a panelen. Nézd meg a stab IC-ket, még az szokott tönkremenni. Talán a nagykőrösi Trakisnál kapsz komplett vezérlést 30-40ezer körül. De ha nagyon szeretnél vele szórakozni előkereshetem a rajzát...
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017
Következő: »»   193 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem