Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1453 / 1670
(#) CHZ válasza tomi52 hozzászólására (») Nov 11, 2017 / 5
 
Köszönöm mindenkinek elismerő szavait!
Barátom esztergálta a gyűrűket, poti gombja fa, alu kombináció.
Polírozva jól kifényesíthető.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) zsoltee0001 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ez már igen, nagyon szép, gondolom a hangja is.
Kérdés: a hálózati csatlakozó miért földeletlen? hiszen vannak benne fém felületek, érintésvédelmi szempontból nem problémás?

Üdv
(#) Epu2 hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Szökségem volt egy nagyobb áramú akkumulátor töltőre. Ugyan még a doboz nincs ráhúzva, de működik. Innen lehet letölteni.
Bő 5 MB-os zip.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) gcsabee válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Rossz a link!
(#) Epu2 válasza gcsabee hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Javítottam.
(#) erdgab válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 11, 2017 / 2
 
Szia!
Megnéztem,elolvastam és mentem.Csak egy ötlet a cikkben szerepelt kérdésedre,hogy miként vezesd ki a 6mm2 vezetékeket.Lehet kapni egészen kis méretű tömszelencéket,én azzal oldottam meg a 2,5mm2 vezetékek kivezetését szintén egy töltőnél.
(#) CHZ válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Már nem az van benne, nem volt akkor itthon földelt változata..
(#) Gafly válasza CHZ hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia!
Ezen felül nekem meg a Selector kezelőszerv okozott fejtörést, hogy a hangerőn felül csak ez van rajta az elején. De akkor ezzel tudod ki/be kapcsolni, és váltani a kapcsolási módot. Mert máshogy hogyan?
Arra azért kíváncsi vagyok, hogy hány állása van, és azon belül melyik micsoda?
Azt direkt nem mondtam, hogy jól néz ki, mert a többiek már elmondták
(#) CHZ válasza Gafly hozzászólására (») Nov 12, 2017 / 5
 
Szia!

Négy állás: OFF, STANDBY, ON,UL utóbbi a segédrácsot kapcsolja trióda bekötésből ultralinear módba. Standby andódfeszt veszi el, fűtések maradnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017

próba.jpg
    
(#) CHZ válasza Gafly hozzászólására (») Nov 12, 2017 / 4
 
Vázlatos rajz is segíthet.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Nov 12, 2017 / 37
 
Sziasztok!
Helyére került a cnc gépem. 600x600x100 mm-es munkaterület, 1,5kW-os, vízhűtéses marómotor, 2,8 Nm-es léptetőmotorok. A vezérlés egy számítógépházba került bele. A marómotor hőmérsékletét NTC-figyeli, és kapcsolja a vízhűtést. Teljességében saját tervezés, minden mechanikai alkatrészt magam "faragtam" ki.
(#) Frankye válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Nem vagyok nagy rajongó, de ez gyönyörű! Elismerésem.
(#) Frankye válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Nagyon szép munka, használd egészséggel sokáig!
(#) nyekk válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Szia .
Szép munka!Megkereshetlek privátban?Az Y tengely dupla motoros meghajtásáról volna pár kérdésem.
(#) Keresztes Vitéz válasza nyekk hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Szia!
Keress nyugodtan!
(#) Wezuv válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2017 1 / 2
 
Nagyon szép, gratula!
(#) CIROKL hozzászólása Nov 13, 2017 / 13
 
Nem komoly egy elektronika de az is van benne , ez inkább olyan pacsmagolós munka ..
Szivárvány led van benne , sajnos viodeot azt nem tudok csinálni meg a képek sem N1 -es -ek de a lényeget látni lehet szerintem .
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) CIROKL hozzászólása Nov 13, 2017 / 7
 
Folytatás.
Halacskák a gyerekek kedvéért !

Igen alul is van egy led ami a talp alatt látható ez szépen haloványan világit a sötétben .
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) MATA válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Hello! Ez nem semmi munka gratula hozzá!
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2017
(#) nagym6 válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Megérdemelt a "Vitéz" név, főleg ha még Te is tervezted, "faragtad".
(#) Epu2 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Üdv! Szimpatikus dísztárgyak. Csak teszésemet tudom kifejezni. Már agyaltam hasonlón, de jobb lenne sík felületekkel. (Ragasztgatott mini akvárium. Mit hasznász zselének?
(#) CIROKL válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 17, 2017 / 1
 
Zselé az kreativ üzletben kapható gyertyazselé.
Első esetben volt ilyen a kezemben ,làtni làttam màr de felhasznàlni csak most volt szerencsém.
Annyi biztos megszenvedtem vele még sikerült megolvasztani olyan àllagúvà hogy folyékony legyen.

Az alsó plexik azóta kaptak kis takarókat igy màr nem làtható a belvilàg , a talpakon lévő kis halacskàk is eltàvoldodtak , màs kerül fel helyettük.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) Attila86 hozzászólása Nov 18, 2017 / 14
 
Összepöccintettem gyorsan egy PIC-et meg egy microSD-kártyát, és írtam rá egy programot hogy txt fájlba loggolja azt amit a PIC soros porton kap. Lehet ilyesmit kapni (lásd: OpenLog), de az csak egy UART-ot loggol. Nekem egyszerre négy UART csatorna kellett.
Bővebben: Link
(#) Skori válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Pár éve, mikor minden családtag "ledes gyertyát" rendelt tőlem, találtam ilyen gyertyazselét a neten valahol 2kg-os (vagy 5kg-os?) kiszerelésben. Fajlagosan lényegesen olcsóbb volt, mint bármelyik hobbi boltban (és talán még mindig van belőle egy kicsi). Megpróbáljam előkeresni honnan rendeltem anno?

Megolvasztani befőttesüvegben, az üveget forró vízbe rakva lehet. Bátrabbak, rutinosabbak hőlégfúvót is bevethetnek - bár ez veszélyesebb, és több ügyesség kell hozzá. Volt olyan kész gyertyám ami "balesetet szenvedett", de hőlégfúvóval pillanatok alatt rendbe tudtam tenni
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) Szebence válasza Skori hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Engem érdekelne, mert a helyi boltokban horror áron mennek nagyon kis mennyiség is.Amit évekkel ezelőtt készítettem, elővettem és minden ami benne volt szép lassan lesüllyedt a pohár aljára.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) Skori válasza Szebence hozzászólására (») Nov 22, 2017 / 1
 
(#) don_peter válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Nagyon ügyes, ilyet én is terveztem már készíteni, de aztán meggondoltam magam és céleszközre tervezem rá az SD-t. (nincs most olyan projekt ahol szükség lenne rá)
Amúgy valami megszakítást használsz a csatornákra?
Tehát, ha érkezik adat azt mindenképp loggolni fogja, vagy van valami parancs struktúra amellyel megadod mikor melyik csatorna vegyen vagy ne vegyen?
(#) Attila86 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 22, 2017 /
 
Van egy config.dat fájl amelyben az egyes csatornákat ki-be lehet kapcsolni. Ha egy csatorna itt bekapcsolásra került, akkor az azon a csatornán érkező összes karaktert ráírja az SD-kártyára. Nem foglalkozik azzal hogy milyen karakterek jönnek, nem próbálja azt feldolgozni, értelmezni vagy ilyesmi, csak ráírja az SD-kártyára úgy ahogy jött.
Ez alól csak a sortörés a kivétel, mert ha sortörés karaktert kap és be van kapcsolva az adott csatornára az időbélyeg akkor a sortörés karakter után (azaz a következő sor elejére) beszúrja az időbélyeget.
(#) Attila86 hozzászólása Nov 23, 2017 / 18
 
Pár alkatrész még hiányzik a panelról, de majdnem kész az OBD interpreterem.
Mire jó ez? Az autóban lévő OBD csatlakozóra kapcsolódva, az autó fedélzeti számítógépétől (ECU) adatokat lehet a segítségével lekérdezni. Engem első körben konkrétan a fordulatszám, gázpedál-állás, motorterhelés és a vízhőfok érdekel, ezeket már sikerült lekérdeznem. A következő dolog az ajtónyitás és gyújtás lekérdezése, elakadásjelző ki-be kapcsolása, központi zár nyitás és zárás, csomagtér kinyitása és esetleg az ablakok tekerése meg hasonlók.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
(#) don_peter hozzászólása Nov 23, 2017 / 17
 
Még csak asztalon az időjárás állomásom beltéri egysége, de a nyák már gyártáson van..
Nem bírtam nem megosztani..
A koncepció kiegészült azzal, hogy nem csak a kültéri egység által küldött adatokat fogja mutatni, hanem a beltéri egységre is került egy saját hő és páramérő elem, így össze lehet majd hasonlítani a mért adatok közti különbséget.. Adja magát, hogy ebből meg már jóval tovább is lehet majd menni.. A beltéri adatokat egyelőre nem logolja, de a kültérit már igen. (lásd képeken)
Nyilván a most látható program még erősen nyers és még lesz bőséggel finomítva, de a lényeg talán már most is látszik.. A szerveres része sajna még nem készült el, de SD kártyára folyamatosan tölti rá az adatokat..
Az adatok kiértékelésére már készült egy webes felület, melyből két kis részlet már látszik, de erről majd később bővebben. Termesztésen online el lehet majd érni, egyelőre a linket nem osztom meg, mert erősen proto az is.
Mos egyelőre ennyi, ha elkészült a beltéri egység alaplapja, majd osztok meg még képeket..
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2017
Következő: »»   1453 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem