Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz
 
Témaindító: t-david, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 19
(#) gyula66 hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Köszi a választ.
(#) jolinet hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Ez kell hozzá ! Thyristor SCR 100A 1600V KP100A
(#) Toooooom válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Szia zosza18!

Fel tudnád tenni a szabályzó kapcsolási rajzát is?

Üdv!
Tooooom
(#) zosza18 válasza Toooooom hozzászólására (») Márc 10, 2017 /
 
Szia!
Nem tudom sajnos, mert fejbe van.
A NYÁK rajz fent van egy oldallal visszább, arról le tudod rajzolni, nem bonyolult.
(#) MATA hozzászólása Máj 4, 2017 /
 
Üdv: Mesterek!
Ilyen acél szalagot amivel a cellákat össze lehet kötni ponhegesztővel honnan lehetne beszerezni?
Köszönöm!
(#) pipi válasza MATA hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
(#) MATA válasza pipi hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
(#) csoxi válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Szia,

A tranzisztor típusnak BC 327 van írva a 337 helyett! Mi a triac típusa?
(#) zosza18 válasza csoxi hozzászólására (») Jún 5, 2017 /
 
Szia!
Lehet, nem figyeltem még. A triac tökmindegy... én BTAxx/xxx sorozatot szoktam használni.
(#) Rézműves hozzászólása Nov 14, 2017 /
 
Sziasztok barkácsolók!
Nyugger vén fejemmel, egy ilyen pöpec kis ponthegesztőt szeretnék csinálni. A cuccok már lassan összeállnak, csak egy két fontos dolog még hiányzik. Ebben kérnék segítséget. Több külföldi videót is végignézve láttam, hogy lehet kapni (zacsiban volt a képen) komplett időzítőt. Valószínűleg az Ebay-ról származik, de nem tudom, hogyan lehet kikeresni. Ha tudnátok ebben segíteni, nagyon megköszönném.
Azt hiszem 0,2s-től 10-vagy 20sec-ig lehetett állítani egy potival. Olyan volna a családban aki nekem megrendelné.
Az egyik videón pedig volt egy kék színű kis digitális kijelző, amin az időt is lehetett látni, tized másodpercenkénti osztásban. Ilyen is jó lenne, ha valaki tudná, hogyan kell keresni. Nem tudom, de lehet, hogy a kijelzőt is valami vezérelné, akkor olyan is kéne. Vagy a Lomex-nél volna ilyen?
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Itthon is beszerezhető. Időrelé
Igaz, ezen nincs olyan szép kijelző.
(#) Rézműves válasza erbe hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Igen? Ezt nem is tudtam. Igaz még nem nagyon néztem szét ez ügyben. Egyénként a videón látott időzítőn sem volt rajta. Azt biztos már hozzábarkácsolták. De talán az egyik legfontosabb a jó működés szempontjából az idő. Persze ha minden egyéb olyan, amilyennek lennie kell.
(#) Rézműves válasza erbe hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Most vettem észre a relét, amit mutattál. Az egy profi cucc és jó drága. Amit én láttam, az egy 12V-os
telefontöltőhöz hasonlító táppal volt meghajtva (de az külön volt) és egy kis gyufásdoboz nagyságú nyákon volt, csupaszon. Még egy ledet is hajtott a bekapcsoláskor.
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Igaz, hogy profi, de a tudásához képest és a kategóriájában kifejezetten olcsó.
A drágábbak
Választék
Ha linket is tudsz mutatni az időrelédről, többet tudunk írni róla. Pl. így:
Időzítők
(#) Rézműves válasza erbe hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Hát lehet, hogy "olcsó", de én nem ilyenre gondoltam. Az egyik ponthegesztős videón mutogatja a felhasznált alkatrészeket a gyerek (aki csinálta) egy zacsiban. Sajnos nem láttam róla egyebet.
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ennyi tájékoztatásból csupán a véletlenen múlik, hogy megtaláljunk valamit.
Csak ne lenne vak!
(#) Rézműves válasza erbe hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Bocsi, a válaszom tényleg eléggé "szőke nős" volt...(amikor kérdezik tőle, hogy milyen kocsija van: hát olyan kis piros...DD...) de majd hátha tudja valaki...
(#) pipi válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Miért nem linkeled be a videót, amit láttál?
(#) Rézműves válasza pipi hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Talán megvan a megoldás, IDŐZÍTŐ MODUL a neve (timer module) és tényleg, a videó segíthet, mert ott jól látszik 2.12.-től mutatja a srác...még a poti is rajta van a nyákon, meg a kontroll LED...
Nagyon jó kis cucc, habár először kicsit "gagyinak" tűnt a fakockájával, de aztán a videón látszik, hogy egészen jól tudja azt, amit kell. Ügyes gyerek...

Viszont sajnos, ilyen néven sem találtam az éjjel, igaz nem néztem mindent végig...
(#) Rézműves válasza pipi hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Na tessék, a videó meg lemaradt:https://www.youtube.com/watch?v=tPuKu5J-_64
(#) weend válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Szia!
Bővebben: Link Trigger timer
Bővebben: Link 2
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2017
(#) Rézműves válasza weend hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Köszi szépen neked, de így sem tudtam elővarázsolni azt a potis, ledes időzítőt, amit a videón láttam és ami valószínűleg nem egy nagy összeg lehet...láttam olyanokat, aminek az időzítője tudta a 0,1s-től 9,9s-ig, ilyen is pont jó lenne, mert a kis 0,2mm-es akksi lemezekhez pont ilyen kis idők kellenek, de nem láttam, hogyan állítja az időintervallumot... Lehet, hogy ahhoz kell egy külön poti?...olyan kellene, amit potival lehet állítani és az időt is kijelzi...
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ha a Link2-re rábiggyesztesz egy relét, 0,1 sec-tól 999 sec-ig bármit tud kapcsolni. És még kijelzője is van.
(#) Rézműves válasza erbe hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Igen azt később vettem észre...egész jó, csak most azon spekizek hogy azokat a mikro kapcsolókat hogyan nyomkodom, ha a nyákot beépítem?...felcímkézett lukakon keresztül egy fogpiszkálóval, mint egy reset gombot...vagy csak én vagyok tudatlan?...
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Nem szokásom videókat nézegetni, de ezt most végignéztem, többször is visszalépegetve, mégse tudtam kideríteni, honnan szedte a triakos időzítőt. Tápot egy kis dugasztápról adott neki, de abból se sokat láttam. A korábbi ~1000.-Ft-oshoz persze szintén szükség lesz egy dugasztápra, ~egy kiselejtezett mobiltelefon töltőre, amiből nálam is kb. 20 db hányódik itt-ott.
Összesen a negyedik mobiltelefonomat nyűvöm. Ebből 2 hivatali volt.
(#) weend válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ha esetleg elfogyna a fogpiszkáló, akkor egyszerűen párhuzamosan ráforrasztod az általad kiválasztott, és egyszerűen beépíthető nyomógombot. Amúgy az első linken lévő áramkörből is kiveheted a trimmert, és helyettesíted egy potméterrel. Nem biztos, hogy a videón lévő áramkör az ebay- ról származik.
(#) erbe válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Vannak "nyomógombhosszabbítók". Igaz, nehezen beszerezhető és többe kerül, mint egy-egy nyomógomb.
(#) Rézműves válasza erbe hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Köszi, hogy szántál rá időt, én is visszanéztem egy párszor, hogy memorizáljam, de egyenlőre nem láttam sehol...az a kis "módosított" táp jó ötlet, használni is fogom, mert nekem is van egy pár...
(#) Rézműves válasza weend hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Köszi, de akkor mindet ki kéne vezetni, mert gyanítom, hogy le-föl futtatja az időt és a stoppal kell megállítani...még nézelődök, hátha látok egy megfelelőt...nem is gondoltam, hogy ilyen változatos a kínálat és ilyen olcsón van a sárgáknál......hogy örültem volna (közel 60-éve) az MHSZ rádióamatőr
klubjában, ha ezeknek a cuccoknak csak az ezredrésze lett volna...
(#) weend válasza Rézműves hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Igen, örültünk volna, de nekünk csak az ezredes jutott…
Következő: »»   5 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem