Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző vezérlése, életre keltése
Lapozás: OK   57 / 71
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Ne arról készíts képet, hogy mit kellene kiírnia, arról készíts képet, hogy mivel akarod kiírni.
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Renben, igyekszem.
(#) nagym6 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
A led háttérfény elé valószínűleg kell előtét ellenállás. Adatlapján írja a led áramot. Ha nem, legalább 100Ohm-ot tegyél be a pozitív ágba, 15, vagy 16 láb, ha túl halvány, lehet csökkenteni a 100Ohm-ot.
Ne felejts el a kontraszt állítással próbálgatni.
(#) vargaf válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
A kontraszt beállításon már túl van, a kijelző vezérléséről nem tudunk még semmit. Az előtét ellenállást remélem tett a háttér világításra.
(#) nagym6 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Idézet:
„Az előtét ellenállást remélem tett a háttér világításra.”
Legtöbb kijelzőben nincs előtét ellenállás, esetleg valami kis érték, de szinte mindig kell külső.
Feltéve, ha a kijelző pozitívról van közvetlenül táplálva.
Idézet:
„A kontraszt beállításon már túl van,”
Nem biztos. A tele fekete kockák jelenthetik a kontraszt egyik véghelyzetét is, amikor minden pixel mindig fekete, jól működő kijelzőnél is. Próbáld innen visszább állítani, és lehet, hogy előjönnek a karakterek. Írtad: "totál nullára (-) kell a 3-as pontot húzni" biztosan nem jó ez a beállítás, nem totál nullán lesz jó.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017
(#) nagym6 válasza vargaf hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Bocs, azt hittem ezt mraulajos írta, így őneki válaszoltam. Kicsit furcsa volt a nem egyes szám első személyben fogalmazás. Felveszem a szemüvegem.
(#) vargaf válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Már két hete megy ez a téma:
Kontraszt beállítás
Nem könnyű úgy, hogy mindent ötször kell leírni és ami fontos lenne arról nem kapunk információt.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2017
(#) mraulajos hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Hali!
Tisztelt segítőkész hozzászólók!
Töbszöri kérésetekre rakok fel képeket, de én feladtam. A kijelző, az új, biztos jó. Nem kapja meg a megfelelő jeleket amit kellene, azért nem mutat. (szerintem). Hátérvilágítás azért nincs, mert nem kap áramot az egész előlap. A szimbólumoknak is világítani kellene, (nyilak stb.) de azok sem működnek. Raktam képeket a jól működőről is.
Lehet rá fog ismerni a gyártó is, mert magyar temék. A funkciók működnek a gombnyomásokra az úgymond rosszon is, csak nem látni, hogy éppen melyik.
(#) nagym6 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Idézet:
„Hátérvilágítás azért nincs, mert nem kap áramot az egész előlap.”
A kijelző kap tápfeszültséget ha a fekete kockák megjelennek, csak vezérlést nem kap. Kap áramot az előlap.
A háttérvilágításnak kell negatív, és pozitív egy ellenálláson keresztül. Tehát a kijelző tápról a háttérfénynek működni kellene. Multiméterrel mérj kijelző tápfeszültséget 1-2 lábon, és a háttérfény 15-16 lábon. Szkóppal a kijelző lábain van-e jel.
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Mivel a gyártó magyar és akinek gyártották ezt a készüléket az is magyar van rá esély, hogy tudnak segítséget adni. A képek alapján azt sem tartom kizártnak, hogy a mikrovezérlő panelen van hiba, akkor sem jelenik meg a szöveg. Vissza kellene követni a vezérlő és adatlábakat a mikrovezérlő lábakhoz ellenállásméréssel. Ha már két hete ezzel foglalkozunk ne add fel ilyen könnyen.
(#) haffre hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Nokia 5110 LCD kijelzőhöz szeretnék segítséget kérni. Eddig karakteres kijelzőket használtam, most térnék át erre. A programom szimulációban működik, de a valóságban sajnos nem, pedig több programmal is próbálkoztam. Arra gondoltam, hogy a program jó, az időzítések rendben vannak, rossz a kijelző. A kijelzőt az Ebay-n vettem, ennek más a lábkiosztása, egy jumper is van rajta, a szerepét nem ismerem. Tegnap megjött az új rendelés - ugyanaz a fajta kijelző - és ezzel sem működik, ettől persze lehet ez is rossz, bár nem valószínű. Mikrobasicben programozok, de a C sem okoz problémát. A kontroller PIC16F1829, de lehet más típus is. (Megadom, ha kell, hogy milyen PIC-k vannak a fiókomban.) Arra kérlek benneteket, hogy akinek van a valóságban is működő programja, az küldje el, ezzel kilőhetném az egyik (kijelző/program) hibát, vagy adjon tanácsot, mit kell csinálnom. Csatolok egy képet a kijelző hátuljáról. A segítséget előre is köszönöm.
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Igen, igazadad van. Csak most berektam az új kijelzőt, új tüskesorral, most az megint kiforrasztani a kétolgalas nyákból, hát, - nem tudom. Majd, lehet erőt veszek magamon.
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Miért kell beforrasztani? Én beteszek egy hüvelysort, a kijelzőre forrasztok egy tüskesort és kész.
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ezekszerint túl optimista vagyok. Bíztam benne, hogy működni fog.
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Ezt legtöbben így oldják meg, mert így könnyű cserélni a kijelzőt, az alappanel nem károsodik a kiforrasztáskor.
(#) mraulajos válasza vargaf hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Hát igen, csak itt nincs hüvelysor, hanem be van forrasztva az alappanelba is.
(#) nagym6 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Könnyítés, ha elvágod a tüskesor összes tüskéjét, utána egyenként kiforraszthatók. Szkóp nincs, lábakon jelet nézni?
(#) vargaf válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Boltban kapható hüvelysor és beforrasztható:
Tüskesor aljzat 16 pin
Beforrasztod és kész. Amit a képemen látsz azt is kit-ben vásároltam és én forrasztottam össze.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) apanka válasza haffre hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia!
Én használtam korábban NOKIA 5110 kijelzőt PIC-el. Először is a fizikai bekötést kell ellenőrizni. A kijelzőt 3,3V-al kell működtetni és az adat lábai is ezt a feszültséget szeretik. A kijelző paneleden a JP1 átkötést berakva, folyamatos háttérvilágításod lesz, ekkor a LIGHT csatlakozót hagyd üresen. Én assembly-ben programoztam. Ha az is segít, elküldöm neked a kijelző kipróbálásához írt programot. A PIC típusa 16F688 volt, de könnyen adaptálható másik típushoz is.
(#) proba válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Ha jól látom , az előlapon is van processzor. Mérd meg a kwarc lábain a feszültséget, ha nem kb féltáp van rajtuk, vagy legalább az egyiken, akkor annak a cseréjével is próbálkoznék.
(#) vargaf válasza proba hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Azt hiszem "mraulajos" tényleg feladta, mert járt az oldalon, senkinek sem válaszol. Felajánlottam a segítséget pm-ben, de arra sem válaszol.
(#) Tys23 válasza Tys23 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Lehetséges hogy ez egy karakteres lcd lenne?
lábak száma 13-14
nyolcadik kilencedik láb közös igy 13
persze plusz 2 Anod Katod
nincs valami tippetek??
(#) haffre válasza apanka hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Szia,
Köszönöm a segítségedet. Időközben a JP1 szerepét én is megtudtam. A programod segítene a próbában, kérlek küld el. Köszi.
Haffre.
(#) jacsoj hozzászólása Nov 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Építettem egy dds-vfo-t leközölt kapcsolás alapján, ami többeknél gond nélkül működik. Nálam bekapcsolás után összevissza karakterek jelennek meg. A vezérlő PIC 16f628a.
Mi lehet a baj?
Kösz
(#) nagym6 válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
A drótok be vannak forrasztva, vagy csak érintkeznek? Az 1-2 tápfeszültség lábak közé közvetlenül a kijelzőn egy 47nF-100nF kerámiakondi kell. A drótok vagy szalagkábel ha kb. 10cm-nél hosszabb gond lehet.
(#) jacsoj válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
A drótok be vannak forrasztva, kondi nincs ott, a szalagkábel kb. 20 cm.
Kösz, majd holnap foglalkozom vele. Smd kondi nem jó oda?
(#) nagym6 válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Smd kondi is jó, a 20cm kábel kockázatos de előfordulhat, hogy megy vele. Megpróbálható a szalagkábel szálait különválasztva, hátha egymásra hatnak hosszan egymás mellett vezetve.
Először kondi be, ha ettől nem lesz jó szalagkábel szálak szét, ha nem jó, rövidebb szalagkábel, ha így sem jó, valami szerelési hiba lehet.
(#) pbalazs válasza jacsoj hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Tudjuk, hogy mi kellene legyen a kijelzőn ehelyett? Ha igen, a helyes karakter kódjából és a hibás karakter kódjából kitalálható, hogy mi történt az adattal.
(#) jacsoj válasza pbalazs hozzászólására (») Nov 27, 2017 /
 
Szerelési hiba nem valószínű, többször átmértem a panelt , csatlakozásokat, alkatrészeket. Kijeizőt is cseréltem már. Esetleg valami feszültségszinteket lehetne mérni a Pic-LCD lábakon?
Valami ilyesmit kellene mutatni, a gombok nyomogatásával a karakterek változhatnak.
Következő: »»   57 / 71
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem