Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » T-amp végfokok
 
Témaindító: patrik1995, idő: Jún 1, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 6
(#) reloop válasza pjani68 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Nincs a készülékről kapcsolási rajzom, csak valószínűsítem, hogy a termékcsalád többi tagjához hasonlóan a limiter egyenirányító hídból, Zener diódából és LCR0202 optocsatolóból épül fel, tehát nincs rajta állítgatni való.
Ha nem tudtad 8 Ω-on rendesen kivezérelni az erősítőt, akkor gyanús, hogy kevés volt a forrásjel. Attól, hogy csökkented a kimeneti impedanciát nem növekedhet a kimenőjeled.
(#) ozpecs hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
És ez "LCR0202" vajon kapható valahol? Nekem még csak egész más tipust sikerült vennem elég drágán
(#) reloop válasza ozpecs hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
(#) pjani68 hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Üdv mindekinek. Az érdekelne engem, hogy a T. Amp 2400 végfokot lehet-e hídba, 2db 8 ohmos hangszórót párhuzamosan kötve, 4 ohmon használni. A választ előre is köszönöm.
(#) rolie válasza pjani68 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Szia! Ez végfokonként 2 Ohm terhelést jelentene, ami túllépi az erősítő paramétereit.
(#) pjani68 hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Szia! De hogy jön ki a 2 ohm? Oldalanként 8 illetve 4ohmon műkszik. Hídba 8 Ohm van megadva gyártó szerint. Ha a 2 oldalt párhzamosítjuk akkor nem 4 lessz. Egyébként köszönöm, hogy válaszoltál.
(#) rolie válasza pjani68 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
A hídkapcsolás a kimenetek "sorba" kapcsolását jelenti úgy, hogy az egyik oldalon fázist (polaritást) váltanak, tehát a kimenő feszültség növekszik a duplájára. Úgy próbáld elképzelni, hogy a bal oldal kimenete +1 lesz, a jobb oldalé -1, és te a kettő közé kötöd a hangszórót, ahol a különbség 2. Kép. Mit szeretnél elérni egy ilyen konfigurációval? Hátha tudunk alternatívát...
(#) pjani68 hozzászólása Nov 17, 2017 /
 
Ismét köszönöm a válaszod. A helyzet az, hogy vettem 2db beyma 18g550-es hangszórót, aminek a teljesítménye 900/1800 watt 8 ohmon. A probléma az, hogy hídba 1 hangszóró negyed hangerőn lekoppan. Sztereóban kB 550watt a hangszóróra jutó jel, ami egy 50 / 100 fős buliba ezt kevesellem. A ládák ESW 1018-asok. Azért vettem 2 ilyen hangszórót, mert állítólag ez a hangnyomásban bőven elegendő ebben a helyiségben. Ja, és még, hogy váltsak erősítőt, egy crown macrotech 2400-re, mert az ezt a teljesítményt tudja. Hisz azt sem lehet hídba 4 ohmon üzemeltetni. Legalább is a gyártók szerint.
(#) krisz69 válasza pjani68 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Ezt a teljesítményt ,ha pàrhuzamba kötöd 2000w 4 R kell. Azt meg nem sok végfokkal fogod tudni elérni.
(#) rolie válasza pjani68 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Gyártói adatok szerint valóban nem tudja a Crown sem a kívánt teljesítményt. Próbálkozni lehet, de nem javaslom a hídban 4 Ohm terhelést, mindenképpen erőteljes melegedésre kell számítani, valamint jobb esetben a végfok áramvédelme lép életbe, rosszabb esetben tönkremegy.
Írtad, hogy hídban egy hangszóró lekoppan, viszont párhuzamosítva őket mindkettő lekoppanna, mivel az erősítő kimenő feszültsége (és az egy hangszóróra jutó teljesítmény) jelentősen nem csökkenne - ha bírná a kimenő áramot.
Ezzel a konfigurációval a sztereó bekötés adja a legnagyobb kivehető teljesítményt. A ládák jobb kihasználásához két kisebb, hídba kötött végfokot tudok elképzelni, például T-amp TA1050 vagy TA1400 (csak hogy hűek maradjunk a téma címéhez, de természetesen más márka is szóba jöhet).
(#) pjani68 hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm a választ és megfogadom a tanácsod. Ez ennyi. Legfeljebb veszek még 2 hangszórót, és hajtom őket sztereóban 4 ohmon, és így már hivatalos és valóban sokkal nagyobbat fog szólni, ráadásul nem terhelem túl a végfokot. Minden képpen köszönöm a segítséget és a gyors választ. További szép napot. Üdvözlettel.:
(#) ozpecs válasza pjani68 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Vagy veszel egy nagyobb teljesítményü erősítőt. én 2x2000W-osat használok, ami 8 ohmon kb 1000W és az ideális ehez a hangszóróhoz és ha bővítesz és utána veszel még két hangszórót akkor is megfelelően üzemel a 4 darabbal.
(#) pjani68 hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Egyébként ismered a beyma 18g550-est? Mi a véleményed róla, vagy inkább váltak rcf G401-re?
(#) ozpecs válasza pjani68 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Ha megvan akkor ne válts, mindkettő jó hangszóró, komoly hangra képesek. Erősítőt én m ár nem is vettem évek óta 2x1200-asnál kisebbet, plána mivel redszerprocit is használok beálíthatom a limitert alacsonyabbra is ha kell, de ha nem torz a jel akkor a hangszórót nehéz megölni, az RMS teljesítmény duplájával szoktam csucsban hajtani. Azaz a beyma pl simán mehet az 1000W/8 ohmos erősítővel ha nincs állandóan csúcsban, a zene átlagos teljesítmánye általában kb max 1/3 normális zene esetében kivétel pl néhány orgonamuzsika meg tuc tuc zene. Én amugyis 40Hz-nél vágok legalább 24dB-vel vagy még többel, élő zenében csak templomi orgona van szinte csak az alatt meg a zongora pár hangja .
(#) tarnoczijb99 hozzászólása Márc 21, 2019 /
 
Üdv mindenkinek!
Lenne egy pár kérdésem ezekkel akapcsolatban.
Volt már ta600 am, e 800, most pedig van egy e400
Örömnek is van t-amp, neki ta-2400, es nem hallottam még panaszkodni, hogy nem jo(4db 18" os subot hajt)
Gondolkodom én is,hogy venni kellene nagyobbat. Thomannal lattam tsa szériát, az lenne a kérdésem, hogy ez jo e, mert elég kecsegtetoek az adatok (lsd:tsa4-1300 ;hidban 2x 4kw)
Lehetséges e ez?

Különben meglepődtem az e400on 2x10000uf os pucferja van
Kettő saját építésű hangfalat hajt(master audio- ez is pozitív csalódás volt)
(#) krisz69 válasza tarnoczijb99 hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Szia . Nekem van böven tapasztalatom a T-amp val kapcsolatissan. E-800 sárga felíratú volt .Az úgyan azt tudta mindenben mint a 1050 (fehér felírattal) sajnis a fehér felíratú már sporolos. A 2400-asra nincs panasz viszont nem a legjobb az sem. Youtube on találsz teszt videokat. Olyan táp esések vannak sírtam. ...:/ viszint van és volt is tsa -szériás belőle .2200. Egy a baj vele ! Szerviz igényes. 2000h kondik vannak az smps tápban azaz aktív haszbálat mellett 2 év és csere . A 4 csatornásokkal sok a gond sok pusztul el belőle. Így nem javasolbám.
(#) Zsola_1 hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
https://www.thomann.de/hu/the_tamp_e4_250.htm Üdv Valaki Ismeri ezt a tipust? megbízható? (t.amp E4-250)
(#) Fodor hozzászólása Dec 23, 2019 /
 
Sziasztok!
Tapasztaltabbak véleményét szeretném kikérni, hogy érdemes lenne-e foglalkozni a következő dologgal: Adott egy T amp 1400-as aminek a paneljéből hiányzik oldalanként 4 db tranzisztor. A végfok nem tud oldalanként 2 ohm-ra lemenni sajnos.. :/ Jobb lenne ha hídban tudnám 4 ohm-on terhelni. Arra gondoltam, hogy beépíteném oldalanként a plusz 4-4 darab tranzisztort és így jobban eloszlana a nagyobb áramerősség köztük. Járható út lenne?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Fodor József
(#) reloop válasza Fodor hozzászólására (») Dec 23, 2019 / 1
 
Szia! Valószínűleg nincs meg a trafóban az ehhez a terheléshez szükséges tartalék.
(#) Fodor válasza reloop hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Köszönöm a választ, de tekintsünk el a transzformátor gyengeségétől. Inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy elegendő lenne-e beletenni a plusz feteket, hogy tartósan 2 ohm-on tudjam hajtani a végfokot.
(#) ozpecs válasza Fodor hozzászólására (») Dec 23, 2019 / 1
 
Nem fetek vannak benne szerintem hanem sima bipoláris tranyók, az áramot sokkal jobban fogják bírni persze a kiegészítő ellenállások is kellenek bele, az áramkorlát persze átnézendő azért,de én is csináltam ilyet, mert sok esetben azonos nyákra építik a különböző teljesítményü végfokokat, csak minimális különbség van, főleg tápfeszben tranyók számában és néhány ellenállásban, meg persze a puferkondikban. Volt amibe tettem plussz puffereket, meg végtranyókat, és sokkal dinamikusabb is lett mélyben , meg szerintem megbízhatóbb is lett.
(#) ozpecs válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Ja azért a 4 ohmra csak óvatosan, mert ugyan tranyóilag áramra tudni fogja esetleg hídban, de a trafó tényleg nem fog többet tudni, de zeneiben többet fog tudni.
(#) Fodor válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 23, 2019 /
 
Tranzisztorokat párba válogattad, vagy próba szerencse?
(#) ozpecs válasza Fodor hozzászólására (») Dec 23, 2019 / 1
 
Mindig válogatni szoktam, amúgy elég nagy emitterellenállások vannak amik kiegyenlítik a különbségeket
(#) krisz69 válasza Fodor hozzászólására (») Dec 25, 2019 /
 
Az út maga járható lenne. Viszont mindenképp gazdaságtalan. Az összes vég tranzisztort cserélni kellene. Méghozzá össze kellene válogatni az új garnitúrát. És a Toroid trafó túl pici lenne. Sajnos a T.amp alulméretezett tápal gyártja a végfokjait . Ami 900...w
(#) Fodor hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Sziasztok.

Ismét itt egy kérdéssel amit már feltettem a kezdő kérdésekben, de még nem vagyok megelégedve a kapott válaszokkal. Sajnos hiányosak az elektrotechnika alapismereteim, mert nem ezt tanultam, de rokon szakmám van...

Szóval most hoztam egy érdekes táp megoldást, amit szeretnék pontosan érteni, ezért fordultam hozzátok. A kapcsolás lényege, hogy 4 darab 80V-os 10ezer µF-os kondenzátor használ a transzformátor szekunder oldalán, ahol 4 darab 28V-os tekercs található. A kérdésem az lenne, hogy az alábbi kapcsolásban, ha 80V és GND közötti feszt használom, akkor 20ezer µF pufferem van, vagy 5ezer? Ugyanis, ha a kondenzátorokat sorosan kötöm, akkor az eredőben úgy viselkedik, mint a párhuzamos ellenállás, tehát feleződne a kapacitás, de itt nem csak a GND és a 80V-os ágak között van töltve, hanem a 40V-os ágakon is. Remélem érthetően írtam le mit szeretnék pontosan.

Az alábbi táp kapcsolása egy T AMP TA1400-as végfoké.
(#) Davidd hozzászólása Dec 30, 2019 /
 
Sziasztok! Egy t.amp 2400 asrol szeretnék kerdzősködni. Van egy kis gnd problémám. Az erősitő még nem volt javitva, csak megkapta a + vegtranyokat, és 7 év után a frontpanelen az A csatornan kikellett cseréljek egy tranzisztort és egy diodat, ami kapcsolva a signal ledeket. A probléma, hogy ha bármilyen erősitővel(aktiv crossoveren keresztül) összekötöm van alapbúgásom, sőt ha a két csatornát paralel módba rakom akkor is előjön a búgás, de ha a stereoban hagyom és csak a B csatorna kap jelet, akkor nincs ilyen probléma, szóval A csatorna a ludas. Mit ajánlottok mélyik részen nézzek széjjel, esetleg mire figyeljek oda?
(#) Fodor válasza Davidd hozzászólására (») Dec 30, 2019 /
 
Szia! Nekem is van problémám a T amp végfokaim alapzajával. Nagyon silány minőségű a jel átviteli vezeték, nincs rajta árnyékolás, arról nem beszélve, hogy én nem ott vezettem volna el. Tervezem majd a javításukat, kábel cseréjüket. Szerintem neked is az a probléma.

A plusz végtranyókról tudnánk váltani pár szót?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2019
(#) krisz69 hozzászólása Dec 31, 2019 /
 
Nekem a T.amp 1050 esel voltak anno gondok. Belehallatszódott a zenébe a ventilátor zúgása. Ez egy konstrukciós hiba. Viszont kapott egy külön vs
Ventillátor vezérlést. És teljes csend honolt.
(#) Fodor válasza krisz69 hozzászólására (») Dec 31, 2019 /
 
A külön vezérlésnek honnan oldottad meg a tápfeszültséget?
Következő: »»   5 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem