Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   220 / 291
(#) Szabesz77 válasza PiperR hozzászólására (») Okt 20, 2017 /
 
Szia. Sajnos a hibában nem tudok segíteni, de egy ugyanilyen hűtőnk van, aminek a jobb oldali kompresszor reléje elszenesedett, így nem látszik a relé tipusa. Ha esetleg meg tudnád nekem nézni, v. lefényképezni, azt megköszönném!
(#) ktibor69 hozzászólása Okt 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy 14 éves Samsung RL-36EBMS No-Frost alul fagyasztós hűtőgépünk. Eddig tökéletesen tette a dolgát.

Kb. fél éve a mélyhűtő alján egyre gyakrabban egyre nagyobb mennyiségű jég gyűlik össze. Ma reggel már víztócsa is volt a hűtőgép alatt.

A neten azt találtam a hibajelenség okaként, hogy eldugulhatott a leeresztő cső, vagy a ventilátor nem tudja megfelelően kiszívni a párás levegőt a hűtőtérből, mert nagyon beporosodott bepiszkolódott a szellőző rács, vagy egyéb más probléma okozza a hibát.

Úgy olvastam, hogy ennél a típusnál a leeresztő cső hátulról a burkolat megbontása nélkül nem hozzáférhető.

A kérdésem az lenne, hogy hol és hogyan lehet megbontani a hűtő burkolatát, hogy a leeresztő csőhöz, a ventilátorhoz és a hőcserélőhöz hozzáférjek?

A hűtő service manual-ja is nagy segítség lenne.
(#) degufit hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a nagy tudású szakemberektől.
Van Samsung side by side RS60FJSM típusú hűtőszekrényem aminek a következő hibája van.A hűtő rész nem hűt tökéletesen,mert a beállított hőmérséklet 4 fokra van állítva és 10-12 fok van benne Mi lehet a a próbléma? Mélyhűtő része az jó azzal nincs baj.
Amit eddig megcsináltam, hogy leolvasztottam a hűtőt
Köszönöm előre is a segítséget
(#) magery hozzászólása Okt 31, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy Beko hűtőm ami egyik napról a másikra nem hűtött csak kicsit búgott és forrósodott a kompresszor. Szétszedtem. A kondi jó, a tekercsek 25 és 35 ohm értékűek. A kondival párhuzamosan kapcsolt PTC korong szét volt törve ezért az kiszedtem. Nem kevés ütlegelés után a kompresszor bekapcsolt és újra hűtött a hűtő. A kérdésem az hogy így PTC nélkül használhatom e a hűtőt? Okoz e valami nagyobb problémát a PTC nélküli üzem?
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2017
(#) kaqkk válasza magery hozzászólására (») Okt 31, 2017 / 1
 
Semmi bajt nem okoz azon kívül hogy leállás után nem dog ujra elindulni és és leég a kompresszor
(#) ezermester1 válasza magery hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
A ptc helyére tegyél egy 10-12 mf üzemi kondit. Még jobb is lesz a hatásfoka.
(#) ktibor69 válasza ktibor69 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Sikerült megtalálnom a neten a service manualt és egy javítási útmutatót a elektrotanya weboldalon.

Szétszedtem a hűtőt belülről, úgy néz ki megvan a hiba oka. A gyűjtő tálcán és a leeresztő lyukban vastag jég volt, ami miatt a leolvasztott pára nem tudott a kompresszor feletti tálcába kifolyni.

7 éve nem volt leengedve a hűtő. A tanulság: a No-frostos hűtőket is szükséges 2-3 évente kiolvasztani.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) Joe_001 válasza ktibor69 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Üdv!
Trükk: A fütőszálra tekerj 2-3-szor egy 2,5 ös puha rézdrótot, amit egybesodorsz. Ezt lógasd bele a cseppvíz levezető lukba kb 1 centire. így a jég hamarabb elolvad.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) Jimbo Johni hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Üdv! Tudna nekem valaki linkelni valamilyen jobb minőségű digitális termosztátot hűtőszekrényhez ?Amiben minél kisebb a differencia, attól félek valami gagyival befürdök, köszönöm
(#) StMiklos válasza Jimbo Johni hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Szevasz!

Nem tudom milyen hűtőszekrényhez kellene, de az 1 kompresszoros sima normál+mélyhűtő felállásnál a termosztát(!!!) differenciája kb. 20 fok!
És az úgy van jól, úgy működik megfelelően.

Egyébként tudok linkelni akár 0,1 fok differenciájú termosztátot, kb. 7000+ÁFA, a hőmérséklet fokonként, a differencia tizedenként állítható.
Építettünk be ilyeneket átépítés gyanánt laborban használt normál háztartási hűtőbe, olykor fűteni is kellett a feladathoz. (De abban már turpisság is volt).

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
(#) hape60 hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
Szevasztok, hozzáértők véleményét kérem:
adott egy kb 20 éves Lehel-Zanussi 3 csillagos hűtőszekrény, pontos típusát nem tudom, adattábla már eltűnt róla. (A mélyhűtő rész külön ajtóval a hűtőtérben található.) A hűtő működik, hűt, csak a hűtőtérben levő elpárologtató(?) rendszeresen lejegesedik, kb 2 hetente le kell olvasztani. A hőkapcsolót már cseréltem, az újnál ugyanez a helyzet. A lapra rászorított hőérzékelő szerintem jól rajta van- ennek ellenére ez a helyzet. Amúgy hűt, a szabályzó középállásában a mélyhűtő fiókban -25 fok alatt van a hőmérséklet, maximumra feltekerve -35 fok.
A tömítés szerintem jó, legalábbis nem látok hézagot, ahol a hideg kiszökne... elég sokat megy, hamar bekapcsol. Mit tudok tenni vele (a cserén kívül) ?
(#) ezermester1 válasza hape60 hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Helló! Leromlott a kaszni hőszigetelése! Gyorsan vissza melegszik.
(#) Jimbo Johni válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Hali! Korábban írtam már ide hús lógatás miatt hűtőszekrényben. Beszéltem egy hűtőszerelővel, az ő véleménye szerint egy nofrostos hűtőt vegyek fagyasztó nélkül és ahhoz vegyek egy digitális termosztátot. Majd ő összeköti nekem. A hőmérséklet legyen benn 2 celsius legkevesebb, és a fölé nagyon ne menjen, tehát minél kisebb ingadozással.

Lényegében egy ilyet szeretnék összedobni:
https://www.youtube.com/watch?v=J_xEsAK7-dA

Ehhez tudnál ajánlani valamilyen termosztátot?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2017
(#) hape60 válasza ezermester1 hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Valószínűleg ez a baj. Tudok valamit tenni, vagy csomagoljam be az egész hűtőt hungarocellbe?
(#) ezermester1 válasza hape60 hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Az ötleted jó.Csak ez segítene rajta.
(#) kaqkk válasza Jimbo Johni hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
No-frost os hűtőt nem fogsz találni mélyhűtő nélkül (az a rendszeréből adódóan mind mélyhűtős) , automata leolvasztásúban van mélyhűtő nélküli , de nem ajánlom a hiszterézist túl alacsonyra állítani mert a sűrű ki-be kapcsolgatás megöli a kompresszort ...
(#) StMiklos válasza Jimbo Johni hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Szevasz!
Tessék, lehet rá kedvezményt kapni , szonda az árban.

http://soos.hu/wswebshop32.cgi?L=603&O=2&X=HU&M=4211001...001598

De! Egy háztartási, vagy alig nagyobb kategóriájú kompresszort nem indíthatsz kényed-kedved szerint (mert mondjuk azt "mondja" neki a szuper 0,1 fokos differenciára állított vezérlő), mert nem bírja, nem arra tervezték, alkalmatlan rá!!
Ideig-óráig megvédi a beépített védelem, aztán feladja, a kompresszor meg belepusztul!!
De erre már korábban is céloztam, de elment a "füled" mellett!

Üdv: StMiklos
(#) Gafly válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 4, 2017 /
 
Idézet:
„De erre már korábban is céloztam, de elment a "füled" mellett!”

Mérnökkel, informatikussal nem vitatkozunk
(#) hape60 hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Sziasztok! Vettem egy új hűtőt, Zanussi G+ ZRA22800WA a típusjele. A G+ mit jelent???
(#) hape60 válasza hape60 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Egy másik fórumon is kérdeztem, ottani megfejtés a valószínű válasz: + garancia... ami megzavart, a MM számlán így , egybeírva van a G+ és a típusjel.
(#) UMedve hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Használtan vettem, de már bánom... Candy CDNF4080 alulfagyasztós gépet.
Működött két hónapig, alul -25, -30 fok, felül 0 fok. Ezt tudta. Egy hete elkezdett felül egyre kevésbé hűteni, majd mikor 16 fok lett a felső térben, leolvasztottam az egészet. Hagytam felmelegedni, hátha valami jég okozza a problémát. Hát, nem. Most megy már 6 órája, alul -20 fok felül +21 fok.
Felül sehogy sem hűt. Azt sem tudom, mitől megy fel a hideg, mivel ezen nem találtam átömlő nyílást.
Úgyhogy passz. Ki fogom tenni lomtalanításba, ha nem találok rá valami magyarázatot.
Azt is szeretném megtudni, a felső résznek mitől kellene lehülni, ha nincs levegő átömlő. Vagy csak én nem találom?
Megint dobálhatok ki minden kaját és már elegem van ebből. Ez már a második ilyen helyzet. Valakinek valami ötlete van ? Előre is köszönöm...
(#) NGY válasza UMedve hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Ugyanígy jártam Wh1rlp00l hűtővel, két hónappal a garancia lejárta után. Szerelő kijött, közölte a hűtőcső a héjazatban valahol el van rohadva, típushiba, nem javítható. Még fizetnem is kellett a döglött hűtőgép diagnózisért 6000 Ft-ot .

Mielőtt lomiba kiteszed, és ha nincs rá szükséged, a kompresszorára beneveznék.
(#) Tom2009 hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Régi Lehel hűtőben kell termosztátot cserélnem, de sajnos nem tudom, hogy az a típus, amit kinéztem megfelelő lesz-e.

Ami idáig benne volt az egy "Ranco K59 H2808" típusú termosztát volt.
Az új termosztát adatai: "AC 220V-250V 5(4)A".

Ha jól gondolom, akkor a feszültség érték megfelel, de nem tudom, hogy mit jelent ez az "5(4)A" érték. Valaki tudna segíteni?

Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza Tom2009 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
220v on 5A -t tud kapcsolni 250v on 4 et
(#) Tom2009 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Köszönöm!
Akkor ez a fajta jó lesz a hűtőhöz, mert a régi termosztáton 6(6) van? Ugyan nincs utána "A" betű, de gondolom ezt jelentheti. Azért leírom, hogy mik szerepelnek a régin:
3-4 6(6) 250~ NIA: 6; FLA: 6; LRA: 36; VAC: 250
3-6 6(6) 250~ NIA: 6; FLA: 6; LRA: 36; VAC: 250
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) kaqkk válasza Tom2009 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Ha a kapcsolási értékek (hőmérséklet) jók akkor biztosan jó lesz
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) StMiklos válasza Tom2009 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szevasz!

"AC 220V-250V 5(4)A".
Ez nem a típusjele, ez nem alkalmas beazonosításra. Ez kb. minden termosztáton rajta van, ezek elektromos adatok.
Keress hasonlót, mint a K59H2808. (Vagy 077Bxxxx danfoss)

Üdv: StMiklos
(#) Tom2009 válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Tudom, hogy ez nem a típusa, én csak arra voltam kíváncsi, hogy erre kicserélhetem-e a régit?
(#) StMiklos válasza Tom2009 hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szevasz!

Ld. kaqkk válaszát!
(Ilyen, ugyanilyen kinézetű termosztátból néhányszáz féle van. Küldhetek katalógust, amiben 1000 felett van, ha a 100-ra csóválnád a fejed!)
De miért tennéd, ha beszerezhető a 2808-nak adataiban megfelelő?

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) Busz hozzászólása Dec 5, 2017 /
 
Sziasztok!

1989-es gyártású 3 csillagos lehel fagyasztóládán ég a vészjelző, kompresszor nem megy de meleg, ki/be húzáskor kattan egyet a kompresszoron lévő relé.

Állítólag előtte nagyon hangos volt a gép.

Kuka?

DSC_0412.JPG
    
Következő: »»   220 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem