Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   479 / 580
(#) Tom52 válasza toreki hozzászólására (») Nov 3, 2017 /
 
Köszönöm,igen.Sajnos ismét csak ajtózárkapcsoló csere volt,pont előtte ismét bejött a hiba.Ugyhogy videón szépen tudtam rögziteni.Átnézték a vezetékeket,csatlakozásokat.Eddig még jó.
(#) Tom52 hozzászólása Nov 3, 2017 /
 
https://www.youtube.com/watch?v=PLvV0B9Oad8
https://www.youtube.com/watch?v=WKCt3x85ACg
A két link a videóhoz ,amit a hibajelzésről csináltam.
(#) Pali86 hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
„Sziasztok van egy fagor inavation 1fet-109 tipusu felől töltős mosogép azzal a hibával hogy nem centrifugál
Viszont normál mosási fordulatal végig viszi a programot és a legvégén mielőtt kikapcsolna vágitani kezd a
Vasalás könyitő gomb a motort már cseréltem a relék jók nem tudom mi lehet a baja valaki tud segiteni benne
Köszönöm előre is.”
(#) Ronin válasza Pali86 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Nézd meg a légcsapdát nincs e eltömődve. Ha szemben állsz a géppel, a bal oldalát kell leszedni. Lesz ott egy kis műanyag tartály, amiből egy gumicső megy felfelé. A tartályt pucold ki.
(#) atti35 hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy BOSCH Classixx 6 mosógép ami nem centrifugál. Nagy problémája lehet? Érdemes javítani? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza atti35 hozzászólására (») Nov 11, 2017 / 1
 
Ki tudja? Lehet nagy és apróság is.
(#) tibec válasza atti35 hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Szia! Legelsőként ellenőrizd, hogy a szivattyú ki tudja-e nyomni a vizet rendesen, illetve azt, amit fentebb Ronin írt Pali86-nak! Amennyiben a kifolyás akadálymentes, és a légcsapda is tiszta, a motort ellenőrizd. Ha a szénkefe rövid, akkor cseréld. Lehet, hogy csak annyi a hiba oka. A rövid azt jelenti, hogy 1,5 cm a kefe hossza, az már rövid, lehet az a hiba oka. Természetesen, ezen kívül még sok más is lehet, pl. a tachogenerátor is lehet az okozó, és ez még csak a motor!
(#) majer0616 hozzászólása Nov 12, 2017 /
 
Sziasztok,

Van egy Zanussi zwq 36101 mosógépem ami megált, diganostic
üzemmódba belépve E52 Hiba kódot mutat.Ami azt takarja a dokumnetumok szerint hogy a
Tacho generátortól nem kap jelet és ezért nem indítja a motort el. A generátort két vezetékén ha
manuálisan megterem az égszíjjat akkor 2-3 ACV tudok mérni, ebből én ugy gondolom ez rendben van
bár lehet tévedek.
Valakinek van esetleg tapsztalata az ilyen jellegü hiba javításában ?

Segitségetek előre is köszönöm!
(#) botesz válasza majer0616 hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Szénkefe vagy forrasztási hiba szokott lenni.
(#) majer0616 válasza botesz hozzászólására (») Nov 13, 2017 /
 
Szia,

Szénkefe jónak tünik, nincs elkopva még a házában kb 3-4 cm van és a rugó
is elég jónak tünik.Illetve a PCB-én a forrasztásoknál nem találtam forrasztási hibát.

Köszönöm szépen!

Üdv,
(#) botesz válasza majer0616 hozzászólására (») Nov 14, 2017 /
 
Elkèpzelhető hogy megmelegszik a tacho és megszakad de elég ritka.
(#) mlaci989 hozzászólása Nov 14, 2017 /
 
Üdv
Gondom van egy régi FORON VA 561-es mosógéppel. Kiszakította a kábelt ami a motorhoz megy. Kihúzódtak a papucsok a motor csatlakozójából meg a másik oldalról is. Ha valaki tudna segíteni hogy melyik szín hova megy a motoron meg a mosógépre nagyon jó lenne.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2017
(#) solties hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Új vagyok a témában, és nem vagyok biztos benne, hogy jó helyen kérdezek, elég fura dolgot tapasztalok a vadiúj mosógépnél!
Megpróbálom röviden:
Szóval nemrég vásároltunk egy WHIRLPOOL FWSD61253W EU keskeny elöltöltős masinát, de furán működik! Szóval van egy program ("Vegyes"), ahol nem hajlandó öblíteni, magyarul nem mossa bele az öblítőt a tartóból a dobba! Nincs eldugulva, és a mágnesszelep is jó, mert a többi programnál ez a funkció működik! Az "öblítés" általában úgy kell kinézzen, hogy mosás ciklus végeztével minimum 2-3 (programfüggő) öblítést végez, de csak az utolsónál engedi bele az öblítőt! Na most a hibás programnál olyan mint ha maga az öblítőszeres öblítés hiányozna a szoftverből, mosás után csak egy tiszta vizes van, aztán centrifuga és kész...
Jeleztük a Whirlpool-nak, ki is jött valami szaki, szétszedte, de csak vakarta a fülét! Végül azt monda, lehet megbolondult kicsit az elektronika mert valószínű túl alacsonyan van a kifolyó cső, feljebb rakta, közölte most már jó lesz, aztán elvonult! Hozzáteszem nem javult meg!
Kérdésem, igaza lehetett-e a szakinak, ráadásul megjavulhat-e ez tényleg magától ahogy mondta?
Vagy egész egyszerűen szoftver hiba, és vezérpanelcsere lesz a végén?
Sajnos nem voltam otthon a szervízeléskor,csak a nejem, ő sajnos nem igazán ért hozzá, de azt ő is látja, hogy ez nem üzemszerű működés így.
Szóval találkozott valaki hasonlóval? ismétlem ez egy vadiúj mosógép! Kb másfél hetes!
Ismét jeleztük a Whirlpool-nak hogy sikertelen volt a javítás, de ha ilyen szakit küldenek megint, akkor nem leszek előrébb!
Köszönöm!
(#) Bakman válasza solties hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Ha minden programnál jól működik az öblítés kivéve egyet, akkor az egyértelműen szoftverhiba. Dokumentálj minden mozzanatot (mikor jelezted, hogy hibás a készülék, mikor jött ki a szerelő stb.), később jól jöhet.
(#) solties válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Köszönöm! Én is erre gondoltam! Már jeleztük is ezeket a whirlpoolnak!
(#) solties hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Azt esetleg tudja valaki, hogy ezt a mosógépet hogy leget (ha lehet) resetelni?
Esetleg valami önteszt? ( WHIRLPOOL FWSD61253W EU)
(#) Busz hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Fagor FE 416, csattanó hangokat ad a programkapcsoló, illetve centrifugáláskor lassan fura hanggal pörög fel a motor.

Jól sejtem, villanymotor tekercszárlat lesz?
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Vagy rossz a motorkondi esetleg össze van égve a programkapcsoló.
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Motoron nincs kondi, sima üzemben megy rendesen ide-oda de csattan néha a programkapcsoló, mintha túl nagy lenne a motor áramfelvétele, centrifugaüzemben meg fura hanggal, belassulva megy.
Hogyan tudnám kizárni most akkor melyik a rossz?
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2017
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
A motorkondi fentvan a betáp mellett...A prk az meg mindig is kattogós csattogós volt...
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Vagy alul van az alján már nem emlékszem rá.
(#) drake76 hozzászólása Nov 18, 2017 /
 
Sziasztok.

Indesit witp 102 mosógép lassan centrifugál

A program végén nem áll le a gép és lassú fordulaton centrifugál amíg le nem kapcsolom.
Amikor elér a centrifugáláshoz akár mosás és öblítés között is egyszerűen nem lép tovább csak pörög a dob folyamatosan és a ruhák vizesek maradnak.

Mi lehet a gond?
(#) Dino71 válasza drake76 hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Nézzed meg a reléket a panelon nincsenek e összeégve.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017
(#) Tyna09 hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Samsung WF1602WUV típusú mosógépem van, ami gondolt egyet és a 20 perces mosást 1 óra alatt, a 1,5 órást nagyjából 3 óra alatt abszolválja. A sima centrifugálás programnál nincs ilyen probléma, az annyi idő alatt fut le, amennyi alatt kell. Van ötletetek, hogy mi lehet a gond és hogyan lehetne megoldani? Előre is köszi a segítségeteket
(#) Dino71 válasza Tyna09 hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Szia! Felfűt?? Azt nézzed meg fűtés+fűtésrelé relé.
(#) sniper hozzászólása Nov 25, 2017 /
 
Helló

van egy Whirlpool AWT 7125/S és nem akar rendesen centrifugálni,
úgy néz ki a mosási programot végigcsinálja, de a centrit nem, csak centrinél, 15 perces 1200 fordulatnál kb 10 percnél csinál 1-2 gyorsabb felpörgetést, de nem pörög fel rendesen, majd hirtelen átvált az idő számláló 0:00 ra és end jelzésre. 800 as fordulaton is ezt csinálja, más hibajelzés nincs.

esetleg van ötlet merre keressem a hibát?
(#) yulo5310 válasza sniper hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Szénkefe!
(#) sniper válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Helló

Valami javaslat, hogy hol tudok szénkefét beszerezni?
(persze előtte megnézem hogy néz ki, nagyon kopott e..)
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2017
(#) yulo5310 válasza sniper hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
Kiveszed a régit,leméred(h,sz,vast.),gugliba beütöd,mosógép sz.kefe,és kész!
(#) sniper válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 25, 2017 /
 
ok, megnézem
Következő: »»   479 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem