Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   192 / 292
(#) kis59 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Üdv!
Az előző évről maradt probléma....Baxi Luna cirko: Több órás működés után viilog egy hibajel: "vízellátási probléma" Víz pedig van mindenhol, a nyomás elég magasra felvéve. Éjjel egy tájban legtöbbször leáll, villogni kezd a hibajel. Újraindítom (csak úgy lehet, hogy a termosztát le, ki-be-kapcs, termosztát fel, máskülönben elindíthatatlan). Megint megy fél nap.3 éve volt panel és főszelepcsere, nagyjából 100 ezerért....Lesz, ami lesz, nekifutunk így a télnek, mert le vagyunk gatyásodva....Ha megint megadja magát teljesen, lehet, hogy jobban járok hosszú távon, ha lecserélem, mint egy tizenéves készüléket tákolok tovább...
Verem a fejem a fajba, hogy annak idején lecseréltem a FÉG-et, egyszerű volt mint a faék, soha semmi baja, amit a rosszabb hatásfok miatt vesztettem, az elment a korszerűbb javítására...
(#) merciabc válasza kis59 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Nem lehet hogy felmelegszik a keringető szivatyú?
(#) Baseus hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy Sanuier Duval C24 E kazán vezérlője romlott el. A fűtővíz túlmelegedése F3 aztán jött az F1,a panel ki van cserélve (kölcsön panel) és most minden jól működik,ebből gondolom hogy ott a hiba. Nem olvastam teljesen végig a fórumot, ha jól emlékszem kondenzátor cserével orvosolható a probléma.
Debrecenben tudtok e ajánlani olyan emberkét aki ilyennel foglalkozik,vagy postázom is ha szükséges.
Bármi kérdés van ami közelebb visz a megoldáshoz örömmel válaszolok.
(#) nandor zsigmond hozzászólása Nov 9, 2017 /
 
Egyek községben van egy műszerész,de nem találom címét..Volt már itt ajánlva.
(#) proli007 válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Kis kereséssel.. Utolsó előtti, ha ezt kerested.
(#) Lucifer válasza Baseus hozzászólására (») Nov 9, 2017 / 1
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1547721.html#1547721

Itt volt majdnem ugyanerről szó, itt reléproblémára utalnak a kollégák.
Ilyen paneled van-e?
(#) Baseus válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Szia!

Szerintem igen,a verziószám (ha az) más nálam. De fogalmam sincs melyik reléről van szó...

panel.jpg
    
(#) pjg hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Az éjjel leállt a kazánom. Chaffoteaux et Maury Nectra.
A lángőr pálcája eltűnt. Elégett. Ideiglenesen pótolhatom e hegesztőpálca drótjával? Meddig fogja bírni?
(#) Sebi válasza pjg hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Nem mindegy? Lényeg,hogy ne fázzatok... Egy szezont biztos kibír.
(#) Lucifer válasza Baseus hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Gondolom a két fekete relé valamelyikéről, azért kérdezték be a linkelt panelnél, hogy kéményes-e. Jövő hét utáni hét hétfőn (nov. 20) ki tudom neked cserélni ha addig nem találsz rá szakembert.
(#) Baseus válasza Lucifer hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Köszönöm lehetőséget,úgy néz ki a kollegám meg tudja csinálni,ha mégsem akkor egyeztetünk.
Még annyi lenne a kérdésem :
- ezeket a reléket be lehet mérni ,vagy honnan lehet tudni melyik a rossz?
- elég csak a jót visszaforrasztani?
(#) Lucifer válasza Baseus hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Funkcionálisan le lehet tesztelni a relét kiforrasztás után, de szerintem nem érdemes. Rendelni/venni kell újat kicserélni és megnézni, hogy jó lett-e. Ha már forrasztjátok a panelt akkor az elkókat is cseréljétek ki szerintem.
(#) molnarp hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok!
Fég Unical turbós kazánnál hidegen indításkor a kéménynél valami súrlódós hangot hallani amíg bemelegszik. Van ott valami ventilátor vagy a turbó lehet csapágyas?
Esetleg valamit beszívhatott?
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) merciabc válasza molnarp hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Szia!
Ha bemelegedéskor surlódik, a ventillátor csapágya adhatta meg magát, vagy kijött a csapágy a házából.
Sürgősen csináld meg, vagy javíttasd meg, mert még csak most jönnek a nagy hidegek!
Nagyobb terheléskor fog kifeküdni!
Most még lehet hogy csak egy csapágycserével megúszod, de ha megszorul, le is éghet a motor benne!
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) molnarp válasza merciabc hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Másnap reggel óta teljesen megszünt a zaj.
(#) pjg válasza molnarp hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Megállt a ventilátor.
(#) merciabc válasza pjg hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Ups...
(#) molnarp válasza pjg hozzászólására (») Nov 21, 2017 /
 
Nem állt meg, csak az a súrlódós hang szűnt meg. Olyan volt mintha a lapátra ragadt volna valami.
(#) blasz hozzászólása Nov 23, 2017 /
 
Sziasztok ahogy lenni szokott a tél elején megy tönkre a kazán.Saunier Duval KLO50 a kazán tipusa és azt csinálja hogy begyújt 2 másodperc és leáll,és utána megint begyújt és ismét leáll.Ezt csinálja folyamatosan.Átnéztem a panelt de sem égés nyomot sem mást nem látok rajta.A relék mind kapcsolnak,és vezetnek is.Van valakinek ötlete,vagy tapasztalata a hibáról? Köszönöm.
(#) merciabc válasza blasz hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Szia!
Begyújt, de nem érzékeli a lángot, és biztonságból elzárja a gázszelepet.
Az ionizátor elektródát tisztísd meg, a panelig vezető kábelt ellenőrizd le, nem sérült-e meg, szakadásvizsgálóval mérd ki hogy vezetőképes-e?
Ha minden ok, a panelen a kondik teljesítmény mérése a következő lépés!
(#) VIM válasza blasz hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Szia! Próbáld meg a dugvillát fordítva bedugni a konnektorba.
(#) Psztk34 hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Sziasztok, C-18-nal utankeringetés nem működött, csattanva állt le a fűtés, beleolvastam a fórumba. Ezekutan megnéztem a vezerlopanelt, az ellenálláson semmi nyom, de szakadás volt. Beiktattam helyette egy izzót, így rendben működik ha a kazán termosztatja állítja le, bár 50 fok környéken igy is sivitozva all le.
Fentiek miatt gondoltam beruházok egy SZM vezerlopanelre. Abban kérem a segítségeteket, hogy a jelenlegi panel 3 vezetékkel (plusz test) csatlakozik a kazán alul levő fekete potijához (kazantermosztát beallitohoz) ezen az SZM panelen viszont csak kettő vezeték megy felé. Ezt a kettőt melyik pontjára kössem a fekete kapcsolónak?
(#) Gafly válasza Psztk34 hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Szerintem utánkeringetés csak szobatermosztátnál van, kazán termosztátnál nincs (így a "sikoltozás érthető", illetve nem elektronikai probléma).
Ezért szerintem felesleges új panelt venni...
(#) Psztk34 hozzászólása Nov 24, 2017 /
 
Jelenleg csak akkor áll le csendesen, ha a kazán alján levő fekete potmétert tekerem. Éppen a szobatermosztátos leszabalyozasnal maradt hangos. Ezért gondoltam...
(#) merciabc válasza VIM hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Csak nem sikerült a fázist+a 0-át felcsrélnie?
(#) blasz válasza merciabc hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
Szia nem a dugvilla helyzete a probléma,Ma müködik megint a kazán,de legtöbbször csak begyújt,és 2 másodperc lekapcsol.Ezt akár 100x is eljátsza.Gondolom nem érzékeli a lángot.Egyszer már volt gyújtó elektronika cserélve tavaly,eddig birta.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2017
(#) pjg válasza blasz hozzászólására (») Nov 24, 2017 /
 
A lángőr pálca nem égett el? Nálam az volt a hiba.
(#) 444Tibi válasza Gafly hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Éppenhogy nem, ez nem utókerinetés, hanem félfordulat, amikor a kazántermosztát kapcsol mert túl meleg a víz, leveszi a szivattyút félfordulat környékére, a főégő kialszik (ennek biztonságos határát lehet a potival beállítani). Ez addig tart, míg kikeringeti a forróvizet a kazánból, visszahűl, jellemzően 4-6 fok a hiszterézis, kazántermosztát visszakapcsol szivattyú teljes fordulat, főégő begyújt. Ésez így amíg a szobatermosztát le nem lövi.

Psztk34,
pedig eddig sem volt a szobatermosztát kikapcsolásánál semmilyen utókeringetés, vagy kezd vízkövesedni a kazán, vagy túl melegre van állítva a kazántermosztát, esetleg a főégő teljesítményét kicsit kisebbre kell venni.
Vagy beépíteni egy késleltetőt ami szobatermosztátnál is még 10-15 másodpercig félfordulaton keringet.
Vagy a gázszelep gumimembrán kezd keményedni és lassan veszi el a gázt kikapcsolásnál, egy piilanatra megforr a víz emiatt leállásnál.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) vision61 válasza 444Tibi hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Azzal a panellal egyik esetben (készülék- vagy szoba termosztát kikapcsolása) sem lehetett csökkentett fordulata a szivattyúnak, mivel hiányzik a panelról a kondenzátor. Rendszertől függően 1,5 - 6,8 µF közötti volt, akár több párhuzamosan beforrasztottat is alkalmaztak. Az ellenállás ebből a szempontból lényegtelen.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2017
(#) doktor válasza vision61 hozzászólására (») Nov 26, 2017 /
 
Így igaz, a gyári vezérlőpanelen lévő kondenzátor kapacitását a szivattyú típusa határozza meg. pl a Grundfosokat 2.7 µF -al szerelték.
Következő: »»   192 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem