Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   79 / 113
(#) pjg válasza mohinger hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Nekem van a padláson. Sajnos nem üzemképes, mert valaki kilopta a tápegységet trafóstúl.
(#) mohinger válasza pjg hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Igen, emlékszem, hogy említetted. Milyen állapotban van külsőleg?
(#) pjg válasza mohinger hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Fellelt.
(#) mohinger hozzászólása Nov 12, 2017 / 1
 
Kedves fórumtársak!

Ízelítőül pár kép a kiállításról Békéscsabáról, a Vasutas művelődési házból. Ne feledjétek, ma délután 6 óráig még megnézhetitek ezeket a csodákat!
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2017
(#) CIROKL válasza mohinger hozzászólására (») Nov 12, 2017 /
 
Kàr hogy nagyon messzi van, lehetett volna budapesten is.
(#) Csabika02 hozzászólása Dec 1, 2017 /
 
Sziasztok. Akai gx 4000d kicseréltem egy pár 2sc458 tranyókat 2sc2240-e és azóta már egyik oldal se szól. Kicseréltem 2sc945 is. Elkókat is minden a megfelelő helyre még is nincs hang. Sáv kapcsoló is jó. Lehetséges nem megfelelő tranyókat használtam? Szeretnék segítséget kérni.
(#) doktor hozzászólása Dec 1, 2017 /
 
Szia!
Mi volt a hiba?


Ezekre érdemes cserélni, megbízható forrásból beszerezve
2SC2240, 2SC2458L, 2SC1844E .
Oldalanként mindig párban, és a legvégén beállítani.
Az általad felhasználtak is megfelelőek.
/hamis, hibás alkatrész rossz beültetés, forrasztási hiba, ezeket nézd meg/
(#) Csabika02 hozzászólása Dec 1, 2017 /
 
Érdemes az összsset kicserélni? Trimmer potival állítóm be a munkapontot?.
(#) doktor válasza Csabika02 hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Szia!
Idézet:
„Mi volt a hiba?”

Érdemes, ez neked kell eldönteni/ rendelkezésre állnak az általam felsoroltak/, de felesleges mindet cserélni mivel a zajszintet döntő mértékben kizárólag a legelső fokozat határozza meg,igen trimerrel állíthatód.
(#) blasz hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Sziasztok van egy Akai 4000DS MK2 magnóm és most tanulmányozom rajta hogy mi micsoda rajta.Amit észre vettem hogy a jobb oldali potit kihúzom,PULL FOR MONITOR USE, akkor csak egy sáv szól.Ha a Monitor kapcsolót source állásba kapcsolom,és az S:O:S kapcsolót ON állásba akkor szintén csak egy sáv szól.Ilyennek kell lennie?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017

akai.jpg
    
(#) mohinger válasza blasz hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Az pull for mono use. Ilyenkor csak az egyik csatorna szól természetesen. Az SOS jelentése sound on sound. Ilyenkor az egyik csatorna jele szól és hozzá felvehető a bemenetre adott zene raveve a másik csatornára.
(#) blasz válasza mohinger hozzászólására (») Dec 30, 2017 /
 
Köszönöm megnyugodtam akkor.
(#) OFK hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Kollegák! Gumigörgőt keresek Grundig TK 245 de Luxe magnóhoz, ha valaki tudna egy példányt nélkülözni belőle.
(#) OFK hozzászólása Jan 16, 2018 /
 
Kollegák, egy kis segítség kellene...
Egy Telefunken 201 TS tip. magnót porolgatok, mindene egyben van, nincs belebabrálva. Szépen kitakarítottam - bár olyan nagyon nem volt elkoszolódva - és rendben működik is mindene. Azaz hogy mégsem... ugyanis egy kicsit lassabban játssza le a szalagot, mint ahogyan kéne. Szíjak, görgők rendben, minden lazán pörög-forog, és mégis...
Lehet állítani valahol a motor fordulatszámát? Mert én nem találtam.
Előre is köszönettel!
(#) kristikoma válasza OFK hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Elvben hálózatról működő szinkronmotor van benne, nem szabályozható a fordulatszáma. Mérted valahogyan a szalagsebességet?
(#) OFK válasza kristikoma hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Nem mértem - nincs mivel - csak a lejátszásból állapítottam meg.
(#) pjg válasza OFK hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
A motor tengelye nem lépcsős? Vagy a gép tábláján nem 60Hz van írva? (amerikai piacra szánt magnó)
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2018
(#) kristikoma válasza OFK hozzászólására (») Jan 16, 2018 /
 
Műszer nélkül is meg lehet mérni. Kell egy szalag, aminek megméred a hosszát(pl. 50m használhatatlan stúdiószalag jó erre), valamint egy stopper kell. Innentől csak egy számolás és meglesz a sebességed. Az a gyanúm, hogy a Telefunken sebessége tűrésen belül van, a felvétel gyorsabb magnón készült. Még valami, a méréshez melegítsd be a magnó motorját!
(#) OFK válasza pjg hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Nem lépcsős, fixen van rajta az ékszíjtárcsa. Van 50 és 60 Hz választási lehetőség a biztosíték áthelyezésével. Jelenleg az 50 Hz-en van.
(#) OFK válasza kristikoma hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
A felvétel egy AKAI GX 4000D magnón készült. Nekem nagyon furcsa lenne, ha ekkora sebességeltérés lenne a két magnó között.
(#) pjg válasza OFK hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Nem lehet, hogy a GX van 60 Hz-re állítva. Szokták, hogy gyorsabb legyen a szalag.
(#) qtrica válasza OFK hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Motor kondenzátort nézd meg.
(#) kristikoma válasza OFK hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Mértem már BRG M8 magnón 9.5cm/s állásban 9.9cm/s-ot. Pedig semmi baja nem volt, még csak koszos se.
(#) pjg válasza OFK hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
A saját felvételét jól játssza le?
(#) doktor válasza OFK hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Érdemes lenne először egy saját felvételt készíteni, valami minőségibb szalagra, és a forrással többször összehallgatni.

Utána érdemes továbblépni a hibakeresésben.
(#) doktor válasza kristikoma hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Teljesen korrekt, ha jól emlékszem 220 V esetén + 2 % volt a gyár által megadott sebesség tűrések.
(#) pucuka válasza OFK hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Milyen motor van benne? Mert ha aszinkron motor, annak a sebességét nem lehet biztosíték áttétellel változtatni.
(#) OFK válasza qtrica hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Köszi, meg fogom nézni.
(#) OFK válasza pucuka hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Kristikoma szerint szinkronmotor.
(#) OFK válasza pjg hozzászólására (») Jan 17, 2018 /
 
Nincs saját felvétele (még) de ki fogom próbálni.
Következő: »»   79 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem