Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   49 / 82
(#) Sztanki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Tavaj még igen, de azóta padló fűtés lett és azóta nem jó.
(#) Sztanki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Viszont most nézem, hogy ha a termosztáton csökkentem a szükséges hőmérsékletet, majd növelem, akkor elkezd fűteni.
(#) tibibalogh520 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
A padlófűtés hőcserélővel le lett választva a meglévő körtől? Vagy esetleg hidrováltó lett betéve?

A szivattyú teljesítményét sem lehet állítani ennél a típusnál, de nem is lenne értelme csökkenteni, hiszen akkor még hamarabb elérné a beállított hőfokot.
(#) Sztanki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Igen, le lett választa. A hőcserélő után pedig egy esbe szelep van, ami 40 fokot enged a padló csöveibe.
(#) Sztanki válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Itt egy kép.
(#) tibibalogh520 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Akkor itt a bibi.
A hőcserélő egy "rövid kört" képez a kazán számára, melyen hamar megfordul a víz, ezért hamar el is éri a beállított hőfokot.
A radiátorok felé ideje sincs elküldeni a meleget.
A láng lekapcsolást követően viszont csak 3 perc után kapcsol vissza újra...
Ezt játssza, miközben Te fázol.

A hőcserélő primer körébe(kazán felőli oldala), be kellene tenni egy szelepet, mellyel lehetne fojtani a víz áramlását!
Ezután vissza állna a rend.

Ezt a szelepet természetesen be kell szabályozni.

Közben megjött a kép.
A hőcserélő fölötti légtelenítő mögött van egy golyós csap. Azon zárjál. Kezdésnek teljesen, majd apránként nyitogatni, míg be áll az egyensúly. Az az a padlót is képes lesz felfűteni, de még a kazán sem "gágyul"meg.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2017
(#) Sztanki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Es milyen szelepet lehetne oda beletenni?
(#) tibibalogh520 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Kiegészítettem az előző hozzászólásomat. A csap már be van építve. Írtam, hogy hogyan járj el.
(#) Sztanki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ok. Köszi. Mondjuk még nuncsenek feltéve a radiátorok.
(#) tibibalogh520 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Atya ég. Akkor mit vártál?
Tekerd le a kazánon a hőfokot 40 fokra, aztán had végezze a dolgát.
A padlóköri szivattyút viszont vedd maximumra!
Az biztosan több fokozatú?!
(#) Sztanki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Csak most újítjuk fel a házat és gondoltam addig hagy menjen a padlófűtés.
(#) Sztanki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Igen az több fokozatú
(#) tibibalogh520 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ok. Had szóljon.
Így viszont -míg helyre nem kerülnek a radiátorok-, ne fojtsd vissza a hőcserélőt.
Padló szivattyút max-ra, kazánhőfokot meg 40-45-re.
(#) Sztanki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ok! Köszönöm a segítséget!
(#) tibibalogh520 válasza Sztanki hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Szívesen!
(#) lali válasza lali hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Szevasztok:olvastam sokat a kéményekről,feleségemmel megnéztük egy cinke volt benne-mármint a középső csőbe elpusztulva ,vagyis beszorulva,kivettük azóta minden jól müködik,mégiscsak hasznos ez a forum,köszönöm a leirásokat azok segitettek,mégegyszer köszönöm lali
(#) bleaksmile73 hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
Sziasztok!
Jól jönne egy kis segítség!
A hiba a következő:adott egy star master 240FI ami, ha meleg vizet kezd el készíteni, akkor 15 másodperc után a tűztéri hőcserélőben forralja a vizet.A meleg víz készítésénél az 1 bár üzemi nyomás felugrik 1,5 bárra.
Amin túl vagyok:bitermikus hőcserélő tisztítása (írtózat koszos volt), keringtető szivattyú javítás (a 2.5µF-os segédfázis kondi, úgy 1,72µF volt). Ezek után egy paraszt hajszállal jobb lett.
Azt vettem észre, hogy a keringtetőnek nincs ideje lehúzni a tűztér feletti hőcserélőben lévő vizet.
A meleg víz készítés pedig 75-100%-os lánggal indul.
A fent említett két lépés után egy picit talán jobb lett, de muszáj voltam a meleg víz készítés fűtőteljesítményét 70%-ra lemodulálni, mert így nem "rotyog".
Volt esetleg valakinek tűztéri hőcserélő, vagy füstgáz hőcserélő teljes/részleges dugulása?
Mennyire necc megbontani, a csöveket összefogó klipszeket nehéz bontani/visszatenni?
Tapasztalat?
(#) bleaksmile73 hozzászólása Dec 31, 2017 /
 
...Egyébként B.U.É.K.2018 minden Kedves Fórumozónak!
(#) sanyi33 hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Üdv! van egy Westen pulsar fi 240 kazán ami a hálózati víz megnyitására is tölti a fűtésrendszerbe lévő vizet így a nyomás fel megy 2 bar fölé!Ez a probléma akkor is fenn áll ha a kazánon el van zárva a feltöltő szelep.
(#) kovy74 hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok.Westen Fi240-es kazánon hol tudom állítani a meleg víz níomását?A szerelő úgy fel csavarta hogy ha kinyitom teljesen a csapot akkor hideg víz jön csak.Köszönöm..
(#) csinilaci hozzászólása Feb 1, 2018 /
 
Sziasztok.
Segítséget kérnék van egy westen star condens kazánunk begyujtásnál durrog de nem gyujt majd az E53 hibakódot dobja ki. Néha pedig a E133 at. Mi lehet a hiba a szaki szerint új kazán kell feladta.
Köszi
(#) saspata hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Szevasztok Urak!
Gondom akadt a Westen Energy 1.240 Fi típusú kazánommal, ami tíz évig rendben ketyegett.
Az a tünet, hogy ha eléri a szoba termosztáton beállított hőfokot a fűtéskörben, akkor hibát dob és leáll. A középső led másodpercenként pirosan villog, az alsó zölden világít jelezve, hogy a készülék áram alatt van. Reset-elni nem lehet, csak leállítani, majd ha a fűtésköri hőmérséklet csökken, vagy a termosztáton emelem a hőfokot, vissza lehet kapcsolni és gyönyörűen üzemel, amíg megint el nem éri a kívánt szintet. HMV-t termel és vissza is vált, amíg hibára nem fut.
Ezügyben kérnék segítséget.
(#) VIM válasza saspata hozzászólására (») Feb 8, 2018 / 1
 
Szevasz! Valószínű, hogy a biztonsági termosztát kapcsol le ami a visszahűlés után újra engedi működtetni a készüléket. Ez lehet, hogy vízkövesedés vagy a lamellák elkoszolódásából következik be vagy az NTC hibás, nem jó értéket ad a vezérlőnek vagy a hidroblokkon a mikrókapcsoló nem áll át és fűtéskor nem modulál le szükségszerűen a láng. A hidroblokkon figyeld meg, hogy a mikrókapcsolót működteti e a tolórúd.
(#) tomicka87 hozzászólása Feb 8, 2018 /
 
Sziasztok! Tudja valaki milyen hőérzékelő van a baxi khg714062111 külső hőmérséklet érzékelőben? Meg oldanám én a pár száz forintos alkatrészt, nem fizetnék több ezret ha nem muszáj...
Köszi
(#) tailor80 hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
Sziasztok !

Végigolvastam mind a 49 oldalt de sajnos nem láttam az enyémmel megegyező gondot senkinél, így leírnám. A kazán egy Baxi Nuvola 3 Comfort 240 Fi típus, 2013-as vásárlású. Eddig kb fél évre visszamenőleg semmi baja nem volt. A jelenség, hogy mikor a HMV fűtését indítja, főleg ha eltelik több idő 2 meleg vizes használat közben akkor a kazánból, hallásra feltételezem a bojlerből bugyborékoló, levegő szívó hang hallatszik meg mint mikor hullámzik a víz és veri a tartály oldalát néhány másodpercig. Eleinte kevésbé most már hangosabb, zavaróbb. A kazánban van a fűtésnek is meg a HMV-nek is külön tágulási tartálya, a fűtés működik rendesen, a HMV tartályon 2,5 bar nyomást ír, na most ezt ellenőrizve totál 0-la volt és a membrán is le volt ragadva mert nem vette a feltöltést, levegővel megnyomatás után membrán magához tért, nyomás feltöltve viszont a jelenség ugyanúgy megmaradt. Csapokon is jön a levegő folyamatosan, nem fogy el. Olyan mintha a kinti hálózatból folyamatosan szívná a levegőt de ez nem valószínű szerintem. A komplett fűtés és vízrendszer a kazánnal egyidős.

Előre is köszönöm ha valaki segíteni tud.
(#) Gafly válasza tailor80 hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Idézet:
„A kazánban van a fűtésnek is meg a HMV-nek is külön tágulási tartálya, a fűtés működik rendesen, a HMV tartályon 2,5 bar nyomást ír, na most ezt ellenőrizve totál 0-la volt és a membrán is le volt ragadva mert nem vette a feltöltést, levegővel megnyomatás után membrán magához tért, nyomás feltöltve viszont a jelenség ugyanúgy megmaradt. Csapokon is jön a levegő folyamatosan, nem fogy el. Olyan mintha a kinti hálózatból folyamatosan szívná a levegőt de ez nem valószínű szerintem.”

Ezen még emésztenem kell, de szerencsére nem értek hozzá
(#) saspata válasza VIM hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Szeva WIM! Köszi a segítséget, olybá tűnik, hogy a tolórúd biztosan ludas volt. Kikapocsolt állapotban, óvatosan visszatoltam csavarnyúzóval és azóta műxik*működik. A vízkövesedés is opció lehet, mert felénk elég kemény a víz. Bocs, hogy csak most válaszolok, de alaposan lekettyentem vmi rusnya kolerától. Még1xMég egyszer köszönöm!

Ez nem egy chat felület, hanem egy szakmai fórum, ergo itt a chat-es kifejezéseknek nincs helye!
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) VIM válasza saspata hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Az a fontos, hogy megtaláltad a probléma okozóját, a többi rajtad múlik mikor teszed rendbe.
(#) fabian_kinga válasza robi019 hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Sziasztok,
Nekem is pontosan erre a Relé-re van szükségem!
161SE D048UHB-T

Tudnátok segíteni,hogy hol lehet ilyet szerezni vagy milyen tipussal lehetne helyettesíteni?
Előre is köszönöm.
(#) merlingerin válasza fabian_kinga hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Szia!

Kis kézügyességgel szét lehet szedni, mekpucolni a kontaktokat.. Kihúzod vele a szezont. Ebay-én van, én onnan rendeltem 1 éve...
Következő: »»   49 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem