Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   31 / 82
(#) zoszka válasza timmmy92 hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Telefonálni a szerelőnek. Ezt tudnád tenni. Pl.
(#) timmmy92 hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Jah és azt elfelejtettem hogy kb 25 perc fűtés utàn sipoló hangot ad, viz megnyitàsával abba marad.
(#) moumouletsa hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!
Kis információt szeretnék szénmonoxid mérővel kapcsolatban.HOME somogyi digitális mérőm van.Az éjszaka bejelzet,de amikor megnéztem teljesen lemerül.Raktam bele új elemet, most "0" mutatt a kijelző,de amikor a megnyomom a"TEST RESET" gombot akkor 24 PPM értéket. Tud valaki segíteni hogy ilyenkor mi van ,eddig alap állapotba és teszt gomb használatkor is 0 volt a PPM érték.A kazán tipusa:Westen energy 240Fi.
(#) H11 hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Westen 20 i cirkó kazánom van. Hol találom a szivattyú biztosítékát?
100% hogy az ment ki, mert 1 hete egy szerelő már cserélte. Azt mondta legközelebb a szivattyút kell. Azonban valamiért a rendszerből elmegy a nyomás és csere előtt tesztelném, hogy tényleg tönkre ment vagy csak a nyomás az oka a hibának. Előre is köszönöm.
(#) robi019 hozzászólása Máj 3, 2015 / 1
 
Sziasztok.
Westen energy 240fi hibával fordulnék hozzátok.
Begyújtás közben(fűtés,melegvíz mind1) leveri a kismegszakítót és azt az 1db biztosítékot is kinyírja ami benne van.
Észrevettem a panelján 1 hibás relét ami félig el volt olvadva.
A tipusa : 161SE D048UHB-T.
Kicserélném , de egyik nagyobb elektronikai boltban sem hallottak még ilyenről , sőt azt sem tudják milyen feszültségű.(se Lomex,se Mikrovill)
Tudnátok segíteni,hogy hol lehet ilyet szerezni vagy milyen tipussal lehetne helyettesíteni?
Előre is köszönöm.
(#) zoszka válasza robi019 hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Ez egy 48V -os 500V/10A kapcsolású relé. A Fujitsu gyárt ilyet
(#) Tomi111 válasza robi019 hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
Üdv!
Ezek közül nem jó valamelyik?
http://www.hqelektronika.hu/hu/category/relek?par_NumericFrom_10100...lect[0=101000000060468943&paramSelect[1]=101000000062350309&paramSelect[2]=101000000062486497&paramSelect[3]=101000000062350198&paramSelect[4]=101000000062485801&paramSelect[5]=101000000065200698]relék[/url]
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
(#) robi019 válasza zoszka hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Teljesen biztos vagy benne?
Akkor már csak találnom kell egy ilyet
(#) zoszka válasza robi019 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Az adatlapja szerint.....
(#) robi019 válasza zoszka hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Linkelnéd az adatlapját?
(#) zoszka válasza robi019 hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Google, típus, Fujitsu datasheet.
(#) Garosss hozzászólása Szept 1, 2015 /
 
Szia!

A gázkazánom minden ok nélkül bekapcsol és fűt úgy hogy nyári üzemmódra van állítva. Légyszi segíts . Mi lehet a baja mert megőrülök tőle.
(#) merlingerin hozzászólása Szept 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Szedett már szét valaki váltószelepet Westen Energy 240Fi cirkóban? Szépen, kitartóan csöpög pár helyen, O gyűrűk kezdik megadni magukat. Van ehhez valami felújító készlet, amiben minden benne van? Vagyis ripityára szedem, kitakarítom, membránt, O gyűrűket, tömítéseket kicserélem? Ha van ilyen egységcsomag, hol juthatok hozzá? Vagy jó áron komplett, felújított váltószelep esetleg? Egyáltalán, váltószelepnek hívják ebben a cirkóban? Mert ugye itt nincs motor, meg golyóscsap...

Köszönöm!
(#) sanyi50 hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Western energy fi 240 kazánom inditás-melegvíz vételkor szívatyu indul a váltószelep toló
Rudazatott nem tolja ki; ha a mikrókapcsolót én zárom szépen dolgózik a kazán.
Membrángumi ép nem sérult ;rudazat nem szorul átnéztem .Kérek segitséget.
(#) sakrafi válasza sanyi50 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Amit írsz az érdekes, mert a melegvíz vételnél a szivattyú csak akkor indul. ha a váltószelep mikrókapcsolója átkapcsolt.Nem lehetséges ,hogy te kézzel az áramlásérzékelő mikrókapcsolóját kapcsolgatod? A mellékelt képen az bal oldalon függőlegesen látható.Amennyiben ez így van akkor valószínű,hogy dugulás van a Bypass ágban vagy a szelepnél, ez a kazán hátsó részén a HMV hőcserélő mögött található.
(#) sakrafi válasza merlingerin hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Komplett javítókészlet nem létezik, részegységenként tudod beszerezni az alkatrészeket.Pl tömszelence , hátsótömszelence "o" gyűrű, membrán, hőcserélő "o" gyűrű.
http://www.inone.hu/ itt nézz körül.A Baxi alkatrészek is jók a Westenbe.
(#) merlingerin válasza sakrafi hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Szia!

Köszönöm, akkor összematrijóskázom Pedig logikus lenne egy kupacban, 1 zacsiban minden.

1 éve kicseréltem minden tömítést a kazánban, mert mindenhol szivárgott, kivéve a szelepblokkot. Mondván, az nem ereszt na, most az ereszt. Jó ez a kazán, mert mindig van valami, amit szerelni kell rajta...
(#) sanyi50 válasza sakrafi hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Köszönöm meg nézem a baypas öszekötöt.
(#) hiruyu hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Sziasztok Tisztelt fórumtársak!
9 db radiátort lát el és meleg vizet szolgáltat 2000. nyara óta a képen mellékelt Westen 24 Fi turbós cirkó. 2014. nyarán volt először "falon" savazva savazó szivattyúval a hőcserélője.(20 ezer számla nélkül, de halk és jó lett a cirkó) Ezelőtt pár évvel a hidraulikus preszosztátja kicsit mintha visszatáplált volna a tágulási tartályba, de érdekes módon ez a jelenség elmúlt, akkor írtam is nektek. A rendszerben kb. 400 l víz van 3 kg trisóval keverve, nyitott tágulási tartállyal a padláson. A kérdésem Hozzátok az lenne: kb. fél éve észrevettem, hogy nyári üzemmódban naponta 3-4-szer bekapcsol a fűtés 3-4 percre nyáron is. Ezt téli üzemben is megteszi akkor is, ha a szobai hőfokszabályzó "nem kér" fűtést. Mellékelek képeket a burkolatbontás utáni állapotról. Szerintetek mi okozhatja ezt a jelenséget? Egyébként a cirkó fűtés és melegvíz szolgáltatása jó. A képeken nyilakkal jelöltem azt a részt ahol a trisós víz "kivirágzott".

Üdvözlettel: hiruyu
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) user1914 válasza hiruyu hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Hi!
Cserélheted az összes tömítést. Valószínűleg megette a trisó.
A mikrokapcsoló indítja a fütést, aminek a tömszelence tömítése szintén kaka. A benne lévő rúdnak könnyedén kell tudni mozogni.
Üdv.
(#) hiruyu válasza user1914 hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Köszi a gyors választ!

Hol lehetne ehhez a típushoz szerinted tömítéskészletet kapni? Membránokat láttam, meg kpl. szelepet. Esetleg úgy kellene összekórésznom? (sajnos Bp. 150 Km) Vagy nézzek egy ugyanilyen roncs cirkót és abból zsákbamacska alapon buheráljam?
(Ma még nem indult el a fűtés "magától")
Egyébként a cirkócsere is egy nagy kaland manapság. Ilyen típusút nem láttam, a hozzá legközelebb álló kb. 150 eFt körül van.

Üdv. és köszi hiruyu
(#) merlingerin válasza hiruyu hozzászólására (») Okt 4, 2015 /
 
Itt kapsz mindenfélét. Szétszeded az egészet, megméred, megveszed. Nem cirkó alkatrész, de a tömítés nem válogat. epdm-ből vedd, gumi épp elviszi, ha van 100fok is.. Epdm meg bőven...

Bővebben: Link
(#) hiruyu válasza merlingerin hozzászólására (») Okt 5, 2015 /
 
Köszönöm merlingerin, már nézem. Ha lesz valami érdekes, közreadom.
(#) Pocok007 hozzászólása Okt 11, 2015 /
 
Sziasztok!
Segitségeteket szeretném kérni a következő problémához: mai nap egy hosszabb áramszünet után nem indult el a kazán. A kijelzőn a gázellátási lámpa világít. A késúzülék Westen quasar 24f. Megköszönném a segítséget, esetleg egy hozzáértő szerelő elérhetőségét.
(#) sanyi50 hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Reset hiba törlése ezt próbáltad???
(#) vcsaba12 hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy Baxi eco 240i kazánom van, tegnap elkezdte, hogy fűtés közben felmegy 50 C a vízjőfok és kb percenként kikapcsol-bekapcsol, a vízhőfok potméterrel nem álítható, hogí milyen hőfok legyen, holt régen alacsonyabb is lehetett, a melegvíz vételnél nincs gond, mi okozhat ilyen problémát?

Köszi:

Vcsaba
(#) merlingerin válasza vcsaba12 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Szia!

Én megnézném a vízhőfok jeladót bal oldalon a csövön, normálisan viselkedik -e. Ha igen, akkor dugulásra tippelek. Víznyomás rendben?
(#) vcsaba12 hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Szia!

Köszi a választ, a nyomás sokat változott, ezért megnéztem a tágulási szinte tele volt vízzel, leengedtem belőle vagy 5l-t, majd beállítottam a nyomást és ugyan azt csinálja. Még egy dolgot látok, ha fűtés hőfok és a vízhőfok is a minimumon van akkor 50C-ra melegít, és érdekes módin ha a meleg víz állítót tekerem csak el akár csak egy kicsit is akkor a fűtést már 70C-ra melegíti. Bár ha mindkettő alap állásban van akkor 50C-ra fűt, ha bármelyiket arrébb tekerem akkor 70C-ra. Amikor elérte az 50 vagy 70C-ot akkor pedig kb fél percenként begyújt kialszik, amíg a szobatermosztát ki nem kapcsol. Nem jöttem rá mi lehet az oka. Dugulás szerintem nincs, mert a fűtés kört felmelegíti néhány perc alatt.
Köszi:

Vcsaba
(#) merlingerin válasza vcsaba12 hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Szia!

Ha a tágulási szelepét nyitva víz jön, akkor a tágulási gumizsákja ki van szakadva. Csere az egész. Hiába pumpálod, max. a vízbe nyomod a levegőt. Értelmetlen. Új tágulási kell, vagy külső tágulásit venni,és betenni valahova a rendszerben.

Ha HMV üzemben van, nem fűt bele a radiátorokba is?

Én még mindig a hőfok jeladóra, és dugulásra, vagy keresztmetszet csökkenésre tippelek valamelyik előremenő csőszakaszon. A kiegyenlítő csak + adalék.

Ja igen.. Iszapszűrő, vagy Y szűrő nincs a visszatérő ágban? Ha igen, akkor tele lehet trutyival, kevés vizet kap, és elszalad a hőfok, ezért tilt.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2015
(#) lacoklon hozzászólása Okt 15, 2015 /
 
Sziasztok!
Eddig csak olvasgattam a fórumot és így sikerült orvosolnom kisebb problémát. A mostanira viszont nem találtam megoldást. A lényeg. Fűtéskor a termosztát utasítására elindul. A beállított hőfoknál az égőt kikapcsolja és rendben keringet tovább. Viszont a vìz visszahülése után hol vissza kacsol, hol nem. Időnként már kézmeleg vizet forgat.. Reszetelés után egyből fűt, majd kezdi elölről. Valakinek ötlete? Előre is köszi..
Következő: »»   31 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem