Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   42 / 131
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Ajajj...
Mintha halványabbak is lennének...ez azt jelezné, hogy nyitva és zárva vannak egyszerre az érintkezők. (vagy nagyon gyorsan KI/BE kapcsolgat)
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Igen, és olyan szögből nézem, vibrál, és valószínű azt a pillanatot kapta el a gép.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) lelkes amatőr válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Kicsit visszapörgetve a dolgot, írtad korábban:
Idézet:
„Ebben az estben a nyomógombokról tökéletesen működik minden, de a bemenetekről semmi.”

milyen nyomógombokra gondolsz itt?
(#) mraulajos válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
A kijelző alatt lévő két szélső gombbal lehet működtetni a nyitást/zárást.
Egyik egy szárny, a másik két szárny. Had ne tudjam most, hogy melyi-melyik.
(#) lelkes amatőr válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Akkor viszont a proc. feltehetően jó. A bemeneteket kezelő smd-k közül lesz valamelyik a hunyó. Végig kellene menni a jelúton, hogy hol akad el a start-parancs. Ha valamelyik hibás, kiakaszthatja a proc megfelelő bemenetét.
A nyomógombok természetesen más bemenetre vannak kötve, (mivel azok a programozásban is részt vesznek) ezért működhet onnan jól.
(#) Szandi76 hozzászólása Nov 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Más fórumokon még nem tudtak segíteni, a szerelő is tanácstalan, ezért próbálkozom nálatok...hátha.
A következő problémában szeretném segítségeteket kérni. Kb egy hónapja szereltek be hozzánk egy KLING kaput CAME V6000 -U4631 kapunyitó motorral. A garázs egy fém garázs. A problémám az, hogy a hozzá adott távirányító belülről tökéletesen nyitja, csukja a kaput.
A garázson kívül viszont a garázs felnyitása van hogy másodszorra sőt többedszeri próbálkozásra sikerül csak. A gomb megnyomásakor hallani a pittyenést a kapu megmozdul kb egy centit felfelé. Újabb megnyomásra lefelé mozdul 1 centit. Így kell játszani vele, amíg méltóztatik teljesen felemelni a kaput.
Gondoltuk a fém garázs leárnyékol. Meghosszabbítottuk kábellel a vevőjét , kivezettük a garázson kívülre. Nem lett jobb.
Ma is kínlódtunk vele és azt vettem észre, hogy nem egyszer pittyen a gomb megnyomására a motor, hanem kétszer. Ezt akkor csinálja, amikor egy kicsit felemelkedik és megáll. Amikor teljesen felmegy a kapu csak egyet sípol. Már teljesen megbolondít.
Azon gondolkodtam, hogy nem lehet-e az a hiba forrása, hogy a garázs lemez és a jel visszaverődik...mert tök olyan , mintha a motor egymás után, gyors ütemben kétszer kapna jelet..... Igaz a garázson belül meg hibátlanul működik... Már nem tudom, hogy mit csináljak...tanácstalan vagyok.
A távolság a garázs és a kapufeljárónk között kb 18 méter. Azt mondták, hogy a nagy távolság nem lehet probléma. Meg van, hogy közelről sem akar kinyílni....kiszámíthatatlan. Mindkét távirányítóval ezt csinálja.
Találkozott már valaki ilyen problémával közületek? Egyáltalán lehet rádiófrekvenciás kapunyitót használni lemezgarázsnál?

Láttam a neten külső kétcsatornás rádióvevőt. Esetleg ez segíthetne a problémámon? Vagy ezt mire szokták használni? http://rugobolt.hu/Kulso-ketcsatornas-radiovevo-muanyaghazban---T-RE8

Köszönöm a válaszokat előre is!
(#) uniman válasza Szandi76 hozzászólására (») Nov 1, 2017 / 1
 
Hello! Valószínűleg nem a rádiós résszel van a baj.
"egy centit felfelé...újabb megnyomásra lefelé mozdul 1 centit" Akkor ez így sosem végezhet...
Szerintem, vagy szorul a kapu mechanikusan (kézzel könnyen nyitható?), vagy pedig a kelleténél jobban le van szabályozva a motor "ereje"...esetleg aktiválódik valamelyik beépített védelem és azért áll le azonnal. Meg kéne próbálni a a vezérlőt "újratanítani"...legalább az "F-3 Erő tanulás" részt. De a "nyitási és a zárási véghelyzet" beállításokra is rá kellene nézni.

Itt a leírása elérhető: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2017
(#) zsoltee0001 válasza Szandi76 hozzászólására (») Nov 1, 2017 / 1
 
szia
Az 1 hónap az még erősen garanciális szitu.
Ha valóban belülről tökéletesen működik és csak a külső nyitással van gond, akkor nekem úgy tűnik mintha a vevő valahogy elcsípne még egy jelet amitől megállítja a kaput. Nem tudom, ezek a távirányítók meddig adják a jelet ha megnyomjuk, van olyan ami 1 másodpercig küldi, namost ha valami ráárnyákol induláskor, de még mindig jön a jel a távirányítóból közbe nyílik a kapu majd ismét veszi.... akár veheti két jelnek is.
Ez most így eléggé vadul hangzik, de ismerni kéne pontosan a vevő és a távir tulajdonságait. Láttam már érdekes dolgot, pl a szentesi adó torony mellett.
Egyébkánt bármilyen külső vevőegységgel összehozható, nem muszály a legdrágábbat venni.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza uniman hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Kolléga, belülről jól működik
(#) uniman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Hoppácska...
(#) Szandi76 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 1, 2017 /
 
Köszönöm a válaszokat!

A kapunyitó motor valóban az uniman által belinkelt annyi különbséggel, hogy ez 868,35 Mhz-en működik. És valóban belülről egyszer veszi a jelet. Kipróbáltam: egy gombnyomásra a motor kijelzőjén belülről egy nulla jel villan fel a bal oldali számkijelzőn. Kintről nyitották, én bent voltam a garázsban két csippanás és a nulla jel egymás után kétszer villant fel Tehát kétszer vette a jelet. De miért??? Arra is gondoltam, hátha a garázs hátsó lemezéről verődik vissza a jel??!! Amikor beépítették kipróbáltam, igaz nem sokszor. Akkor még nem volt rátéve a garázsra a hátoldali lemez....akkor nem tűnt fel, hogy ilyet csinált volna...igaz nem is nagyon próbálgattam. Szerintetek lehet, hogy a garázs hátoldaláról verődik vissza a jel? Vagy ez hülyeség??

A szerelő már volt kint, megnézte, azt mondta, hogy mechanikusan nincs semmi baja a kapunak, könnyen jár. Ezt igazolja az is, hogy belülről könnyen nyílik. Újra tanította a távirányítókat, de a gond nem szűnt meg. Azt mondta utánanéz mi lehet még a baj. Azóta nem jelentkezett. Tegnap felhívtam, mondtam neki jöjjön ki, mert a gond nem szűnt meg. Péntekre ígérte. Kezdek ideges lenni....

Zsoltee001 árnyékolás tuti van, ha bemegyek a garázsba a telefon térereje 4-ről 1-re esik.
Az a vevőegység, amit belinkeltemezek szerint erre való, hogy felerősítse a jelet? Nem nagyon tudtam eldönteni, hogy mire használják, mire jó
Egyébként erről a motorról és távirányítóról van szó

came.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza Szandi76 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Eléggé Xaktás dolognak tűnik, ha valós ahogy elmondtad, én is megfeküdnék egy ilyen problémától, pedig láttam már vad dolgokat.
Én úgy értettem, hogy ha az adó sokáig adja a jelet akkor veheti kétszer mert valami ráárnyékol, majd megszűnik miközben megy a kapu, de a jel még mindig adja a távirányító és megint elcsípi.
Visszaverődés az nem nagyon okozhat itt gondot ha abból indulunk ki, hogy a rádióhullám fénysebességgel közlekedik, nem éppen visszhang, azon kívül itt ugrókódos rendszerről van szó, elég kicsi a valószínűsége hogy pont kialakul egy jelsorozat ami passzol. kb egy lottó5-ös ... 3x egymás után
A kapunyitó és vezérlése itt most lényegtelen, a vevője beépített?
Tudnál pár képet csinálni a távirányítóról? Meg úgy az egészről?
Amit belinkeltél az nem egy erősítő, hanem egy külső dobozos vevő, ha veszi a jelet, akkor ad egy záró impulzust ami ráköthető a vezérlés fali nyomógombos bemenetére, ilyenkor természetesen le kell tiltani a belső vevőt.
üdv
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) robi811003 hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
ziasztok

Valaki találkozott már easygate terrier 200 kapunyitóval?Mert nem találok hozzá leirást a beprogramozásról.a távirányitót felismerte nyillik is meg zár is csak nem tudom a végállást hogyan lehet beállitani.mert mikor bezár mind a 2 kapu kis idő mulva visszanyít kicsit.
(#) vargaf válasza robi811003 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Itt a leírás róla ( igen, tudom, angolul van ):
Easygate-Terrier-200 manual
(#) uniman válasza robi811003 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Fotód származási helyén ott van az angolnyelvű leírása is... Bővebben: Link
(#) robi811003 válasza uniman hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
De ebbe sem irja le egyértelműen mit kell csinálni,hogy tudom a 2 végállást fixálni.
elketd mozogni magától de a végén mikor bezár mind a 2 szárny utánna vissza kinyitja egy kicsit mind a kettőt.
(#) uniman válasza robi811003 hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
Van a "Double Gate System Learn" fejezet...abban van leírva, hogy hogyan "tanítható" be a vezérlés...
(#) hege21 hozzászólása Nov 16, 2017 /
 
Adott egy Ditec motoros kapun a biztonsági fotocella folyamatosan ki be kapcsol, ténylegesen működi is ha elébe állsz
Kifújtam hátha egy pók szórakozik de nem segített
Kérdésem elég lesz a fotocella csere vagy a vezérlő is ludas lehet?

ditec-xel.jpg
    
(#) zsoltee0001 válasza hege21 hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Nézd meg kamerás mobillal az adóját, ha harmatgyenge akkor szokott téveszteni. Akkor csak elég IR ledet cserélni.
Egyébként kompatibilis minden hagyományos (!) infrapárral.
Üdv
(#) hege21 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Megnéztem IR ledet 5-10mp világít aszt elalszik,és így ismétlődik
(#) kuruistv hozzászólása Nov 21, 2017 /
 
Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy Motorline lince 400 kapum MC2 vezérléssel, amit kb fél éve telepítettem.
Eddig egyszer fordult elő, hogy éjszaka közepén (-4C°) az egyik szárnya magától kinyílt, utánna reggel nem mozdult csak áramtalanítás után.
Ugyan még csak egyszer fordult elő, de gondoltam hátha valami triviális a probléma.
Tud esetleg valaki segíteni?
Előre köszönöm.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Sziasztok
Delma garázsnyitó.
A képen látható vezérlés típusát felismeri valaki?
Bekötésről és programozásról keresnék hozzá leírást.
Még kikövetkeztetném, hogy mi micsoda, de kissé megnehezíti a dolgom, hogy a panel eleve rossz
Üdv
(#) mraulajos hozzászólása Dec 10, 2017 /
 
Hali!
A mellékelt vezérlésen a SERL logikát ON-ra kapcsolva kerti/szervíz fény, a kiskapu funkció nem alkalmazható? Legalább is én így értelmezem. Sok ilyen motort beüzemeltem már, de eddig még nem volt erre a funkcióra szükség.
(#) lelkes amatőr válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
A leírásból azt veszem ki, hogy nem megy a kettő együtt. A 18-as pont szerint a PED bemenet a kiskapu, ha szervízfényként használod akkor megzavarodik.
(#) mraulajos válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
A 18-as pont, a nyomógombos verzió.
(#) lelkes amatőr válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Ha a 6-7 pontot (2. rádiócsatorna) kötöd a 18-ra akkor elvileg van kiskapu funkció, ettől független lehet a SERL ON funkció, ha jól bogarásztam ki a leírásból.
Csak azt nem tudom, hogy a beépített RX modulon van-e 2. csatorna funkció?
(#) mraulajos válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Bocsi, semmi rossz szándék, de nem igazán vagy jártas a témában. Ezeken a mostani paneleken már nincs 6-7 es pont.
(#) lelkes amatőr válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 10, 2017 /
 
Én csak az általad linkelt leírás alapján próbáltam értelmezni. Ez a tipus tényleg nem volt a kezemben még, javarészt Beninca és Promatic fajtákat telepítek rendszeresen.
(#) mraulajos hozzászólása Dec 15, 2017 /
 
Hali!
Biztos csináltatok már többen GSM modulos kapunyitót.
Erről mi a véleményetek?
(#) mraulajos hozzászólása Dec 16, 2017 /
 
De nagy a csend...
Következő: »»   42 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem