Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   85 / 91
(#) reloop válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Használhatsz, ne is mellékeld
(#) gernerakos válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2017 /
 
Hopsz, a melléklet bizony lemaradt. De köszönöm!
(#) troby hozzászólása Okt 9, 2017 /
 
Sziasztok, nem pont ide tartozik de talán tudtok segíteni, olyan ic-t, kapcsolást keresek mely szintén feszültség szabályzottan állítja a hangerőt de a két csatornán külön és nincs szükségem mély magas állítási lehetőségre, ahogy nézem a tárgyi ic erre nem képes. Tud esetleg valaki ilyet? Köszönöm.
(#) reloop válasza troby hozzászólására (») Okt 9, 2017 /
 
Szia! Azt írd a keresőbe, hogy "vca circuit diagram"!
(#) troby válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Köszönöm szépen.
(#) Cinema válasza troby hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
A TDA1074A -IC pont ilyen célra van, de mivel már nem Philips a gyártó neve, más néven érhető el.
Ez egy négyes szabályozó blokkot tartalmaz, ami felhasználható hangerő, hangszín és balansz, vagy 4-csatornányi hangerő, vagy külön két- sztereó, hangerő, vagy négy külön csatorna hangerő szabályozásához.
Érdemes letölteni az adatlapját és ott lehet látni a sokféle variációt.
Jó minőségű IC, profi cuccokban is előfordul.
Esetleg még a Mitsubishichips-oldalakon is található hasonló áramkör.

Üdv!
(#) troby válasza Cinema hozzászólására (») Okt 10, 2017 /
 
Köszönöm, utánanézek ennek is.
(#) troby hozzászólása Okt 15, 2017 /
 
Annyit nézegettem a kapcsolást, hogy úgy döntöttem megépítem. Kis segítséget kérnék, az itt található Alkotó, Reloop nyákterve és kapcsolás csak nyáktervben tér el az itt közzétett-től?
Mert nem találtam meg az utóbbi kapcsolási rajzát, illetve akkor mind kettő nyákterv ajánlott?
(#) reloop válasza troby hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Az első linken még van S1, S4 magas szintű bemenet az Urbánelektronika KIT szerint. Bővebben: Link
A frissebb verziót építsd meg! A keresést rád hagyom, segítségül kitöltöttem a keresőmezőt.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2017
(#) troby válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2017 /
 
Köszönöm szépen.
(#) zotya1983 hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Sziasztok! Itt az oldalon láttam egy régebbi rajzot ami a gyári ajánlása az LM 1036 nak ebből
volt egy átrajzolat. A kérésem annyi lenne hogy átnéznétek hogy működik e?
A rajzot magam kedvére picit módosítottam.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
A kapcsolás módosításai határozott célokat szolgálnak. Azért voltak szükségesek, mert nélkülük részben nincs elég erősítés, részben a szabályozás nem ideális.
A legígéretesebb változat az, amit Reloop neve fémjelez, és tartalmazza az erősítő fokozatot is. Pl. itt látod.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Üdv Alkotó a te mod nyákodat is a biztonság kedvéért tegnap elkészítettem,de a szintemelő nélküli változatra csak azért gondoltam,mert egy előfok után lenne kötve a jelútba.
A szabályozás nem ideális az akkor azt jelenti hogy csak részben használható,de igazából nem
szabályoz rendesen se mély sem magas tartományban? A potik elhelyezését majd még javítom a rajzon és a 2 bemenet gnd je is egymás mellé kerül hogy ne legyen lehetőleg földhurok bibi.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2017
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
A szabályozással megfogtál, mert már nem emlékszem miért kellett belenyúlni. A D2-D3 diódáról van szó, és ha Reloop jár erre, remélem belinkeli a korábbi magyarázatát.
A potik itt kevésbé érzékenyek, mert tisztán stabilizált egyenfeszültséget szabályoznak. Pont ez a lényege a 1036-nak, hogy DC vezérelt. Egyetlen monó potméter képes a két csatornát viszonylag nagy szinkronban szabályozni.
Az áramkör elhelyezése nem tetszőleges, mert a bemenet is túlvezérelhető, illetve a kimeneti szint is korlátozott. Nálam a kimenet 1-2 V nagyságrendig teljesen rendben volt. Tehát egy átlagos forrás és egy átlagos végfokozat közé téve nem igényel további előfokozatot.
Ha külön van előfokozatod, és annak a zaja kicsi, akkor azt inkább a 1036 és a végfok közé tenném.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Az előfokozat esetemben egy 4 csatornás fejhallgató erősítő és abszolút zajtalan, emlékeim szerint tl 082 smd változatával szerelt így illeszkedne az lm 1036 hoz. A 2V
nekem tökéletesen elég lenne a kívánt kivezérléshez.
Ez mögé gondoltam hogy némileg bele tudjak nyúlni a hangszínekbe.
De az sem probléma ha a helyes működéshez elé kell tegyem.
Micro Amp
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2017
(#) zotya1983 hozzászólása Dec 7, 2017 /
 
Sziasztok! R3 értéke mi lenne? R3 miért nem szerepel a sematikuson? S1 csatlakozó hol van a sematikusról??? Miért szerepel a sematikuson 2 darab NE5532 ic, ha a panelrajzon 1 foglal helyet? Ez így kesze-kusza sajnos és megépíthetetlen...
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) zotya1983 válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Ja! És nem értem.. Miért van fenn egy olyan sematikus, majd mellette komplett terv 2.1 es verzióban ami ezek szerint köszönőviszonyban sincs egymással? ... Ráadásul ez volt az ajánlás...
(#) baloka válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 7, 2017 / 2
 
Nézd meg egy picit jobban. Mr. Alkotó elég precízen készíti a terveit. Bízhatsz benne, működni fog.
(#) Toth Attila válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 7, 2017 / 1
 
Szia, ne ezt a verziót építsd meg! Pici hiba is van a beültetési rajzon. Később belinkelem az újabb verziót, hacsak meg nem előz valaki.
(#) morgo válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
R3 és S1 ügyében meg kéne keresni a rajzokhoz kapcsolódó leírást. Azt nem tudom, hol látsz 2 db. NE5532-t. Én csak egyet látok, külön rajzolva a két benne található műveleti erősítőt. A számozása egyértelművé teszi, hogy IC1/a - IC1/b. Tehát egy IC-ről van szó.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Hú de nagyon ...
Szokás szerint felületes vagy.
Az említett eltéréseknek az-az oka, hogy a kittként kapható rajzon van egy olyan bemenet is, ami az előerősítő után közvetlenül hajtja meg a szabályozó IC-t. Ezért ott van még S1, S4 R3, R10 is, de erre nincs szükség.
Abban az egy tokozásban két darab műveleti erősítő van, ami feloldja a másik dilemmádat.
Egyáltalán nem javaslom ezt a fajta kialakítást megépíteni -de működik hibátlanul-, hanem inkább ez a megközelítés ígérheti a minden szempontból jobb megoldást.
(#) zotya1983 válasza Toth Attila hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Rendben köszönöm. Sajnos már ez van kimaratva így ennek mennie kell, vagy megy a kukába.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Nincs előttem semmilyen rajz, de úgy rémlik csak annyi a hiba, hogy C10 elkót kell megfordítani, mert a polaritását fordítva jelöltem.
(#) Toth Attila válasza zotya1983 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Szia! Látom közben kaptál Alkotótól tanácsokat. Valóban a C10-es kondenzátort kell polárhelyesen beforrasztani, sajnos ez engem nagyon megviccelt anno. Nálam is ez működik azóta is hibátlanul. Ha mindent beforrasztottál alaposan mosd le a forrasztási oldalt! Egyébként tényleg semmi értelme az S1,S4 -es bemeneteknek.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Toth Attila, és Alkotó, köszönöm az infót. Párhuzamosan erősítőt javítottam így a figyelmetlenség "áldozata" lettem..
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) Helios hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Elakadtam sajnos, és nem is kicsit. Egy elég kusza projektet kezdtem el nemrég, egy LM1036 vezérlése Arduino Mega-val, és egyéb kiegészítőkkel. De Sehogy nem akar összeállni a dolog. Az Lm1036-ot kétféleképp akartam vezéreltetni, de egyik se jött be. Az egyik hogy az analóg potikat digitálisra cserélem: MPC4011 -> totál búgás az egész. A másik pedig ez lenne: Arduinos vezérlés

Tud valaki segíteni?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Mi baj van az Arduinoval? Mondjuk ahhoz egy I2C-s hangerő/hangszín praktikusabb lenne, de PWM-mel és integrátorral is szépen kéne működnie.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Mindkét verziónál semmi eredmény a búgást leszámítva. Nem tudom eldönteni hogy melyik lehet a hibás rész.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Ha megy a szabályzás 0 V és 5,4 V között, akkor valami építési, huzalozási hibád van.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Mindjárt előkaparom a kapcsolási rajzot.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
Következő: »»   85 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem