Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ZC-18 kazán
 
Témaindító: szabó valéria, idő: Feb 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 31
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Dec 17, 2017 /
 
Szia!
Az általad hivatkozott hozzászólás nem egészen helyes.
Csak hogy képben legyünk ezzel kapcsolatban:
(#) Psztk34 hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
Ha már a kazántermosztátnál tartunk, a C-18 esetében a hiszterézis állítható valahogy? Nekem úgy tűnik, hogy a beállított vízhőfok elérését követően túl gyakori (néhány percenkénti ) a ki-be kapcsolgatás. Engem nem zavarna ha kicsit jobban lehűlne a keringetett víz, cserébe nem lenne a gyakori ki-be kapcsolgatás.
(#) Gafly válasza Psztk34 hozzászólására (») Dec 24, 2017 / 1
 
Akkor ne úgy állítsd be, hogy a kazántermosztát kapcsoljon üzemszerűen, hanem hogy a szobatermosztát
Normális esetben a kazántermosztát inkább védelmi feladatot lát el.
Én, annó, levettem a gázmennyiséget (jobb oldali gomb, koaxiális tekerő). Ezután csak akkor kapcsolt le a kazántermosztát, ha nagyon hideg volt. Akkor meg jogosan, hogy macska talpa ne süljön meg a radiátoron)

Mivel december 24 (azaz Karácsony) van, ne most állj neki tekergetni/szerelni.
Két oka is van:
- Senki nem szeret hidegben karácsonyozni (kivéve a rénszarvast, bár őket meg nem kérdezik erről),
- Senki nem szeret Karácsonykor másnál kazánt szerelni (csak mert a tulajnak most jutott eszébe piszkálni).

De nem értek hozzá, inkább igyál Te is
(#) pimpoka hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
Szervusztok! Egy C18-nak az örzőlángját szeretném nagyobbra vanni. Minden tiszta rajta a fúvoka cső is de pici a láng, így nem éri el az érzékelőt. Köszönöm a segítséget.János.
(#) zolika60 válasza pimpoka hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Amennyire én tudom nem állítható. Az érzékelőt vidd lejjebb.
(#) proba válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
Ahol kijön a gáz, azt is kitakarítottad? lehet az a pici lyuk van eltömődve, illetve talán alatta van egy levegő bekeverő hasíték, azt is szeretik beszőni a pókok.
(#) Gafly válasza pimpoka hozzászólására (») Jan 9, 2018 /
 
A "szentháromság" beállításával sokat bajlódtam, annó.
Úgymint:
- Hőelem,
- Gyújtó elektróda,
- Deflektor (ha így hívják, mert nem értek hozzá, és még van rajta egy acél "izé is").
Nekem az jött be, amikor biztosan "körbenyalta" a láng a hőelemet, és a szikra is biztosan meggyújtotta az őrlángot.
Sajnos egy csavar alatt vannak, szerintem a polip is így alakult ki

Armatúra és a hőelem csatlakozása ugye finoman meg lett húzva?
(#) Psztk34 hozzászólása Jan 29, 2018 /
 
SOS! Most délután nem indult el a C-18 kazán. Őrláng oké, termosztátot ha feltekerem, kb 30 másodpercig halkan kattog, majd csend. Vezérlés talán két hónapja lett cserélve. Szivattyut néztem nem szorult-e meg, de nem látom problémásnak.
(#) Psztk34 hozzászólása Jan 29, 2018 /
 
Vezérlopanelen kicsit szabalyoztam a szivattyu feszültséget és beindult most rendben van.
(#) hepi02 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Sziasztok,

ZC18.1 típusú gázkazánt hogyan kell begyújtani?

2^3-on variációval próbáltam már, de egyik állás szerint sem indul az őrláng. (Van ugye a gázcsap, a gázcsap után egy fekete lefelé húzható kar, amin egy “O” betű van és ha meghúzom úgymaradmert egy “F” jelölésű retesz reteszeli. És van ugye a baloldali nyomógomb, ami az indítója).

Van beépített szikráztató és UK1.3 vezérlése. A fali termosztátot, ha feltekerem, akkor indul a szivattyú. Vízzel fel van töltve. Gáz is van, legalábbis a sütő működik, ami közvetlen előtte ágazik le.

Segítenétek? Hátha csak én vagyok béna
(#) Gafly válasza hepi02 hozzászólására (») Aug 19, 2018 / 1
 
Röviden a működése, hogy ne csak kombinatorikai alapon próbálkozzál
Két gomb van:
- Az egyiket megnyomva szikrát ad
- Másikat megnyomva nem történik semmi látványos (halk sziszegésen kívül), mert az csak a az őrlángnak ad "gázt" (kézzel felülírva a biztonsági rendszert a gyújtás idejére).
Amikor üzemszerűen ég a gyújtóláng, akkor egy hőelem (amelyet körülnyaldos a gyújtóláng) komoly áramot hajt át az armatúrában lévő mágnestekercsen, és így tartja a fegyverzetet ami engedi a gáz áramlását. Ha nincsen áram (hideg a hőelem, érintkezési hiba) akkor nincs gáz, nincs láng.
Az egyik gombbal ezt a fegyverzetet tudod kézzel "odakínálni" az elektromágneshez, ami ott tudja tartani, amikor elegendő az áram ehhez (elég ideje ég az őrláng).
Tehát, én azt csinálnám, hogy:
- Bal gomb benyom és benyomva tart -> halk sziszegés hallatszik
- Jobb gomb ütemesen nyomkod -> minden esetben egy szép kövér szikra látható
- Ezt folyamatosan ismételni ameddig égni nem kezd a gyújtóláng
- Ezután már nem kell szikráztatni, de a bal gombot még nyomni kell tovább
- Egy idő után el lehet engedni azt is, kis szerencsével égve marad az őrláng

Ha a fenti szekvenciában bármi nem passzol, akkor gondolkoz/kijavít/szerelőt hív
De nem értek hozzá...
(#) hepi02 válasza Gafly hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Köszönöm!

Na, a sziszegésen kívül minden úgy van, ahogy írtad. Én is úgy gondolom, hogy az őrláng gázát kellene hallanom, de semmi. Szikra az szép kövér. Tehát szerintem nincs gáz. A gázcsonkon van az a fekete húzogatós, reteszelős izé. Gondolom azzal kell nyáriasítani, de nem tudom hogy működik.
(#) VIM válasza hepi02 hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Szia! A nyíl irányába lehúzni amíg be nem reteszelődik. Az őrláng csövecskéjét lehet hogy ki kell fújni a portól. Ezt lehetőleg alulról kell fújni, mert a fúvóka el fog törődni.
(#) carlo111 hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
Hali!
Problémám akadt a jó öreg FÉG ZC-18.3-mal. Segítség!!!! Valaki tud hasznos infót,tanácsot adni?
A szikragyújtó nem az égéstérben (őrlángnál) szikrázik hanem az alján,mármint ahol fel van fogatva, ott ahol rá van dugva a kábel. Ez nem jó! Vettem egy új gyújtót,de ugyanaz a szitu. Mit lehet tenni ilyenkor??
(#) zolika60 válasza carlo111 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Mert ott közelebb van a testhez. A felső végét hajlítsd közelebb az őrláng égőhöz. Vagy tán hajlítani sem kell, mert állítható, nem emlékszem már rá pontosan, régen foglalkoztam vele az eszem meg rövid.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) carlo111 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
OKé! Kösz a tippet,lejjebb raktam kicsit a porcelános részt és kicsit fordítottam is rajta. Már frankó!
(#) carlo111 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Helló!
Újra itt.
A probléma a következő: frankó a gyújtó és szuper az őrláng is, de valamiért nem kapcsol be a fűtés, mármint a fésűs tálca égő. A keringető szivattyú mükszik,a termosztát kapcsol, az örláng ég...... csak nem kapcsol be pedig a rendszert feltöltöttem,légtelenítettem.Szerinted mi lehet a baj???
Valaki tud segíteni???
(#) carlo111 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Feltöltöttem a rendszert vízzel (~1,2 bar), bedugtam a gázkazán elektromos csatlakozóját, őrlángot begyújtottam, a szivattyú úgy hallom működik. Amikor a hőfokszabályzót feljebb tekerem, hallom benne a kis kattanást, viszont a gázkazánban a főégő nem gyullad be, csak az őrláng ég. Mi lehet a baj?
(#) Gafly válasza carlo111 hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Szerintem ehhez szét kellene szedni az armatúrát, azt meg ennyi tudással nem javaslom.

Tépjél sorszámot egy gázszerelőnél, ameddig nem hosszú a sor (Pesten jó esélyeid vannak (most még)).

De nem értek hozzá...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2018
(#) gyuszo válasza carlo111 hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
A begyújtó nyomógomb mögötti tekerőgombot próbáltad állítani ? Talán az segít.
Ez a bal gomb. Ez állítja a láng nagyságát.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2018
(#) Gafly válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 25, 2018 /
 
Vagy ez.
De nem bátorítanám nekiesni, mert nem értek hozzá...
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2018
(#) vision61 válasza carlo111 hozzászólására (») Szept 26, 2018 /
 
Szia!

A szivattyú hosszabb állásidő után hajlamos "letapadni", hiába hallod a hangját, attól még állhat. Az állórész végén középen van egy zárócsavar, azt vedd ki (előtte tegyél alá egy edényt, mert csöpöghet belőle a víz), és ott láthatod, hogy valóban forog-e. Ha nem forog, egy csavarhúzóval forgasd meg a tengelyt.
Vagy lehet a Galfy által linkelt tömszelence szorulása, illetve a membrán elöregedése is.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2018
(#) carlo111 hozzászólása Szept 26, 2018 /
 
Sziasztok!
Köszi a gyors reagálást Gafly,vidéki versenyző vagyok. azaz A begyújtó gomb mögötti tekerő gombot bizergáltam, de az csak akkor hatásos ha van valami kicsi alap láng, ami nálam sajna nincs. Szivattyú megforgatva csavarhúzóval,pipa. Pörög rendesen és kuttyog a víz a cuccosban,mármint a "jó öreg zc 18.3-ban". A probléma még nem oldódott meg Sajnos!
(#) starttrend hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
sziasztok. Végig olvastam a fórumot, nagyon jó hangulatú (semmi anyázás értelmetlen sértés és megsértődés nincs, ami más forumokon sokszor látok). Szóval gratulálok és kérdeznék is..

ZC18-as kazán, két épületet fűt, mind a két épület mindegyik radiátorán saját termosztát van. Ahhoz, hogy a kazán beinduljon bizonyos víz levétel kell, ehhez az egyik épület radiátorai nem engednek át magukon elég vizet. (legalább is ha teljesen kinyitom a termosztátokat a radiátorokon (egy törölköző szárító és egy radiátor), a kazán nem lobban be) Ha engedek le egy ki vizet - megnő a vizáram - akkor elindul. Tudtok-e ilyen problémára megoldást?

Azt gondoltam mindkét épületbe beteszek egy egy termosztátot és azokat párhuzamosan kötve a kazánhoz segítek a helyzeten. Erről mi a véleményetek..? Láttatok már két külön helyről, külön termosztátról vezérelt egykörös kazánt..?
(#) starttrend hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
sziasztok, lenne egy másik kérdésem is (remélem kis idő és szívás után én is fogok majd tuni segíteni másnak). ZC 18 esetében a szoba termosztát nélkül az áramlás kellene bekapcsolja a kazánt, de ha a szivattyu nem megy, honnan lenne áramlás? (a szivattyunak állandóan működnie kéne..?)

a membránhoz két bypass cső megy ha jól látom - egy az előremenő, másik a visszatérő vezetékkel köti össze. Le szabad szedni ezeket a csövet? víznyomásra számítsak benne? (le kell ereszteni előtte a kazánból a vizet?)
(#) starttrend válasza carlo111 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Próbáltad a szoba termosztáttal bekapcsolni? (2-3 catlakozó rövidre zárása egy drót darabbal, de ez jelölve van a nyákon. Olvastam már más kiosztásról is ezért vigyázz) Ha így beindul akkor az áramlás nem elég nagy (kell egy minimális vízáram, hogy a kazán működjön, lehet hogy minden radiátor el van zárva vagy dugulásod van) Csak óvatosan az ötelteimmel mert nem értek hozzá, csak van amit már végig küzdöttem..
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) starttrend válasza hepi02 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
nekem parapetes kazánom van, a szikra adó gomb régóta nem működik. Mindig lecsavarom az égéstér lemezét, fogok egy öngyújtót és begyujtom az őrlángot saját kezüleg, aztán visszacsavarozom az égéstér lemezét.

Sokszor nem sikerül begyújtanom kézzel sem. Ekkor leszedem a kis alu csövet az égéstérben(aminke a végén az őrláng ég) és kifujom szájjal a port belőle (meg a pókot).

Az alu cső alján jön be a gáz. Itt leveszem a csavart, ami alatt egy 5mm átmérőjű vékony lemez van amin van egy lyuk. Ezt egy vékony gombostűvel kitisztítom. Vissza a lemez, rá a csavar, vissza az alu cső, kézzel begyújt, égéstér lemezét visszacsavarom. Ez eddig mindig bevált, évente egyszer belefér..
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) carlo111 válasza starttrend hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Helló!
Szerintem mennie kell valami alapjáraton a szivattyúnak és mikor bekapcsol a termosztát akkor pörög rendesen.Tekerd ki a szivattyú közepén a csavart és meglátod mi az ábra.

A kazánból persze hogy le kell,vagyis úgyis kifolyik ami benne van, ha szétszeded.Le lehet szerelni, láttam mikor cserélte a kazános fickó a membránt.

A begyújtásról annyit, hogy én is gyúfáztam,de tele lett a hócipőm vele, mikor minuszban kellett lemenni a pinyóba: lemez lecsavar, begyújt, lemez vissza. Hajnalban jég hideg a kecó mert megint a húzat elfújta...újra ua. meló. Tény: Egyszerűbb a szikráztatóval meggyújtani.
(#) VIM válasza carlo111 hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Szia! ebben a leírásban megtalálsz mindent ami hasznos lehet a számodra a probléma felszámolásában. Ha egyáltalán nem nyit ki a főégő gázszelepe annak az lehet az oka, hogy a hidroblokk rudazata nem tudja működtetni, mert az meg van szorulva. Ha a szivattyú működik annak elő kell állítania akkora nyomáskülönbséget a hidroblokkban a két impulzus csövön keresztül, hogy a benne lévő membrán fel tudja nyomni nyitásra a tömszelencében lévő rudat.
(#) starttrend válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
köszönöm a válaszokat
szuper doksi!
Következő: »»   18 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem