Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LabVIEW tapasztalatok
Lapozás: OK   4 / 5
(#) elektros90 válasza Hajgato hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Az összehasonlítási részt nem értem. Minek az, hogy kisebb és nagyobb? És ez még egy nem egyenlőbe. Nem elég csak, hogy különbözik-e?
(#) Hajgato válasza elektros90 hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Mivel a mérés lényege hogy 49.5 nél ne legyen kisebb és 50.5 nél nagyobb és csak akkor egyenlő a kettő ha mind2 hamis de or művelettel nem tudod megoldani ezért kell a nem egyenlő ha valamelyik igaz lesz akkor tölti a tömbbe az értéket a végén egy txt-be ment de a dátumos tömbbel nem tudok mit kezdeni
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2015
(#) Menkib hozzászólása Aug 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Szeretnék 4 db egydimenziós double tömböt ábrázolni 2 tengely mentén, azaz 3D-ben. Egyenként szépen sikerült ábrázolnom külön 3D Curve grafikonon a tömböket, de nem találtam rá módot, hogy egy grafikonra dobjam mind a négyet. Tudnátok ebben ötleteket adni?
Többek között a 3D Surface dobozkát próbáltam használni, mert a Z bemenete 2D-s tömb, ezért gondoltam hogy ez kell nekem, de sehogy sem tudom elérni, hogy a Block diagramon való letétele után a Front panelen megjelenjen maga a grafikon. A 3D Curve-nél is csak úgy sikerült ezt hogy a referenciáját kimásoltam a példaprogramjából. Máshogy nem tudtam neki referenciát csinálni. Csakhogy a 3D Surface-nek nincs példaprogramja . Esetleg tudjátok, honnan szerezhetek neki referenciát? (LabView 2014)
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 18, 2016 /
 
Helló! Nem tudom jár -e még errefelé valaki, azért bepróbálkozok.
Letöltöttem ezt a Labview 2016 nevü programot, és a példák közül a
"Continuous serial write and read.vi"
állományt leforditottam vele egy futtatható *.exe fájlá.

Mindez történt egy windows 7 x64 -es oprendszeren.

De a helyzet az, hogy nekem ezt az állományt windows xp -n kellene futtatnom, csak épp ott nem megy mert ott meg "Programfutási hiba (5)" üzenetet dob csak és nem indul el.

Szóval a kérdés első körben az volna, hogyan is lehetne ezt a programot úgy fordítani, hogy az Xp -n is tudjon futni. Van -e valami beállítás erre vonatkozóan a labview programban? Vagy esetleg szükséges még valami összetevő az Xp -s gépre, hogy megfelelően futtatható legyen a program?

Köszi...
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 18, 2016 / 1
 
Szia!
Úgy tudom sajnos az exe is csak akkor futtatható, ha a runtime engine fel van telepítve. Próbáld ki, hátha segít.
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Rendben, rákeresek.
Esetleg tudsz olyan linket amin megvan a minimal verzió ebből a runtime engin -ből?

Elvileg a 2015 -ös megy win Xp -n a link szerint. Mondjuk még azt se tudtam megtalálni, korábbi verziókat honnan lehet letölteni. Nekem állandóan a legfrissebbet akarja...

Labview windows compatibility...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Közben találtam egy ilyet:

Labview previously version...

Asszem így már a 2015 -ös verzió már meglesz...

De a minimal runtime -ot itt se találom...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 18, 2016 / 1
 
Most ezt találtam: Bővebben: Link. Régebben olvastam, az application builder-el lehet készíteni olyan exe-t, ami feltelepíti a runtime-ot, csak ez nagyobb méretű fájlt generál. Illetve a soros kommunikáció a VISA toolkit-et használja, elképzelhető, hogy azt is fel kell telepíteni. Őszintén szólva amiket írtam most Neked sosem próbáltam ki, mivel a diákverzióból hiányzik az app builder, csak érdekeltek a lehetőségek és utánaolvastam.
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Igen a telepítőkészítést megtaláltam, el is készítettem. De az a gyanúm, hogy az xp -n az se fog menni mert 2016 -os labview -el készült, és az meg már nem támogatja az xp -t.

Úgyhogy asszem első körben váltanom kellesz 2015 -ös labview verzióra, utánna végigjátszani ismét a műveletet...

A linkelt példányt viszont letöltöm, hogy meglegyen, biztos ami biztos.
Köszi...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2016
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 18, 2016 /
 
Ééééés igen, ahogy gondoltam.
Az Xp -n elindítva a telepítőt a következő hibaüzenettel leáll:

Idézet:
This installation requires Windows 7 Service Pack 1 or later.


Köszönjük szépen Emese...

Ha sikerül beszereznem a 2015 -ös labview -et, újra próbálkozom, aztán beszámolok...
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Megint csak itt kötöttem ki úgy néz ki.

Szóval uninstaláltam a 2016 -os verziót, és feltelepítettem a 2014 -es verziót.
Megnyitottam példaprogramok közül a "Continuous serial write and read.vi" állományt (első kép),
ami ugye a 2016 -os verzióban működött. Erre a 2014 -es verzióban meg nem megy a saját példaprogramja a következő hibára hivatkozik (második kép).
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2016
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
A telepítésnél néhány dolgot letiltottam (mellékelt képen látható),
elképzelhető, hogy a nem telepített funkció(k) közül hiányol valamit?

Mondjuk a "NI Device Drivers" -t?

Mondjuk én úgy gondoltam, hogy az csak a fizikai műszerhez kell, amit meg lehet venni a programhoz...
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2016
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
A VISA toolkit rajta van a gépen, vagy letörölted azt is a 2016-al? Nekem 2009-es verzió van, ehhez külön kellett a VISA-t telepíteni a soros kommunikációhoz.
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Kérlek szépen ez roppant jó kérdés, hol tudnám ezt ellenőrizni?
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
A telepített programok között nekem szerepel a "VISA shared components", illetve a Measurements and Automation Explorer-ben (MAX) a Tools menüben is megtaláltam, de ez nem tudom, hogy igazolja is a telepítettséget. Ha nem a VISA hiánya okozza a hibát, akkor sajnos nincs jobb ötletem.
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Hmmm, a verziókülönbségek miatt nekem már más név van a telepített programok közt, konkrétan csak annyi, hogy "National Instruments Software".

De találtam egy ilyet (Kép NI-VISA 16.0 Runtime), felnyomom és mindjárt kiderül...
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 19, 2016 /
 
Úgy néz ki, mégis csak ez hiányzott, ezt feltelepítve megy azon a gépen, amint a fejlesztőkörnyezet van.
Lefordítom, aztán meglátom mit szól hozzá a WinXp-s gép amin nincs fejlesztőkörnyezet...
(#) diamik válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Erre én is kíváncsi vagyok, vannak ilyen ambícióim nekem is, hogy exe fájlt generálnék. Ugyan nem XP-s gépre, de érdekel az eredmény
(#) RoliNyh válasza diamik hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Nos az eredmény az, hogy végül is a lefordított program megy az Xp -s gépen, igaz mivel nem támogatja az SSE2 -t, így ezt a funkciót a fordításkor ki kell kapcsolni.
Valamint a LabView minimum runtime -t azt fel kell telepíteni az Xp -s gépre, ami már tartalmazza az 5.02 verziószámú VISA drivert is, ugyanis azt már nem kérte a program amit az Xp -s gépen futtatok.

Igazából csak egy probléma jött elő (LVE 04 kép), de ezt annak tudnám be, hogy a soros portot folyamatosan monitorozva nem kap folyamatos adatot, ugyanis ezt a programot egy terhelésmérő műszerre (BEICH CH8710B) szeretném kihegyezni, ami konkrétan nem küld folyamatos adatokat, csak akkor válaszol, ha egy parancsot küldesz neki (LVE 05 kép).
Konkrétan a készülék SCPI (Standard Commands for Programmable Instruments) nyelven vezérelhető, amiről sajnos magyar nyelvű leírást még nem találtam sehol.

A géphez angol nyelvü használati utasítást, és a vezérléshez kaptam némi tájékoztatókat, ezek a mellékelt (*.pdf) dokumentumokban láthatóak.

Itt ragadnám meg az alkalmat, mivel most látom először ezt a csodálatos LabView programot is, minden tanácsot, ötletet megjegyzést szívesen fogadok evvel a programmal, evvel a projektel és evvel a programnyelvvel (úgy mint a grafikus programnyelv és maga az SCPI) kapcsolatban is. Köszönöm...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Ha valakit érdekel, dobtam fel pár képet a műszerről is...
(#) Peter65 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Szia!
Kb. 10-15 évvel ezelőtt használtam a LabView-t, talán a 7.1-es verziót. Soros kommunikációnál ott fontos volt, hogy csak időnként engedjem lefutni a soros jel küldést/fogadást, mert különben a PC teljes erőforrásait elhasználta.
Egyébként én nem kedveltem meg, mert nagyon erőforrás igényesnek találtam általában a programok futtatását, nagyon lassan és nehézkesen ment a fejlesztés, ha kicsit is el akartam térni attól, amit alapból felkínált. A fejlesztő rendszer áráról nem is beszélve...
(#) RoliNyh válasza Peter65 hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Ezt a folyamatos port monitorozást én is el fogom vetni valószínüleg. Egyébként ez csak egy beépített example amit a LabView alapból tartalmaz, szóval csak kipróbálásképp jött szóba.
A terv az, hogy kb 2-3mp -enként lekérem az adatokat és azt grafikonon jelenítem meg. Épp azért próbálom a LabView -et, mert ebben ott van készen a grafikon rajzoló modul is. Mivel programozni nemigazán tudok, csak próbálok ezzel a fejlesztőrendszerrel zöldágra vergődni először is. Aztán meglátom mi lesz.
Az ára egyébként annyira nem érdekel, eszem ágában sincs megvenni, csak a 2014 -es próbaváltozatot használom...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Egyébként bányásztam hozzá egy kis dokumentációt, gondoltam ha elolvasom, talán el tudok indulni vele.

Mivel egyben nem lehet ide feltölteni a mérete miatt, Total Commander -el daraboltam.
Ha Total Commander- el betallózod a *.crc fájlt és elindítod, összeilleszti, utána olvasható.
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
És még egy oktatási segédletet is találtam hozzá, ezt is közkinccsé teszem, hátha érdekel valakit.
(#) Ivan93 válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Ez jó hír, meg az is, hogy a runtime tartalmazza a visa-t. A hiba amit kaptál jól sejted, a ritka fogadás miatt jelentkező timeout. Ezt törölheted azzal, ha a az error vezetékbe beleteszel egy "GeneralErrorHandler" vi-t, a kép szerint (jobb felül).
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
A helyzet az, hogy elvileg ott van benne az a modul is a legvégén.

Viszont a probléma inkább az volt, hogy a Write és Read gombok az aplikációban nem gomboknak, hanem kapcsolóknak voltak definiálva. Ezeket átállítottam nyomógomra, így szépen működik folyamatosan a program, és nem áll le hibával. Viszont így előjön néhány olyan bug, amit javítani kellene valahogy.

Konkrétan az első, hogy ha beírom a parancsot a Command ablakba, és kiküldöm a Write gombra kattintva azt szépen ki is küldi. A bug inkább az, hogy ezek után a beolvasáshoz meg kell nyomnom a Read gombot is, mert addig nem olvassa be a buffert.

A másik pedig az volna, hogy a Response ablak tartalma ha megtelik, nincs automatikus görgetés, azt nekem kell kézzel görgetni, hogy lássam a választ.

Az se lenne rosz, ha a Command ablak tartalmát törölné minden egyes parancs küldés után, hogy ismét üres mező legyen, mert így billentyűzettel kell kitörölni ha új parancsot akarok küldeni.

Ugyan ez jó lenne a Response ablakra is alkalmazni olyan módon, hogy új parancs elküldése után törlődjön a Response ablak tartalma, és csak ez után történjen a következő válasz beolvasása.

Valamint olyan funkció is nagyon jó volna, hogy konkrétan pl van 4 gomb, és mindegyik megnyomására előre definiált parancsokat küldjön a program. Tehát a fejlesztés során készítek néhány olyan gombot, ami megnyomásra törli a Response ablak tartalmát, aztán kiküld egy konstans string adatot (előre definiált parancsot), és ha szükséges legvégül végez egy beolvasást is.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2016
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Közben most ahogy próbálgatom fényderült még egy hibára. Ha elindítom az aplikációt, és beállítom a soros portot, hiába küldeném a parancsot, nem teszi, mert nem nyitja meg a soros portot a program indításakor. Erre kellene valami gomb, ami megnyitja a soros portot, amolyan Connect gombra gondoltam. Csak ezt se tudom hogy kellene leprogramozni...
(#) RoliNyh válasza Ivan93 hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Újabb hiba hogy elindításnál az applikáció nem a megadott ablakméretben jelenik meg.
Ha viszont rákattintok az ablak jobb szélére, akkor beugrik a megfelelő méretre.

Először 612x724 pixel, aztán kattintás után már 912x724 ami be lett állítva...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 23, 2016 /
 
Az ablak méretezés megoldva, az alábbi panelen a beállításoknál a pirossal aláhúzott opció elől ki kell venni a pipát, így a lefordított program a beállított ablakméretben indul...
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2016
(#) Max26 hozzászólása Dec 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Hogyan valósíthatom meg LabView-ben ezt a kódot?

Bővebben: Link
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem