Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   177 / 199
(#) Akg válasza proli007 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Köszönöm a segítget. Van még mit tanulnom a fórumról is, és elektronikából is. Gitáreffekt pedálokhoz lesz. Egyszerűt már csináltam, de most szeretném kipróbálni toroid trafóval is, és akkor már egy kicsit emelném a szintet a tudásban is. Kiváncsi leszek mennyit számít majd az alapzajban.
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 28, 2017 /
 
Sziasztok!

Nagy karácsonyi ráérésemben elkészítettem egy layout tervet a naim nap250-hez.
Az érdekesség benne annyi, hogy megpróbáltam az eredeti layoutot lemásolni amennyire lehetséges.
Ha valakinek volna kedve leellenőrizni, hálás köszönet.
Mindazonáltal itt rendelkezésre is bocsátom a fórumozók számára a végfok tervét.
Szerk: Sprint layout 6
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2017
(#) Alkotó válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Én nem ellenőriztem le a tiédet, de az eredetit nagy mértékben követve magam is készítettem egy másolatot. Ebbe ráadásul beleférnek speciális ellenállások is, és ahol eltértem azt a "jobbságra" való törekvés miatt tettem.
Egymás alá tettem a két változatot, így könnyebb összevetni őket.
Esetleg fontold meg ennek felhasználását is.
(#) gordonfreemN válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Szia.
Nagy köszönet érte. Kénytelen kellett készitenem egy tervet, hogy a sprint l.-ben tudjak módositani potmétert csatlakozást alkatrészt. Nem azért mert spór vagyok és sajnálom rá forintot, hanem mert ha van itthon trimmer potim megfelelő értékű csak a labkiosztása más akkor azt is el kell használni. Ráadásul jobban tetszik a remix poti mint a kinai. Természetesen nincs elvetve semmi egyelőre, ugyanis érzem a súlyát, ha már módosítottad miattam a tervet...
(#) Firefighter1 hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Sziasztok!

Igaz hogy ez nem NYÁK csak egy schematikus rajz, de ránéznétek? igaz se a MOSFETEK se a műveleti erősítők lelkivilágát nem ismerem úgyhogy 2-3 projektből ollóztam össze és nem tudom hogy jól vannak e "körülpakolva!
A PIC nek a vezérlő gombok meg a kijelző még nincsenek fent, de az már részletkérdés.

Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) reloop válasza Firefighter1 hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Szia! Gondolom ezt keresed.
(#) Firefighter1 válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Jogos.. Köszönöm!
(#) sonny007 hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Sziasztok!
Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni.
Működő képes?
TDA8560Q
Előre is köszönöm a segítségeket!
(#) sany válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Tessék egy kis segítség.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018

TDA8560Q.png
    
(#) sonny007 válasza sany hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Szia. Igen ugyan ez a kapcsolás van nekem is meg
Viszont a panelt nem én terveztem.
De köszönöm a segítséget.
(#) sany válasza sonny007 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Csak azért, mert kapcsolási rajz nélkül nem lehetetlen, de nehezebb a NYÁK tervet ellenőrizni.
(#) Firefighter1 hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy kis ellenőrzést szeretnék kérni! Az első saját maratott NYÁK-om lesz! Dugdosósba működik, de remélem hogy itt is jól raktam össze!

Sajnos muszáj a kétoldalas NYÁK mert akárhogy pakoltam nem sikerült átkötés nélkül!
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
A kontrollernek van belső oszcillátora, akár 64 MHz-et is tud, miért használsz külső kvarcot?
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Az csak opcionálisan van rajta a panelon!
Mivel a konfigurációt általában nem szoktam tudni jól megcsinálni, igy még mindig abból a példaprogramból indulok ki amit egyszer Te beállítottál...
Mondjuk ha azt leszedném akkor a két kapcsoló át tudna kerülni oda és rögtön lenne helye az UART csatinak..
Na most jó ötletet adtál!
Köszi

És akkor viszont lehet hogy befér egyoldalasba is
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Nekem csak 1 kérdésem lenne? Miért? Miért kell egy ilyen egyszerű áramkört aminek a programját Te írod ennyire ésszerűtlenül megtervezni? Miért nem lehet a kontroller azon tulajdonságát kihasználni, hogy a lábak ki és bemenetek is lehetnek, ezzel elkerülve azt, hogy a legtávolabbi láb ami ledet kapcsol, lábak között bujkálva 2 átkötésen keresztül érjen el a panel másik végére? Miért kell autorouttal ésszerűtlenül bonyolult nyákot terveztetni?
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Valószínű azért mert életem első NYÁK ja! Eddig minden prototipuspanelen futott vagy dugdosóson!
És nulla a rutinom a NYÁK tervezésbe! Nekem már az is siker ha az első NYÁK-om élesztésénél az a mágikus működtető füst nem fog elszökni! De különben most hogy mondod, lehet hogy nem ártana ha nem a schematikus rajz lenne szép hanem a NYÁK lenne optimalizálva!

Na akkor vegyétek úgy hogy nem írtam semmit és most GPS-t fogok játszani! : ÚJRATERVEZÉS
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Ilyen vékony vezetőket, ilyen közel egymáshoz, ilyen kis furatokkal csak nagyon kevés gyártó tud legyártani, és házilag füstgép lesz belőle..
(#) Firefighter1 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Hát valahogy biztosra veszem hogy abba a nagyon kevés gyártóba én nem tartozom bele!!
A vezetőket már meg tudtam növelni a pad -eket meg a furatot még nem..
(#) kokozo válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Egy primitív verzió,hogy hogy lenne ésszerűbb..

kép.JPG
    
(#) Alkotó válasza Firefighter1 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Mivel az első nyákod, ezért engedj meg nekem egy észrevételt. A kétoldalas panel -főleg ha van lehetőség a furatgalvánozásra is- egy teljesen racionális választás. De a szükségességét ne az átkötések léte vagy hiánya határozza meg, hanem a működési sajátosságok.
Az átkötés egyáltalán nem az ördögtől való valami. Foglal egy kis helyet és dolgozni kell a beforrasztásával is, de aztán a lehető legjobb alkatrész. Én még nem láttam elromlott átkötést. Természetesen itt is ésszerűen kell bánni vele, ha indokolt használjuk, de ha nem kell akkor ne.
(#) Helios hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Ha valaki ráér rá tudna nézni hogy jó lett-e? Itt a hozzá járó kapcsolás is, sajnos pozíció számok nincsenek.

24db.JPG
    
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szia! A kapcsolási rajz nem tér ki a táp kezelésére, de itt is mint minden műveleti erősítős áramkörnél, 100 uF, 100 nF szűrés kell ajánlott az IC-k táplábaihoz. Láthatóan elkezdted ennek a kiépítését, annyi javítani való akad, hogy a szűréshez a testet külön ágon kéne vinned a tápbekötési ponttól, mert így gerjedékeny és brummos lesz.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szia!

A szűrésnek SMD 100nF-ot szántam, a lábakra forrasztva. A szűréshez szükséges PGND-t külön útun elviszem. Törekedjek a csillagpontos GND kialakításra?
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Javítottam.

24_2.JPG
    
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szépen alakul, a betáp ponthoz azért jó lenne egy 100 µF páros.
A jelföld szerintem rendben van így.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Rendben. Javítom.
(#) Helios hozzászólása Márc 11, 2018 /
 
Egy újabb ellenőrzést kérnék, ha lehetne. ITT a kapcsolás, lentebb a panelterv. A CLIP áramkör Reloop féle táblázat alapján számolt. Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2018

holton.JPG
    
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Szia! A Clip áramkört nézd át! Az elkó a bázisra megy, a diódát nem 22 k, hanem 22 Ω követi és a többi ellenállás akár 10 % tűrésű is lehet, semmi szükség ilyen pontosságra.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Javítva. A védelemben található tranzisztornak BC546-ot raknék, abból van több darab is itthon.

Másrészt az alapkapcsolásból készített panelterv megállja a helyét?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 11, 2018 /
 
Az erősítő áttekintése nagyobb feladat, abba egyelőre nem tudok belefogni, a Clip amit elsőre kiszúrtam.
A Clip csak akkor érzékeny a tranzisztor feszültségtűrésére, ha előfordulhat, hogy LED nélkül is áram alá helyezed. Ebben az esetben viszont vagy a féltápot is el kell tudja viselni, vagy Zener-t ültetsz a Clip csatlakozó forrasztási oldalára.
Következő: »»   177 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem