Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UPS javítás tuning
 
Témaindító: zoly15, idő: Feb 24, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 13
(#) antikzsolt válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Hello. Sajna elvitték előttem a szünetmentest. Ezért a Inform Guard S_600AP szünetmentes UPS vettem meg.
Ez már egy fokkal jobb nem? Kvázi szinuszos.
Egy 45Ah aksit fog töltögetni. Amit a szünetek után autóaksival fogom feltölteni hogy mihamarabb teljes legyen a védelem.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) levaitamas válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Hát... Nekem ezek a kvázi szinuszos ups-ek nem forgattak 230V-os motorokat. Vettem APC Smart ups-t 700,1400 és 1500VA-es típust. Ezek viszont szépen működtetik. Saját tapasztalataimat írom, viszont amit az előttem szóló javasolt érdemes lenne kipróbálni. Ha megfelelőek az ismereteim a kvázi szinusz gyakorlatilag négyszög, ami ugye megfelelő szűréssel szinuszosítható.
(#) erbe válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
A kvázi szinusz ugyanolyan négyszög, mint amire ezt rá is írják. A szűrés (jelformálás) nem szinuszosít, hanem a négyszög meredek éleit legömbölyíti. Igaz, a fojtó és kondi miatt lengések, csúcsok is keletkeznek, mégis jobban elviselik a motorok. Simán indulnak, sokkal csendesebben zenélnek és nem melegednek. A szűrőtagot viszont hozzá kell igazítani a teljesítményhez. Nem nehéz, korábban leírtam az ajánlott értékeket. Persze nem lehet ugyanazzal a fojtóval 20W-500W között váltogatni a terhelést, de ha keringetőhöz készül, ez nem téma.
(#) antikzsolt válasza erbe hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Meg nem mondom fejből pontosan de 35 és 100w közé tenném a teljesítményt ha nem tévedek. Holnap megnézem hogy mennyi is az annyi. Milyen fojtót és mekkora kondit kell majd beszerezni hozzá?
(#) erbe válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 31, 2016 /
 
Fojtóhoz sokkal nehezebb hozzájutni, mH értéket nem méregettem. 12-24 V-os szekunderű 20-50 VA-es trafó szekundere megfelel fojtónak, kondi 1-2 µF lehet (275 V AC !). Túl nagyot nem szabad tenni, mert megviseli az UPS-t.
Ha van anyagod, lehetőséged, tekerhetsz fojtót. Kiszámolod, hogy a fellelhető 4-10 cm2 körüli trafón hány menet lenne 12-24 V és akár tele is tekerheted. Tehetsz rá megcsapolást, így beállíthatod a legkedvezőbb hatást. AC méréssel üzem közben a fojtón 8-20 V közötti feszültség lehet.
(#) rockersrac hozzászólása Feb 14, 2016 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem van(egyenlőre most ez csak pusztán elméleti kérdés) hogy van egy rakat 18650-es cellám(vadi újak) és van hozzá 3/4 cellás BMS panelem. Szerintetek az ups-t ,,átverhetem" ha 3 cellát kötök a panelre? Ugyan az a töltő/kisütő kapocs, nincs külön választva hogy itt töltöm, ott meg kisütöm. Egy Apc back ups pro 280VA ups-re tenném rá, és egy cca max 100W terhelés lenne rajta. Vajon ez működhet?
(#) antikzsolt válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Szia.

Nem jó ötlet. A savas aksi és a li-ion merőben más töltést igényel.
Van valahol egy leírás kb 1 hete olvastam sajna most nem találom,
ott leírták hogy miként kötötték be az aksit hogy simán vigye a szünetmentes.
Ha megtalálom linkelem.
(#) rockersrac válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
A BMS panel pont arra van, hogy korrektül legyenek kezelve az akksik. (Battery Management System)
(#) antikzsolt válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Basszus tényleg bolond nap van
Ha rá van kötve nyugodtan használhatod.
Ez van a gyáriba is.
(#) kendre256 válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 14, 2016 /
 
Az akksikat nyilván korrektül kezeli a BMS panel, de az UPS-nek ez nem biztos, hogy jó lesz. Mert abban is van egy akku menedzser program, ami nézi, hogy töltéskor mekkorára nő a feszültség, mekkora az áram. Teszteléskor ad rá egy terhelést, arra "tudja", hogy mekkorára csökkenhet az akkufeszültség. Ha ezek nem egyeznek, akkor jobb esetben jelzi állandóan, hogy cserélendő az akku. Rosszabb esetben meg kikapcsol a bekapcsoláskori teszteléskor, vagy valamikor később, mikor "úgy gondolja", hogy kezelnie kellene az akksit.
Kétesélyes..
(#) Kari55 hozzászólása Feb 25, 2016 /
 
Sziasztok.

Van egy "ups bnt-600ap powercom back pro" szünetmentesem, ami ma beadta a derekát. Egész délelőtt áramszünet volt, -- mivel tudtam, hogy lesz, -- előre kikapcsoltam a számítógépet.

Miután visszakapcsolták az áramot, nem kapcsolt be a szünetmentes, csak pár másodpercig, aztán kikapcsolt.
Most próbáltam terhelés nélkül, ugyan az a helyzet. (Egyszer már cseréltem benne akkut).

Hogyan tudom megállapítani, hogy az akku halt meg, vagy "csak" a töltés adta meg magát?

Köszönöm előre is.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
(#) antikzsolt válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Szia.

12v Égővel próbálnám meg első körben és mérd a voltokat.
(#) Kari55 válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Magát az akkut? Van multiméterem.
(#) antikzsolt válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Igy van. Rá az akura. De 90% a szünetmentes állt át a túlvilágra.
(#) Kari55 válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Az akku 12,4V, de a relé 1-2 mp után lekapcsol.

Mit lenne érdemes megnézni az áramkörben?
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
(#) antikzsolt hozzászólása Júl 10, 2016 /
 
Sziasztok.

Van egy apc back ups 500 ei típusú szünetmentesem. Olyant csinál ha elmegy az hálózati áram átvált szépen. De a visszatérés az már problémás. Ha pár másodpercig megy akkor nincs probléma. De ha csak egy gyors oda vissza kapcsolás van azonnal leáll a gép a szünetmentes meg megy tovább. Jól sejtem hogy a relék adják meg magukat?
(#) villanyipi hozzászólása Júl 15, 2016 /
 
Üdv kellene nekem ehhez a trafóhoz egy lábkiosztás, Apc Back Ups Cs 350.
Előre is köszönet!
(#) Joncsi27 hozzászólása Feb 22, 2017 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném, Ups Smart Rs 1500 olyan hibát produkál , hogy bekapcsolás után elindul a sleftest majd akkumulátor üzemmód marad.
Érzékenységet állítgattam, nem segített, bemeneti relét néztem jó.

Valakinek valami ötlet??

Üdv:Jani
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Sziasztok,

Nem tudja véletlen valaki, hogy felülről a harmadik jel mit akar jelezni? Annak a piros ledje világít és nem akar átváltani akkura.

CAM_0162.JPG
    
(#) kisninja válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 13, 2017 / 1
 
Az a túlterhelés ledje, akkor világít ha túl sok a fogyasztó rajta.
(#) lelkes amatőr válasza kisninja hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Sejtettem, hogy az lesz. Viszont a gond az, hogy semmi se volt a kimenetre kapcsolva és mégis letiltott.
(#) Epeti hozzászólása Júl 1, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy APC BACK UPS CS 350 esem, használtan vettem némi hibával... De megtaláltam a hibát, kicseréltem a reléket benne, az egyiknek össze voltak sülve a kontaktjai... csere után jó lett, de összerakáskor fatàlis hibát vétettem sajnos, az aksi kábeleit valahogy felcserèltem a panelon... az F1 jelű bizti kiolvadt, de utána hiába pótoltam, aksiról csak terhelés nélkül üzemel, terheléssel pár mp. alatt kikapcsol... mi tettem tönkre, mit nézzek át?
(#) geotigris9 hozzászólása Nov 20, 2017 /
 
Sziasztok!

(Látom kicsit halott ez a fórum, de teszek egy próbát. )

Van egy FSP 1000 UPS amiben cseréltem már aksikat és most került bele gyáriakat beleszámítva a 3. garnitúra.

Más fórumba is már írtam nem sok sikerrel, most onnan idézgetek:
Idézet:

Sziasztok!

Ezt megéri javítani?

(csatolmány alul)


A képen egy UPS 1000 VA FSP Fortron EP1000 belső része látható ami kis-hián kigyulladt, de rögtön kikapcsoltam így nem jutott odáig.

Új aksikat kapott amik nem eredeti 7 AH ha nem 9 AH aksik voltak.
Ezeket beleraktam csak USB-n keresztül rákötöttem a gépre View Power -en néztem minden rendben volt.
Ekkor az UPS-e nem volt kötve semmi csak a hálózatra volt rádugva. Fogyasztó nem volt rákötve nem teszteltem fogyasztóval, sem szoftveresen sem falból kihúzom a dugaszt rá van kötve valami, úgy sem.

Eltelt kb. egy hét az UPS feltöltve de hálózatról leválasztva pihent semmi sem volt rákötve.
Áramszünet a PC megy szívás .... :W Most már ildomos lenne beüzemelni és mindent rákötni amit szoktam az UPS-e.

És végül is mi történt:
UPS nincs rákötve a hálózatra (éppen áramszünet van ismételten), de a net miatt az UPS-re rákötöttem a modemet és routert, aztán bekapcsoltam és hát rögtön szó szerint elfüstölt. ... :U”


Csak a képen látható alkatrész ment trapára szemre - láthatóan.
Ha meg lenne csinálva az biztos nagyon betesztelve merném csak a Pc-t újra esetleg rákötni.
Nem tudom mi lehetett az oka, hogy így elfüstölt, ilyet nagyon nem szabadna csinálnia.
(Jó volna egy másikból bontani elektronikai panelt bele, ha tudnék szerezni filléres áron az lenne a tuti.)
Újra nincs keret és nem is igen akarnék tízezreket költögetni most. ..

Egy link a belezetéröl[is]:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) latyakosa válasza geotigris9 hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
Dobtam privátot!
(#) latyakosa válasza geotigris9 hozzászólására (») Nov 20, 2017 /
 
A képeket elnézve az egyik mosfet kuka és a vezérlése is az valószínűleg.

Itt találsz kapcsolási rajz részleteket.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2017
(#) johnred válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Hello az Aliexpressen van dögivel IGBT akár 300 volt 180 amperes is! 1-5 dollár plusz 1-3 dollár fuvardíjért
(#) kendre256 válasza johnred hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
Azt tudod, hogy egy 7 évvel ezelőtti hozzászólásra válaszoltál?
Még tudod törölni...
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2018
(#) johnred válasza kornel hozzászólására (») Jan 1, 2018 /
 
power on-t benyomni és várni a sipolást ekkor elengedni és bekapcsol battery üzemben
(#) johnred válasza geotigris9 hozzászólására (») Jan 2, 2018 /
 
Aliexpressen van minden 1-2 dollárért
(#) johnred hozzászólása Jan 2, 2018 /
 
Kell nekem a most vett APC Symmetra Power array made in 2001 SYPM Ir gyártmányhoz service manual. A 4 modulból 1 egy nagy szikrával meghalt. 3 modullal 12 KVA-val megy csont nélkül.
6db IGBT és 1 db kettősdióda fele ment ki, a 2. kettős dióda OK. A félzárlatos okozhatta a 2+4 IGBT kimenetelét (2db felrobbant a 4 db csak csont zárlatos lett) Jön az utánpótlás az aliexpresszről de jó lenne 1 Service manual-Apc-től csak rizsát kaptam drótpostán rajz nuku... Csere eredményét közzéteszem. Profi a cucc mint egy ruhásszekrény 100A bemenetet igényel a falból!
köszönet minden segítő infóért!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2018
Következő: »»   11 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem