Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UPS javítás tuning
 
Témaindító: zoly15, idő: Feb 24, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 13
(#) sanya hozzászólása Jún 10, 2010 /
 
Sziasztok!
Van gy apc smart 600ls tip -ú ups -em
Meghalt benne egy nagy méretű kondenzátor - zárlatos lett és szenesre égett így nem udom milyen értékű lehetett .
Nem tud valaki kapcsolási rajzot erről a típusról ?
Honnan lehetne estleg letöltni ?
Kösönettel Sanya !
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Nov 20, 2010 /
 
Sziasztok.

Lenne itt egy APC Smart-UPS 1500VA USB & Serial 230V -os típusú UPS és félig meddig működik sajnos.

A következő hibajelenséget tanúsítja:

Bekapcsoláskor elindul a teszt, hallani ahogy a trafót "bebrungatja", majd a teszt végén túlterhelés jelzéssel letilt.

Az UPS szét lett kapva, és azt tapasztaltam, hogy két vezetősáv fel van hólyagosodva, és megszakadt.
Ez a vezetősáv a meghajtó MOSFET -ek közvetlen környékén található, sajnos többet nem tudok róla megállapítani.
Az akkumulátor szintjét rendesen tudja mérni, úgy néz ki a meghajtásban szállhatott el valami.
Ha lenne hozzá szervizkönnye, azt nagyon megtudnám köszönni, ha segíteni tudna benne.

Köszönöm előre a segítséget.
(#) zoltabencsik hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Szerbusztok !
Találkozott már valaki a PILLER márkályu UPS-el?Nekem sajnos a kezem alatt van 5db belőlük.3db 15Kw-os és 2db 30Kw-os.Nagyon megköszönném ha valaki tudna valami dokumentációt adni erről a típusról!!!Sajnos a meleg miatt ( nem szakszerű karbantartás és kezelés ) három már megadta magát! Most látok először ekkora UPS-t! Sajnos én vettem át a kórház karbantartását ahol ezek a berendezések vannak.!!Ha valakinek van tapasztalata ekkora méretű UPS-ek javításában kérem segítsen.!!
(#) Transztyuszeres válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Nemrég javítottam egy APC Back-UPS CS-500-ast és ugyanez volt a baja. Hát ez magától nem javul meg, elő fog jönni.
Idézet:
„Szóval: Van egy APC 350-esem..
Az volt a hibája hogy:
- hiába tele volt az akku és a gép sem volt akkora terhelés neki hogy túlterhelést kelet volna neki mutatni... De ő túlterhelést mutatott.. 2-3 bekapcsolás után jó lett..
- akkor mikor ilyen állapotban volt kipróbáltam hogy mekkora fogyasztóra kapcsol le már lekapcsolt kb 8-10W-ra is..
- Sőt még üresen is túlterhelést mutaott. Most már jó de nem merem használni
Mi lehetett a hiba? Valami memóriai hiba? Előre is köszönöm!”

A hiba oka a mellékelt képe(ke)n látható. (a 2db kapcsoló FET IRF3205)
Kellemes javítást Mindenkinek!
(#) levaitamas hozzászólása Dec 1, 2010 /
 
Üdv!

A minap vettem egy használt APC Back UPC CS350-es UPS-t. Működik, viszont amikor kimarad a hálózati feszültség, tehát akkuról üzemel, akkor a csipogása nagyon halk. Vajon miért lehet ez? Tönkre ment benne a csipogó?
(#) levaitamas válasza sanya hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Tessék, remélem jó lesz.
(#) levaitamas válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Hello!

Igaz ez az 1000 és 1400VA-hez való, de remélem tudok vele segíteni.
(#) _ampervadasz_ válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 1, 2010 /
 
Köszönöm megnézem a dokumentációt aztán jelentkezek itt, hátha tud valaki segíteni majd amit megköszönnék.
(#) _ampervadasz_ válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Szervusz.
Sajnos, nem sok mindenben egyezik a tervdokumentáció ezzel az ups -el.

A nyáklemezről a következőt jegyeztem le:
640-7732H REV 9 APCC (C) 2002 MAIN PCB 3.6G SMART-UPS
(#) 187BodyGuard hozzászólása Dec 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy APC BackUPS 650-es szünetmentesem. egész szépen működött egészen eddig... Arra lettem figyelmes, hogy ha megszakad a 230V akkor a transzformátor nem üzemel benne így voltaképpen nem Backupolja a ráaggatott eszközt. Mértem a FET-ek feszültésgét, és azt vettem észre hogy a hűtőfülön közvetlenül ott a tápfesz fixen változatlanul. Ez arra enged következtetni, hogy valószínűleg meghalt az azt vezérlő logikai IC. Az egyetlen baj vele, hogy nem tudom melyik felelős érte. Már ellenőriztem a biztosítékokat meg minden kábelt szétszedtem-összedugtam, hogy nem-e kontakthiba, de nem az. Ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy minél előbb munkába tudjam állítani a másik 650-es mellé.
(#) rockersrac válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Dec 2, 2010 /
 
Ezt nézd át, de én inkább a FET-ekre gyanakszok, de tudtommal van szünetmentes tápokkal foglalkozó topic! Ezt nem kötekedésből írom, csak komai jóindulatból!
(#) DJ Tacki válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Üdv! rockersrac-nak igaza van. Nekem is ugyanilyen szünetmentesem van. Szerencsére nekem még működik.
Elég zavaros amit írtál, de szerintem első körben mindenféle tápfeszültség nélkül mérd ki a fontosabb félvezetőket( elsősorban FET-eket). Nem tudom hogy a FET-ek feszültségét mivel mérted, de ha nem szkóppal, akkor ott nem is fogsz feszültség-változást mérni, mert nagyfrekvenciás. Ha pedig tényleg a vezérlés ment el (amire üzemi körülmények között elég kicsi az esély) akkor az érdekes móka lesz, mivel már ebben is mikrovezérlő dolgozik. A processzort még csak-csak ki lehet cserélni, de a programot nem hiszem hogy be lehetne szerezni hozzá. Tehát reméljük hogy nem a vezérlés. Mindenesetre fel tudom ajánlani, hogy ha kell, tudok mérni a sajátomban is, ha szükséged van valami referencia értékre. Esetleg a másik szünetmentesed is jó lehet(ha az működik), hogy összehasonlítsd hogy mi nem olyan mint a rossz esetében. Sok szerencsét
(#) levaitamas hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Üdv! A csipogás megoldódott egy cserével. Viszont ahogy már a csatolt képeken is látszik a két reléből az egyik nagyon zúg, illetve melegszik. Ezt is ki kellene cserélnem vagy valami egyéb hiba okozhatja?!
(#) jandu válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Szerintem a nemfelrakott - 4.-ik rajz az, amiből ki lehetne indulni. Sajnos nekem jelenleg nincs lehetősígem azt felrani, a DVD a rajzokkal nincs nálam.
(#) bandras válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Akkumulátorról egy szót sem írtál, így nem lehet tudni, ellenőrizted-e. Áramszünetkor minden elsötétül és nem is sípol?
Üdv
(#) 187BodyGuard válasza bandras hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Az aksi tök jó fel van töltve, tölti is az UPS az aksit, valamint áramszünet estén sípol is, de feszt nem ad, nem hallom ahogy zúg a trafó. DJ Tacki hozzászólására csak annyit, hogy megnéztem, ebben nincsen mikrokontroller csak logikai IC-k tömkelege. A FET-ek tökéletesen jók. Egyéb ötlet?
(#) laza válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
A legtöbb esetben az akku a ludas! Elég nagy áramokat kellene leadnia, hiszen gondold csak végig, max 10 perc alatt lemerül névleges teljesítményen a totál feltöltött, totál új akksi. Sajnos a rossz akksi feszültségének a leülése olyan gyorsan végbemegy, hogy mire kihúzod a kábelt, vagy lekapcsolod máshogy a tápot csak a relé csattanását hallod, és nem lehet mérni semmit. Csak egy új akksival lehet kipróbálni, vagy egy brutál tápot bekötni párhuzamosan egy szintén brutál soros diódán keresztül. Esetleg autó akksi, és bikakábel
(#) Damian666 hozzászólása Dec 3, 2010 /
 
Helló mindenkinek.

rajzot keresek a szóbanforgó Pinto Tower Smart ups 3000 típusú szünetmentes tápegységhez, gugliba szenvedtem 1 sort, de sajnos semmit nem találtam :S

PCB 4G 3KVA Pinto Tower 640-0800E_REV05 APC

Elszállt 1 sömdö ic annyira hogy típusszám nem látható.

úgy vélem hogy köze van a túlterhelés védelméhez, mert azóta erre hivatkozna nem indul.

Nagyon megköszönném a segítséget!
(#) jandu válasza jandu hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Ha a J2-Test pontot földeled, nem csinál semmit, vagy próbál indulni? Persze a hálózatot akkor nem szabad a Beckapra adni!
(#) 187BodyGuard válasza jandu hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Elindulni elindul a Backup, világít is a led továbbra is, valamint fütyül egyet, de nem csinál feszt a trafó, az az nem is kap primer feszültséget, mert nem is búg. Az aksi pedig totál új alig volt használva. (12V 7Ah)
(#) jandu válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
IC7 -12,13-as pin elenfázisos 50 Hzjelet nézd meg.
(#) 187BodyGuard válasza jandu hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Rámértem, nincs rajta semmilyen jel, sőőt a 13-as lábon 10V feszültség van! :eek2: És ami a 12-es lábat illeti azon semmilyen jel nincs.
(#) jandu válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Vedd elő az IC adatlapját http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/S/G/3/5/SG3524.shtml , és hasonlítsd össze a mért adatokat.
(#) 187BodyGuard válasza jandu hozzászólására (») Dec 3, 2010 /
 
Szerintem nem ugyan arról kapcsolásról beszélünk. Szerintem rossz kapcsolás alapján mondtad, mert itt az az IC egy NAND kapu ami IC7-nek jelölve az az egy HEF4011-es típus. AZ UPS Paneljén IC6-os jelölése van annak a bizonyos IC-nek. Újra megmértem és 10V van az IC mind a két lábán (12,13), de semmi ellenfázisú 50Hz-es jel vagy valami ahhoz hasonló.

A Következő IC-k vannak még itt: HEF4066, HEF4001, LM339, CD40106, SG3524, HEF4011
(#) jandu válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Az meglehet - én a rockersrac által itt közölt rajz alapján írok. De megpróbálom magamnál régebben elrakott rajzok közt kikotorászni az én rajzomat.
(#) 187BodyGuard válasza jandu hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Köszi szépen!

Remélem sikerül kibogarászni mi a hiba forrása, mert jól jönne az a táp a 650W-nyi teljesítményével.
(#) 187BodyGuard hozzászólása Dec 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Nemrégiben szeretem egy MINOP szünetmentes tápegységet a VATERÁN de sajna az eladó hazudott a terhelhetőséget illetően. Utána néztem és kiderült hogy maximum 150W-ot bír el ő meg beszélt nekem 300W-ok ról. A 300W-ot elbírná simán ha nem melegedne vészesen a két végfok tranzisztor és nem kapcsolná le a védelem. A teljesítmény tesztet öcsém gépén végeztem el Medal Of Honor Airborne mellett. Ez kereken 300W Terhelést jelentett. Arra gondoltam, hogy meg lehetne-e megtunningolni ezt nagyobb teljesítményűre úgy, hogy több tranzisztort teszek be ezeknek a helyére. A jelenlegi Tranzisztorok típusa: MJ11032. Ez egy 50A 300W-os példány. Arra gondoltam, hogy lehetne még 2 ilyet betenni, csak az túl sok pénz lenne mert legalább 5000Ft/db. Esetleg meglehetne-e oldani több darab szerényebb teljesítményű tranzisztorral, mert úgy olcsóbb lenne. A szünetmentest átépítettem egy régi 386-os szerverházba, mert így több aksi fér el benne és így tovább bírja a dolgot. Csináltam képeket a régi dobozáról és az újról is. Az UPS nem mai darab 1990-es gyártású még INTEL mikroproci is van benne.

Várom az ötleteket!
(#) jandu válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Dec 4, 2010 /
 
Én néztem el a számozást - a IC6 ról beszéltem. Ha a buzzer ad hangot, akkor ugyanis a IC7, és a IC3 is rendben. Azért adtam a linket, hogy mérd ki a SG3524 környékét és vesd össze az adatlappal. Ha a tápok jók, akkor a referencia feszkók lesznek rosszak - it az 1,2,4,5 lábokon levők nem engedik indulni a SG3524-ot. Ezért visszafele haladva keresni kell a hibát-zárlatos /esetleg szakadt/ alkatrészt.
(#) Damian666 hozzászólása Dec 5, 2010 /
 
Senki nem tud semmit
(#) dbase válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Dec 5, 2010 /
 
A trafó is kicsi, azt is cserélni kellene.
Szerintem épísd vissza, és add el vegyél egy nagyobbat. Semmi értelme ezt tuningolni.
Add el valami kazán szivattyúra, elég sokan félnek, ha elmegy az áram fűtési szezonba nehogy felforjon a kazán. Oda bőven elég a teljesítmény.
Következő: »»   2 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem