Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hővédelem
Lapozás: OK   15 / 17
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Helló! Nálam a fet forró. 12v ac adok neki amiből 15V dc-lesz. és 2 db 12v ventilátort hajtók párjuzamossan. Ötlet ? Mérjem meg a 2 fenti áramfelvételét ?
(#) Kovidivi válasza Monster02 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Ha a ventik alacsony fordulatszamon forognak, akkor a FET-en sok feszültség marad, ha a ventik magas fordulatszamon mennek, akkor pedig nagyobb aram folyik. Itt analóg módon működik, tehat fűt. Kell ra hűtőzaszló mindenféleképpen, főleg két ventilatornal. Ha bordaval is túl forró, akkor meg kell nézni, hogy miért.
(#) Monster02 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Hűtőzászló van rajta de olyan forró hogy nem lehet meg fogni. Azt meg nem akkarom hogy tönkre menjen.
(#) Kovidivi válasza Monster02 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Akkor mérjél ventiken folyó aramot, a venti kapcsain mérhető feszültséget, és a tapod pontos feszültségét. Ezekből kiszamolható a hő, amit el kell melegíteni. A venti valami nagy aramú típusok?
(#) Monster02 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
A táp egyenírányíva 15V DC. A Ventik 14,2v / 0.366 mA fesz fel. Ami ha jól számolók 5W jönn ki.Ventik Típusa A listán ez a tipus: XD6020D12HS.
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Nem látom az okát, miért kellene melegednie.
A képen is láthatod, egy nagy (12V és talán 350mA) ventilátorral próbáltam. A kisebb 8 cm-es ventik 200 mA körül terhelnek.
Ha kicsi a feszültség (és a fordulat), akkor valóban több esik a fet-en, de a kisebb feszültség miatt lényegesen kisebb az áramigény is. Ha mondjuk 4 V-on indul a fordulat, akkor ennél tételezzük fel (csak saccolok) 100 mA lesz a terhelés. Ha a bemeneti feszültség 12V, akkor (12-4)*0,1=0,8W. Ez aligha fogja melegíteni a Fet-et, még hűtőzászló nélkül sem.
Ha növeled a terhelést (több ventilátor), illetve a bemeneti feszültséget, akkor nagyobb lesz az elfűtendő teljesítmény.
(#) Monster02 válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Oké akkor megpakolom a fet-et egy nagyobb hűtőfelülettel. Mert az elektronika tökéletesen működik. Még annyit meg tennél hogy elírnád te hogy szoktad beállítani ?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) AMATER hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
nemtudok irni madarul csak id kel mecsinalni es nemlesz semo baj vele

amater.pdf
    
(#) AMATER hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
it van meg agy es lehet hasznalni 10k os NTC is meg diodat ki mit akar

amater.pdf
    
(#) AMATER hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
meg egy

amater-1.pdf
    
(#) AMATER hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
meg edgy 3d
(#) AMATER hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
utolso 3d
(#) AMATER hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
proteus lit
(#) AMATER hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
gyenge a +12votos ag akor a traziszitor melegedni fog mert alacson a fordulat a ventilatornak akor a tranzisztor bisztosan fog melegadni +12voltos agnak eresnek kel hod leden

AMATER
(#) bboy123 hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Én a quadomba szeretnék egy komparátoros hővédelmet.
Lm35-el mérném a hőmérsékletet, kimenetén 10mV/celsius jelet ad.
A tervem a következő:
60foknál ventit bekapcsolja 40nél ki.100 foknál a végfokot lekapcsolja a tápról 80nál pedig visszakapcsolja a tápra.
Ezekhez az LM35 kimeneti feszei:
40foknál 400mV
60foknál 600mV
80foknál 800mV
100foknál 1000mV azaz 1V
Ezeket felerősíteném 10szeresen műveleti erősítővel így lenne 4V 6V 8V 10V
Amit nem tudok megcsinálni az a hiszterézises komparátor méretezése.
Mind ezt hogyan oldjam meg?A komparátor méretezése lenne itt a fő szempont.
(#) djface hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok!
Segìtségre lenne szükségem. Attila86-féle hővédelem tetszik nagyon ,megvettem hozzá az alkatrészeket ,de a legfontosabb dolog kimaradt. A NYÁK-rajz... Ìrtam neki de sajna nem válaszolt. Ha valakinek esetleg megvan az eredeti rajz Sprintbe vagy Eagle-be annak nagyon örülnék.
Előre is nagyon szépen köszönöm
(#) Alkotó hozzászólása Jan 26, 2017 / 1
 
Az NTC-FAN4 fantázianevű hőmérős szabályozóhoz nem találok sehol információt ezt a cikket kivéve. Persze ebben minden benne van, csak éppen nem lehet rá válaszolni, vagy egyéb módon bővíteni a lehetőségeket.
Kérésre, egy tokozott "LED tömb" felhasználhatóságát is lehetővé tettem. Két megoldás is elérhető, ahol az egyiknél közvetlen a panel alsó oldalára kell forrasztani a kijelzőt (v2.0), illetve a másikon egy külön kis panelt tudunk csatlakoztatni a vezérlő részhez (v2.1).
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 26, 2017 / 1
 
Próbáltam térben is megrajzolni miként képzeltem el a dolgot. Mivel animációt nem tudok csatolni, ezért néhány nézeti képpel próbálom megmutatni a gondolatom.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2017
(#) szili83 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 29, 2017 /
 
Köszönöm, hogy a kívánságomat hiánytalanul, és profin áttervezted. Remélem másnak is segítség, és tudja használni.
(#) misi93 hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Kérdéssel fordulok hozzátok.
Kiszemeltem magamnak az NTC Fan 6 fantázianevű áramkört.
Alkotó fórumtársunk kicsit áttervezte ami nekem tetszik ( ez az)
A problémám az hogy 24v-os rendszerbe kellene beintegrálnom az egészet 24v-os ventilátorral az élen.
A venti kb 4V-on forog már, de én azt szeretném, ha legalább 6-7V-al kapcsolna be.
Illetve gondolom az R8-R9 feszültségosztó párost is újra kell számolni.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) kadarist válasza misi93 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Szia!
Üzemeltesd egy 12V-os stabkockáról az áramkört, hátha jobb lesz az eredmény.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2018
(#) misi93 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Maga az áramkör 8,2v-on jár a Zener miatt. Engem az érdekel, hogy használhatom e ezekkel az értékekkel vagy ki kell számolni más ellenállásokat ha igen akkor hogyan.
(Még csak elméletben beszélek róla nincs megépítve még)
A ventit kimértem hol indul el.
Nem tudom menyire bonyolult lenne azt kivitelezni, hogy, fixen forogna 6-8V-on és ha emelkedik a hőmérséklet akkor emelkedik a fordulatszám is.
(#) kadarist válasza misi93 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Nem, az R8 és az R6 még 24V-ra csatlakozik. Azt a rész kellene 12-os stabilizátorról táplálni. Tehát a rajz szerint a ventilátor csatlakozás és az R8 közé kell betenni egy stabkockát.
(#) misi93 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Ja értem mint mondasz.
Elég egyszerűnek tűnik így a kivitelezés ki fogom próbálni köszönöm szépen!
(#) kadarist válasza misi93 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Ha nagyon melegedne a kocka, akkor tégy rá egy hűtőlemezt. Sok sikert!
(#) proli007 válasza misi93 hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Hello! Remélem erre gondoltál, így megoldható.
(#) misi93 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Heló!
Köszönöm szépen, hogy megcsináltad a kívánt kapcsolást!
A D1-es dióda miért van benne? Az eredeti kapcsolásban nincs. Ez valamiféle védelem?
(#) proli007 válasza misi93 hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Igen, a dióda védelem lenne, tekintve, hogy az IC bementi feszültsége nem lehet nagyobb a tápfeszültségénél. Normál esetben ez nem fordulna itt elő, de ha esetleg változtatsz az értékeken, előfordulhatna a magasabb 24V táp miatt. Ha esetleg a működését szeretnéd megismerni, elolvasod ezt a cikket, és várhatóan megérted.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) misi93 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Köszönöm szépen!
Elolvastam, tetszik a cikk! Így már érthető
(#) nandika76 hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Sziasztok.
Megépítettem ezt a ventilátor vezérlést
Idézet:
„javascript:aid('1258069')”
Következő: »»   15 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem