Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   463 / 489
(#) nagysasy válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Szia. Köszönöm. Ezt a rotort át lehetalakitani adatkapcsolatosra? Illetve megy a rotor ugy is ha nincs rajta az rtc és a hőmérséklet érzékelő? A bázis azért ez lenne hogy a pc-vel tudjam állitani a paramétereket. Csak kellene ehhez a bázishoz az usb hex illetve a rotorhoz is.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
(#) Mircsof válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Nekem is van egy ilyen órám. Ugyan ezzel a felállással.
A hexel ne törődj még egyenlőre, majd ha teljesen kikristályosodik mit szeretnél akkor küldök egyet ami megfelel neked.

Mellékeltem egy rotor tervet is, továbbá egy táp panelt, amik adatkapcsolatra vannak kialakítva, és egy salyár kis panelt amivel a csipogó áramkörét tudod kialakítani amennyiben olyan csipogód van amiben nincs benne a meghajtó áramkör. Ez a kis panel pont ráfér a bázisra.
A rotorról elhagyható dolgok: elem, tsop, rtc, hőmérő, jobb/bal irányt váltó rész és a KP2010P3C phototranyó is. Elsőre ezek jutnak eszembe. Amennyiben ki van építve az adatkapcsolat a rotornak csak a köröket kell számolja a hall jeladóval az összes többi infót a bázis biztosítja neki.
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Lassabban! Mmég nem tudod milyen energia átvitelt szeretne wpower, vagy légmagos tekercs.
Szerintem inkább ezt smd verziót építsd meg, nekem tökéletesen megy (ez is), és a normál LED-es is.
Mmilyen motor lesz a hajtás?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) ABU hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Üdv!
A 628A-s propeller verzióhoz melyik a legutolsó program? Tervezem újra előszedni a projektet, csak most smdvel, amit lehet. A base is 628a, a távirányítója pedig 16f84. Egyébként jó lenne valami gyűjtő oldal, ahol egybe lenne szedve az összes hex a különféle panelekhez.
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
A hajtás is fő szempont az adatátvitel miatt
Videó fejmotort javaslok a ventilátor helyett a fejmotorban lévő tekercsekkel lenne az energia ellátás és az adat átvitel is
(#) KKobra válasza ABU hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Iitt szinte minden fenn van. Akik megépítették azoknak meg van minden egy helyen az adott verzióhoz.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Idézet:
„Lassabban! még nem tudod milyen energia átvitelt szeretne wpower, vagy légmagos tekercs”

Én nem siettem arra válaszoltam amit kérdezett. Motorról nem kérdezett egy szót se, szóval arról nem írtam. Tehát kettőnk közül ki is az aki most előre szaladt?
Wpower "kezdöként nem javasolnák mindenképp videofejet ajánlok erre a célra. Egyszerű és gyors döntés buktatók nélkül. Wp-re ugyan ez nem igaz.
Idézet:
„Szerintem inkább ezt smd verziót építsd meg”

Igen elnézést kell kérnem, mivel összekevertem a 2 rotort. semmiképp nem javaslom azt a rotort amit ö linkelt. Azt javaslom én is amit linkeltem a 886 SMD verziót.
(#) nagysasy válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Köszönöm szépen de nekem a kétoldalas panel elkészitése nem megy az smd-vel még nem lenne gondom csak a panel elkészitésével,de lehet majd legyártatom valakivel és akkor megépitem.
Köszi mégegyszer.
(#) Mircsof válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Itt egy videó Bővebben: Link
Én ugyan ezzel a papírral csináltam anno a rotort is. Bővebben: Link

Annyi, hogy én nem hajtottam félbe a papírt, hanem tájoló furatokat csináltam a nyákterv külső szélére. Mikor az első oldal kész volt akkor átfúrtam, és egy vékony tűvel tudtam a másik oldalt is pozicionálni a már kész első oldalhoz.
A nyák elkészítésével kapcsolatban ha nem megy, és még is a 886 SMD rotort szeretnéd akkor talán még segíteni is tudok az elkészítésben.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2018
(#) KKobra válasza nagysasy hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Az elő kétoldalas nyák amit készítettem! Már az első próbálkozás 100% -os lett
Na jó a képen a második kísérlet látható ami végül is meg lett építve.
Az első panelen volt egy hiba a leg cikisebb helyen (Nem néztem át rendesen a vasalást)
(#) janigel válasza ABU hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Próbáld ki ezt a csomagot.
A másodperc kijelzés mutatós, de tudok adni köríves HEX-et is, ha kell.
Kellene szerezned egy URC1 távirányítót, ehhez az kell.(sok örömöd lesz benne).
Írd meg mire jutottál.
(#) janigel válasza ABU hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Ez még lemaradt.

Táv.pdf
    
(#) ABU válasza janigel hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Üdv!
Köszönöm! Mivel még deszkamodell a régi, ezért új tervezést igényel a dolog, ami eltart egy darabig. A távirányítója 16F84-el van, amiben csak a fontosabb funkciók vannak, de ez a somogyis megoldás tetszik, valahol van is ilyenem.
(#) janigel válasza ABU hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Helló!
A rotor rajzban maradt egy kis hiba.
A PIC 18-as lábán lévő ellenállás átkerül a külső kör tranzisztorának a bázisába.
Itt az új rajz.
A led áramkorlát ellenállások nálad változhatnak !!! (led függő)
Kiegészítésként csináltam egy kis áramkört, ami minden órában egy percre bekapcsolja az órát.
Ez egy kis dobozkában van, egy fix helyen ahonnan rálát az órára.
Tulajdonképpen egy időzített távvezérlő, (a 16f84) ami csak a bázist kapcsolgatja ki-be.
Nekem így működik, óránként egy percre megmutatja magát az óra.
Ha érdekel küldöm.
(#) nurseboy hozzászólása Jan 29, 2018 /
 
Hello!

Már építettem egy 64 ledest, de a tiedet is kipróbálnám! Tetszik az időzítős bekapcsolás, ha nem gond rakd fel légyszíves azt is. A körives hex is érdekelne, az jobban tetszik.

Köszönöm: Attila
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2018
(#) janigel válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Üdv!
Itt van amit kértél.
Ha nem értesz valamit, nyugodtan kérdezz.
(akár privátban is)
(#) janigel válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Bocsi, amit küldtem az nem íves másodperc, hanem körpontos.
Most vettem észre.
Csak ez van, és a mutatós.
Íves nincs.
Sajnálom.
(#) nurseboy hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Nagyon köszönöm. Igy bővül majd az óràim száma.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Nézegetem a PIC-es propeller órákat, találtam is egyet itt a fórumon, ami érdekelne:

Bővebben: Link

A TFDU 4100 VCC 6-os lába nincs bekötve, igaz nem olvastam végig az ezután következő hozzászólásokat, lehet, hogy már javították.
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Ahogy itt írtam, az IrDa kapcsolat nem működik - a tervezéskor kimaradt a USART - IrDa konverter...
(#) (Felhasználó 122012) válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Köszi a választ, amúgy a kapcsolási rajza fenn van itt az oldalon ennek a propeller clock-nak Bővebben: Link ?
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Kly készítette. Itt van minden, ami elérhető.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Allf hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Kedves Fórumtársak!
Rendelkezésemre áll egy nyák szett. Segítséget kérek az alkatrészlista és a sematikus rajzokat illetően. Hozzá szeretnék kezdeni az alkatrészek beszerzéséhez.
(#) KKobra válasza Allf hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Szia! Figyelj oda a táppanel beültetésénél én most a képen nem látom de szerintem a tiéd is hibás.
Az MP2303 kimenő feszültségét 2 ellenállással állítod be.
Egy 51K és egy 1.3k a panelen párhuzamosan van az ellenállás de sorba kell legyen.
Változtattam a Az IC alatt a nyákterven is. Az IC hasa fém lap hogy tudjon hűlni, de van egy vezető sáv alatta amihez nem szabad hozzáérnie ott is átterveztem.
Milyen energia átvitelt tervezel?
Nekem Wpower ennek megfelelően átterveztem a táppanelt.

Mod: Kérjük használj írásjeleket.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) janigel válasza nurseboy hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Amit kértél
(#) (Felhasználó 122012) válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Végignéztem a mappákat, kapcsolási rajz sehol, beültetési rajz sehol ... így nehéz lesz.
(#) Hp41C válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Pedig a rotoré ott van. Ezen a rotor panelen a LED meghajtók helyén STP16C596 vannak.

A bázis kapcsolási rajza pedig itt van a fórumon. Annyi változtatással, hogy PIC16F88 kell bele Wide SOIC tokban. Néhány apró változtatás:
J3 elhagyva, de az összeköttetések a 16F88 -nek megfelelően huzalozva.
A gombok csatlakozási pontjai nincsenek kiképezve -- a távirányító mindent megold...
Mivel a kontroller SMD tokozású, egy ICSP csatlakozó került fel a panelre. Erre a csatlakozóra köthető a DCF77 vevő: 1: DCF jel, 2: +5V, 3: GND. Az ICSP csatlakozó 6. kivezetése egyszerűen nincs kiépítve.
J4 elhagyva.
A soros csatlakozó közvetlenül a 16F88 mellett. A jeleken nincs szintillesztés. A szintillesztés a kis téglalap alakú panelon van SMD tokozású elemekkel.

Hogy a kérdéseket is megválaszoljam:
J3 szerepe a két kontroller típus közti váltás. Egyébként a bal felső sarokban a megfejtés.
J4 bővítés: Eredetileg más I2C eszköz csatlakoztatásához terveztem.
(#) KKobra válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jan 31, 2018 /
 
Értem én miért nem találod. Mert nem is azt keresed. Illetve keverednek a dolgok.
KLY mester órájához született egy nyákterv amit patexati tervezett
Most akkor te melyik verziót szeretnéd megépíteni?
(#) Allf válasza KKobra hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Köszönöm a módosított táppanelt. Az alkatrészlista és a kapcsolási rajz (az összes nyákra) jó lenne...
(#) (Felhasználó 122012) válasza KKobra hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Köszi a választ, de ezzel a típussal kezdtem, amit ide csatoltál *lay fájlt
Idézet:
„Nézegetem a PIC-es propeller órákat, találtam is egyet itt a fórumon, ami érdekelne:

Bővebben: Link

A TFDU 4100 VCC 6-os lába nincs bekötve, igaz nem olvastam végig az ezután következő hozzászólásokat, lehet, hogy már javították.”


Valamint csatoltam akkor egy *.lay fájlt is hivatkozásként:
Bővebben: Link

Tehát ennek a megvalósított kapcsolási rajza kellene, mert amit csatoltál panelt, szerintem az hibás.

A fentiekben leírt hibán kívül hibás a DS1621 panelon megvalósított bekötése, kialakítása. A csatolt rajz szerint 4-5-6 GND és 7-8 lábak össze vannak kötve, a panelon 5-8 és 6-7 van összekötve.

Szóval, hogy miért nem találom, valószínű nem azért, mert nem keresem.
Ezért fordultam ide a fórumhoz segítségért, és kellene egy komplett rajz egy panellal, amelyet vissza lehet ellenőrizni.

A fenti linken patexati írja: "Garantáltan működik ..."
Hozzászólásom után Hp41C válasza: "az IrDa kapcsolat nem működik - a tervezéskor kimaradt a USART - IrDa konverter..."

Ezért is vannak kétségeim a működéssel kapcsolatban, valószínű sokan javítgattak rajta, változtattak, de minden információ a megépítésével kapcsolatban itt a fórumon gondolom fenn van, csak igen szétszórva.

A PIC30F6015, működőképes változat érdekel a ténylegesen megvalósított kapcsolási rajzzal kiegészítve. (A csatolt *.lay fájl PIC30F6010-re utal, de a panelon is a 6015-ös szerepel)

Előre is köszönöm mindenkinek a segítségét.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2018
Következő: »»   463 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem