Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   192 / 259
(#) ludus válasza proli007 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Hehhe! A helyzet a következő: kiszereltem a gépet, szivattyú kibont - full műanyag, persely szétkopva, kotyog az egész. Webshopban akcióban 21 ezer... Nincs mese sajnos rendelni kell...
(#) Ambavir hozzászólása Jan 9, 2018 /
 
Szép estét!
Gorenje mosogatógép.
Vizbeengedéskor, hülén hangzik, mintha túl gyorsan memne be a labirintba a víz.
Útja a a jobb oldalon, piros kettes fele-mellett megy felfele a tetejéig. Fent az ív mögött levő levegőztetőn / itt nem látszik/ fröcsög kifele.
Rossz az útja?
Kicsit elzártam a csapot, félig, nem fröcsögött.
Gyanítom, kép tetején az ív alsó járata tán eldugult.
Ott kéne vosszafolynia a víznek?
Sajnos nem leltem infót róla.
A kérdésem, egyáltalán jó a víz útja?
Vagy mitől túl erős a beáramló víz nyomása?
Köszönöm
(#) teglascs hozzászólása Jan 10, 2018 /
 
Sziasztok,
Hotpoint Ariston LKF72 típ. mosogatógépünk elromlott.
Egy ideje egyre nehezebben indult a szivattyúja a víz beengedése után, de most már egyáltalán nem is hallani, hogy próbálkozna, hanem ki idő után kiszivattyúzza a vizet és kiáll hibára. Ilyenkor az 1-es és a 3-as LED-ek villognak, viszont ebben az ismertetőben nem találok ilyet (hogy 1 és 3 ON, de 2 és 4 OFF).
Feldöntöttem a gépet, levettem a szivattyút. Teljesen egészségesnek néz ki, a tengelyt megforgatva nem tapasztaltam rendellenességet. (Tudom, ez nem jelenti azt, hogy jó.) Amelyik csatlakozóhoz hozzáfértem, azokat megmozgattam, de nem értem el vele sikert.
Lehet, hogy panel csere lesz a vége? (Mert hogy a linkelt, angol nyelvű leírásban az 1-3-4 panelcserét prognosztizál....) Esetleg mit nézzek meg még?
Köszi előre is a válaszokat!
(#) ludus válasza teglascs hozzászólására (») Jan 10, 2018 / 1
 
Pont ilyen szivattyút cseréltem ma aminek a forgórésze adta meg magát! Ha a tekercsed szakadt (adj neki tápfeszt és kiderül) akkor keress meg privátban!
(#) teglascs válasza ludus hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
A felirata alapján mehet rá a sima, hálózati 230V, ugye?
(#) ludus válasza teglascs hozzászólására (») Jan 10, 2018 / 1
 
Persze simán! A fekete házon van még a fűtés, le tudod róla tekerni (bajonettzáras) így láthatóvá válik a szivattyú rész is...
(#) teglascs válasza ludus hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Igen, fűtést felfedeztem: a harmadik képemen látszanak is a fűtőszálak végei.
Holnap este kiveszem megint a szivattyút, és adok neki tápfeszt - addig is köszi.
(#) ludus válasza teglascs hozzászólására (») Jan 10, 2018 /
 
Rendben!
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Jan 10, 2018 / 1
 
A tekercs általában jó szokott lenni a forgórész szokott elkopni. Kb 15-20 eFt.
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Jan 11, 2018 /
 
A komplett szivattyú, igen, megnéztem. Köszönöm.
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Jan 11, 2018 / 1
 
Megoldva.
Ismét a nehezebb út fele indultunk.
Egyszerűen gyantatartályt, csöveket is átpucolva irdatlan lerakódások, vízkő távozott. Tk nem levegőzőit.
Most jó.
(#) teglascs válasza teglascs hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
"Sajnos" a szivattyú jó....
Attól tartok, nem úszom meg a dolgot szerelő nélkül: panelt butaságnak tartanék sok pénzért venni úgy, hogy talán nem is az a rossz.
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Jó?Mert 20 ból 19 szer elindul?
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Kiszerelve kipróbáltuk, és elindult. Azt nem mondom, hogy nagyon szép volt a hangja, de többször megpróbáltuk, és elindult.
Tehát szerintem a szivattyú rendben lenne, viszont nem kapja meg a tápot, ha a gépben van.
Én legalább is így logikázok. Téves lenne a gondoltatmenet?
(#) tompaa válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Jan 12, 2018 / 1
 
Kezdjük az elején.Tehát: Felveszi a vizet majd mi történik?Rögön ürít és hibát villog vagy olyankor néma csend majd kis idő múlva jön a hiba?
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2018 /
 
Nem rögtön ürít, hanem kis idő múlva. Pár perc eltelik addig.
Én úgy gondolom, hogy az játszódik le, hogy megpróbálja beindítani a nagynyomású szivattyút, de amikor érzékeli, hogy nem sikerül, akkor ürít és hibakód.
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Jan 13, 2018 / 1
 
Az szivattyú hiba lesz.Tedd vissza a szivattyút és amint leáll a vízbetöltés és nem indul kopogtasd meg.El fog indulni.
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Bár az lenne... Igazad lehet abból a szempontból, hogy a meghibásodás úgy következett be, hogy a szivattyú egyre nehezebben indult el.
Hogy kopogtassam meg, ha alulról szerelhető a gép, azaz csak ott van rajta egy lepattintható, nagy műa. szerelőajtó?
(#) botesz válasza teglascs hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Van annak oldala is...Azt is le lehet szedni.
(#) Janoo hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Bosch SRS55T22EU A program vége felé furcsán búg úgy 15-20 mp-ig. Hogy pont akkor mit csinál nem tudom, de utána van hogy még mos, ill. ürít. Ha tudnám a mosási fázisok pontos menetét jobban megfogalmaznám. Mit nézzek meg? Milyen baj kezdődhet?
A segítő irány mutatást előre is köszönöm.
(#) teglascs válasza botesz hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Hopp, erre nem gondoltam.
De erről eszembe jutott valami: ha így (kocogtatásra) sem indul a szivattyú, de továbbra is ő tűnik gyanúsnak, akkor lehet, azt kéne csinálnom, hogy megblankolom a vezetéket, és a szivattyúval párhuzamosan bekötök egy izzót.
(#) botesz válasza Janoo hozzászólására (») Jan 13, 2018 /
 
Lehet hogy akkor engedi le a hőcserélőből a vizet.
(#) Janoo válasza botesz hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Mi okozhatja az erősödő búgást?
Talán egy trafóház búgásához tudnám hasonlítani.
(#) fulcsii válasza Janoo hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Szerintem, a vizlágyító szelepe lesz az, akkor engedi be az öblitő vizet.
(#) Janoo válasza fulcsii hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Tudok vele valamit kezdeni, vagy csak csere?
Mit figyeljek meg a program menetében hogy biztos legyen a diagnózis?
(#) Palatinszky hozzászólása Jan 14, 2018 /
 
Zanussi-Saga, második rész (ZDV12002FA). Az előző rész tartalmából: az eltömődött szintérzékelő miatti kevés víz okán túlmelegedett fűtőegységet kicseréltem új, típusazonos gyárira. Minden szuper, kb 10-szer mosogattunk is a géppel legnagyobb örömünkre. Aztán egyszercsak a program vége led villog és 12 sípszós hibaüzenetet mutat, kombinálva némi égett-nyák szaggal ami a hátából jött. A vezérlőegységet kivéve az alábbi kép fogadott. R421-422-423 ellenállások elpörkölve. Ha lenne kapcsolási rajzom, simán cserélném őket, hegyes Weller-páka meg némi SMD-javítási rutin adott. A nyák csak kétrétegűnek tűnik, az erek talán nem nagyon sérültek, de a kapcs rajz alapján be tudom őket kötni alternatív úton is oda ahova kell. Honnan lehet vajh kapcsolást szerezni?... Ugyanitt újszerű Zanussi ZDV12002FA mosogatógép alkatrésznek eladó "legközelebb én gyújtom fel" jeligére. Alkuképes.
(#) botesz válasza Palatinszky hozzászólására (») Jan 14, 2018 /
 
Panel rajz egyikhez sincs.Viszont rakhatnál fel nagyobb képet a panelról.
(#) fulcsii válasza Janoo hozzászólására (») Jan 15, 2018 /
 
Hát, mint mondtam, szerintem és nem tuti. Elvileg ugyan olyan, mondom elvige, mint a betöltő. legalább is az enyémekben. Orion, whirlepool. Nem egy nagy drágaság külön lehet cserélni tekercset, szelepet. Nem kell hozzá főiskola.
(#) Biro Eniko hozzászólása Jan 15, 2018 /
 
Sziasztok! Bosch perfectdry mosogatogépünket kb 3 hete használjuk, sót tettünk bele, majd néhány mosogatás után, de még tele sóval, minden mosásnál kijelzi, hogy nincs benne só, töltsük újra. Mi lehet a hiba? Előre is köszönöm a válaszokat!
Következő: »»   192 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem