Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 72
(#) stefi54 hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Jura Impressa F 50 gépem,minden működik rajta,csak azt szeretném tudni hogy kb. hány adag kávét képesek ezek a gépek lefőzni problémamentesen.
Olyan 15000 adagnál tart,és állítólag szervizelt gép.
Köszönöm.
(#) Balogharti hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Üdv.
Krups XN2003 kávéfőző szivattyúja nem működik Tudna valaki segíteni megjavítani? Vagy van valakinek véletlenül alkatrész hozzá? köszönöm
(#) kávészem válasza Jules2 hozzászólására (») Jan 7, 2018 / 1
 
Szia! Írd a keresőbe PHILIPS Hd 8854Exprelia service manual, keress rá valami ingyenesre,és feltárul előtted a gép lelkivilága. Egy ilyen gép egy valóságos mini üzem, ami gyakorló javítónak is feladja a leckét sokszor. Az előzmények alapján elképzelhető gőzteljesítmény csökkenés, (a gőzölőcsőnél milyen gőzt ad?) oka sok lehet,pld gőzkazánt tápláló szivattyú, mágnesszelep(ek), gőzkazán,annak hőmérséklete, tejeskancsón fúvóka, stb. Szerintem vidd el a javítóba. Üdv!
(#) Nyul70 hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Üdv!
Siemens s20 problémám lenne.Darált kávéból kávét készíti de ha szem
esből szeretnék akkor a darálást kihagyja. Mi lehet a baj? Köszi ha segít. Valaki.
(#) kurtosister hozzászólása Jan 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Hozzám kerültegy Saeco Primea capuccino .
Ezzel nem boldogulok ugy tűnik mindha mechanika motor vezérlése lene a hibás mert bekapcsoláskor nem teszteli a kpe t csak kb 3 milit mozdul előrre a tengely és leáll.
Abben már nem BD245 tranyó müködteti pár triac található Bta 12,Btb 06 ,Bta 204.
Tudtok nekem segíteni mi működteti a kpet?
Köszönöm előrre is
(#) szemi.5 hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Üdv!
Kifogott rajtam egy saeco magic kávégép ugyanis olyan prolémája van hogy hideg állapotáról nagyon lassan fűt fel. Figyeltem feszültség mérővel a sarukon a feszültséget hátha a triak rossz de azt tapasztaltam hogy szakaszosan fűt mint mikor teljesen felfűtött és csak tartja a hőmérsékletet. Az lenne a kérdésem hogy járt-e már valaki így és hogy mit lehet vele csinálni?
Köszönöm előre is aki tud segíteni!
(#) weresgyufa hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Valakinek nincs eladó incanto gőzcsapja, fém lenne az igazi, de ha nem csöpög az sem baj.
(#) Smaragd hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy SAECO Vienna kávéfőzőm, ami 15 éve szépen szolgált. Sajnos van egy gond vele.
A csepegtető tálcában egyre több víz gyűlik össze, és a víz valahol eltűnik a főző rendszerből. Ha áll a gép egy-két órát, akkor az első taktust kávé lefőzése nélkül csinálja végig. Ezt úgy tudom megelőzni, hogy a meleg víz csapot kinyitom és addig engedem, amíg 5-8 mp után levegő, majd folyamatos meleg víz jön a csapból (légtelenítem).
Ekkor tökéletes a kávé. Hol kaphat levegőt a rendszer, vagy hol párologhat el a rendszerből a víz?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) weresgyufa válasza Smaragd hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Hi.
Szedd szét, a mikorkapcsolóit iktasd ki, hogy lásd milyen élesben, de a tippem az, hogy a gőzcsapod eddig bírta, nekem az Incanto-m csinálja azt, hogy ha a csepptálcába gyűlik a víz, a kávé az rendben van csak kb. kétszer annyi víz fogy, mert főzés után még van nyomás a rendszerben és utat talál magának. Első körben gőzcsap tömítés csere, de ez nem oldotta meg a gondot, így csapot kell cseréljek. Láthatóan a gőzcsapnál folyat, mert a tefloncsőnél csöpög a víz.
(#) Smaragd válasza weresgyufa hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Köszönöm szépen a választ, ránézek a gőzcsapra. Igaz, a gőzcsap nekem nem a csepegtető tálca felett van, ha ott eresztene, akkor nem a tálca telne meg vízzel, hanem a pulton csordogálna szerte-szét Esetleg gőz formájában távozik...
Idézet:
„A víz biztosan ott talál utat, ahol a legkevésbé számítunk rá...”
(#) kurtosister válasza kurtosister hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Primea vez.
(#) Jules2 válasza kávészem hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Szia! Újabb jelenség orvoslása fogott ki rajtam a Xelsisemnél. Erre szeretnék okosságot kérni! A kávéfőzés befejeztével visszafele áramlás van kávéból és zaccból is a kazánpipacsövön keresztül a multi (töltő-leeresztő) mágnesszelep felé. A főzés végén kiszedve a főzőegységet, kávés zacckifolyást látok a kazánpipacső felől, ami utána belefolyik a belső vízgyűjtőbe. Mi lehet az oka? Kicseréltem már a főzőegységet és a kazánpipacsövet is egy másikra, amit egy jól működőből szedtem ki. Nem oldódott meg. Ha végleg elvérzek, viszem hozzád!
(#) ordas52 hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Üdv.Mindenkinek.
Van a lányomnak egy Saeco Incanto tip. kávégépe, ami egyik napról a másikra elromlott.
A hibajelenség az, hogy a KPE motor nagyon lassan forog, nem tudom, hogy mi lehet a hiba, ebben kérném a segítségeteket?
(#) kávészem válasza ordas52 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Szia! Valószínű hogy a hűtőbordára szerelt TIP 33C zárlatos. Ellenőrizd a hozzá tartozó 33V 1.5 w zenerdiódát, és a 100 ohm körüli ellenállást is a tranzisztor kiforrasztása után! Üdv.
(#) ordas52 hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Szia kávészem!
Ez összefüggésben van a meghajtó mechanika vezérlésével? A motor működik, de lassan és a főzőegységet nem tudja teljesen a helyére bemozgatni.
Ellenőrzöm az általad jelzett hibalehetőségeket és majd értesítelek az eredményről, addig is köszönöm a segítséget.
(#) ordas52 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Szia kávészem!
Ma értem rá megcsinálni az általad javasolt dolgokat, működött is a gép, egy kávét lefőztem, de a főzőegység zacctolólapja felakadt, nem tudta visszatolni és most már ismét ugyanaz a hibajelenség mutatkozik.
Kinyírhatta az erőlködő motor a tip 33c-t? Mert ha igen, akkor a főzőegység rossz, ki van kopva és az előző hibát is az csinálta.
(#) ordas52 hozzászólása Feb 13, 2018 /
 
Szia kávészem!

Sikerült megcsinálni a főzőt, most azonban ritkán, miután lefőztem a kávét a kpe visszaáll a helyére, azonban a felkiáltójel világít.
Ha ezt követően kinyitom a szervizajtót, majd becsukom akkor elalszik, de ha ismételten kinyitom,akkor újra világít.
Nem tudom, hogy mi lehet az oka?
(#) kávészem válasza ordas52 hozzászólására (») Feb 13, 2018 /
 
Szia! Valószínű hogy a kpe mögött, belül lévő mikrókapcsoló vacakol. Ami azt érzi, hogy a helyén van a kpe. Esetleg az ajtómikrokapcsoló. Üdv.
(#) ordas52 hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
Szia kávészem!
Köszi a segítséget a kpe mögötti mikrókapcsoló volt a ludas, megjavítva.
Az lenne még a kérdésem, hogy citromsavval csinálhatok-e vízkőtelenítést vagy csak profi SAECO anyaggal?
(#) kávészem válasza ordas52 hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Szia Ordas! Biztosan jó az is, sokan használják azt is. Jómagam express vízkőoldót használok,narancssárga feliratú literes flakonban van. Foszforsav tartalmú. 17 éve használom, bevált. És olcsó. Üdv.
(#) ordas52 hozzászólása Feb 15, 2018 /
 
Szia Kávészem!
Köszi a segítséget, akkor express fogok venni, még csak annyit árulj el, hogy milyen arányban vagyíted?
Kéthetente elég a vízkőtelenítés?
Kellemes hétvégét kívánok neked és családodonak.
(#) merciabc hozzászólása Feb 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Saeco Exprelia HD8854 kis gondom lenne, hátha tudtok segíteni?
Rendesen megcsinálja a kávét, de észrevettem hogy a bekapcsolás öblítési folyamata szerintem hosszabb mint kellene, a zacc gyüjtő alatti vízgyüjtőbe is több víz megy mint kellene. Sok vizet is fogyaszt szerintem.
Az öblítéskor jobb oldalról hallok vízszivárgási hangot, sziszegést.
Valami visszacsapó szelep gyengülhetett el?
Robbantott ábrát kinyomtattam, de nem látom át hogy hol lehet a baj?!
Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) teddysnow hozzászólása Márc 1, 2018 /
 
Sziasztok,
öcsémnek van egy Nescafe Dolce Gusto kávéfőzője, ami elromlott. Hibajelenség: nem kapcsol be, nem világít, gombnyomásra nem reagál. Szétszedtem, nagy nehezen. Azok az árammegszakító valamik, amik a bemenő 230Volt útjában vannak vezetnek. Két nagy fólia kondit találtam benn (többek között) a 470nF körülbelül annyit mutatott, ellenben a 220nF mindössze 47-et, azt cseréltem 220 X2-re. Ellenállások jók, diódák szintén. De továbbra sem kapcsol be. Mi lehet még?
(#) feccus hozzászólása Márc 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy saeco talea ring kávéfőzőm, vettem hozzá vízkőtelenítő folyadékot majd mindent a leírtak szerit hajtottam végre. A problémám az lenne hogy a vízkőtelenítő program a végéhez érve kiírja hogy finish, de nem áll vissza a kiválasztott menüre, hanem előről akarja elkezdeni a vízkőtelenítést. Nem lép ki a programból akár mit csinálok vele. Van esetleg valakinek bármi ötlete hogy mit lehetne vele csinálni mielőtt kinyírna a párom.
(#) teddysnow válasza teddysnow hozzászólására (») Márc 4, 2018 /
 
A bekapcsoló gomb volt a hiba. Nem gondlotam volna, hogy érzékeny rá. Gyönyörű tiszta, új állapotban volt. "Távírányító gomb" fajta, gumiharang két szélén egy-egy szén csík, "rövidrezárja" a nyákon a fólia csíkokat. Úgy jöttem, rá, hogy kiváncsiságból csavarhúzóval zártam rövidre, úgy működött. Alufóliából vágtam két kis darabot, azt ragasztottam fel a szén csík helyére.
(#) rakoczibogi hozzászólása Ápr 1, 2018 /
 
Sziasztok
Segítségeteket szeretném kérni adott egy Philips Senseo Senseo Hd 7830 típusú kávéfőző.
Bekapcsolom víz van a tartályba, de azt jelzi hogy nincs. Megütögetem kézzel a tartályt akkor valamikor elindul le is főzi a kávét de a kettes csésze gomb nem világít!
Víz van benne annyi, hogy két csésze kávét lefőzzön.
Nem szeretném a Philips márkaszervízbe elküldeni mert........
Segítsetek ha tudtok, vagy egy megbízható szerelőt ajánljatok nekem.Dunaújvárosba sajnos nem találok aki foglalkozna vele.Persze nem horror áron.
Köszönöm előre is.
Bogi
(#) netelek001 hozzászólása Ápr 14, 2018 /
 
Üdv!

Lenne valaki aki megnézné hogy mi a baja a Krups ea81XX kávéfőzőmnek?
úgy kaptam hátha még meg lehet menteni!
bekapcsolásnál elkezd fűteni, kattan 1et még mindíg fűt és bedobja a 4 piros ledet!
a a számlálon 1 majd 0 és - látható ezeket irja! köszönöm
(#) adrianna hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!

Pár napja hozzám került egy Bosch Benvenuto B20 kávégép.
Bekapcsolást követően elindul, elkezd melegíteni az üst, a kijelzőn pedig világít a "CLEAN" és az "üres víztartály" ikon, illetve a CLEAN gomb is folyamatos piros fénnyel világít.
Használati utasítás szerint elkezdtem a tisztító programot: a tartályt teljesen feltöltöttem vízzel, de a kijelzőn az ikon akkor is világít, a tisztító programot nem tudja elindítani (hosszan nyomtam a gombot).
A víztartálytól induló csövet átnéztem, a tartály alatti szűrőt, szelepet tisztítottam.
Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet a probléma?
Köszönöm előre is!
Szép napot mindenkinek!
(#) adrianna válasza rakoczibogi hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Szia Bogi!

Hasonló hibát tapasztalok a gépemnél, esetleg a tiédnél megoldódott már a probléma? Ha igen, megkérdezhetem mi volt a gond? Köszönöm! Anna
(#) brumbrus hozzászólása Máj 13, 2018 /
 
Üdv!
Már korábban hagytam bejegyzést ebben a fórumtémában. Most is ugyanarról a gépről van szó:
Thermoplan Easyline CTM1, mely egészen a mai napig tette a dolgát problémamentesen. Ma gondolt egyet és a következő hibaüzenettel fogadott: DUGATTYÚ HIBA. Kiszedtem a dugattyú motorját. Direktbe rákotöttem 24 V-ra és működött. Rámértem a tápcsatlakozóira: amikor a gépnek kapcsolnia kellene 24V helyett csak kb. 0,3V-t tudok mérni. Érdekes, hogyha tekergetem a motor forgórészét, addig nem dob hibaüzenetet, amíg tekergetem, de nyilván nem lép tovább, hisz a végálláskapcsolót nem nyomja meg a kocsi.
Mi lehet a hiba?
Hol kezdjem a hibakeresést?
Érdemes a vezérlőt kiszednem a helyéről, vagy vigyem szerelőhöz?
Csatolok képet a nyákról. Az első képen bejelöltem a motor csatlakozóit.
Bővebben: Link a jobb minőséghez.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2018
Következő: »»   30 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem