Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nyomtató probléma
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   106 / 116
(#) Atti128 hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Nyomtató vásárlását tervezem otthoni használatra, gyermekemnek iskolalai dolgok asszony receptek stb. kinyomtatására. Mit ajánlotok? Márka? tipus? Nem tudom hogy nyomtatási mód fajtája között van-e különbség? Keret nem a csillagos ég de nem is 5000.-. Az se baj ha még jövöre is mükődik és a patron is bírja.

Köszönöm: Attila
(#) Gafly válasza Atti128 hozzászólására (») Szept 15, 2017 / 2
 
Én, egy HP hálózati (hálózati = ethernet) lézernyomtatót vettem annó, aminek külön vannak a tonerjei (összesen négy).
Otthon minden gépről lehet rá nyomtatni.
Ugyan kicsit böhömke, de soha nem szárad bele a tinta.
Színenként veszek bele tonert, ha kifogy.
Utángyártottat is kapok hozzá bárhol...
Én is csodálkozom, hogy mennyire olcsón
De nem egy fénykép minőség (olyan fényeset nem tud)...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2017
(#) Petyaa válasza Atti128 hozzászólására (») Szept 15, 2017 / 1
 
Egy sima mono lézer nyomtató is jó lenne szerintem.

Nem tudom hogy a HP mennyire kényes arra hogy ha egy szín elfogy akkor lehet e még nyomtatni, mert általában nem mindig.

Van a cégnél egy HP P1006 már jó 6-7 éve megy semmi baja. Ami fontos hogy lézert vegyél, 3-4 ezer forintért töltik fel újra a tonerét porral. Otthon is el lehet akár végezni csak kicsit macerás és könnyen járhat kosszal.
A tintás 2-3 hét nem használat után beszárad, és árba is jóval többe kerül egy lap.
(#) emmzolee hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Hello.
Van egy Samsung CLP-315 Nyomtatóm. 3 gond van vele. Mi lehet a baj?
1.- Úgy nyomtat, hogy a kinyomtatott lapon koszfoltokat hagy.
2.- Az új nyomtatáson az előzőleg kinyomtatott lap szövege halványan látszik.
3.- Keresztben csíkos a kép.

Teszek be képeket, hogy érthetőbb legyek.
Ha valakinek ismerősek ezek a gondok, kérem írja le mit tegyek.
Köszi.
(#) Gafly válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
(Fekete) Tonert nem próbáltál még benne cseréni?
(#) afp válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Szerintem egy tisztitás (youtube video) mindenképpen rá fér. Ha nem segít, akkor valószínűleg dob csere.
(#) emmzolee válasza afp hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Kössz. Mindent szétszedtem kiporszívóztam. Most jó. Sajnos a nagy dobon van egy kis kopás ami meglátszik minden képen, de nem zavaró.
A videóban a fekete fóliahenger tisztítása volt újdonság. Nem is gondoltam, hogy van benne ilyesmi. Annyira nem szedtem szét.
(#) Nostresz76 hozzászólása Nov 5, 2017 /
 
Üdv mindenkinek! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Canon Pixma MG5250 típusú multi nyomtatóm. A problémám az vele, hogy amikor bekapcsolom, a szkenner elindul bal oldali irányba ahol kb. 2 cm amit tud mozdulni és miután megütközik a motor vinné tovább de csak elugrik a bordás szíj és kerreg majd pár másodperc után meg áll és a kijelzőn C0000 hibakód jeleni meg valamint egy szöveg, hogy próbáljam meg ki és be kapcsolni és ha nem javul meg akkor vigyem szervizbe. A lapolvasó izzója világít rendesen. Tudnátok valami tippet, hogy mit lehetne esetleg csinálni vele? Válaszokat előre is köszönöm!!!!
(#) bbb válasza Nostresz76 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szét kell szedni és megnézni miért szorul meg, ami miatt nem megy tovább annál a két centinél. Kitakarítgatni a járatot, amiben megy és talán összerakás után jó lesz.
(#) adapter válasza Nostresz76 hozzászólására (») Nov 5, 2017 / 1
 
Az is lehet, hogy a végállás érzékelése hibás. Ez lehet opto kapu is, de sok megoldás létezik ENNEK a konkrét típusnak nem ismerem a szkenner megoldásait. Én úgy kezdeném, hogy beindítás után amikor kimegy oldalra elkezd kerregni a motor áramtalanítanám gyorsan majd szétszedni hol áll a kocsi mi érzékel és hogyan stb....
(#) Nostresz76 válasza bbb hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Szétszedés tisztítás meg volt. Kíváncsiságból kikapcsolt állapotban az olvasó egységet eltoltam a jobb oldalra koppanásig, majd bekapcsoltam. Bekapcsolás után az olvasófej szépen elindult balra és mielőtt elérte volna a bal oldalon lévő végállást jelző fehér vonalat, az olvasó fény bekapcsol és tökéletesen megáll, nem fut tovább a motor. Ezek után kikapcsolom majd újra be és megint visszatér a jelenség "olyan mint ha jobbra kéne először elindulnia", olvasófej balra koppra fut motor hajt tovább "kerreg a szíj" majd pár másodperc után bekapcsol a fény és pozícióba áll a fej. Mindkét esetnél kiadja a C000 hibakódot. Az olvasó fejet mozgató motor hátulján van egy átlátszó műanyag kör lapka mely egy vékony nagyon pici fekete pöttyökből álló sáv van, gondolom ez az optokapu, a kör lapkát is óvatosan megtisztítottam, az olvasót is, sőt az üveglapot is.
(#) eyess válasza Nostresz76 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Meg kell nézni a bordás szíj feszességét , mert megugrik , és már el is ment a vezérlés ennyi a hiba oka.
(#) Nostresz76 válasza eyess hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Nem kukacoskodásból kérdezem, de ezt tapasztalatból írtad? A bordás szíjat egy rugós görgő feszíti ami még tudna feszíteni, a bordás szíj elég feszes mert simán viszi a fejet amíg meg nem ütközik a csúszka végén és mivel tovább hajt a motor így megugrik majd 3-4 másodperc után bekapcsol a szkennelő fény és abban a pillanatban beolvassa a végpont jelzőt és meg is áll. Szóval nekem az nem világos, hogy miért nem kapcsol be rögtön a fény és olvassa be a végállás jelzőt és akkor megálna a motor is.........
(#) eyess válasza Nostresz76 hozzászólására (») Nov 5, 2017 /
 
Igen nekem is van egy olyan szkennerem , amit ugyan már nem használok , de annak is már ugrott a szíja.Nekem még működik most is annak ellenére , hogy a szíj ugrik.Akkor csinálta jobban , amikor egy ideje nem használtam , és mondjuk az első bekapcsoláskor már csinálta. De ha egy kicsit többet szkenneltem vele , akkor már kevésbé csinálta.Nem foglalkoztam vele jobban , mert közbe lett másik gyorsabb , és jobb , így félre lett téve.
(#) szebee hozzászólása Dec 8, 2017 /
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy Xerox Phaser 3100 MFP nyomtatóm és csipog és azt írja ki hogy "usb detected wait download". Mi lehet a hibája. Előtte próbáltam frissíteni a firmware-t amit megis csinált de most csak csipog.
(#) buszos1 hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy HP CP1515N nyomtatót és az alábbi hibát produkálja: a papírlap bal oldalán nincs nyomat...
Valakinek lenne ötlete mi lehet a hiba?
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) Gafly válasza buszos1 hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Első körben vedd ki a fekete tonert, és forgasd minden irányban, esetleg rázogasd is finoman.
Ha ez nem jön be, akkor sajnos venned kell egy másikat (nem nyomtatót, hanem fekete tonert).
De nem értek hozzá
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2017
(#) afp válasza szebee hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Szia!

Innen letöltheted hozzá a szervízkönyvet: Service manual.

A 191. oldalnál kezdődik a firmware update leírása.
A lényeg az, hogy nem sikerült a frissítés (le van írva, hogy ha azonnal újraindul a nyomtató, akkor hibás volt a fájlátvitel), és ezért várja, hogy ismét átküldd neki az új firmware-t.

Üdv:
AFP
(#) buszos1 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
A rázogatás megvolt, akkor marad a csere
Köszi a segítséget
(#) lelkes amatőr hozzászólása Jan 2, 2018 /
 
Sziasztok,
Komoly gondban vagyok!
Brother HL-2035 nyomtatómon elnyomkodtam valamit ( nem kellett volna ) azóta a Toner és a Drum LED világít, folyamatosan teker a belseje.
Hogyan lehetne visszaállítani normál üzembe?
Előzmény: Tonert töltöttem, majd szerettem volna törölni a számlálót.
(#) lelkes amatőr válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 3, 2018 /
 
Közben átolvastam a Service Manual-t oda-vissza, nem segített.
Lehet, hogy a toner kér valami beavatkozást, hogy a gép megint úgy lássa, hogy minden rendben?
(#) pika75 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 6, 2018 /
 
Szia. Brother toner kazetta oldalan egy fogaskereket kell visszallitani eredeti poziciojaba es az torli a szamlalot. Talan megakadt es nem tud atfordulni, ezert teker folyamatosan. Udv.
(#) lelkes amatőr válasza pika75 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Ez még az eredeti kazettája, talán azért nincs rajta fogaskerék? Bár ettől függetlenül ha a gépben lévő kis kart (amit a fogaskerék állítana) átállítom akkor is ugyanazt csinálja, csak teker és teker és...

CAM_0273.JPG
    
(#) BEMcorp hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Üdv!
Akadt némi problémám a Brother DCP-195C tintasugaras nyomtatómmal.
Áram alá helyezve mindkét jelző LED folyamatosan világít (a figyelmeztető narancs felkiáltójel, és a zöld photo capture gomb is), illetve az LCD összes karaktere működik (fekete minden pixel).
Kb olyan, mintha megállna bootolás közben.
Valaki találkozott már ilyennel, vagy van ötlete?
(#) ocsibacsi63 hozzászólása Jan 20, 2018 /
 
Nagy tiszteletem minden hozzáértőnek!
A minap kezembe került egy Xerox6110 Phaser nyomtató a következő hibával:bekapcsolás után elindul, végigfuttatva a kezdetkori ellenőrzést,s néhány másodperc után pirosan világít a Status -LED és kettő a színekre jellemző, konkrétan a sárga és kék festékkazetta jelző-LED-je,és leáll. A továbbiakban sem Tesztet, sem PC-ről nem nyomtat, hiszen el sem indul.
Ha valamelyik festékkazetta(egy,vagy kettő) kiürül, azért nem kellene-e, hogy a Teszt-oldalt kinyomtassa, legfeljebb szín- hibásan ? pl. fekete-fehéren?
Szíves üdvözlettel várom a hozzáértő szakvéleményeket!
Gábor.
(#) eyess válasza ocsibacsi63 hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Nem, mert általában bármelyik olyan nyomtató, ami színes, és ami nem színes is, ha kiürült kazettát érzékel,akkor letilt.
(#) ocsibacsi63 válasza eyess hozzászólására (») Jan 20, 2018 /
 
Köszi a gyors válaszodat. Nem voltam benne biztos,és mielőtt belefektettem volna 5 - 6 ezer forintot,gondoltam a biztonság kedvéért inkább megkérdezem.
Üdv. Gábor.
(#) pimpoka hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Sziasztok! Mondjuk egy recept kinyomtatásánál szeretném a betűket nagyobbra venni W7 de nem boldogulok mivel nem vagyok egy PC guru. Köszi a választ. János
(#) ocsibacsi63 hozzászólása Jan 24, 2018 /
 
Még mindig Xerox6110! Alapos tisztítás és Tonerek(szín) cseréje után: bekapcsolás-Status és a Toner LED-ek narancssárgán világítanak(ez eddig jó), majd néhány másodpercet követően a Status-LED zöldre vált, a Toner LED-ek nem világítanak(eddig is jó), "elindul" a nyomtató és a Toner LED-ek egymást követően sorban elkezdenek világítani újból és újból. Kb. 40 mp. után a Status LED pirosra vált. a Tonereké "elalszik", a nyomtató "leáll". Mi lehet a hiba?
Van-e valakinek valami jó ötlete ?
Köszi
Gábor.
(#) Epu2 hozzászólása Jan 25, 2018 /
 
Üdv! Van egy ősrégi, de komplett és anno hibátlanul eltett nyomtatóm. 8 tűs, de grafikát is kinyomtatott W95 alatt. C64-el is használtam.. Az újabb gépeken nincs párhuzamos port. Mi módon tudnám bejáratni. Nincs vele célom, csak kíváncsiságból. Van hozzá még új kazetta is, de már beszáradva, ami nem gond, mert aktív korában is újra festettem a szalagot.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2018
Következő: »»   106 / 116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem