Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Be-/kikapcsoló nyomógombbal
Lapozás: OK   30 / 36
(#) O.Lee válasza ha1drp hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
ezt én is kérdeztem kaqkk-tól... lásd feljebb...
(#) Elektro.on válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Igen. Hol az oszcillátor?

Bár ha elég gyorsan rázod...
(#) O.Lee válasza Elektro.on hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Ezt a kérdést én is feltettem kaqkk-nak!
ime a válasz

" .. további kérdés, a PIC-nek rezonátor, vagy quartzi nem szükséges?

- Van belső rc oszcillátor csak egy 100nf os kondi kell a két tápláb közé a lehető legközelebb a lábakhoz . "
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Bocs benéztem (ezt a tipust még nem használtam) rc oszcillátor van benne összekevertem a belső oszcival . A most feltett hex már jó lesz ha az oszcillátor lábak közé teszel egy 4 megás kvarcot és minkét lábra egy egy 22pf os kondit amiknek a másik vége a gnd-re van kötve. Az MCLR lábat felhúztad + ra ?
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2017

4gomb.hex
    
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Köszönöm. Az MCLR természetesen, 2.2K val +5 V
Rezonátorom van, 4Mhz, gondolom az is megfelel?
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2017
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Igen megfelel, csak keress rá valahol hogy ő kéri e a 22Pf os kondikat
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 6, 2017 /
 
Van egy másik működő áramköröm (teljesen más téma) ugyan ez a PIC, abban csak a 4MHz van, kondi nincs.
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 6, 2017 / 1
 
Én a kvarchoz mindig teszek kondikat , nem tudom hogy a rezonátornál mi dukál azt nem használtam még (bevált a kvarc nem ezért kísérleteztem tovább)
(#) O.Lee hozzászólása Szept 12, 2017 /
 
Köszönöm kaqkk privát segítségét.
Közzéteszem a projectet, hátha más is hasznosítja. 8 csatornás flip/flop
16F870 R0-R7 ig a gomb bemenetek egy 2k2 val a földre húzva. A gombok a bemeneti lábak és a +5V ra kerülnek. A rezonátor 4MHz. A kimenetek H/L RC0-RC7 lábak. Az 1 es MCLR láb +5V-on van egy db 2.2K-vel. bármely gomb megnyomása aktiváka a hozzá tartozó kimenetet, újbóli megnyomása deaktiíválja. Satbilan működik, nincs gomb kontakt miatti tévedés.

Relés kimenetnek ezt választottam hozzá: https://www.banggood.com/24-Channel-250VAC-30A-Solid-State-Relay-Mo...search
(#) O.Lee válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Egyszerű nyákterv (Sprint layout)
(#) kaqkk válasza O.Lee hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Annyit hozzátennék hogy a 8gomb hex akár bemenetválasztónak is megfelel , mert bármelyik gomb megnyomása felülírja az előzőt (mindig csak egy kimenet lehet aktív) , de amelyik kimenet be van kapcsolva az a saját gombjának újbóli megnyomásával ki is kapcsolható .
(#) O.Lee válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 13, 2017 /
 
Pontosabban ez a bemenet választó hex file.

8bemenet.hex
    
(#) gumibaba hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Mindenkitől előre is elnézést kérek, ha rossz cikkbe írok. A következő lenne a kérdés:
-Adott egy impulzus relé.
-Adott pár nyomógomb bizonyos helyeken nekem viszont kellene egy mozgásérzékelő is, amely a teljes rendszert csak fel kapcsolja, azt szeretném viszont kiküszöbölni, ha el vissza megyek a mozgásérzékelő alatt az fel le ne kapcsolgasson. Tud erre valaki valami megoldást. Világítás révén, és udvari használat révén nekem egy lépcsőházi autómatikai rendszer is megfelel ha össze lehet házasítani őket.
Nagyjából úgy fest a dolog, hogy bent fel tudom a műhelyben kapcsolni a villanyt de ha tele a kezem a műhelybe menet, nem épp kellemes, hogy esnem kelnem kell, így arra gondoltam hogy a háznál fel szerelnék egy mozgásérzékelőt ami az egészet kapcsolgatja de ha kell akkor a nyomógombbal a belső helységből kifelé menet fel tudom kapcsolni a rendszert, kb 150 méter a teljes távolság végig fogom rakni refikkel (10W ledes) arra elég, hogy a lábam elé lássak több nem kell.
Kérek szépen ebben segítséget illetve ha lehet bokkvázlatot. Köszönöm szépen előre is. Egyéb elképzeléseket is szívesen veszek, nem ragaszkodok a felsoroltakhoz, egy dolgot zárok ki a sima alternatív kapcsolást váltó illetve keresztváltó kapcsolók láncának felhasználásával. Ennél sokkal egyszerűbbet szeretnék (anyagilag).
(#) wbt válasza gumibaba hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Az érzékelőknél (no, nem mindnél) állítható az időzítés, sőt van, amelyiknél dead-time poti is van, így nem kapcsolgat.
(#) gumibaba válasza wbt hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Lehetne ezt kicsit egyszerűbb nyelvezeten ennyire sajnos nem értek az elektronikához
(#) gumibaba válasza gumibaba hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Esetleg valami pontos típust kérhetek amire rá tudok keresni neten?
(#) gajdossmd hozzászólása Feb 1, 2018 /
 
Sziasztok!

Olyan kérésem lenne, hogy sima nyomógombokkal esetemben 4db záró érintkezős nyomógomb melyekhez tartozik egy-egy relé és mindíg az a relé húz amelyiknek a nyomógombját megnyomom a másik három nem. Az-az mindig az aktuális nyomógombhoz tartozó relé húz és a többi nem. Egy ilyen áramkörre lenne szükségem!
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza gajdossmd hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Szia!
És csak akkor lehet meghúzatni másik relét, ha a már behúzott valamilyen oknál fogva elenged?
(#) gajdossmd válasza kadarist hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Na ezt nem tudom! Én úgy képzelem el, hogy mikor az elektronika megkapja a tápfeszt mondjuk 12V-ot akkor egyik relé sincsen meghúzva bármelyik gombot megnyomva a hozzátartozó relé meghúz és innentől kezdve ha megnyomok egy másik gombot akkor a gombhoz tartozó relé meghúz és az előző elenged. Gondolom ezt valami mikrokontrollerrel lehetne megvalósítani!? Vagy úgy is jó lenne ha a tápfesz megjelenik az egyik relé a négyből mindig meghúzva lenne.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2018
(#) orcika70 válasza gajdossmd hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
(#) gajdossmd válasza orcika70 hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Köszi szépen! És ez úgy működik ahogy szeretném? Mindíg csak az a kimenet aktív amelyikhez a hozzátartozó nyomógombot megnyomtam?
(#) proba válasza gajdossmd hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
A bemenetválasztós topicban is szétnézhetsz. A kedvencem.. Ha teszel bele egy pár nanos kondenzátort az egyik gombra, azzal kapcsol be.
(#) kaqkk válasza gajdossmd hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
(#) Crampus hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Sziasztok! Nem találtam hasonló topikot, elég spéci igényem lenne (vagy lehet hogy pofon egyszerű). Egyetlen nyomógombbal szeretnék vezérelni egy relét, mely egyik vagy másik pólusra kapcsolja a bemenetet. Viszont, hangszóró vezeték lenne az áldozat, fontos lenne, hogy a relé ne legyen áram alatt csak az átkapcsolás időtartamára, mivel rendesen bezavarna a jelbe a folyamatosan behúzott tekercs. Kérdésem, tudtok e ilyen reléről, kell e hozzá áramkör. Kínából pár száz forintért jönne egyszerű bistabil relés áramkör, de nem tudom jó lenne e számomra. Köszönettel minden választ!
(#) kaqkk válasza Crampus hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Bistabil relének hívják keress rá
(#) Massawa válasza Crampus hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Szerintem, ha jol értem mit akarsz, akkor neked léptetö relé kellene, amelyik minden gombnyomásra a másik állapotba lép. A villanyszerelöknel szokott ilyen elöfordulni ( nekünk is ilyesmi van a lakásban 4 kapcsolorol lehet ugynazt a világitást kapcsolni, ami egy relével történik és minden nyomogombbal a másik állapotba kerül (ki be kapcsolja a világitást).
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Ilyet találtam:
Minden gombnyomásra be vagy kikapcsolja a lámpát. Csak 230V-sat ismerek illetve kisfeszültségüt is, de az extra, igen ritkán kaphato.

IMG_3149.PNG
    
(#) Crampus válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Köszönöm. Olvasgattam kicsit, de nem mindenki érti ugyanazt bistabil alatt, sokan sima reléhez építenek áramkört és bistabilnak hívják, de ahogy értelmezem folyamatos áramot igényel, szóval klasszik relé nyomogombosítva. A normál bistabil reléhez kell áramkör vagy elég csak a pólusira áramot adni és minden áramadásra átvált?
(#) Massawa válasza Crampus hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
Valahol még talán hentereg egy ilyen. Minden meghuzásra a fogaskerék eggyel tovább fordul és ki-bekapcsol egy kontaktust.

IMG_3150.JPG
    
(#) Bakman válasza Crampus hozzászólására (») Ápr 16, 2018 /
 
A kis, elektronikai bistabil (két stabil állapottal rendelkező) reléknek alapvetően két változata van. Az egyiknél két behútekercs van. Az egyikre veszültséget kapcsolva a relé meghúz (ezután a feszültséget el lehet venni tőle), a másikra adva azt elenged. A másik változatnál egy tekercs van, azt a feszültség irányával lehet ki- vagy bekapcsolni. Egy relé és egy szimpla nyomógomb egyiknél sem elég.

Villanyszerelési körökben van hasonló, impulzusrelének hívják. Ott egy nyomógomb és egy relé megoldás működik, cserébe a működtető feszültség 230 V.
Következő: »»   30 / 36
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem