Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   198 / 276
(#) erbe válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Ehelyett a panel helyett valami jobbat kellene betenned. Analóg módon szabályozza a motorfordulatszámot és még hűtés sincs szegény tranzisztoron. Igaz, ezeknél a szabályzás alapja a hegesztő feszültség, csak kis mértékben lehet a potméterrel változtatni. Ha külön trafóról működtetnéd az előtolást, azonnal megsülne szegény tranzisztor.
A trafó primer oldalát kapcsolja a kis relé. Azzal együtt mehetne a szelep is, ha 230 V-os a tekercse.
(#) Honda130 válasza erbe hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Köszönöm a tanácsot! Jobb panel lesz mindenkép betéve, mert akarom a szakaszos hegesztés funkciót is. Gyárilag nem mágnesszelepes a gáz adagolása a gépnek, mert a pisztolyban van egy pneumatika szelep. Azzal nyitom közvetlenül a pisztolyban a gázt. Nem is működik szinkronban az előtolással és semmivel. Ha nem nyomom meg eléggé, a ravaszt, akkor nincs gáz. Ja? De inkább múlt időben kellene írnom erről, mert ugye rendes kábelt építettem rá. Így már nem kell ilyenre gondolnunk. Ezentúl a mágneszelep fog nyitogatni. Nos így olyan mágnesszelepet teszek rá, amit akarok. Gondolom létezik 220-as is meg 24 Voltos is.
A szabálytásról:
" a szabályzás alapja a hegesztő feszültség, csak kis mértékben lehet a potméterrel változtatni."
Erre én azt írom, hogy nem tudom. Viszont annyit tudok, hogy a huzal sebessége megváltozik, ha a fokozat kapcsolókat más állásba kapcsolom. Ha kis feszültségre kapcsolom, akkor a huzal is lassabban jön. Mértem is, a motorra konkrétan "fokozatkapcsoló függő" feszültség érkezik ki. A potival viszont 0-tól állíthatom felfelé minden állapotban. Nem tudom miért így van megcsinálva, de nem is érdekel, mert szakaszos a működése és ki lesz dobva belőle ez a vezérlés.
Itt a fő kérdés az, hogy pontosan mit fogok beletenni? Az biztos, hogy a szakaszolható hegesztést szeretném, de nem tudom, a gáz utánfolyás szabályozhatósága mennyit elemne a költségen. Az ugye drágább panelt jelent.
Szeretném frankón megcsinálni. Jobb ventilátort is akarok a gépbe és lehet hogy extrém dolog, de kijelzőket is akarok tenni bele. Csak az a baj, hogy amikor nem hegesztek, szerintem nem fognak értéket jelezni.
(#) erbe válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Idézet:
„az a baj, hogy amikor nem hegesztek, szerintem nem fognak értéket jelezni.”

Azt is meg lehet oldani. Szerintem nagyobb baj, hogy hegesztés közben nem fogod látni, mit ír ki.
(#) Honda130 válasza erbe hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Hogy kéne azt megoldani?
(#) erbe válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Mivel a pisztolygomb megnyomása nélkül feszültségmentes a trafó, azt nem mérhetjük. A fokozatkapcsolóra rá kell építeni még egy réteget (pl. yaxley kapcsolót) és ellenálláslétrával beállítunk minden fokozathoz egy számított értéket. Ér annyit, mint sok gyári gép kijelzője.
Hegesztés közben meg úgyse azt fogod lesni, hogy a hátad mögött mit mutat a kijelző.
(#) Honda130 válasza erbe hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Tehát: Mikor nem hegesztek, akkor a fokozatkapcsoló állása szerint kijeleztetem a "tervezett" feszültséget?
A működés közbeni feszültséget esetleg nem lehetne a pisztoly kapcsolóval aktiválni? Mondjuk egy váltó érintkezővel?
Esetleg a megoldásról nem tudnál nekem egy rajz félét csinálni?
Köszi a tanácsokat!
(#) dB_Thunder válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Az egész hűhót nem értem! Mi a kóchengernek a feszültség kiírása?? Árammal hegesztünk.. Aztán hegesztés közbe elég szar ha kijelzőt bambulod! A fokozatkapcsolót még megérteném hogyha valaki Amperban skálázná, bár az is csak ott lesz nagyjából értelmezhető ahol skálázás készült.
Gáz utánfolyás co-nál szinte felesleges, inkább előfolyás lenne célszerű. Amennyi időt elb.. gépre inkább keress pénzt, és vegyél normálisat! Erre bármennyit költesz csak egy hobbisz... marad. A másik hogy egyfázisú hagyományos trafóval a büdös életbe nem csinálnak rendes co-t, és ez nem a trafó hanem a hálózat miatt van így.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2018
(#) Honda130 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Te valami nép ítélő vagy?
(#) dB_Thunder válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Nem!
Csak próbállak megmenteni egy olyan "játéktól" ami valójában soha nem fog számodra rendes eredményt hozni! Én ezt az utat félig meddig megjártam! Ha hiányzik a folyamatos szívás és köpködés akkor csak csináld!
De ha össze tudsz szedni kb 130at, azért egy rendes 1 fázisú, kombinált/co INVERTERES gépet kapsz!Ami STABILAN hegeszt. Csinálsz hozzá nagy dob tartót és doszt!
Ha van 3 fázis akkor még olcsóbban lehet lenni gépet.
Az én 400as vizesem 80 volt, bedugtam azt megy..
(#) Honda130 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Köszönöm neked is! Tudom hogy igazad van. Lehet hogy kijelző nem lesz ám. Ez már túl sok lesz szerintem tényleg. Dobok rá egy rendes vezérlőt aztán kész.
(#) erbe válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 23, 2018 / 1
 
Elején én is így keztem, de nem hallgatott rám. Hát megpróbálok segíteni neki. De nem érti az iróniát.
(#) Honda130 válasza erbe hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Azt kell srácok, hogy megértsétek. Nem az a cél hogy profi gépet készítsek, hanem ez "Hobbielektronika" . Azért vagyok itt, mert nem férek a bőrömbe és szarakodni akarok vele. Szeretem az elektromosságot és az elektronikát és közelebb akarok kerülni a témához. Nincs ebben semmi rossz, ha pont egy kis hegesztőn bohóckodok. Vasalót nem tudok tuningolni, max. egy PID szabályzós vezérlőt tehetek rá, de az már nálam is kiverné a biztosítékot.
(#) greczn01 hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Hello szakik !

Egy egyfázisu Co hegesztő kondenzátorjának a bekötésével akadtam el
a kondenzátor polaritása lenne a kérdésem a +
az egyik pólus úgynéztem a folytó tekercshez van kötve a másik pedig a munkakábel felé. Merefelé kell a + polarítást fordítani válaszotokat előre is köszönöm üdv Greczn
(#) david08 válasza greczn01 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Szia,
A foljtó lesz a negatív, a munkakábel felé pedig a pozitív megy.
(#) greczn01 válasza david08 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
köszi
(#) erbe válasza david08 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Nem teljes az információ. A kondit közvetlenül az egyenirányító után kell kötni, +-t a pluszra, --t a mínuszra. Még a fojtó elé. A kondi mellé kisütőellenállás is kell. Ha van mágneskapcsoló, akkor az egyik szakítóérintkezővel sorba 15-27 Ohm 50 W-os ellenállást kell kötni a kondi kapcsaira. Ha nincs mágneskapcsoló vagy relé, amivel megszakítható, akkor 270-1500 Ohm, 20 W-osat. 1500 Ohm-osnál még néhány másodpercig szikrázni fog a huzal vége.
(#) GPeti1977 válasza david08 hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Meg kell mérni műszerrel vagy a dióda híd bekötésén egyértelmű, mi van ha porbelesre akar kondenzátort tenni?
(#) david08 válasza erbe hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Igen ezt lehagytam, bocsi.
(#) greczn01 válasza erbe hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
A kondenzátoron vannak elenállások 3db 15 ohmos sorbakötve

van egy vastag kábel ami a" szerintem " folytótrafótol jön és a másik kábel vékonyabb párhuzamosan becsatlakozik a munkakábel és" egyéb transzformátorfelé "

köszi a válaszokat
(#) erbe válasza greczn01 hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Idézet:
„3db 15 ohmos sorbakötve”

Nem célszerű folyamatosan rajta hagyni. Csak fűt értelmetlenül.
(#) Phile80 válasza erbe hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Hát ha nincs benne nyitó érintkezős mágneskapcsoló akkor felesleges kicserélni, mert az elfűtött 8-10W megspórolása (ami ráadásul csak hegesztés közben fogyaszt) 50 év alatt sem hozza vissza a mágneskapcsoló árát. Ilyen teljesítménynél két egyforma gyári trafónak is van ekkora szórása.
(#) Honda130 hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Uraim! Erről az ellenállás dologról esetleg nem tudnátok nekem feltenni képet? Bekötéséről és akár fényképet is szívesen fogadnék róla. Nagyon köszi!
(#) Honda130 hozzászólása Jan 30, 2018 /
 
Ugye nem ez a fehér az az ellenállás amit írtatok?
Jesszusom! Honnan fogok ilyet beszerezni?

1.jpg
    
(#) GPeti1977 válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Fogsz egy vasat betekered dróttal majd lefested fehérre.
(#) Phile80 válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
2db 100 ohm/10W-os ellenállás párhuzamosan a kondenzátor kivezetéseire. Tettem fel képet már Dec 21-én. Bármilyen alkatrész szaküzletben tudsz venni.
(#) erbe válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 30, 2018 /
 
Az a fehér, az fojtó. Nem összetévesztendő a fujtóval!
(#) Honda130 hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Urak!
Nézegettem a saját gépemről készült képeket, hogy van-e nyoma ott ilyen ellenállásnak amiről írtatok? Nos..Nyoma éppenséggel van, de elképzelhető hogy az a pici okkersárga foltocska lenne a kisütő ellenállás?
Egyébként mi dönti el, hogy pontosan milyen ellenállásnak kell ott lennie? Visszaolvasva a hozzászólásokat, van itt 4 olyan érték is, amit javasoltatok. Nem mondom hogy számolgatni szeretnék, de azért elég komoly különbségeket olvasok. Ki milyet szokot?
Komolyan. Van komoly szerepe? Mi van ha kisebbet választok és mi van ha a nagyobbat?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2018

3.jpg
    
(#) GPeti1977 válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 31, 2018 / 1
 
Az inkább egy varisztor, a diódahidat védi meg a túlfeszültségtől.
(#) erbe válasza Honda130 hozzászólására (») Jan 31, 2018 / 1
 
Amíg nincsen benne pufferkondenzátor, nem kell bele ellenállás sem. Az a kicsi sárga kondenzátor, ami a feszültséglökésektől védi a diódákat.
(#) Honda130 hozzászólása Jan 31, 2018 /
 
Köszönöm Szépen a válaszokat! És mitől függ az ellenállás értéke? 2db 22000µF-es kondenzátort tervezek a hegesztőbe.
Következő: »»   198 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem