Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   82 / 113
(#) mohinger válasza blasz hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Szerintem az erősítőd zavarvédelme is hagy kívánnivalót maga után. Valóban, az Akai főkapcsolója elég szép nagy tüskét generál, mert viszonylag nagy feszültséget és áramot kapcsol (motort kapcsolja be)
(#) pjg válasza mohinger hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
20W
(#) blasz válasza mohinger hozzászólására (») Feb 1, 2018 /
 
Szia nem hiszem hogy az erősítőmmel lenne gond,láttam az Akai belsejében vannak zavarszürö kondik,de az is tény hogy 40 éves a magnó.
(#) veroka válasza blasz hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Ezek az eltérések lehetnek egyszerű kontakthibák is. Nekem anno a felvétel-lejátszás átkapcsolóban volt kontakthiba, ami miatt az egyik csatorna sokkal halkabb lett mint a másik, de lejátszásnál ez nem jelentkezett. Később az irányváltó kapcsolóban volt ugyanez (GX-215 -öm van).
(#) blasz válasza veroka hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Köszi a tippet.Ez a magnó majd 10 évet pihent bekapcsolás nélkül,és hogy milyen körülmények között azt nem tudom.
Folyamatosan hallgatom és azt kell mondjam eltelt már pár hónap mióta nálam van és az első pár nap katasztrófális hanggal jutalmazott.Aztán nem tudom miért elkezdett egyre szebben szólni.Nem csak én vettem észre hanem a nejem is mondta hogy másként szól már.A fejeket alaposan letakaritottam többször is.Ma már szerintem rendben van a hangja a használt szalaghoz képest,csak az egyik oldalra gyengébben vesz fel.Lehet keresek egy szakit aki gatyába rázza a magnót én nem értek hozzá,és nincs meg minden feltételem se a javitásához.Haza vágni meg nem szeretném.
(#) nagyzsak hozzászólása Feb 15, 2018 /
 
Hali mindenki ! Ez a kapcsolási rajz hibásan van a neten !! nem olvasható az alkatrészek típusai.
Viszont javitáskor a magnóban eredeti csomagolásban benne volt
Ha valakinek kell itt van hajrá osszátok nyugodtan.
UHER ROYAL DE LUX orsósmagnó
Ha valakit érdekel emilben tudom elküldeni túl nagy képminőség ,hogy itt küldjem
tolopoti@gmail.com
tisztelettel csak az írjon akit tényleg érdekel köszönöm: Gábor
(#) Audi80Avant válasza nagyzsak hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Hali!
Engem érdekel!
AA
(#) zolika60 válasza nagyzsak hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Szerintem nem jó ötlet az email címed a fórumon megosztani, ha csak nem szeretnél egy rakás spam-et. Inkább az adatlapodra tedd ott mindenki látja akit érdekel.
(#) horváth lajos hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
Sziasztok szép napot . kaptam javításra egy Philips n 4506 orsós magnót. hiányoznak az ékszíjak. valaki tudna segíteni hogy mekkora méret kell bele 4db ékszíj van benne . üdv Lali
(#) pucuka válasza horváth lajos hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Spárgával/vastagabb cérnával mérd meg.
(#) tomi52 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Aztán O-ring Kft....
(#) doktor válasza veroka hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Megfordítva, az általad leirtat a
Idézet:
„kontakthibák egyszerű”
tartós megszüntetése, sem könnyű feladat.
Sok esetben a lejátszó-felvevő erősítőben lévő alkatrészek hibásodnak meg.
Teljes körű átvizsgálás-bemérés során, ezek azért egyértelműen kiderülnek.

Ezek belepőszintű modellek voltak, olcsó alkatrészekkel,és 30-40 év gyártási- használati időtartammal.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) blasz válasza doktor hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Szia milyen jó lenne ma is ha olcsó alkatrészekből készült bármilyen termék 30-40 évig üzemelne a szokásos 2-5 helyett.....
(#) doktor válasza blasz hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Szia!
Ennyit fejlődtek azóta, hogy a fejlődő technológia ellenére letudták vinni a várható üzemidőtramot.
(#) tomi52 válasza doktor hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Azért gondolj bele! Nem kis technológiai tudás, hogy megtervezzék, egy nappal a garancia lejárta után dögöljön be.
(#) blasz válasza tomi52 hozzászólására (») Feb 20, 2018 /
 
Sajnos azért tartanak a nagy gyártók tanult mérnököket hogy a készülék végét napra pontosan kiszámolják.Szégyenteljes.De sajnos ezzel együtt kell élni.
(#) veroka válasza doktor hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Ezzel egyetértek, a kontakthibák nekem is sok fejtörést okoztak anno. De ha nincs vagy kevés műszered van az elektronika végigméréséhez, akkor a kontakthibákat mégis egyszerűbb kiküszöbölni. Nem mindenkinek van meg a tudása és felszerelése a teljes körű átvizsgáláshoz (pl. nekem sincsen eszközöm).
Az érem másik oldala, hogy ha a kontakthibákat megszüntetted, utána a felvevőerősítőben a kondik és a tranzisztorok cseréje már nem okozhat gondot. Ráadásul manapság sokkal jobb minőségű alkatrészekkel lehet helyettesíteni az eredetiket.
És a végére egy megjegyzés: régebben nem volt ekkora sznobfaktor beépítve a gépekbe, a belépő szint és a profi berendezések között nem volt ekkora a különbség, mint ma.
(#) pjg válasza veroka hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Ezt nem értem!
Jól működő készülékben miért kell kicserélni a tranzisztorokat?
Mert régiek?
Ennyi erővel kilehetne cserélni a teljes elektronikát korszerűbbre.
(#) pjg válasza veroka hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Idézet:
„a belépő szint és a profi berendezések között nem volt ekkora a különbség, mint ma.”


Dehogynem....

Tesla B42 2,800-
Revox B77 170 ezer. -> 3 db Zsiguli.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2018
(#) killbill válasza pjg hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Mikor került 56 ezer forintba egy Zsiguli? 1985-ben 180e Ft körül volt egy 2107-es.
(#) doktor válasza veroka hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Igen ez helyes megközelítés, annyi észrevételt tennék hozzá,hogy gyárilag is elkövettek érdekes megoldásakót a beállítás terén, valamint az erősítő rész felújítása esetén, még a megfelelő műszerezettség /hanggenerátor+oszcilloszkóp+ beállítószalag/ is szembesülhet több problémával, konkrétan, hogy bizonyos szabályozózási /állítási /lehetőséget a gyártó kihagyott.
(#) doktor válasza pjg hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Idézet:
„Jól működő készülékben miért kell kicserélni a tranzisztorokat?”


A probléma ott jelentkezik, hogy ezt, csak egyértelműen műszeres méréssel lehet, behatárolni mert nem biztos hogy érzékeled a különbséget./ okozhat torzítást, jel csökkenést stb /
(#) Massawa válasza doktor hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Hát olyannal még nem futottam össze, hogy egy mai (helyettesitö) tranyo jobb lenne mint a 30-40 éves elödje, ezért a cserére semmi szükség nincs.
Persze ma vannak jobb tranzisztorok mint régen, de ezek használatához bele kell nyulni az áramkörbe is, az meg egy teljes ujratervezést igényel. Az meg már egy más lapra tartozik.
(#) pjg válasza killbill hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Mondom Zsiguli. 56 ezer volt. A Trabant meg 40.
Az viszont lehet, hogy nem B77 hanem A77 (csöves) volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2018
(#) pjg válasza doktor hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Tehát nem érzékelek hangminőség romlást, de tudjam, hogy van. Ezért nem cserélek alkatrészt.
Ez olyan, mintha a 20 éves autómban, Ami jól megy, nem zabál sem benzint, sem olajat, azért cseréljek dugattyúgyűrűt, mert ennyi idő alatt annak már el kellett kopnia.
(#) doktor válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Idézet:
„Hát olyannal még nem futottam össze, hogy egy mai (helyettesitö) tranyo jobb lenne mint a 30-40 éves elödje, ezért a cserére semmi szükség nincs.”


Szerintem valamit keversz, nem erről volt szó.
/ tehetsz be eredetit is, ha rendelkezel vele /

Konkrétan hogy leírtad, bizonyos készülékeknél előfordul, lásd pl különbözö Akai szériáknál a beszerelt alkatrészek minősége problémás volt, és nem csak napjainkban.
Lehet találni jobb helyettesitőt, olyat is,amiben az eredeti kapcsolás megmarad, valamint létezik, olyan, ahol áramköri módositás is szükséges.

Idézet:
„Persze ma vannak jobb tranzisztorok mint régen, de ezek használatához bele kell nyulni az áramkörbe is, az meg egy teljes ujratervezést igényel. Az meg már egy más lapra tartozik.


Régen is voltak ilyenek, csak azt más áron, és más készülékekbe építették be.
(#) doktor válasza pjg hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Idézet:
„Tehát nem érzékelek hangminőség romlást, de tudjam, hogy van. Ezért nem cserélek alkatrészt.
Ez olyan, mintha a 20 éves autómban, Ami jól megy, nem zabál sem benzint, sem olajat, azért cseréljek dugattyúgyűrűt, mert ennyi idő alatt annak már el kellett kopnia.”


Tudni, majd akkor fogod, ha rendelkezel a felsorolt eszközökkel, és elvégzed azt.

Az érzékelés,egyénileg változó, nem biztos, hogy valaki észleli, egy összetett zenén a felvétel -lejátszás hibáit.

Megjegyzem,
Idézet:
„Tehát nem érzékelek hangminőség romlást”
nem minden esetben saját készülékről beszélünk, arra azért, nagyon kíváncsi lennék, hogy tud valaki korrekt véleményt alkotni, egy idegen, de akár egy saját, de ismeretlen állapotú készülékről.

Az ellenőrzés, sosem árt.

Az autós példádnál maradva, ott is először mérsz szétszerelés nélkül, majd ezután szétszerelve, és ha szükséges cserélsz.Az általad megjelölt időtartamban, jellemzően ez már szükséges is.
(#) goreny válasza pjg hozzászólására (») Feb 26, 2018 / 1
 
Mondhatod Zsiguli. Akkor sem annyi volt. Használtan lehet.
"Az alaptípust a VAZ 2101-es jelentette. Erre a MERKUR irodában 20 százalékos előleg, azaz 16 000 forint befizetésével lehetett igényt leadni - ebből következik, hogy a teljes vételár 80 000 forint volt.
1976-ban dobták piacra az 1,6 literes, 80 lóerős VAZ 2106-ost, amely a kereklámpás kínálat non plus ultrájának számított. Magyarországon erre már 1500 köbcentinél nagyobb hengerűrtartalma miatt luxusadót kellett fizetni, de az 1980-as évek legelején, a 140 ezer forintos árával is magasan kiemelkedett a MERKUR palettájáról."
Bővebben: Link
Bővebben: Link

image.jpeg
    
(#) killbill válasza pjg hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Idézet:
„Mondom Zsiguli. 56 ezer volt. A Trabant meg 40.”
Igen, de mikor???
(#) Massawa válasza doktor hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Ilyennel sem igen találkoztam. Egy 40 éves szilicium tranyo ugyanazt tudja mint a mai, és azért a magno erösitök nem arrol hiresek, hogy tul jonak kell lenniük. A magnokban a szalag meg a fejek a kritikusak s nem az erösitök. Még a nagyon vacak konstrukciokban is jobb az erösitö, mint amit a magno mechanikája vagy a szalag/fej kombinácio tud, igy az erösitö "javitásával" csak kiemeled a magno egyébb bajait. (Legalábbis az also/közép kategoriában).
A Revoxbak sem igen sikerült a B77-sel egy jobbat alkotnia, mint a jol sikerült A77-s.
Következő: »»   82 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem