Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   484 / 580
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Panasonic NA 16VX1. Az a hátrafele döntött dobos csoda.
Rendesen ülnek a csillapítók, alul sem nyomják a keretet, dobnál is stabilan ülnek, nem ferde a tengely.
Olyan instabil az egész. Úgy 800- nál kezdi meg a lövöldözést.
Pedig szívesen megtartanám.
(#) még1MbR hozzászólása Jan 25, 2018 /
 
Sziasztok!
Elektrolux EWW 167580W (914604331 ) mosógépem elkezdett érezhetően hangosabbá válni, miközben forog a dob. Gondolom a dob csapágyazása kezdi feladni a nagycsaládos mosások hatására
Mielőtt szétszedném, megkérdezném a szakikat, javítható e ez a része, vagy már valami összesajtolt megoldással szerelték?
Elkezdem holnap járni a szokásos köröket, Orczy meg hasonlók, hátha...

Köszönöm szépen!
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Hmm, nyomozgattam közben, meg belenéztem. Lógása, kotyogása nincsen, gondolom a dobon belüli oldalon lévő csapágy kezdhetett vizet kapni, de még nem érezhető, csak valamivel hangosabbá vált. Hááát, szerintem ezzel várok még, mert ragasztott dob, nem lenne egyszerű a csapágy csere.
(#) botesz válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Ha felültöltős akkor középrészt lehet bent cserélni,várni nem érdemes vele csak nagyobb kárt okoz.Ha elöltöltős és bontható az üst akkor gyorsan cseréld ki (javasolt gyári szimeringet használni).Hegesztett üst esetén teljes üst csere (50 e Ft)vagy marad a szétvág megjavít összehegeszt.
(#) még1MbR válasza botesz hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Ilyen az üst:
http://kepkezelo.com/images/uw4e7vauy0nuphqiuyqa.jpg
Még várok vele, mert csak 1600-as centrifugánál tűnik erősebbnek a hangja, próbálom bebeszélni magamnak, hogy csak képzelődtem
(#) botesz válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 26, 2018 / 1
 
Ez bizony hegesztett.Marad a csere,vagy a javítás.
(#) még1MbR válasza botesz hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Érdekes, hogy tele van ilyen vastag öntési gumókkal a dob perem, talán régebben itt csavarozták össze a két felet? Ezt fel tudom használni csavaroknak, ha szét kell idővel vágni a dobot...
(#) botesz válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Ha szétvágod akkor semmiképp sem a gyári hegesztésnél.Olvass vissza régebben raktam fel róla képeket.Az új üst 58 e+áfa.....
(#) még1MbR válasza botesz hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Igen, nézegettem, hogy a Hüllő Kft hogyan csinálja, ők sem ott vágják el. Találtam fotókat is az oldalukon.
Elektrolux oldalán valami 69eFt a dob... ha bedurvulna a dolog, rákérdezek náluk is, ismerek ott egy értékesítőt, lehet alá tud menni az áraknak, meglátjuk.
Azért köszi az infókat, olvasgatok tovább szorgalmasan.
(#) barat53 hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
Bármilyen kiválasztott program esetén a gép elindítása után egy fordulatot tesz, majd egy kattanás után leáll.
Hibajel, mechanikus súrlódás, dugulás nincs.
Várom segítségeteket, üdvözlettel.
(#) lacika81 hozzászólása Jan 27, 2018 /
 
üdv...mindenkinek.whirpool AWT5107 Mosógépem nem indul el még a vizet sem akarja be tölteni,víz nyomás van,áram van...mi lehet a gondja ?
(#) tibec válasza lacika81 hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Szia! ez még elég kevés információ. Azt mondod, van áram! De, hol mérted? A hibát sok minden okozhatja. Lehet kapcsoló, lehet táp, lehet beeresztő szelep, stb. Mindent le kell ellenőrizni!
(#) laccika77 hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Üdv! Segítség kellene az alábbi motorvezérlő bekötéséhez, sehol nem találok hozzá rajzot. Egy hétköznapi kefés mosógép motort akarok müködtetni vele. Előre is köszönöm!
(#) bihari laci hozzászólása Jan 28, 2018 /
 
Helo ,beko wmb51031 mosogep mosas kozben is ki lehet nyitni az ajtajat mi lehet a baja .
(#) Dino71 válasza bihari laci hozzászólására (») Jan 28, 2018 /
 
Vagy ajtózár, vagy elektronika esetleg mind kettő.
(#) laccika77 hozzászólása Jan 29, 2018 /
 
Üdv! Az alábbi elektronika bekötésében kérnék segítséget, egy hétköznapi kefés mosógépmotort üzemeltetnék róla (köszörűt hajtana), de sehol semmi bekötési rajzot nem találok róla. Ha jól emlékszem indesit gépből való.
(#) botesz válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Porszívó szabályzót tegyél rá.ezzel rajz nélkül nem fog menni.
(#) laccika77 válasza botesz hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Az nem megoldás, sajnos . Kellene a fordulatszám(nyomaték) tartás...
(#) uniman válasza laccika77 hozzászólására (») Jan 29, 2018 / 1
 
Hello! Itt van egy lista. hogy milyen mosógépek "service manuáléjában" érdemes kutakodnod infók után...
(#) laccika77 válasza uniman hozzászólására (») Jan 29, 2018 /
 
Szia! Eddig én is eljutottam, a rajz is oké, viszont a jelölések nem stimmelnek! A panelon:
LM, T1T2, 123, 45678 jelzések láthatóak. Több hasonló rajzot is találtam, de a jelölések nem stimmelnek...
(#) banya012 hozzászólása Feb 1, 2018 / 3
 
Pacsi mindenki..
csak egy ujabb tapasztalat.
Hoover ( candy ) mosogep.
e03 hibakod..
elvileg nem urit, vagy szintszabalyzo.
Az idon uritesi fokozatban nem megy vissza..
Ami szamomra odab.szott, hogy szintszabalyzo nelkul is ment..
engedte magaba a vizet, es hasonlok..
na szoval..
zarlatos futobetet okozta eme zavart az elmejeben.
hatha valaki belefut..
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2018
(#) laccika77 válasza laccika77 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Üdv! ez lenne a jó megoldás, valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata? Esetleg itthon gyárt valaki hasonlót? Bővebben: Link
(#) jano48 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
A gépet szabályszerűen helyeztem üzembe, levettem a dobrögzítőt is természetesen. Meggyőződtem róla, hogy az utolsó 1 percben a dobforgás akar elindulni 4-15-ször, utána leáll a gép rendesen. Van egy olyan jelenség is, hogy a kijelző nem a tényleges programidőt jelzi ki, hanem összevissza ír ki rövidebb időket. Ennek ellenére elindítottam egy kívánt mosási programot. először azt írta ki, hogy 14 perc a hátralévő idő, majd kb. negyedóra múlva kijelezte a valós visszalévő időt, 2ó 30 percet. A hibát bejelentettem e-mailben a szakszerviznek január 10-én. Mivel nem kaptam rá válasz, ezért telefonon beszéltem velük január végén. Ennek eredményeként elértem, hogy február 6-án jön a szerelő. Ezt nem tartom egy vevő centrikus eljárásnak, hogy egy garanciális hibabejelentésre 3 hét után sem reagáltak. Az ember elvárná, hogy egy 95eFt-os gép jól működjön, de ha nem így van akkor a hibáját max. egy héten belül kijavítsák.
(#) denes60 hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni.
Van egy 2006 ban vásárolt Electrolux EWT 1026 tipusú felültöltős mosógépem, ami a mai nap megadta magát. Beleraktam a ruhákat, rövid programot elindítottam, majd 10 perc eltelte után megállt, kijelzőn világított hogy még 55 perc van hátra, de semmi több. Kikapcsoltam, ajtót nem tudtam kinyitni, de pár perc után kinyílt. Újra bekapcsoltam, de ekkor már a kijelző csak üresen világított, és semijen gombra nem reagált.
Egy ismerősnek szóltam, aki megnézte a motort, szerinte annak nem lehet baja, vezérlőpanelhibára gondol, amit meg is nézett szemrevételezéssel nem látott rajta semmi különöset, de ahhoz ő nem ért.
Olvastam a neten vannak cégek akik ilyen paneleket javítanak. Szerintetek érdemes ezen gondolkozni?
Mert amúgy hiába 11 éves a gép, még soha nem volt baja nagyon megkímélt, a dobja is olyan állapotba van mintha most jött volna ki a gyárból, a lemezeken sehol egy rozsdafolt sajnálnám kidobni. Pesttől messze lakom, postaköltség, javítási költség, ha egyáltalán javítható a panel. Vagy inkább egy új gép?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2018
(#) yulo5310 válasza denes60 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Nem hinném,hogy panelhiba! A perifériákat átnézni,összes csatikat,szénkefét főleg,a tápon a nagy kondikat ellenőrizni nem púposak-e. Szűrők,légcsapda,fűtőbetét.
(#) denes60 válasza yulo5310 hozzászólására (») Feb 3, 2018 /
 
Köszi a választ, ez már csak a jövő hétre marad. Most áldom az eszemet, hogy annak idején nem dobtam ki a keverőtárcsás gépet, meg a régi centrifugàt, ma nagyon jól jött. Még hála égnek jól működik mindkettő.
(#) csocsoszan hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget! Az INDESIT IWSD 51051 4 éves mosógépem nem öblít. A program lefut, de a víz nem az öblítőtartályba folyik, hanem a középső, mosóporos tartályba. Először csak random csinálta, most már folyamatosan.
Köszönöm,
cs.
(#) Dino71 válasza csocsoszan hozzászólására (») Feb 4, 2018 / 1
 
Ki kellene mérni a víz beeresztő szelepeket van benne 2db. Az egyik valószínű kuka.
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Tk erről lenne szó. A gép tk ez. Úgy beleng a dob centrinél, mint a hinta. Aztán kopog. Lövöldöz.
Üres állapotban kutya baja. Nem tűnik tengelyferdülésnek, jól sikerült a csapágyazás is.
Üresben hangja sincsen. Néha elkapja, akkor oké.
Szépen fut a dob. Úgy látjuk.
Már nem tudjuk eldönteni, hogy puhább, keményebb lengéscsillapitó kéne-e.
Mint írtam, felfogatások, ellensúlyok rendben.
Rugó üresben zárt.
Leltem hasonló gépet három csilllapítóval. De itt még helye sincs! SM sem mutat sehol.
Tapasztalat alapján ötlet?
https://www.youtube.com/watch?v=YhobJ3bx_-w
(#) zolika60 válasza Ambavir hozzászólására (») Feb 4, 2018 /
 
Ránézésre olyan.mintha kevés ruha volna benne. Nem tud szétoszlani és csak egy helyen terheli a dobot. Ettől aztán kiegyensúlyozatlan. Akkor is csinálja ha tele van?
Következő: »»   484 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem