Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   482 / 580
(#) krityo03 válasza teglascs hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Kihúztam a mosógépet, de nem nagyon vágom, hogyan lehetne azt a gombot levenni róla, vagy a tetejét levenni, vagy az elejét. Ebből szerelő lesz...
(#) Gafly válasza krityo03 hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Én rákerestem arra, hogy "Hotpoint Ariston ECOS6L 1052 knob", és az első két találat ez volt:
- Link 1
- Link 2
Ja és ők is azzal kezdték, hogy húzd ki a konnektorból
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2017
(#) krityo03 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 18, 2017 /
 
Köszi szépen akkor megpróbálom majd holnap
(#) botesz válasza krityo03 hozzászólására (») Dec 18, 2017 1 / 1
 
Hát azt innen én se mondom meg hogyan jön le. Vedd ki a kezelő panelt és utána látod hogy van be pattintva gomb. Azt hogy melyik programom van azt könnyű megnézni mert Bütykös a tengely.
(#) sakawaka hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Help! Beko digit vezerlesű mosogep.
A centrifuga programot kihagyja majd a vizet kinyomja!segitő javaslatokat várok köszönettel!
(#) botesz válasza sakawaka hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Szénkefe.
(#) Busz hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Sziasztok!


Egy vadonat új mosógép miért adhat ki ilyen hangot?
Mikor balra teker akkor nagyon fura sercegő szerintem nagyonis rendellenes hangot ad ki:
https://www.youtube.com/watch?v=X-bDJ3kqkbU&feature=youtu.be
(#) mlaci989 válasza Busz hozzászólására (») Dec 19, 2017 /
 
Valószínű be kell hogy kopjanak a szénkefék. Pár mosás és megszűnik.
(#) mindenes hozzászólása Dec 20, 2017 /
 
Whirlpool elöltöltős gép inditás után kb. 1 percel megáll és az alábbi hiba kódot dobja (mellékelt fotó), csak a start gomb ledje villog. A hibakód meghatározásához kérnék egy kis segítséget. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2017

WP_003101.jpg
    
(#) botesz válasza mindenes hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
F23 nyomáskapcsoló vagy testes betét okozza.
(#) mindenes válasza botesz hozzászólására (») Dec 21, 2017 /
 
A betét már kimértem az rendben, a nyomáskapcsoló lessz a bűnös . Köszönöm!
(#) jano48 hozzászólása Dec 22, 2017 /
 
Tisztelt Urak!
Hétfőn vettem egy Whirlpool TDLR 60210 tip. felültöltős mosógépet. Ma kipróbáltuk. A beállított program gond nélkül lefutott, csak amikor leállt a centrifugálás után, akkor kb. 3 másodpercenként valami pufogó hangot adott. Úgy hallottam, hogy a dob akarna elindulni vagy talán el is indult pár másodpercre. Ez nem hiszem, hogy normális jelenség. Felhívtam a szakszervizt, ahol azt mondták, hogy ilyen hibával nem találkoztak. Az ünnepek után megnézik.
Nem tudom, hogy találkozott-e valaki ilyen problémával?
(#) mlaci989 válasza jano48 hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Meg kell várni a szak szervizt!
(#) zolika60 válasza jano48 hozzászólására (») Dec 22, 2017 /
 
Nem maradt benne valami szállítási dobrögzítő? Használati utasítást megnézted kicsomagoláskor?
(#) csapo1002 hozzászólása Dec 26, 2017 /
 
Sziasztok Szakik! Segítségre lenne szükségem. Candy GC4 1072 D1 típ. mosógépünk ma beadta az unalmast. Mosás közben észre vettem, hogy kinyomta a habot-vizet, nyilván sok volt benne a mosószer. Már szivattyúzott a gép mikor le akartam állítani, a programkapcsolót "Off" állásba tekertem, de a szivattyú ment tovább. Mire kihúztam volna a konnektorból, pukkanást hallottam és se kép se hang azóta. A nejem szerint már csinált ilyet máskor is (igaz, akkor nem volt pukkanás), áramtalanította, majd 1,5-2 óra múlva beindította és normálisan ment tovább a gép. De most semmi, meg se mukkan, a kijelző sötét marad. Kivettem az alján levő panelt, megjegyzem, hogy előtte nedves volt. És egy helyen égésnyomot láttam (a fotó mellékelve). Érdekes, hogy azon a csatlakozóponton (bal oldalt) ahol az égésnyom látható nem volt semmi csatlakoztatva. Nem tudom, hogy kivehető-e még az égésnyom mert nagyjából megtakarítottam... Nagyon szépen megköszönöm előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) zolika60 válasza csapo1002 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Az nem égésnyom, hanem szénkefe por. Ne is nagyon törődj vele, bár lemoshatod. Azt vizsgáld meg, meddig jut a konnektortól el a feszültség. Így messziről a hálózati kábel bemeneténél lévő zavarszűrőre gyanakodnék. Gondolom abba is jutott hab.
(#) csapo1002 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
A zavarszűrő kondenzátorra gondolsz? Azt megnéztem, igaz csak maszek próbalámpával. A bemeneti és a kimeneti (fázis-nulla) pontokon is világított. Bár azt furcsáltam, hogy nem sült ki a kondi miután össze zártam...
(#) zolika60 válasza csapo1002 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Egy ilyesmi egység a gép alján, közvetlenül a hálózati kábelen. Ne próbalámpát használj, hanem mérj. Ha az hibás kihagyható, nélküle is megy a gép, csak a környékben zavarja a TV, rádió vételt ezért előbb utóbb pótolni illik.
(#) csapo1002 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Igen, ő az a mit mutatsz. Az én esetemben a gép tetején van, ott megy be a hálózati kábel. Ja, azt elfelejtettem írni, hogy a panelen egy helyen mértem fázist, a "bemeneti" csatlakozónál. Tehát elvileg a panelig elmegy az áram...
(#) zolika60 válasza csapo1002 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Nulla is volt ott? Ezért mondom, hogy feszültséget mérj.
(#) csapo1002 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Végül is a kondenzátor kimeneti pontjainál is világított a próbalámpa, ami jelzi, hogy jelen van a fázis és a nulla is... Bocs, hogy okoskodok, csak jelenleg nincs lehetőségem műszerrel rámérni...
(#) zolika60 válasza csapo1002 hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
Akkor a panel bemenetén is vesd be a próbalámpát. Eszközök nélkül nehezebb eredményre jutni.
(#) csapo1002 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Lent a panel bemenetén is jelentkezik a fázis-nulla... Esetleg nincs valahol egy biztosíték ami elszállhatott?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2017
(#) zolika60 válasza csapo1002 hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
Sajnos a konkrét gépet nem ismerem, csak messziről találgatok. Tán botesz kolléga nemsoká erre jár és lesz konkrétabb tippje.
(#) Dino71 válasza csapo1002 hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
Hát szerintem az igen zárlat volt amit letakarítottál.Nem csak kefepor. Onnan kellene visszamenni és az alkatrészeket kiméregetni. Na de ezt egy próbalámpával igen nehéz lesz, ha nincs egy műszered és nem tudod hogy mi micsoda a panelen. inkább vidd el egy műszerészhez nézze ő át.
(#) botesz válasza csapo1002 hozzászólására (») Dec 26, 2017 / 1
 
Valószínűleg elpukkant a táp ic.Műszer nèlkül nehéz lesz.
(#) csapo1002 válasza botesz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
Szia. A panelen látok még egy R41-es jelű pici alkatrészt (feltételezem ellenállás), ami körül szintén égésnyomokat láttam....
(#) csapo1002 válasza botesz hozzászólására (») Dec 26, 2017 /
 
De igaz, nem kísérletezek illetve találgatok, elviszem egy műszerészhez, hogy nézze át a panelt...
(#) Ambavir hozzászólása Dec 29, 2017 /
 
Szép estét!
Indesit mosó-szárítógép.
Panel: 4160-20-200. Úgy gondolom EVO 2-es.
Amint áram alá helyezzük, még a bekapcsolásig sem jutunk, azonnal inditja a szárítómotort és kiszivattyúz.
Persze csukott ajtónál.
Tehát bedug, ajtó becsuk és rögvest.
Program törlés, másik inditása nem lehetséges.
Leltünk pár égésnyomot, annak tűnik, épp párom méreget.
Ún. nevezett kapcsolásit hozzá leltem itt a fórumon.
Mi okozhatja?
(#) Gafly válasza Ambavir hozzászólására (») Dec 29, 2017 /
 
Idézet:
„Leltünk pár égésnyomot, annak tűnik, épp párom méreget.
Ún. nevezett kapcsolásit hozzá leltem itt a fórumon.”

Akkor akár meg is oszthatnád ezeket az információkat
Következő: »»   482 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem